Články k osobnosti

Ladislav Stroupežnický

  dramatik, prozaik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ladislav Stroupežnický »
 

Autor Našich furiantů Ladislav Stroupežnický: Sebevražda milence, on sám si ustřelil půl obličeje!

 
Dramaturg Národního divadla prožil krátký, leč hodně divoký život. V mládí se zabouchnul do bratra Mikoláše Alše, který kvůli němu spáchal sebevraždu. Pak si sám při vlastní a zpackané sebevraždě ustřelil bradu a nos. A osudným se mu stal tyfus!
27.03.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Stroupežnický (4 články)

Americké Park City ovládne do konce ledna festival Sundance

 
Problémy lidské identity, sexuality a etnické příslušnosti budou letos spolu s ožehavým problémem ozbrojeného násilí hlavním tématem festivalu nezávislých filmů Sundance, který od dnešního dne ovládne až do konce ledna město Park City v americkém Utahu. Z 12 700 přihlášených filmů se v soutěžní sekci představí 117, mezi třinácti zahraničními diváci uvidí i snímek z české produkce. Mezi hvězdnými hosty festivalu nebudou letos chybět herci Danny DeVito, Daniel Radcliffe nebo Spike Lee. Českou kinematografii bude reprezentovat krátký film Ondřeje Hudečka Furiant, který se zaměřuje na klíčový moment v životě slavného českého dramatika 19. století Ladislava Stroupežnického.
21.01.2016 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Radcliffe (304 článků) , Spike Lee (16 článků) , Ladislav Stroupežnický (4 články) , Ondřej Hudeček (35 článků) , Ladislav Ondřej (89 článků) , Danny Lee (1 článek) , Daniel Park (11 článků) , Lee Daniel (3 články) , Daniel Lee (3 články) , Danny Lee (1 článek)

Válka sousedů kvůli tújím: Létá kamení, mluví pěsti! Jak si poradí nový občanský zákoník?

 
Příběh »soužití« sousedů Majera a Zatloukala trochu připomíná Naše furianty z pera Ladislava Stroupežnického. V Brodku se sice soudí také jako v románu, ale zároveň se i perou.
20.01.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Stroupežnický (4 články)

Naši furianti zůstávají otiskem života

 
Bloudění režisérky Věry Herajtové kolem Prahy, která je jí zapovězená - příčiny hledejme v tom, že je to dáma noblesní, nerada se pere a vyhýbá se pavlačím - přivedlo ji znovu do Mostu, kde od listopadu hrají její Naše furianty. Tedy samozřejmě hlavně Ladislava Stroupežnického.
20.12.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Stroupežnický (4 články)
« Předchozí 1 Další »