Články k osobnosti

Lubomír Zaorálek

  politik, ministr zahraničních věcí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lubomír Zaorálek »
 

Na toto Rusko vsází. Zprávy o Číně, 1. světová. Zaorálek varuje Západ

 
Masivní vyzbrojování Ukrajiny nemusí vést k jejímu vítězství nad Ruskem, ale totálnímu zničení a nemožnosti ovládat strategická území nutná pro její rozvoj. Podle exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka vsázejí Rusové právě na tuto kartu a spoléhají, že Ukrajinci nakonec podlehnou. Zaorálek pro ParlamentníListy.cz mluví též o důležitém faktoru Číny, který na české půdě téměř nikdo nezmiňuje, a dodává varovný příklad z první světové války a roku 1915.
20.05.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Hudební producent Lichtenberg: Víme, že kultura je v rodinách první zbytný výdaj. Nezůstanou ti nejlepší, ale ti dotovaní

 
„Za covidu jsme nehráli a sledovali konec. Teď hrát můžeme, ale návštěvnost je mizerná a konec toho průšvihu v nedohlednu,“ říká známý producent a provozovatel divadla Broadway Oldřich Lichtenberg. Mluví o „příšerné drahotě“, prozradil, o kolik víc divadlo platí za elektřinu, i o tom, že kultura je v době krize pro lidi první „zbytnou věcí“. Vysvětlil také, v čem mu přijde lepší současný ministr kultury oproti Lubomíru Zaorálkovi, se kterým měl spory. Ohledně výzev k ukončení odběru plynu a ropy z Ruska rozebral, proč on by byl v těchto věcech pragmatičtější. Vyjádřil se i ke „stopce“ pro ruské umělce a sportovce.
12.05.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Zaorálek promluvil o Zemanovi: Chmurný závěr prezidentování

 
Bývalý ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) poradil možnému kandidátovi na prezidenta Josefu Středulovi, aby nekandidoval s podporou žádného politického subjektu. „Zajímavou figuru z něj dělá to, že je pevně spojen s obranou zaměstnanců,“ uvedl Zaorálek. Vyjádřil se také k současnému prezidentovi Miloši Zemanovi, který prý prožívá chmurný závěr prezidentování s rekordně nízkou podporou veřejnosti.
03.05.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Kult smrti. U Soukupa drsně o Rusku. Putin to přecenil. Co přijde teď...

 
„Rusko potřebuje demilitarizovat. Dávají 5 % HDP na zbrojení. Není tam jen kult armády… Je tam kult smrti,“ pronesl v Aréně Jaromíra Soukupa exministr Lubomír Zaorálek s přirovnáním aktuální atmosféry v Rusku k Německu ve 30. letech. Podotkl, že si Rusové kvůli těžko popsatelnému strachu podmaňují své sousedy již po staletí. V jednáních o sankcích však má do tlaku na Rusko házet vidle „pokrytectví Západu“. „Když se zabíjely děti v Jemenu, tak nám to nevadilo,“ souhlasil s někdejším ministrem bezpečnostní analytik a generál v záloze Andor Šándor a ukázal směrem k Saúdské Arábii.
01.04.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Ruské útoky jsou čím dál ohavnější, shodl se Zaorálek s bezpečnostním expertem

 
Vysílání CNN Prima NEWS se dnes mimo jiné věnovalo hodnocení kroků ruské armády z posledních dní. Vyjadřovali se k nim exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a bezpečnostní expert Hynek Melichar, kteří oba odsoudili bombardování města Mariupol, zejména porodnice a dětské nemocnice.
11.03.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Pravda o zbraních pro Ukrajinu. Faktor Číny. Zaorálek vnesl fakta

 
Západ je ve vztahu k Ukrajině jednotný hlavně v neschopnosti cokoli udělat. Prohlášení o solidaritě zabíjení lidí nezastaví. PL to řekl exministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Varuje, že námi darované zbraně a munice se do rukou ukrajinských vojáků nedostanou. Hlavní úkol západních států Zaorálek spatřuje ve vyjednání humanitárního koridoru, který umožní dodávky zoufale chybějících léků, zdravotnického vybavení, které na místě podle jeho osobních kontaktů chybí. Bývalý šéf české diplomacie též nastínil, jaké okolnosti by Putina mohly přimět k určitému obratu. Jde o Čínu a sankcemi postižené oligarchy, kterým se gigantické jmění během dnů mění na bezcennou slámu.
03.03.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Někteří dnes pláčí po americkém radaru. Teď by ty jaderné hlavice mířily na Prahu, připomíná Zaorálek

 
Bývalý ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) reaguje na množící se nářky, že jsme před lety s Američany nedojednali postavení radaru v Brdech. „Radar nebyl určen pro ochranu České republiky a účinnost byla nízká,“ uvedl Zaorálek a dodal, že v případě konfliktu by navíc byl radar cílem jaderného úderu.
28.02.2022 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Je to 11. září pro Evropu! Rusové lhali o genocidě v Donbasu, řekl Blesku Zaorálek

 
Situace světa se mění a bude z toho dlouhá, těžká cesta ven. Takto v pořadu Blesk Zpráv Epicentrum zhodnotil situaci na Ukrajině bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Z krátkodobého hlediska si Rusko podle něj připíše vítězství, do budoucna ale na svém počínání tratí. Slovy jako katastrofa nicméně nešetří.
25.02.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Kam až Putin zajde, záleží na nás, diplomacie invazi zabránit nemohla, říká Zaorálek

 
Diplomat Tomáš Pojar dnes uvedl, že pokud Rusko ovládne Ukrajinu, rozhlédne se za slovenské hranice. O tom, zda něco takového skutečně hrozí, hovořil ve speciálním vysílání ČT24 k útoku Ruska na Ukrajinu bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD). „Kam až Putin zajde, bude hodně záležet i na nás,“ podotkl s tím, že diplomatická jednání ruskému plánu nemohla zabránit.
24.02.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků) , Kam Kam (530 článků)

Zaorálek v Blesku: Putin se neštítí jaderných zbraní! Před válkou hrál jen divadlo

 
V noci ze středy na čtvrtek se vyplnily ty nejčernější scénáře a ruský prezident Vladimir Putin oznámil zahájení „speciální vojenské operace“. Rusko tak odstartovalo plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. Vývoj situace na Ukrajině jsme ve čtvrtečním Epicentru probírali s bývalým ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD).
24.02.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4414 článků) , Lubomír Zaorálek (2834 článků) , Miloš Zeman (27280 článků)

Kobza se na Primě neudržel: Gaučoví válečníci netuší, co je to válka. Sedí v neziskovkách, neprošli vojnou

 
Zahraniční politika a eskalující rusko-ukrajinská krize byla hlavním tématem druhé části nedělní Partie na CNN Prima NEWS. O tom, zda je Evropa na prahu války a o co jde prezidentu Putinovi, debatovali bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD), europoslanec Alexander Vondra (ODS), místopředseda sněmovního zahraničního výboru Jaroslav Bžoch (ANO) a poslanec Jiří Kobza (SPD).
20.02.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků) , Jaroslav Zaorálek (60 článků) , Jiří Vondra (85 článků) , Alexander Alexander (397 článků) , Alexander Alexander (132 článků) , Alexander Alexander (190 článků) , Alexander Alexander (23 článků)

Zaorálek k Ukrajině: Rusko hledá způsob, jak se z toho dostat

 
Moskva oznámila částečné stažení jednotek. Kyjev zprávu přivítal, ale zdůraznil, že deeskalaci uvěří, až ji uvidí. „Rusko hledá způsob, jak se z té situace dostat,“ řekl bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu Interview ČT24. K válce podle něj nedojde. Naznačil, že konflikt by mohl pomoct vyřešit jistý kompromis.
15.02.2022 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Zaorálek po 25 letech končí: Šéfoval Sněmovně, byl dvakrát ministrem, teď půjde učit

 
Do Parlamentu se dostal už v roce 1990, pak z něj zase odešel, aby se mohl o šest let později vrátit. Tečku za jeho politickým angažmá ale udělal volební debakl ČSSD v letošních volbách. Blesk se tak ptal odcházejícího ministra kultury Lubomíra Zaorálka (65, ČSSD) na jeho plány do budoucna.
14.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Invazi zhatí plynovod. Zaorálek ujišťoval, že od Ruska bude klid

 
Západ se obává ruské agrese na Ukrajině. Moskva se dožaduje záruk, že se NATO nebude rozšiřovat na východ. Pokud Rusko na Ukrajinu vstoupí, pak reakce Západu bude tvrdá, to zaznělo při rozhovoru ruského a amerického prezidenta. Podle někdejšího ministra zahraničí a ministra kultury v demisi Lubomíra Zaorálka (ČSSD) ale vpád Ruska na Ukrajinu nehrozí, jedním z hlavních důvodů je plynovod Nord Stream 2, který mělo od uvedení do provozu dělit už jen pár týdnů.
08.12.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

InterContinental nedostane památkovou ochranu. Z budovy zbyl už jen betonový skelet

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zastavil přezkumné řízení, které se zabývalo rozhodnutím o památkové ochraně pražského hotelu Intercontinental. Hotel tak definitivě památkou nebude. Na Zaorálkovo usnesení upozornila Česká televize. Petra Hrušová z tiskového odboru MK ČTK sdělila, že Zaorálek přezkum zastavil 26. října. MK rozhodlo o tom, že hotel památkou nebude, letos v únoru. Majitelé několik měsíců hotel rekonstruují a plánují také úpravy jeho okolí.
23.11.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Ministr Zaorálek: Anna Buroňová se výrazně zasloužila o uchování tradic naší lidové kultury

 
Lubomír Zaorálek udělil medaili Artis Bohemiae Amicis významné pedagožce Anně Buroňové
21.11.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Na Nové scéně byli vyhlášeni laureáti Státních cen a Cen Ministerstva kultury pro rok 2021

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek předal 24. října v Národním divadle Státní ceny za literaturu a překladatelské dílo a Ceny Ministerstva kultury v dalších uměleckých oblastech. Ceny se udílejí vždy u příležitosti státního svátku 28. října. Letošní porota, jmenovaná ministrem kultury, ocenila celkem osm mimořádných osobností české kulturní scény.
25.10.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

„Prezident přijel s tankem z Vysočiny, namířil dělo na Lidový dům.“ Zaorálek na ČT vytáhl minulost

 
Končící ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se v Interview ČT24 zamýšlel nad tím, proč ČSSD vypadla ze Sněmovny. Kritický přitom byl i sám k sobě. V odchodu sociální demokracie ze Sněmovny ale viděl jiný velký problém. Zaorálek se bojí, že se budou prohlubovat rozdíly ve společnosti. „To si myslím, že by nějakému pravičákovi mohlo vadit. Myslím si, že je to špatně, že je to neštěstí,“ pravil Zaorálek. Poté promluvil o prezidentovi Miloši Zemanovi.
22.10.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2834 článků)

Hejtmanka Pecková: Chceme spolupracovat při zpřístupnění Hrabalovy chaty

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek a hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková s radním Václavem Švendou dnes podepsali „Memorandum o spolupráci mezi Středočeským krajem a Ministerstvem kultury za účelem zpřístupnění chaty Bohumila Hrabala v Kersku veřejnosti“.
18.10.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Hrabal (122 článků) , Lubomír Zaorálek (2834 článků) , Petr Václav (996 článků)

Migrace? Podle nás! Okamura pořádně zvýšil hlas

 
„S Green Dealem souhlasil Andrej Babiš, tady dělá hrdinu, tam nevyjednal nic,“ pustil se do premiéra Andreje Babiše v debatě lídrů kandidátek v Moravskoslezském kraji Zbyněk Stanjura (SPOLU). Přidal se k němu i šéf SPD Tomio Okamura a premiérovi vytmavil, že se zeleným plánem souhlasil a nyní vláda upírá zrak na „elektrožebračenky“, tedy přerozdělování, jelikož Evropská komise počítá s tím, že v energetické chudobě skončí miliony Čechů. Živě se debatovalo u tématu covidu-19. „Pan Okamura tu byl nejméně třikrát přichycen při lži!“ spustil krajský lídr komunistů Leo Luzar a oba se začali překřikovat. Řešila se též Česká pošta, inflace či migrace. Debatovali i Lukáš Černohorský (PirSTAN), Jiří Komárek (Přísaha), Ivo Vondrák (ANO) a Lubomír Zaorálek (ČSSD).
30.09.2021 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24353 článků) , Lubomír Zaorálek (2834 článků) , Tomio Okamura (2832 článků) , Zbyněk Stanjura (377 článků) , Lukáš Komárek (2 články) , Jiří Černohorský (12 článků) , Leo Leo (83 článků) , Leo Leo (83 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »