Články k osobnosti

Livia Klausová

  ekonomka, manželka prezidenta republiky

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Livia Klausová »
 

Obamová zapomněla na Livii Klausovou i Prahu: Návštěvu v roce 2009 si nepamatuje, přiznala

 
Manželka bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy si nepamatuje návštěvu Prahy. Michelle Obamová to přiznala v pořadu The Late Show Stephena Colberta vysílaného stanicí CBS, kam přišla při příležitosti vydání své autobiografie Becoming. Upozornil na to server Britské listy.
02.12.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2439 článků) , Livia Klausová (323 článků) , Stephen Colbert (9 článků) , Michelle Obama (222 článků)

Klausovi muži přejí Livii k 75 letům. Rodinu s přáteli vytáhla oslavenkyně do kostela

 
Někdejší první dáma a bývalá velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová oslaví v sobotu 75. narozeniny. Ještě před tím ale zamířila společně s rodinou i přáteli v úterý na slavnostní mši do kostela sv. Ludmila na pražském náměstí Míru. Nechyběl manžel a exprezident Václav Klaus, synové Václav a Jan, vnoučata ani Klausovi „muži“ - spolupracovníci z Hradu i současného Institutu, jako bývalý kancléř Jiří Weigl či Ladislav Jakl.
06.11.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Livia Klausová (323 článků)

Hradní přešlapy: „Nevkusná“ Mynářová v první řadě, Klausovou Zeman „zazdil“, míní Forejt

 
Slavnostní ceremoniál na Hradě při udílení státních vyznamenání má přísný protokol a vše by mělo být perfektní. Bývalý protokolář Jindřich Forejt ale letos opět našel chyby. Třeba to, že prezident Miloš Zeman nepozdravil bývalou první dámu Livii Klausovou. A nebo že manželka hradního kancléře Vratislava Mynáře Alex usedla v prezidentské řadě. Považuje to za násilné a málo vkusné.
31.10.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (323 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Vratislav Mynář (974 článků) , Alex Alex (446 článků)

Livie Klausová! V řečích kolem H-Systemu zaznělo nové jméno

 
Soudce Kamil Kydalka se v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV vyjádřil ke kauze H-System. Lidi, kterým jako bývalým klientům H-Systemu hrozilo vystěhování, soudce lituje. Ale to prý nic nemění na tom, že tito lidé neměli své domy dostavovat i přes zákaz soudu. Spíše měli komunikovat se správci majetku. A pak soudce zmínil Miloše Zemana a Livii Klausovou.
01.08.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (323 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Soudce: S H-Systemem to bylo jinak. Roli hrál i Miroslav Šlouf. A Livia Klausová...

 
Od úterka Českem rezonuje nejnovější vývoj kauzy firmy H- Systém. Nejvyšší soud vydal rozhodnutí, že obyvatelé domů, které se před dvaceti lety začaly stavět v rámci developerského projektu Petra Smetky, se mají z domů, které si po krachu firmy dostavěli z vlastních peněz, do měsíce vystěhovat. Soudce Kamil Kydalka, který zná případ důvěrněji než kdokoliv jiný, ale vzkazuje: Není to nic překvapivého, už roky bylo jasné, že kauza směřuje přesně k tomu.
25.07.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (323 článků)

Vínko a tanec! Livia si užívala bez Klause, domů ji odvedl syn

 
Na filmovém festivalu je stále sama, bez manžela Václava Klause (77). A nutno uznat, že si ho bývalá první dáma i tak pořádně užívá. V sobotu večer Livia Klausová (74) popíjela a tančila na party Mall.cz. Celou rozjařenou ji pak odvážel domů syn Jan (44).
01.07.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Livia Klausová (323 článků)

Klausovi ve Varech bez hlavy rodiny: Mladší syn vyvedl novou partnerku!

 
Na festival přijela i bývalá první dáma a také exvelvyslankyně na Slovensku Livia Klausová (74)! Na slavnostní zahájení ale dorazila sama, bez manžela a pravidelního návštěvníka filmového svátku Václava Klause (77), jen s bodyguardem, synem Janem a jeho partnerkou.
30.06.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Livia Klausová (323 článků)

Slavící Klaus: Nový účes, gratulace „ztracené“ Miss 1994 a koňak od „strejdy“ Zemana

 
Bývalý prezident Václav Klaus dnes slaví 77. narozeniny, oslavy si přichystal však již na pondělí. Zhruba stovku hostů sezval nejdříve na zahradu na Hanspaulce, kde má svůj institut, později se gratulanti přesunuli na jazzový koncert. Mezi gratulanty nechyběl Miloš Zeman, kterého Livia Klausová seznámila s vnučkami. Bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák z prezidentovy přítomnosti nadšený nebyl. Přišla však třeba i Miss ČR 1994 Eva Kotulánová, vdaná dnes za úspěšného byznysmena.
19.06.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Eva Kotulánová (4 články) , Livia Klausová (323 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Milan Nový (82 článků)

Klausová si užívá vnoučat a plánuje Vary. Zamíří do Bratislavy Zemanův muž?

 
Přesně před měsícem skončila Livia Klausová v roli velvyslankyně na Slovensku. Bývalá první dáma a manželka Václava Klause se na veřejnosti sice od té doby neobjevila, ale podle informací Blesk Zpráv má velké plány s vnoučaty, kterých má celkem sedm. S jedním z nich se například chystá navštívit karlovarský filmový festival. To v Bratislavě je její bývalé místo stále prázdné. V souvislosti s novým velvyslancem se spekuluje o několika jménech, jedním z nich je i šéf zahraničního protokolu prezidenta Miloše Zemana Rudolf Jindrák.
30.05.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Livia Klausová (323 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Klaus mladší prozradil, co mu doma řekla paní Livia o Babišovi: Vykšeftuje migranty za Čapí hnízdo

 
Poslanec Václav Klaus mladší se svěřil serveru Reflex.cz s tím, že jeho maminka, bývalá velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová, má pravdu. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) podle jeho slov vykšeftuje zahlazení Čapího hnízda za uprchlíky.
18.05.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Livia Klausová (323 článků)

Klausová to jako velvyslankyně zabalila. Slovensko mění za vnoučata

 
Česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová skončila k dnešnímu dni v této funkci. Už začátkem dubna svůj krok zdůvodnila pravidlem, že velvyslanci jsou obvykle vysíláni do ciziny na dobu čtyř let. Manželka bývalého českého premiéra Václava Klause byla velvyslankyní na Slovensku od konce roku 2013.
30.04.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Livia Klausová (323 článků)

Livia Klausová skončila v úřadu velvyslankyně na Slovensku

 
Česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová skončila k dnešnímu dni v této funkci. Už začátkem dubna svůj krok zdůvodnila pravidlem, že velvyslanci jsou obvykle vysíláni do ciziny na dobu čtyř let. Manželka bývalého českého premiéra Václava Klause byla velvyslankyní na Slovensku od konce roku 2013.
30.04.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Livia Klausová (323 článků)

Už ani měsíc: Klausová odmítla zůstat na Slovensku do léta a zmínila Kuciaka

 
Vztahy mezi Českou republikou a Slovenskem jsou nadále výjimečné a i přes případné rozdílné názory politiků na některá témata jsou si obě země nejbližší. Novinářům to ve středu řekla končící česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová po schůzce se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou. Potvrdila také, že jako velvyslankyně skončí už na jaře, ačkoliv jí bylo nabídnuto prodloužení mandátu do léta.
18.04.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (323 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

Uvolní Klausová naši ambasádu Krnáčové? Začátek Livie byl „nedobrý,“ hodnotí Fischer

 
Livia Klausová potvrdila, že na Slovensku coby velvyslankyně končí. Podle Pavla Fischera, který coby velvyslanec působil v Paříži, je její rezignace v pořádku, zato její nástup byl „nestandardní a nedobrý“. U velvyslanců přitom platí, že jejich funkční období trvá zpravidla čtyři roky. Ale existuje řada výjimek. V nebezpečných zemích to může být méně, naopak na řadě míst velvyslanci přesluhují. Kromě Klausové se chystají i další změny, upozorňuje ministerstvo. Spekulace o vyslání Adriany Krnáčové (ANO) však komentovat odmítá.
13.04.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (323 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků) , Pavel Fischer (123 článků)

Livia Klausová doprovodila Zemana a promluvila o svém konci: Proč se stahuje ze Slovenska?

 
V těchto dnech má bývalá první dáma a nyní česká velvyslankyně na Slovensku práce víc než dost. Doprovází prezidenta Miloše Zemana při návštěvě Štrbského Plesa, kde se setkal se svým slovenským protějškem Andrejem Kiskou, čeká ho i schůzka s premiérem Peterem Pellegrinim. Právě Zemanova návštěva bude zřejmě vrcholem působení Klausové na velvyslanectví, kde má na konci dubna skončit. Ve středu se rozpovídala proč.
05.04.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (323 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Andrej Kiska (330 článků)

Livia Klausová prozradila důvody, proč odchází z českého velvyslanectví na Slovensku

 
Česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová zdůvodnila chystané ukončení svého působení v roli diplomatky v zemi pod Tatrami pravidlem, že velvyslanci jsou obvykle vysíláni do ciziny na dobu čtyř let. Tato doba v jejím případě již uplynula. Klausová to dnes řekla novinářům na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách, kde se účastní návštěvy českého prezidenta Miloše Zemana na Slovensku. Mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová deníku Blesk dříve řekla, že Klausová končí na současném diplomatickém postu na vlastní žádost.
05.04.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (323 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Sedminásobná babička Klausová: Řešila nevěru a Slovensko jí nabídl Zeman

 
Livia Klausová (74) končí na vlastní žádost na postu velvyslankyně na Slovensku. Deníku Blesk to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Manželka exprezidenta Václava Klause se cítí unavená a chce se věnovat vnoučatům. Celkem jich má sedm. Klausová, rodným jménem Mištinová, působila 10 let v roli první dámy. Na Slovensko, kde se v listopadu 1943 narodila, dorazila jako velvyslankyně v prosinci 2013.
31.03.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Livia Klausová (323 článků)

Livia Klausová se vrací do Prahy

 
Livia Klausová (74) končí na vlastní žádost v roli velvyslankyně na Slovensku. Deníku Blesk to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Manželka bývalého prezidenta Václava Klause se podle deníku cítí unavená a chce se věnovat vnoučatům.
31.03.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Livia Klausová (323 článků)

Klausová končí jako velvyslankyně na Slovensku. Je za tím únava a vnoučata

 
Poslední měsíc odpočítává v roli velvyslankyně na Slovensku někdejší první dáma Livia Klausová (74). Podle zjištění Blesku odchází na vlastní žádost. Skončit kvůli věku už měla před 28 měsíci, pak pro ni ale vymysleli trik. Prezident Miloš Zeman se totiž své oblíbenkyně, která ho podpořila v první přímé prezidentské volbě, odmítal vzdát. Když už si ji přes  odpor tehdejší Nečasovy vlády na Slovensko prosadil po nástupu premiéra Rusnoka.
31.03.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (323 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Pět let s Ivanou Zemanovou: Střílí, mění účesy, má tetování a vyhlíží vnoučata

 
Prvních pět let Miloše Zemana na Hradě přineslo i prvních pět let s novou první dámou Ivanou Zemanovou - jinou, než byly její předchůdkyně Olga Havlová, Dagmar Havlová či Livie Klausová. Nenápadnější, stojící více v ústraní, bez četnějších rozhovorů novinářům. Čas od času však vystoupila Ivana Zemanová výrazněji. A ve volebním finále nechyběla po manželově boku. Za pět let na Hradě zažila mnohé. A i ona vyhlíží nyní manželovo druhé funkční období. Ale třeba i změny v rodině. Dojde na vnoučata?
14.02.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1193 článků) , Olga Havlová (119 článků) , Livia Klausová (323 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Ivana Zemanová (367 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »