Články k osobnosti

Lubomír Zaorálek

  politik, ministr zahraničních věcí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lubomír Zaorálek »
 

Milion za hodinu. „F-35 létat nebude, nebudeme na to mít.“ Vyplouvá na povrch

 
Česko aktuálně jedná s USA o koupi amerických letounů F-35 a zatímco od ministryně obrany Jany Černochové (ODS) a náčelníka generálního štábu Armády České republiky Karla Řehky zaznívá, že jde o jasnou volbu, mnozí odborníci upozorňují, že se k F-35 neříká vše. Podle vyjádření bývalého šéfa vojenské rozvědky a bezpečnostního experta generála Andora Šándora pro ParlamentníListy.cz je otázkou, zdali F-35 vůbec nějak výrazněji přispějí obraně NATO. „Pravděpodobné je, že vůbec létat nebudeme, protože na to nebudeme mít,“ podotkl pak pro PL.cz exministr Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Černochová si dle něj nákup F-35 představuje jak výběr kabelek v Pařížské. Letová hodina stíhaček vychází v přepočtu na milion korun.
07.09.2023 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků) , Jana Černochová (912 článků)

„Dostali to zaplacené.“ Zaorálek o ČR a Tchaj-wanu. Co se jinde nepíše

 
Jak vznikla česká politika vůči Tchaj-wanu? Bývalý ministr zahraničních věcí a sociální demokrat Lubomír Zaorálek pro ParlamentníListy.cz vzpomíná, kde se před lety ve Sněmovně vzala silná náklonnost k této mezinárodně neuznávané zemi. „Stalo se hrozně populární jezdit na Tchaj-wan, kdekdo už tam byl, protože to prostě byla možnost si někam zajet a poslanci to měli zaplacené. Nebyla to promyšlená aktivita,“ uvádí s tím, že to nebylo šťastné. Zaorálek též zeširoka rozebírá evropskou zahraniční politiku, Čínu, Afriku a Spojené státy.
13.07.2023 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

„Členství Ukrajiny v NATO si nikdo nepřeje.“ Zaorálek zaslechl v Bruselu. Scénář, jak vše dopadne

 
Místo pozvánky a časového rámce vstupu Ukrajiny do NATO na summitu ve Vilniusu zazní jen „pozitivní signál pro budoucí členství“. Exšéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (SOCDEM) varuje před nesplnitelnými sliby, které Západ opakovaně Ukrajincům dává. Můžeme na to podle něho doplatit. Kyjev by si prý mohl vyslechnout jiný návrh místo rychlého členství v alianci. „V Bruselu jsem teď zaslechl názor, že místo toho nesplnitelného členství Ukrajiny v NATO, které si nikdo nepřeje, budeme nabízet členství v EU,“ říká doktor Zaorálek s tím, že to se později také ukáže jako nesplnitelné.
11.07.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

„Miliardáři a vláda. Co přehlížíte. Pravda o Černochové.“ Zaorálek už natvrdo

 
„Vytváří se zde oligarchický systém vládnutí, kde rozhodují oligarchické skupiny. Vždy se tu kritizoval jen Andrej Babiš, ale ti ostatní jsou snad nedotknutelní.“ Exministr Lubomír Zaorálek, místopředseda Sociální demokracie, rozvíjí pro ParlamentníListy.cz svůj sjezdový projev. Ukazuje na Křetínského a Tykače a jejich napojení na Fialovu vládu. Tvrdí, že letouny F-35 budou stát až 200 miliard Kč a mluví o poměrech na ministerstvu obrany Jany Černochové a ministerstvu zahraničí Jana Lipavského.
14.06.2023 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Lubomír Zaorálek (2854 článků) , Jana Černochová (912 článků)

Nová značka, klasický průběh: Sociální demokraté se pohádali už u volby předsedy

 
Na 45. sjezdu ČSSD v Plzni bylo rozhodnuto. Post předsedy obhájil Michal Šmarda. V budoucnosti strany vidí úspěšné volby do Poslanecké sněmovny a úsilí o ukončení současné „chaotické politiky“. Fialova vláda v kombinaci s krizemi, kterým Česká republika čelí, podle něj představuje „smrtící koktejl“. Neúspěšným kandidátem na předsedu strany byl Lubomír Zaorálek. V plamenném projevu zkritizoval směřování strany. „Neplníme roli, kterou jako strana máme,“ prohlásil.
10.06.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

Diktatura. Pavel má problém. Zaorálek ukázal na prezidenta

 
Prezident Petr Pavel ve středu uzavře svou první zahraniční cestu. Stejně jako předchozí čeští prezidenti směřoval na Slovensko. Tady pronesl několik vět, nad nimiž kroutili hlavami hned dva bývalí ministři zahraničí – Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a Lubomír Zaorálek (ČSSD). Odmítli Pavlův nápad na společné zahraniční cesty Pavla s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Zaorálek poté promluvil o hrozící diktatuře.
14.03.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků) , Cyril Svoboda (458 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Zuzana Čaputova (82 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (472 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

Zeman 90. let. A pak... Zaorálek a proměny prezidenta. Svědectví

 
Lubomír Zaorálek zažil odcházejícího prezidenta Miloše Zemana jak v ČSSD devadesátých let, tak později ve vztahu ministra zahraničí k prezidentovi. V prvním období podle něj sehrál skutečně historickou úlohu a když se stal v plné síle premiérem, prosadil řadu důležitých věcí. Když byl o dvacet později prezidentem, bylo podle bývalého místopředsedy ČSSD mnohé jinak. „Nepochybně mu v prezidentském období výrazně ubývalo sil a nemyslím, že by realizoval nějaký ucelený koncept politiky,“ říká pro ParlamentníListy.cz
07.03.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků) , Miloš Zeman (27964 článků)

Musí vysvětlit. Pavlův Kolář má znovu na talíři...

 
Pochybnosti kolem exdiplomata Petra Koláře, kterého nově zvolený prezident Petr Pavel označuje za „přítele po boku“, sílí. Bývalý šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek v nedělních Otázkách Václava Moravce upozornil, že firma, v níž Kolář figuroval, lobbovala pro Rusko. Komentátor Dalibor Balšínek pro CNN Prima News komentoval otazníky visící nad Kolářem s tím, že by měl pochybnosti „vysvětlit“.
15.02.2023 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (710 článků) , Lubomír Zaorálek (2854 článků) , Petr Pavel (2465 článků)

Zaorálek u Moravce řádil. Nejdřív kvůli Ukrajině. Ale pak rozkryl minulost Koláře

 
V Otázkách Václava Moravce se v jednu chvíli dalo napětí takřka krájet. To když se hosté exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a náměstek současného ministra zahraničí Martin Dvořák přeli o zahraniční politiku Miloše Zemana a o neformálního poradce budoucího prezidenta Petra Pavla – Petra Koláře. Zaorálek před Kolářem varoval a Dvořák se jal svého bývalého šéfa z Washingtonu důrazně hájit.
12.02.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (710 článků) , Lubomír Zaorálek (2854 článků) , Miloš Zeman (27964 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Pavel Dvořák (159 článků) , Pavel Dvořák (159 článků)

Rusko pochopí, že barbarství nemá šanci uspět, vykládal Lipavský. Zaorálek se nadechl a trpělivě vysvětloval

 
Bývalý ministr zahraničí v Sobotkově vládě Lubomír Zaorálek (ČSSD) tvrdí, že by Západ kromě posílání zbraní na Ukrajinu měl také hledat mírové řešení celého konfliktu. Válka totiž podle některých expertů může trvat dlouhé roky, což je pro Evropu bezpečnostní i ekonomické riziko. Podle Zaorálka se všechno vsadilo na jednu kartu, což je úplné vítězství Ukrajiny, ačkoliv to není příliš realistický plán.
09.02.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

Co se diví? Patnáct let nebráníme Česko. Zaorálek připomenul Řehkovi nepříjemnou pravdu

 
Pokud by došlo k válce mezi NATO s Ruskem na východním křídle aliance, profesionální armáda by nestačila a stát by musel přistoupit mininálně k výběrové mobilizaci, varoval náčelník generálního štábu Karel Řehka, Podle jeho slov válka na Ukrajině ukázala, že nezbytné, aby se do obrany zapojila celá společnost, nikoliv jen armáda. PL se ptaly, co k tomu říci. A Lubomír Zaorálek na Řehku tvrdě smečoval.
25.01.2023 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

„V takové situaci Rusko není.“ Zaorálek řekl jasně, k čemu je Zelenského plán. A kde se vzal...

 
Příští měsíc uplyne rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj chce při téhle příležitosti uspořádat mírový summit, na kterém hodlá rozvinout svůj desetibodový plán, jak ukončit válku. O situaci na Ukrajině hovořil pro Český rozhlas exministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
04.01.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

„Bude to útok na Rusko.“ Putinův mluvčí hrozí Ukrajině

 
Ještě před oznámením výsledků referend o připojení okupovaných území Ukrajiny k Rusku se mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyjádřil, že „jakmile bude přijato rozhodnutí o připojení k Ruské federaci“, bude se na daná území „vztahovat ústava Ruské federace“ a Rusko bude považovat snahu o znovuzískání těchto oblastí Ukrajinou za „útok na svá území“. Podle exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) lze v takovém případě od Ruska čekat cokoliv.
23.09.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

Putinova hrozba atomovkou! Zaorálek má strach: Pokud vyhlásí východ Ukrajiny za ruský...

 
Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) je přesvědčen, že výhrůžky ruského prezidenta Vladimira Putina o použití jaderných zbraní nesmíme brát na lehkou váhu. Podle předsedy sněmovního bezpečnostního výboru Pavla Žáčka (ODS) jde ale pouze o verbální zastrašování a bezpečnostní experti NATO situaci mají pod kontrolou.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5144 článků) , Lubomír Zaorálek (2854 článků)

Putinova hrozba atomovkou! Zaorálek má strach: Pokud vyhlásí východ Ukrajiny za ruský...

 
Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) je přesvědčen, že výhrůžky ruského prezidenta Vladimira Putina o použití jaderných zbraní nesmíme brát na lehkou váhu. Podle předsedy sněmovního bezpečnostního výboru Pavla Žáčka (ODS) jde ale pouze o verbální zastrašování a bezpečnostní experti NATO situaci mají pod kontrolou.
23.09.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5144 článků) , Lubomír Zaorálek (2854 článků)

„Doufám, že vám aspoň ty chlebíčky chutnaly!“ Schillerovou pobouřil Baxa

 
Do ministra kultury Martina Baxy (ODS) se na sociálních sítích pustila jak někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO), tak také exministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Důvodem jsou filmové pobídky. Ministr totiž prozradil, že vyšší nebudou.
04.07.2022 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků) , Martin Baxa (165 článků)

„Aby se vědělo, že to, kam se dávají peníze, nebude patřit zítra Rusům.“ Zaorálek varoval

 
Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) odmítl tvrzení expremiéra Andreje Babiše (ANO), že již není třeba posílat na Ukrajinu zbraně, jelikož jsme už „Putina zastavili“. „Kdybychom si v tuto chvíli řekli, že můžeme skončit, tak to je nejlepší cesta, jak nechat Ukrajinu padnout,“ odmítl. Česko tak podle něj nemůže přestat s angažováním se v ukrajinském konfliktu, zvláště při předsednictví EU. Klíčová má být ale zároveň podpora veřejnosti, a to je prý bod, kde Fialova vláda „nefunguje“. V CNN Prima NEWS zdůraznil, že by se kabinet měl zaobírat i situací v Česku.
15.06.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Lubomír Zaorálek (2854 článků)

Lubomír Zaorálek: Radit Ukrajině, jak se úspěšně integrovat do EU

 
Někdejší ministr zahraničních věcí a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) na svém facebookovém profilu píše, že mu bude ctí zastupovat Masarykovu demokratickou akademii a jejím jménem i politické nadace a instituty nejen z nových členských zemí EU.
11.06.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

Ukrajina: Neměli Putina. Promarnili úplně všechno. Petr Drulák se nebál říct, jak se věci mají

 
Bývalý velvyslanec ve Francii a někdejší náměstek ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka Petr Drulák pro Rádio Universum hovořil o kořenech současného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. „Ukrajina je země, kde byl rozvrat víceméně nepřetržitý, a žádný Putin tam k moci nepřišel,“ konstatuje.
10.06.2022 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků)

Neponižujme Rusko, vytáhla moderátorka ČT slova Macrona. Zaorálek a Decroix hned spustili

 
Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona by neměly západní země Rusko ponižovat. Ukrajinští představitelé tento výrok výrazně odsoudili. V pondělních Událostech, komentářích v ČT o tom diskutovali bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a členka zahraničního výboru Sněmovny Eva Decroix (ODS). Zaorálek tendence Macrona zasadil do historického kontextu a Decroix zdůraznila, že zatím nemáme s kým jednat, že otázka vyjednávání není aktuálně na stole.
07.06.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2854 článků) , Emmanuel Macron (737 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »