Články k osobnosti

Lubomír Zaorálek

  politik, ministr zahraničních věcí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lubomír Zaorálek »
 

Mezi třemi kandidáty na post šéfa Národní galerie je i Jiří Fajt

 
Výběrová komise doporučila ministru kultury Lubomíru Zaorálkovi po druhém kole konkurzu na generálního ředitele Národní galerie Praha tři kandidáty. Doporučila je v pořadí Marek Pokorný, Alicja Knast a Jiří Fajt.
05.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Jiří Pokorný (46 článků)

Ministr Zaorálek: To, co tady člověk nachází, je ještě hlubší identita s předky, kteří zde žili a tvořili

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek slavnostně otevřel obnovenou chatu Libušín.
31.07.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Bouře v Lidovém domě, Zaorálek zuří. Jde o problémového muže od Paroubka

 
Jméno podnikatele Petra Bendy na krajské kandidátce ČSSD v Ústeckém kraji představuje pro některé sociální demokraty velký problém. Vytýkají mu například jeho dřívější spolupráci s kontroverzní Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) Bendova kandidatura zpochybňuje základní principy české soc. dem. O Bendově kandidatuře údajně rozhodovalo pouze grémium složené z deseti lidí, z nichž osm má rozhodující hlas, informují Novinky.
29.07.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků) , Petr Benda (191 článků)

Vykopali jsme hrob a něco našli. V hlavní roli opět Národní knihovna a dokument, který prý nesmíme vidět. Jenže jeho cenu nám zatajit nestihli

 
Dění v Národní knihovně (NK) sledujeme již delší dobu. Před několika týdny jsme přinesli několik článků, které se týkají veřejných IT zakázek. Šlo o sérii smluv s pražskou firmou INOWIT. Jako další jsme se věnovali technoparty, která byla pořádána v pražském Klementinu, sídle NK. Po zmíněných materiálech ministr kultury Lubomír Zaorálek odvolal generálního ředitele Martina Kocandu. Jenomže jeho odchodem aktivita naší redakce směrem ke knihovně nekončí. Kostlivci ve skříni by totiž mohly vydláždit pěkně dlouhou cestu…
28.07.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

„Hanba! Vypni ho!“ Zaorálek sklidil na Staromáku od umělců řev a pískot

 
„Z minuty na minutu zrušit naplánované akce, to by mohlo zničit strašně moc lidských životů, možná víc než samotný koronavirus,“ zaznělo dnes na Staroměstském náměstí v Praze při demonstraci „Za živou hudbu!“. Muzikanti na ní dávají vládě najevo, že nesouhlasí s jejím postupem směrem ke konání kulturních akcí. Vystoupil i ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a snažil se přítomným odpovědět na jejich dotazy. Jeho proslov však místo potlesku provázel hukot, nadávky a pískání. „Já nevím, jestli to víte, ale v Berlíně je zakázáno zpívat! Stejně tak v Británii je zakázáno zpívat,“ uzemňoval přítomné umělce a vysvětloval, že nakupovat v obchoďáku a zpívat pod pódiem mezi velkým množstvím lidí je podstatný rozdíl. Došlo i na slova o popravách.
27.07.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Reynkův zámeček v Petrkově koupí stát za 18 milionů

 
Zámek v Petrkově na Havlíčkobrodsku, spjatý s básníkem, grafikem a překladatelem Bohuslavem Reynkem (1892–1971), odkoupí za 18 milionů od dědiců stát. Při návštěvě místa se na tom ve čtvrtek shodli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).
24.07.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Reynek (29 článků) , Andrej Babiš (18943 článků) , Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Babiš a Zaorálek vyjeli na Reynkův statek. Stát ho koupí za 18 milionů, co tu plánuje?

 
Stát koupí statek básníka a grafika Bohuslava Reynka v Petrkově, vytvoří tam kulturní centrum. Rodině by měl zaplatit za nemovitosti 18 milionů korun. Novinářům to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který dnes Petrkov navštívil spolu s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Petrkovský areál by měl podle Zaorálka přejít do vlastnictví státu ještě letos, převzít by ho měl Památník národního písemnictví.
23.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Reynek (29 článků) , Andrej Babiš (18943 článků) , Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Národní knihovna má nového šéfa: Richter tam pracuje 50 let, chce řešit rozpočet

 
Výpadkem příjmů asi 50 milionů korun v letošním rozpočtu a přípravou rozpočtu na příští rok se chce zabývat ředitel Národní knihovny (NK) Vít Richter. Dlouholetého knihovníka jmenoval dočasně do čela instituce ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) poté, co v úterý odvolal ředitele NK Martina Kocandu. Hlavním důvodem byla připravovaná IT zakázka za 144 milionů Kč. Richter ve středu při svém uvedení do funkce v pražském Klementinu zmínil jako prioritu také právě prověření takových zakázek a zejména potřeb knihovny v této oblasti.
22.07.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků) , Martin Richter (16 článků) , Martin Richter (16 článků)

Bordel na resortu kultury: „Národní knihovnu vedla vězeňská služba,“ spustil Zaorálek a jmenoval, kdo je za to zodpovědný

 
„Když jsem přišel, byla na Ministerstvu kultury řada lidí, které kultura nezajímala, zajímaly je zakázky v oboru stavebních investic a v oblasti IT,“ prohlásil v Interview ČT24 ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). K odvolání ředitele Národní knihovny (NK) Martina Kocandy též připojil slova, že nechápe, proč za působení svého předchůdce Daniela Hermana přešlo do Národní knihovny dvacet lidí z vězeňské služby. „Když to zjednoduším, tak se vězeňská služba ujala vedení Národní knihovny,“ pronesl.
21.07.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků) , Daniel Herman (1099 článků)

Kozlová (Piráti): Ministr kultury odvolal šéfa Národní knihovny

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek dnes odvolal generálního ředitele Národní knihovny Martina Kocandu.
21.07.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Zaorálek odvolal šéfa Národní knihovny

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v úterý odvolal ředitele Národní knihovny Martina Kocandu. Důvodem jsou podle ministra mimo jiné nesrovnalosti kolem projektu e-knihovna.
21.07.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Šéf Národní knihovny Martin Kocanda končí, ministr kultury Zaorálek ho odvolal. Proč?

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes odvolal ředitele Národní knihovny Martina Kocandu kvůli nesrovnalostem v projektu e-knihovna, které prověřují policie a Bezpečnostní informační služba. V projektu šlo o dotaci evropských fondů za 144 milionů korun. Dlouhodobě Zaorálkovi vadí i pomalý postup další fáze rekonstrukce Klementina, které je sídlem Národní knihovny. Dočasným vedením NK pověřil dlouholetého zaměstnance knihovny, ředitele Knihovnického institutu NK Víta Richtera (71). Kocanda nejvýznamnější knihovnu v zemi řídil od roku 2017, sporný projekt e-knihovny sám ukončil.
21.07.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Desetimilionové škody po požáru v Museu Kampa: Zůstává zavřené, ministerstvo kultury mu přidá miliony

 
Museum Kampa je po požáru z minulého týdne zatím úplně zavřené a velká část expozic se pro diváky do konce roku neotevře. To nepochybně způsobí pro celou instituci ztrátu příjmu ze vstupného. V pondělí si škody prohlédl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který slíbil, že by muzeum od státu mohlo dostat podporu v řádu jednotek milionů. „Najdeme způsob, jak vás podpořit,“ slíbil po návštěvě.
20.07.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Ministerstvo kultury přispěje Museu Kampa na opravy děl po požáru

 
Ministerstvo kultury finančně pomůže Nadaci Jana a Medy Mládkových s restaurováním uměleckých děl zasažených zplodinami požáru. Nadace spravuje sbírku umístěnou v Museu Kampa, kde minulý týden hořelo v technické místnosti. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) po prohlídce muzea novinářům řekl, že pomoc státu může být v jednotkách milionů korun.
20.07.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Zaorálek promluvil o osobní zkušenosti s koronou. Strašně se styděl

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pondělním pořadu Události, komentáře na ČT24 hovořil o své osobní – nakonec nepotvrzené – zkušenosti s koronavirem. „Styděl jsem se, výsledky jsem měl během několika hodin, zatímco moji krajané v Karviné čekali na výsledky výrazně déle než já, až pět dní, nebo dokonce více,“ uvedl první ministr v preventivní karanténě.
14.07.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Zaorálek se zastal Koněva. Padla slova o „utržených z řetězu“ na Západě

 
Aktuálním tématem v USA je mj. svrhávání a poškozování soch, v rámci protestů pod heslem Black Lives Matter. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) to považuje za nebezpečný útok na kulturu. Podobně nelibě se dívá na odstranění sochy maršála Koněva v Praze. „Politik, který není úspěšný, jak by si přál, tak se realizuje tím, že vezme symboly útokem a povalí je,“ říká v rozhovoru pro Novinky.cz.
12.07.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků) , Matter Matter (83 článků)

Zaorálek: Do čela EU stavíme slabé lídry, kteří by neuspěli ani doma

 
Podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) česká vláda koronakrizi, na rozdíl od jiných států, zvládla. Kriticky ale hodnotí postoj Evropy, která podle něho zaspala. Restart české kultury bude trvat dlouho a bude hlavně o penězích.
11.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Zaorálek se vrací na ministerstvo. Dovolili mu opustit karanténu

 
Karanténu může opustit ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD); vyšel mu totiž negativně i druhý test na nemoc covid-19. První podstoupil v pondělí, a přestože byl negativní, bylo mu doporučeno do absolvování druhého testu setrvat v izolaci. Podezření na možnou nákazu koronavirem ministra paralyzovalo po kontaktu s nakaženým člověkem ve Větrném Jeníkově na Vysočině, kde byl koncem června.
10.07.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Zaorálek po druhém testu slaví: Konečně můžu ven. Ministr po karanténě zamíří do práce

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) má i druhý test na covid-19 negativní. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Končí tím jeho karanténa, v pondělí se už Zaorálek v Praze zúčastní jednání vlády. První test s negativním výsledkem ministr absolvoval v pondělí 6. července kvůli kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem ve Větrném Jeníkově na Vysočině koncem června.
10.07.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Zaorálek má negativní i druhý test, v pondělí jde na vládu

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pátek absolvoval druhý test na covid-19. Opět s negativním výsledkem. V pondělí se tak zúčastní jednání vlády.
10.07.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »