Články k osobnosti

Ladislav Miko

  ministr životního prostředí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ladislav Miko »
 

Když přijel Clinton za Havlem, Pražský hrad ovládla americká ochranka, vzpomínal Špaček. A ostrá slova o Mynářovi

 
Bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla a expert na etiketu Ladislav Špaček se v rozhovoru pro RádioZet.cz vyjádřil mimo jiné k návštěvě amerického ministra zahraničí Mika Pompea, ale zejména k úrovni česko-amerických vztahů. Ty podle něj už nikdy nemohou být na úrovni prezidentského vztahu Václava Havla a exprezidenta USA Billa Clintona.
15.08.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (276 článků) , Václav Havel (5958 článků) , Ladislav Miko (24 článků) , Václav Miko (4 články)

„Horších potravin v Česku je málo,“ tvrdí úředník EU. Normy na salám odmítá

 
Dvojí kvalita potravin v Česku představuje problém, ale nijak dramatický. Je o tom přesvědčený bývalý vysoký úředník EU Ladislav Miko, který působil ve vedení ředitelství pro zdraví a bezpečnost potravin. Podle něj jde o desítky, nanejvýš stovky výrobků z 200 až 300 tisíc. Zároveň odmítá, že by měly existovat státní normy na salámy a jiné potraviny typické z doby socialismu, aby garantovaly kvalitu. „To by byl ve skutečnosti diktát Bruselu,“ řekl v rozhovoru pro Blesk Zprávy.
16.12.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

„Brexit jim otevře oči.“ Superúředník EU věří, že Češi konečně ocení Brusel

 
Dlouhodobá protievropská masáž předních politiků udělala své a Češi jsou momentálně největšími euroskeptiky v Unii. Změnit by to ale mohl právě připravovaný brexit. Alespoň si to myslí Ladislav Miko, který byl donedávna jedním z nejvýše postavených českých úředníků EU. „Každý uvidí, že to má dopady na obou stranách a že nic z toho, co se vidí jako výhoda vystoupení, nenastane,“ řekl v rozhovoru pro Blesk Zprávy.
24.10.2018 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

Jedna nutela rozdělí Francii s Německem, divil se v Žižkovské věži Moravec

 
Úředník Evropské komise Ladislav Miko a profesorka Jana Hajšlová z Vysoké školy chemicko-technologické debatovali v Otázkách Václava Moravce České televize o kvalitě českých a evropských potravin.
07.01.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků) , Václav Moravec (624 článků) , Václav Miko (4 články)

Kdo může zakázat žárovky? Vysoký úředník EU rozkryl mašinérii v Bruselu

 
Zákaz žárovek, kontrola emisí sekaček i nejrůznější hygienická opatření. Z Bruselu k nám do Česka proudí celá řada směrnic. Lidé mají mnohdy pocit, že tamní úředníci nemají nic na práci, a tak vymýšlejí, co by kde zregulovali a jak by českému člověku ztrpčili život. Jenže o tom, co bude nakonec schváleno, nerozhodují oni, ale jednotlivé členské státy, včetně českých ministrů. Jakou má vůbec euroúřeník moc? Blesk.cz se zeptal Čecha, který se v evropské úřednické mašinérii dostal hodně vysoko, Ladislava Mika.
10.10.2016 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

"Jerry Lederer Award" do rukou pracovníka odboru civilního letectví

 
V průběhu 46. výročního semináře International Society of Air Safety Investigators (ISASI, který se konal ve dnech 24. - 27. srpna 2015 v německém Augsburgu, bylo uděleno Ing. Ladislavu Mikovi, pracovníkovi Ministerstva dopravy, prestižní celosvětové ocenění "Jerry Lederer Award".
06.09.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

Bývalý ministr se vrátil z Venezuely a hlásí: Vládnou tam neschopní, lidé hladoví

 
Za současnými protesty ve Venezuele je nespokojenost jejích obyvatel s nedostatkem základních životních potřeb, jako jsou jedlé oleje či mouka. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to uvedl biolog a bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko, který v této jihoamerické zemi nedávno strávil jeden měsíc.
11.03.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

Bursík zakládá vlastní stranu! Podpořili ho ekonom Švejnar i textař Horáček

 
Donedávna "Zelený" Martin Bursík se rozhodl najít své politické štěstí jinde - a tak si ještě před předčasnými volbami založil vlastní politický subjekt. Jmenuje se Liberální ekologická strana (LES) a podporují jej třeba exministr životního prostředí Ladislav Miko, ekonom Jan Švejnar, textař Michal Horáček, či režisérka Olga Sommerová.
27.08.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (832 článků) , Jan Švejnar (316 článků) , Olga Sommerová (111 článků) , Martin Bursík (313 článků) , Ladislav Miko (24 článků)

Netřídíš, zaplatíš: U Moravce se bojovalo o odpadky

 
Evropu, a tedy i Česko, zavalují odpadky. Co s tím? O tom se v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize přeli ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) a exministr životního prostředí Ladislav Miko, který na svém oponentovi prakticky nenechal nit suchou. V průměru recyklujeme asi 30 procent odpadů, evropský průměr je přitom 40. Proč neusilujeme alespoň o tento průměr? Recept je přitom jednoduchý, kdo netřídí odpad, sáhne hlouběji do vlastní kapsy.
19.05.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků) , Václav Chalupa (51 článků) , Václav Chalupa (51 článků)

Zakázat potraviny z Polska by bylo těžké. Možné to ale je, připustil Bendl

 
Hosty pořadu Otázky Václava Moravce byl ministr zemědělství Petr Bendl, senátor za KDU-ČSL Petr Šilar, Jakub Šebesta, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce, prezident Svaz obchodu a cestovního ruchu Zdeněk Juračka, Ladislav Miko, zástupce ředitele sekce pro potravinářské výrobky Evropské komise a Kateřina Nesrstová, manažerka Svazu ekologických zemědělců. Hlavním tématem byla kvalita a cena potravin.
15.04.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Šebesta (19 článků) , Ladislav Miko (24 článků) , Petr Bendl (511 článků) , Petr Šilar (50 článků) , Zdeněk Petr (149 článků)

Zemanovci podali kvůli kůrovci na Šumavě trestní oznámení na exministry

 
Strana práv občanů – zemanovci (SPOZ) podala kvůli devastaci šumavských lesů kůrovcem trestní oznámení na exministry životního prostředí Libora Ambrozka (KDU-ČSL), Martina Bursíka (SZ) a Ladislava Mika.
12.05.2010 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Libor Ambrozek (16 článků) , Martin Bursík (313 článků) , Ladislav Miko (24 článků)

Klaus jmenoval tři nové ministry

 
Prezident Václav Klaus na Pražském hradě jmenoval do funkcí tři nové ministry. Šéfem resortu životního prostředí je Jan Dusík, který vystřídal Ladislava Mika.
30.11.2009 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10213 článků) , Ladislav Miko (24 článků)

Klaus jmenoval trojici nových ministrů

 
Kabinet premiéra Jana Fischera se v pondělí dočkal prvních změn. Ve vládě se na příštím zasedání objeví tři nová jména - Juraj Chmiel, Jan Dusík a Pavel Zářecký. Zatímco dva prvně jmenovaní vystřídali na postech ministrů odcházejícího Štefana Füleho a Ladislava Mika, Zářecký usedl na post šéfa legislativní rady vlády. Do funkcí jmenoval nové ministry prezident Václav Klaus.
30.11.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10213 článků) , Jan Fischer (1760 článků) , Štefan Füle (104 článků) , Ladislav Miko (24 článků)

Před odchodem do Bruselu chce Miko ještě nové zákony

 
Ministr životního prostředí Ladislav Miko hodlá ještě několik hodin před složením funkce prosadit ve vládě několik strategických materiálů.
29.11.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

Místo Mika by mohl být ministrem životního prostředí jeho náměstek Dusík

 
Ladislava Mika, který zvažuje návrat do Evropské komise, by mohl na postu ministra životního prostředí vystřídat jeho náměstek Jan Dusík. Ten kvůli tomu již přerušil své členství ve Straně zelených.
08.10.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

CHKO Jeseníky by se mohla stát národním parkem

 
Pětina Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jeseníky by se v budoucnu mohla přeměnit v národní park. V úterý to na setkání se starosty obcí Jesenického regionu, Správou CHKO a organizátory petice, která vznik Národního parku Jeseníky podporuje, řekl ministr životního prostředí Ladislav Miko.
15.09.2009 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

Z kůrovce se stal nástroj předvolebního boje, soudí ministr Miko

 
Ministr životního prostředí Ladislav Miko a jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) pokračují ve sporu, jak čelit kůrovci na Šumavě. Zatímco první z nich jeho výskyt označil za předvídaný, druhý za pandemii a zvažuje vyhlášení stavu nebezpečí. Miko za vším vidí předvolební boj.
25.08.2009 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

Mika: Vyhlášení stavu nebezbečí na Šumavě je nesmyslné

 
Vyhlášení stavu nebezpečí na Šumavě kvůli kůrovci, jak o tom uvažuje jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD), by podle ministra životního prostředí Ladislava Mika bylo nesmyslné.
25.08.2009 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

Povodní přibývá, na systému včasného varování se ale šetří

 
Počasí si v Česku s lidmi zahrává, po povodních zůstávají miliardové školy, ale peněz na včasné varování je stále méně. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto bije na poplach. Neukazuje ale letošní rozbouřená voda na nečekaných místech i na jejich selhání? Ministr životního prostředí Ladislav Miko, který před zkracováním rozpočtu ČHMÚ varuje, si to nemyslí.
24.08.2009 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)

Peníze na zateplení chaty vám stát nedá

 
Hostem dnešního on-line rozhovoru byl od 20 do 21 hodin ministr životního prostředí Ladislav Miko.
10.08.2009 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Miko (24 článků)
« Předchozí 1 2 Další »