Články k osobnosti

Leonardo da Vinci

  spisovatel, architekt, malíř, sochař

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Leonardo da Vinci »
 

V Itálii zřejmě objevili kostru da Vinciho Mony Lisy

 
V italské Florencii vědci objevili skelet patřící patrně Lise Gherardiniové, podle které renesanční umělec Leonardo da Vinci namaloval svůj slavný a záhadami opředený obraz Mona Lisa. Kostra nalezená pod podlahou bývalého kláštera svaté Uršuly je v dobrém stavu a vědci doufají, že by antropologický výzkum mohl napovědět i něco více o tajemném úsměvu Mony Lisy.
19.07.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků) , Mona Lisa (85 článků)

Italové možná našli ostatky Mony Lisy

 
V italské Florencii vědci objevili skelet patřící patrně Lise Gherardiniové, podle níž Leonardo da Vinci namaloval slavný a záhadami opředený obraz Mona Lisa.
19.07.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků) , Mona Lisa (85 článků)

Vědci našli ve Florencii kostru ženy, která prý byla předlohou Mony Lisy

 
Vědci a historici umění si mnou ruce. V italské Florencii totiž patrně našli lidskou kostru, která patřila Lise Gherardiniové, podle níž Leonardo da Vinci namaloval slavnou Monu Lisu.
18.07.2012 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků) , Mona Mona (53 článků)

Ivo Anderle: Rádi zkoušíme nové věci, některé se ujmou

 
Před pár dny skončila v londýnské Národní galerii výstava Leonardo da Vinci: Malíř milánského dvora. Nabídla dosud nejvíce děl renesančního mistra na jednom místě. Vůbec poprvé se nyní galerijní expozice dostane k divákům celého světa prostřednictvím filmového plátna. Pozadu nebude ani Česká republika. Komentovaná prohlídka pod názvem Leonardo Live bude uvedena živě v pražském kině Aero ve čtvrtek 16. února, ze záznamu 17. až 29. února.
16.02.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků)

Největší módní hit: Kabelka od samotného da Vinciho!

 
Leonardo da Vinci se půl století po smrti dočkal realizace svého návrhu luxusní kabelky. Dostala název La Pretiosa di Leonardo a je ji vyrobeno pouze 99 kusů. Cena bude zřejmě závratná.
21.01.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků)

Leonardo namaloval v Miláně dva Kristy

 
V době, kdy se Leonardo da Vinci intenzívně věnoval umění, to jest během jeho pobytu v Miláně v letech 1482–99, vznikla zřejmě dvě malířova díla, zachycující Kristovu tvář. Prvním byla slavná freska Poslední večeře v klášteře Santa Maria delle Grazie, druhým pak deskový obraz Salvator mundi, tedy Spasitel světa, který je dnes v majetku obchodníka s uměním Roberta Simona a jeho společníků v New Yorku.
06.09.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků) , Maria Simon (9 článků) , Roberta Vinci (4 články)

Tříhlavňové dělo od Leonarda da Vinciho našli v Chorvatsku

 
Chorvatsko možná jako jediné na světě vlastní tříhlavňový kanon, který navrhl všestranný renesanční génius Leonardo da Vinci.
13.06.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků)
« Předchozí 1 Další »