Články k osobnosti

Lubomír Zaorálek

  politik, ministr zahraničních věcí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lubomír Zaorálek »
 

Zaorálek: Rada ČT při odvolání dozorčí komise ignorovala zákon

 
Rada České televize při odvolání své dozorčí komise podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) zřejmě úplně ignorovala znění zákona. Odvolat lze pouze jednotlivé členy a pouze z důvodů, které jsou v zákoně přesně definovány, nic z toho rada nedodržela, uvedl Zaorálek.
24.11.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků)

Zaorálka rozčílila Witowská. Řekla mu, že se málo stará o umělce

 
Česko dnes přešlo do čtvrtého stupně protiepidemického systému (PES). Mírné rozvolnění se týká kulturních představení – divadla mohou na jevišti hrát svá představení, ale bez diváků, ti je mohou sledovat pouze prostřednictvím internetu. Kulturu prý čeká bitva o přežití, uvedl v pořadu Interview na ČT24 ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Důrazně se hájil při dotazu moderátorky Světlany Witowské, zda není „příliš málo tvrdý ministr, který dostatečně neprosazuje svůj obor“.
23.11.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Světlana Witowská (324 článků)

Pekarová Adamová (TOP 09): Ta nejistota je obrovská. Lidé nevědí, na co se připravit

 
Interpelace na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na 62. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 11. 2020 ve věci vládní pomoci kultuře
12.11.2020 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků)

Zaorálek: Nutit lidi šetřit? Cesta do pekla!

 
V debatě o rozpočtu v Poslanecké sněmovně zcela nečekaně největší rozruch vyvolalo vystoupení ministra kultury. Lubomír Zaorálek vehementně připomínal, jak v letech 2012-2012 chtěl tehdejší ministr Miroslav Kalousek utahovat opasky a ekonomiku to strašně poškodilo a přineslo to recesi.
11.11.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)

Zaorálek v ČT podpořil Bidena. Trump je prý „nebezpečný muž“. Pak ale nastoupil Kobza

 
Ministr kultury a bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) doufá, že prezidentské volby ve Spojených státech vyhraje kandidát demokratů Joe Biden. V pořadu Události, komentáře vzpomenul, že když se s ním sešel v Praze, tak na něj působil jako „příjemný chlapík“, a myslí si, že když zvítězí, Spojené státy se vrhnou na tvorbu aliancí ve vztahu k otázce koronaviru, klimatické změny či pohledu na Čínu. Místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Jiří Kobza (SPD) očekává po amerických volbách „bouřlivé období“. Upozornil, že by se v případě úspěchu Bidena stala viceprezidentkou Kamala Harrisová, která podle něj „asi nebude mít spojování ve svém slovníku“.
05.11.2020 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Joe Biden (302 článků)

K ničemu! odsoudil Bartoš zákaz vycházení. Řezník Prymula! řekl Zaorálek. A Pirát už nadskočil

 
Ivan Bartoš si doma v obýváku udělal pohodlí a pustil se do Lubomíra Zaorálka, který ve venkovním studiu Událostí, komentářů ČT hájil vládní opatření proti koronaviru. Předseda Pirátů požadoval „chytrá řešení“, zkritizoval vládní dokument, který sněmovní strany dostaly a který by prý sestavil průměrný uživatel internetu, a nakonec se rozčílil, že Zaorálek mluví o „řezníku Prymulovi“.
28.10.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Ivan Ivan (1651 článků)

Matky umělkyně nedostanou příspěvek. Mají přece rodičovskou, argumentuje stát

 
Tři matky a zároveň umělkyně Halka Jeřábek Třešňáková, Miřenka Čechová a Anna Schmidtmajerová napsaly dopis ministrovi kultury Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD), v němž si stěžují, že nedosáhnou na jednorázový příspěvek ve výši 60 000 korun.
21.10.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Miřenka Čechová (10 článků) , Anna Schmidtmajerová (3 články) , Halka Třešňáková (8 článků) , Halk Halk (3 články)

„Horší než na jaře." Zaorálek promluvil o zablokované kultuře i „zatraceně vážné bitvě"

 
Jeden z nejčernějších scénářů pro českou kulturní scénu napsal koronavirus. Divadla, kina, koncertní sály, ale i muzea, zoologické zahrady, či hrady a zámky opět zejí prázdnotou. Podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) by obětování kultury byla katastrofa. Sám však v úterním pořadu Epicentrum přiznal, že šance na otevření divadel na začátku listopadu je velmi malá, situace je oproti jaru podstatně dramatičtější a příští rok bude pro kulturu ještě náročnější.
21.10.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků)

Epicentrum: Ministr Zaorálek z karantény o „hladových“ umělcích i plánech na podporu kultury

 
Divadla, kina, koncertní sály, ale i muzea, zoologické zahrady či hrady a zámky opět zejí prázdnotou. Česko v rámci boje proti koronaviru vypnulo veškerou kulturu a dopady těchto opatření mohou být zničující. Jaká další nařízení nás čekají, jaké podpůrné programy nachystal a připravuje, a co říká na slova prezidenta Miloše Zemana o hladových umělcích? Nejen tom jsme v úterním Epicentru Blesk Zpráv hovořili s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem.
20.10.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Miloš Zeman (24623 článků)

I Hamáček zrušil program: Nakažený Toman poslal na home office všechny ministry ČSSD

 
Epidemie koronaviru již zasáhla i kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Prvním vládním činitelem s pozitivním testem byl ministr Miroslav Toman (ČSSD), u něhož se prokázala infekce minulý týden. S Tomanem se v době, kdy mohl být infekční, viděla nejen hlava státu Miloš Zeman a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), ale také všichni další ministři a členové grémia strany, kteří zamířili do dobrovolné izolace a čekají na test. Ministři tak pracují z domova, jak všem radil i premiér Andrej Babiš (ANO). Program zrušil i vicepremiér Jan Hamáček.
19.10.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Jan Hamáček (2314 článků) , Miloš Zeman (24623 článků) , Miroslav Toman (190 článků)

Zaorálek sype na hlavu popel: Měli jsme víc poslouchat pana Flegra. Ale opozice doporučila pana Šmuclera

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) promluvil o aktuální epidemiologické situaci. Vláda podle jeho slov při druhé vlně zaspala, přísnější opatření měla přijít už na konci srpna. „Kabinet měl dát na slova Flegra než Šmuclera,“ řekl v pořadí Rozstřel na serveru iDNES.cz.
16.10.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků)

Rozčílený Fendrych vyrazil do boje za galeristu Fajta: Zemanovo koště Zaorálek

 
Exministr kultury Antonín Staněk z ČSSD vyhodil Jiřího Fajta z postu šéfa Národní galerie. Komentátor serveru Aktuálně.cz má za to, že se měl Jiří Fajt vrátit na své původní místo, ale to by se za něj musel postavit stávající ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a ten to neudělal. Podle Fendrycha se šéf resortu bojí prezidenta Miloše Zemana.
16.10.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Miloš Zeman (24623 článků) , Jiří Staněk (40 článků)

V programu na pomoc audiovizi bude 100 milionů korun

 
V programu na podporu audiovizuálního průmyslu bude téměř 100 milionů korun a tyto peníze bude rozdělovat Státní fond kinematografie. Uvedlo to ministerstvo kultury. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) příslušný návrh předloží vládě v pondělí 19. října.
15.10.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků)

Ministr Zaorálek předloží materiál na pomoc audiovizuálnímu průmyslu na příští vládě

 
Filmoví producenti a distributoři kritizovali první program COVID-Kultura a jsou překvapeni tím, že audiovizuální průmysl vypadl z nového programu COVID-Kultura II. Na pomoc oblasti filmu ale vznikne další materiál. Ministr kultury Lubomír Zaorálek ho předloží na příští vládě.
14.10.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků)

Vláda zavřela divadla a Hrušínský opět soptí. Kromě Zaorálka vyjel i na kolegy Töpfera a Kulhánka

 
Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se na svém facebookovém profilu ostře obul do svých kolegů z příspěvkových kulturních institucí – ředitele Divadla na Vinohradech Tomáše Töpfera a ředitele Hudebního divadla Karlín Egona Kulhánka. „Pracují stoprocentně za peníze daňových poplatníků a jsou označováni jako neziskoví. Jejich podnikání nesmí vykazovat zisk, přičemž s každoroční 90milionovou dotací – a zisku ze vstupného – musí být jejich největším uměním nikoliv divadelní představení, ale věrohodné účetnictví,“ padlo. Ministra kultury Lubomíra Zaorálka se pak táže, zdali soukromá divadla patří do resortu kultury, anebo do průmyslu.
13.10.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Töpfer (177 článků) , Lubomír Zaorálek (2674 článků)

Národní galerii bude řídit Alicja Knastová z Polska

 
Alicja Knastová z Polska bude novou generální ředitelkou Národní galerie v Praze (NGP). Jméno vítěze výběrového řízení oznámil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve finále výběrového řízení byli ještě ředitel galerie Plato Ostrava Marek Pokorný a Jiří Fajt, který už na pozici ředitele NGP pět let působil.
13.10.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Jiří Marek (412 článků) , Jiří Marek (412 článků) , Jiří Pokorný (50 článků)

Národní galerii má šéfovat Polka Alicja Knastová

 
Alicja Knastová z Polska bude novou generální ředitelkou Národní galerie v Praze (NGP). Jméno vítěze výběrového řízení oznámil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve finále výběrového řízení byli ještě ředitel galerie Plato Ostrava Marek Pokorný a Jiří Fajt, který už na pozici ředitele NGP pět let působil.
13.10.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Jiří Marek (412 článků) , Jiří Marek (412 článků) , Jiří Pokorný (50 článků)

Národní galerie má novou šéfku: Bude jí Polka Alicja Knastová. Co o ní říkají odborníci?

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v úterý oznámil, kdo stane v čele Národní galerie Praha (NGP). Nový ředitel vzešel z výběrového řízení, které Zaorálek vyhlásil v dubnu. Ve finále byli tři kandidáti, ředitel galerie Plato Ostrava Marek Pokorný, Alicja Knastová z Polska a Jiří Fajt, který už na pozici ředitele NGP pět let působil. Zaorálek se nakonec rozhodl pro Alicii Knastovou. Její vizi označil jako pro Národní galerii nejambicióznější. Jak se tento výběr pozdává odborníkům?
13.10.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků) , Jiří Marek (412 článků) , Jiří Marek (412 článků) , Jiří Pokorný (50 článků)

Pro smetánku na Hradě nouzový stav neplatí? Není to party pro vyvolené, brání se Ovčáček

 
V pondělí ve večerních hodinách vláda oznámila nová opatření, která budou platit s účinností od středy 14. října. Budou zavřeny všechny restaurace, bary a kluby. Na veřejnosti se nesmí pít alkohol, je možné se sdružovat maximálně v počtu 6 osob. V restauracích může do 20 hodin fungovat výdejní okénko a rovněž bude uzavřen i 1. stupeň základních škol. Ministr kultury Lubomír Zaorálek přiznal pochybení vlády při boji s koronavirem a opozice kritizuje plánování oslav 28. října, které se mají konat i přes přísná opatření. Ministr zdravotnictví Roman Prymula avizoval, že počet hostů na ceremoniálu bude omezený. Hamáček jede do Lán prezidentovi oslavy vymluvil. Ovčáček se brání, že se rozhodně nejedná o party pro vyvolené.
13.10.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků)

Zaorálek: Živnostníci v kultuře by mohli dostat 60 tisíc na ruku

 
Lidé pracující v kultuře by mohli jako jednorázovou pomoc získat až 60 000 korun. V rozhovoru pro Lidové noviny (LN) to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nárok bude mít každý živnostník z oboru, fungovat to bude podobně jako na jaře 25 000 korun na ruku - jen se dokládá, odkud plynuly příjmy loni, píše list. Dohromady je na tuto pomoc vyčleněno asi 750 milionů korun.
10.10.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2674 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »