Články k osobnosti

Lenka Procházková

  publicistka, scenáristka, prozaička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lenka Procházková »
 

Prznění paměti národa, fašismus. Lenka Procházková velmi zle o naší současnosti. A o ČT

 
ROZHOVOR „Lid, zakotvený v Ústavě jako zdroj veškeré moci, je ve skutečnosti jen zdrojem financování cizích záměrů. Platíme armádu, která stát neubrání, platíme školství, které už z druhé generace našich dětí vyrábí bioroboty, platíme veřejnoprávní média, která do svého sterilního bazénku pouští jen šlapače vody,“ komentuje Českou republiku třicet let po revoluci spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková. Podle ní svoboda myšlení leká i mnohé současné politiky, a proto by chtěli, aby se informace a názory šířily kontrolovaně a pouze v určených mantinelech. Hledání pravdy však prý není koupel v dezinfekcí vonícím bazénu, ale spíše plavání v divoké řece.
14.01.2019 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

Právník: Michal David, ten roztančí i úřednice. Ale jiné medaile, to kroutím hlavou. Zeman byl zvolen, respektujte to

 
Karel Sýs, Lenka Procházková, Karol Krúpa. Nad těmito vyznamenanými musím kroutit hlavou, komentuje pro ParlamentníListy.cz nedělní „medailový ceremoniál“ na Pražském hradě brněnský právník a publicista Petr Kolman. Prvorepublikové Československo si dle něj zbytečně adorujeme, a pokud jde o Rusko, které dle svátečně vyřčených slov Andreje Babiše není hrozba, Kolman souhlasí: „Bude dobré s ruským medvědem udržovat přátelské vztahy a nepřilévat zbytečně oleje do ohně nesmyslně siláckými prohlášeními, jak se to též, žel, někdy děje.“
30.10.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1417 článků) , Karel Sýs (39 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Lenka Procházková (160 článků) , Petr Zeman (311 článků) , Karel Zeman (295 článků)

„Pozor na ně, mají medaili od Zemana,“ řvali před Hradem. Medaili mají i Zdeněk Zbořil a Lenka Procházková

 
Ve Vladislavském sále se kolem osmé hodiny večer začaly scházet největší osobnosti Česka i Slovenska, aby si vyslechly, koho u příležitosti stých narozenin republiky vyznamená prezident Zeman. Komu tedy Miloš Zeman složil hold, když mu udělil státní vyznamenání v takto významné výročí? Zeman v tento významný večer vyznamenává 41 osobností. Před Pražským hradem postávala skupina lidí, kteří křičeli: „Pozor na ně, mají vyznamenání od Zemana.“
28.10.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Oni mu uřízli ruce! Scéna z Václaváku, kde se Skála a Lenka Procházková hádali s policajtem: Nová svědectví a zjištění

 
Na internetu je další video s virálním potenciálem. Tentokrát jde o zásah policie proti skupině komunistů pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí v Praze. Na videu drží mladý muž vlajku Komunistického svazu mládeže. Na vlajce je kromě nápisu „KSM“ také podobizna marxistického revolucionáře Che Guevary. Policista provádějící zásah Che Guevaru označil za jednoho z „největších masových vrahů v dějinách“. Tato věta rozlítila Josefa Skálu (KSČM), který byl na místě přítomen. Nyní se k celé věci vyjádřil pro ParlamentníListy.cz. Přinášíme také pohled dvou renomovaných politologů.
01.10.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků) , Che Guevara (48 článků)

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

 
Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod do Sněmovny, v níž probíhalo jednání před hlasováním o důvěře vládě, se podivuje spisovatelka Lenka Procházková. Podle jejích slov se tak totiž dělo v rozporu s platným zákonem. „To, že policie nezakročila, znamená, že kdosi nezákonnou nátlakovou akci zaštítil,“ říká.
17.07.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

Lenka Procházková: Porušení zákona v přímém přenosu aneb Průzkum bojem

 
Každý, kdo někdy v Praze organizoval veřejné shromáždění, dobře ví, že je marné pořádat tyto akce v blízkosti budov Parlamentu ČR, neboť to legislativa nedovoluje. V příloze zákona 252/2016 Sb. jsou adresně vypsána místa, kde jsou shromáždění nezákonná a jako první je uvedena Sněmovní ulice v Praze 1. Mohu dosvědčit, že i při pouhém sbírání podpisů na petici jsou aktivisté postávající u petičního stánku umístěném na protějším chodníku v dohledu budovy Sněmovny vždy legitimováni a policie průběžně monitoruje jejich pohyb.
17.07.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

Foldyna, Skála, Lenka Procházková a další se bouřili na Václaváku kvůli bombardování Sýrie: Zločin nelze trestat zločinem. ČT ukazuje fake news, manipuluje!

 
REPORTÁŽ Na Václavském náměstí se ve středu sešlo asi 250 demonstrantů, aby odsoudili nedávný útok našich západních spojenců v Sýrii. Jeden z nejplamennějších projevů pronesl místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, který burácel na celé náměstí. Svá velmi tvrdá slova namířil i proti České televizi. Nemlčela ani spisovatelka Lenka Procházková, která pálila do ministra zahraničí Martina Stropnického. Prý je to Maršálek, který žene novináře – mopslíky do útoku proti pravdě.
18.04.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1736 článků) , Lenka Procházková (160 článků) , Jaroslav Foldyna (525 článků) , Martina Procházková (3 články) , Jaroslav Skála (11 článků)

Lenka Procházková: Zdeněk Mahler – spisovatel český

 
Několik dní před druhým kolem prezidentské volby jsem telefonovala Zdeňkovi Mahlerovi. Hlas, který se mi ozval , byl tichý a chyběla v něm obvyklá energie. Přesto se náš rozhovor protáhl na dlouhé minuty. Tedy mluvil spíš on. Dodnes ten monolog slyším, ale nebudu se o ty přerývané věty dělit.
21.03.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků) , Zdeněk Mahler (13 článků)

Lenka Procházková: Březnový vítr

 
15. března roku 1939 od šesti hodin ráno začala naši zemi, tedy to, co z ní zbylo po Mnichovu, obsazovat nacistická vojska. Invaze měla krycí název Březnový vítr. O dvanáct hodin později vjel Adolf Hitler se svou vojenskou ekipou Matyášovou branou na Pražský hrad. Začínalo šest nejstrašnějších let naší novodobé historie.
21.03.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (696 článků) , Lenka Procházková (160 článků)

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

 
HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Lenka Procházková. Mimo jiné hovořila o veřejnoprávní České televizi.
19.03.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

VIDEO Česká televize servíruje nepravdivý obraz světa. Před kamerami stále stejní lidé... Připravte se na kanonádu Lenky Procházkové

 
HORKÉ TÉMA Moderátor Radim Panenka tento víkend přivítá před kamerami TV ParlamentníListy.cz spisovatelku Lenku Procházkovou, která se vyjádří k dění kolem České televize. Spisovatelka se domnívá, že veřejnoprávní televizi není třeba chránit, jak dnes říkají někteří naši spoluobčané, ale změnit.
17.03.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

VIDEO Česká televize servíruje nepravdivý obraz světa. Před kamerami stále stejní lidí... Připravte se na kanonádu Lenky Procházkové

 
HORKÉ TÉMA Moderátor Radim Panenka tento víkend přivítá před kamerami TV ParlamentníListy.cz spisovatelku Lenku Procházkovou, která se vyjádří k dění kolem České televize. Spisovatelka se domnívá, že veřejnoprávní televizi není třeba chránit, jak dnes říkají někteří naši spoluobčané, ale změnit.
17.03.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

Stížnost na ČT kvůli rvačce u Zemana! Čtěte, co chystá její autorka

 
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání má na stole další kauzu kvůli zpravodajství České televize. Stížnost radě adresovala spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková. ČT měla pochybit při informování o incidentu z volebního štábu prezidenta Zemana, kde došlo k šarvátce mezi novináři. Podle Procházkové došlo k vystřižení podstatné části záznamu, čímž prý byli diváci manipulováni.
27.02.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

Lenka Procházková: Stížnost na neobjektivitu ve vysílání ČT a podezření z manipulativního jednaní

 
Text stížnosti RRTV na veřejnoprávní Českou televizi, kterou pro podezření z manipulace podala spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková.
27.02.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

To je fór: Zemanovi lidé chystají Pražanům ve 2. kole překvapení. Už se to „peče“

 
Výsledky prvního kola přímé volby prezidenta 2018 ukázaly, že současný prezident Miloš Zeman zvítězil ve všech větších městech České republiky s výjimkou hlavního města Prahy. Spisovatelka Lenka Procházková, která na sebe upoutala pozornost veřejnosti např. hlasitým odporem proti církevním restitucím, přišla s nápadem, jak zařídit, aby Miloš Zeman vyhrál i v Praze.
16.01.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Kam zmizela mluvčí Jiřího Drahoše? Tahle kočička může už za pár týdnů nahradit Ovčáčka!

 
Začátkem prosince se mluvčí Jiřího Drahoše (68) vytratila z veřejného prostoru. Krásnou Lenku Pastorčákovou (34) nahradili bývalá redaktorka České televize Kateřina Procházková a Petr Studenovský. Kam se pohledná zrzka, která rovněž pracovala na veřejnoprávní stanici, poděla?
14.01.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Pastorčáková (23 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Lenka Procházková (160 článků)

VIDEO Hajlující senátoři, pověsili by vlastní mámu. Štvanice, šlapou po lidech. Karel Srp s Lenkou Procházkovou spustili těžkou palbu na senátory. Pak se strhla hádka s novinářem

 
Sobotkovi hrozí žaloba, Senát se při hlasování zachoval jako Reichstag, tedy říšský sněm. Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekl předseda Jazzové sekce Karel Srp. Ten spolu se spisovatelkou Lenkou Procházkovou vystoupil k rozhodnutí senátorů, kteří ani jednoho z nich nezvolili do Rady ÚSTR. V závěru tiskovky došlo k ostrému konfliktu mezi jedním novinářem, Srpem a částí publika.
17.08.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků)

Blažkův seznam. Historik z ÚSTRu, který vedl protesty proti Lence Procházkové, zveřejnil soupisku herců, kteří se „ušpinili“ v majoru Zemanovi

 
Historika Petra Blažka mohou lidé znát především jako badatele, který se zaměřuje na studium komunistického totalitního a později autoritářského režimu v Československu. Poslední dobou na sebe Blažek upozornil třeba ostrou kritikou prezidenta Miloše Zemana. Teď si vzal do prádla herce, kteří hráli v komunistickém propagandistickém seriálu Třicet případů majora Zemana.
08.08.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Petra Procházková (138 článků)

Zeman navrhl dalšího kandidáta do protitotalitního ústavu. Nejspíš bude zase veselo

 
Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu nového člena rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), měl by se jím stát předseda Jazzové sekce a někdejší politický vězeň Karel Srp. Před časem Zeman neúspěšně navrhoval spisovatelku Lenku Procházkovou, tu však senátoři neschválili.
21.07.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (160 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Jakub Janda a podobní jsou jako svazáci z padesátých let. Bojí se myslících lidí. Já v jeho věku taky chodila na vnitro, ale na výslechy, vzpomíná Lenka Procházková

 
ROZHOVOR „Když jsem ve věku pana Jakuba Jandy podepsala Chartu 77 a režim mě onálepkoval jako nepřátelskou osobu, schovala jsem diplom z Filozofické fakulty do šuplíku a chopila se na dvanáct let smetáku a kbelíku, abych uživila děti,“ řekla spisovatelka Lenka Procházková ke kritice. Ta se nese s jejím nezvolením senátem do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsala, jak místo honorářů dostávala předvolánky k výslechům. Do téže „kachlikárny“, kde teď pan Janda zkoumá současné články publikované na alternativních webech.
23.04.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (509 článků) , Lenka Procházková (160 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »