Články k osobnosti

Lech Walesa

  polský politik, bývalý prezident Polské republiky, aktivista za lidská práva

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lech Walesa »
 

Atomovky USA v Polsku? Zešílel Walesa? Prohrají všichni, zní varování

 
ROZHOVOR Zešílel snad Lech Walesa, že chce do Polska jaderné americké zbraně? A proč mají Němci na svém území stále relikty, které měly skončit po druhé světové válce, nebo nejpozději po studené válce – cizí vojenské základny? Ať jaderné mocnosti mají své zbraně na svém území a necpou je jinam! Dnes už to není jen západní Evropa, ale také Rumunsko. A přibude k nim náš severní soused? To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel Nadace Železné opony Ing. Václav Vítovec. Odhaluje také pravdu o neutronové bombě, což byla léta stará „fake-news“. Kdo chce vyhodit planetu několikanásobně do luftu? Ekonomické lobby, které za oponou ovládá státníky a státy, si mne ruce. Postaví se jim staří harcovníci – generálové, kteří vědí, co jaderná zbraň dokáže? Že by stovky provedených pokusů byly k ničemu?
01.06.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Nevyhráli jsme celou válku, varuje polský exprezident Walesa

 
Komunismus se podařilo porazit, ale vyvstala řada nových výzev, které je nutné řešit, aby události roku 1989 nepřišly vniveč. Evropa musí debatovat o svých základech, o svém ekonomickém modelu a hledat odpověď na problém populismu a politických lží. Na konferenci k 30. výročí pádu železné opony to dnes v Praze řekl bývalý polský prezident Lech Walesa, uvedla ČTK.
11.11.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Klaus a Walesa budou na konferenci debatovat o pádu komunismu

 
Bývalí prezidenti Česka a Polska, Václav Klaus a Lech Walesa, někdejší český premiér Petr Pithart nebo předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský budou dnes na mezinárodní konferenci v Praze debatovat o pádu komunismu ve střední Evropě a následujícím vývoji. Konference uspořádaná Českým rozhlasem si klade za cíl přiblížit události roku 1989 zejména mladému publiku, které nemá s pádem komunistického režimu osobní zkušenost.
11.11.2019 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Pithart (209 článků) , Lech Walesa (48 článků) , Pavel Rychetský (82 článků) , Václav Český (550 článků)

Problémový vnuk exprezidenta Walesy je před soudem: „Nevíte, kdo je můj děda?“ zuřil prý Dominik W. (21).

 
Celkem šest různých překročení zákona klade žaloba za vinu mladému Polákovi Dominikovi W. Podle neoficiálních informací se jedná o vnuka bývalého polského prezidenta Lecha Wałęsy.
28.11.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Michek: Komu vadí uskupení zemí V4?

 
Maďarský Visegrád, kde roku 1335 jednali o uspořádání střední Evropy králové Čech, Polska a Uherska, se symbolicky stal místem vzniku tzv. Visegrádské trojky (tvořené Československem, Maďarskem a Polskem), která vznikla podepsáním dohody o spolupráci na společné cestě k evropské integraci dne 15. února 1991 v památném Visegrádu. Za tehdejší Československo deklaraci podepsali prezident Václav Havel a premiér Marián Čalfa, za Polsko prezident Lech Walesa a premiér Jan Krzysztof Bielecki a za hostitelské Maďarsko prezident Árpád Göncz a předseda vlády József Antall.
05.04.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Lech Walesa (48 článků) , Jan Čech (235 článků)

Písmo Walesy se skutečně shoduje s písmem agenta Bolka, potvrzují experti

 
Vůdce postkomunistického hnutí Solidarita Lech Walesa zřejmě spolupracoval s komunistickou tajnou policií. Shodu jeho písma s písmem agenta Bolka potvrdili v úterý experti.
31.01.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Walesa donášel komunistům, kývli experti. Polský exprezident byl agent Bolek

 
Rukopis legendárního vůdce protikomunistického hnutí Solidarita a prvního přímo zvoleného polského prezidenta Lecha Walesy se shoduje s písmem agenta komunistické tajné policie pod krycím jménem Bolek. V úterý to potvrdili experti, informovala polská média.
31.01.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Potvrzeno: Lech Walesa byl opravdu fízl

 
Experti potvrdili, že rukopis bývalého polského prezidenta Walesy se shoduje s písmem agenta komunistické tajné policie pod krycím jménem Bolek. Informoval o tom server České noviny.
31.01.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Walesa je agent Bolek? Písmo se shoduje, tvrdí grafologové

 
Polští grafologové po prostudování spisu agenta polské tajné komunistické policie s krycím jménem Bolek přišli se závěrem, že se jeho písmo shoduje s písmem bývalého polského prezidenta Lecha Walesy.
29.01.2017 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Syn legendárního Lecha Walesy zemřel ve 43 letech. Policie nařídila pitvu

 
Jeden ze čtyř synů legendárního vůdce protikomunistického hnutí Solidarita a bývalého polského prezidenta Lecha Walesy zemřel. Tělo teprve třiačtyřicetiletého Przemyslawa Walesy se v neděli našlo v jeho bytě v Gdaňsku na severu země. Pondělní pitva vyloučila, že by smrt zavinil někdo cizí, informovala agentura PAP.
09.01.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

V Polsku mají veselo. Lech Walesa chce hnát prezidenta před mezinárodní tribunál

 
Bývalý polský prezident Lech Walesa chce současnou hlavu státu Andrzeje Dudu hnát před mezinárodní soud. Uvedl to server PrvníZprávy.cz.
04.09.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Rusko nás vydírá, ale na válku nemá dost peněz, míní Lech Walesa

 
Vůdce polského hnutí Solidarita a první postkomunistický prezident Lech Walesa poskytl rozhovor Rádiu Svobodná Evropa/Rádiu Svoboda. Vzhledem k tomu, že se blíží summit NATO ve Varšavě, věnoval se především bezpečnostním otázkám. Zdůraznil, že se nesmíme nechat Ruskem vydírat a zastrašovat.
03.07.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Lech Walesa k přijímání uprchlíků. Na okraj jiné zajímavé informace

 
„Ano, jsem si vědom toho, že můj proimigrační postoj mě v konečném důsledku může stát i místo; bohužel je mezi námi spousta hloupých a vystrašených lidí. Stále mi ovšem v pozici starosty města zbývá dva a půl roku, což mi dává dost času k tomu, aby se mi povedlo změnit přístup lidí k uprchlíkům. Lidé ve vysokých pozicích se musí postavit za pozitivní evropské hodnoty,“ míní současný starosta polského přístavního města Gdaňsk Pawel Adamowicz.
21.04.2016 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Prezidenti Česka a Polska si vyměnili nejvyšší státní vyznamenání

 
Prezidenti Česka a Polska si dnes na Pražském hradě vyměnili nejvyšší státní vyznamenání svých zemí. Miloš Zeman předal Adrzeji Dudovi Řád bílého lva a převzal od něj Řád bílé orlice. Třiačtyřicetiletý Duda patří k nejmladším držitelům tohoto vyznamenání. Zeman a Duda se vzájemně ocenili za rozvoj česko-polských vztahů. Řád bílého lva v minulosti obdrželi také jeho předchůdci Lech Kaczyński, Lech Walesa nebo Aleksander Kwaśniewski.
15.03.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků) , Miloš Zeman (24029 článků) , Lech Kaczyński (105 článků)

Český a polský prezident si vyměnili nejvyšší státní vyznamenání

 
Český a polský prezident si dnes na Pražském hradě vyměnili nejvyšší státní vyznamenání svých zemí. Miloš Zeman předal Adrzeji Dudovi Řád bílého lva a převzal od něj Řád bílé orlice. Třiačtyřicetiletý Duda patří k nejmladším držitelům tohoto vyznamenání. Zeman a Duda se vzájemně ocenili za rozvoj česko-polských vztahů. Řád bílého lva v minulosti obdrželi také jeho předchůdci Lech Kaczyński, Lech Walesa nebo Aleksander Kwaśniewski.
15.03.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků) , Miloš Zeman (24029 článků) , Lech Kaczyński (105 článků)

Polský exprezident Walesa, údajný agent komunistické bezpečnosti: Mají na mě nějaké tři falešné dokumenty, je to nesmysl

 
V Polsku dál řeší otázku, zda byl první nekomunistický prezident Lech Walesa agentem polské komunistické bezpečnosti či nikoli. Mají o tom svědčit dokumenty. které vlastnil gen. Czeslaw Kiszczak. Po jeho smrti je vdova chtěla prodat polskému Ústavu paměti národa. Walesa tvrdí, že komunistickým agentem nikdy nebyl. Pokud to nějaké dokumenty tvrdí, jsou prý falešné.
28.02.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Walesa udal na 20 lidí, tvrdí složka agenta Bolka. Exprezident: Je to lež

 
Ze svazku tajného spolupracovníka Bolka vyplývá, že intenzivně spolupracoval se Státní bezpečností (SB) od prosince 1970 do července 1971. Přitížil asi 20 lidem, několika z nich mohl vážně ublížit. Od SB odešel v roce 1976, napsal list Gazeta Wyborcza ke zpřístupnění dokumentů o Lechu Walesovi. Listiny pocházejí z pozůstalosti posledního komunistického ministra vnitra.
24.02.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Bývalý polský prezident a někdejší antikomunistický aktivista Walesa byl zřejmě konfidentem komunistické policie

 
Bývalý protikomunistický aktivista a vůdce protirežimního odborového hnutí Solidarita Lech Walesa byl zřejmě spolupracovníkem polské komunistické tajné policie. Tento překvapivý závěr vyplývá z dokumentů, které byly objeveny v sídle posledního komunistického ministra vnitra poté, co loni na podzim zemřel. Informoval o tom server iDnes.cz.
19.02.2016 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Polský exprezident Walesa? Komunistický donašeč Bolek, ukázala složka

 
Polský historický institut uvedl, že symbol boje proti komunismu a zakladatel nezávislých odborů Solidarita Lech Walesa (72) byl donašeč. Samotný Walesa obvinění vždy tvrdošíjně odmítal. V Polsku se našly složky, které podle expertů dokládají Walesovu spolupráci s tajnou policií pod krycím jménem Bolek. Znalec potvrdil, že obsahují jeho autentický podpis.
18.02.2016 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)

Sbohem, ústavní soude. Lecha Walesu rozčílil nový zákon, chce předčasné volby

 
Polský Senát schválil nad ránem kontroverzní zákon o ústavním soudu, s nímž přišla nová konzervativní vláda premiérky Beaty Szydlové. Podle opozice novela zcela ochromí činnost této nejvyšší soudní instance v zemi. Protestují proti ní také soudci a lidé v ulicích. Lech Walesa, exprezident a muž, který stál za koncem komunismu v zemi, žádá předčasné volby.
24.12.2015 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (48 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »