Články k osobnosti

Ladislav Fuks

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ladislav Fuks »
 

Jan Dočekal: I letos surrealistický čert mává ocasem

 
Spisovatel Ladislav Fuks mně napsal v roce 1986 na pohlednici s vyobrazením Pražského hradu: Jsme bohatí svými sny. Vyznání, jež jistě rád přijme zasvé každý surrealista
30.06.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Fuks (9 článků)

Fuksův Spalovač mrtvol poprvé na repertoáru Činohry ND

 
15. prosince 2016 bude mít na jevišti Stavovského divadla premiéru adaptace slavného románu Ladislava Fukse Spalovač mrtvol – ikonický román 60. let minulého století se tak dostává poprvé na repertoár Činohry ND v původní adaptaci režiséra Jana Mikuláška a dramaturgyně Marty Ljubkové.
11.12.2016 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Fuks (9 článků)

Recenze: Vojtěch Dyk zvládl židovského úředníčka Mundstocka na výbornou. Hře ale chybí víc Fukse

 
Jako poslední premiéru nachylující se sezony připravilo pražské Studio Hrdinů volnou variaci na román Ladislava Fukse Pan Theodor Mundstock.
31.05.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Fuks (9 článků) , Vojtěch Dyk (952 článků)

Nové knihy: Saudek, Sedaris, Millerová, Gilk a Severa

 
Novinky tohoto týdne zahajujeme legendárním komiksem Káji Saudka, knihou nejpopulárnějšího amerického humoristy Davida Sedarise i historickým románem jeho rodačky Madeline Millerové. Pozornost si zaslouží edice díla Vítězslava Nezvala, kniha o Ladislavu Fuksovi i rozhovory Martina Severy. Nádavkem první komiksový magazín Barta Simpsona.
24.01.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Fuks (9 článků) , Vítězslav Nezval (12 článků) , Bart Simpson (36 článků) , David (23 článků) , David Martin (116 článků)

Nové knihy: Vermes, Eco, Kafka, Poláček i Eugenides

 
Novinky tohoto týdne zahajuje mimořádný humorný kus německého autora Timura Vermese a pokračují detektivním příběhem Ira Kena Bruena. Pozornost si zasluhuje nový soubor textů italského vědce a prozaika Umerta Eca, Josef Čermák, znalec Kafkova díla, nabízí svůj pohled na tuto světově proslulou osobnost, podobně jako Jan Poláček v případě Ladislava Fukse. Vychází rovněž prvotina dnes už známého Američana Jeffreyho Eugenidese. Britka Alison Weirová zavádí na dvůr Jindřicha VIII. a rovněž britská modelka a prozaička Katie Priceová představuje nablýskaný svět dnešních celebrit. A jako vždy nádavkem dva komiksy, první věnovaný Bartu Simpsonovi, druhý předchází legendárního Strážce.
04.10.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Fuks (9 článků) , Bart Simpson (36 článků) , Jan Čermák (109 článků)

Zdeněk Mahler převzal cenu Ladislava Fukse za celoživotní dílo

 
Spisovatel, scénárista a muzikolog Zdeněk Mahler převzal cenu Ladislava Fukse. "Psal jsem si po desítky let deníkové záznamy. Narodili jsme se blbě, ale nebyla to nuda. Svědectvím, jež má osobní autentičnost a snad i obecnější přesah, bych rád doplnil obraz zdejšího osudu," řekl v rozhovoru pro Právo Mahler.
14.03.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Fuks (9 článků) , Zdeněk Mahler (14 článků)

Spisovatel Vladimír Páral: Nejsem rybízák, směřoval jsem k vínu

 
Spisovatel Vladimír Páral převzal cenu Ladislava Fukse a v rozhovoru popsal také, jaká díla hltal v době studentských let, že byl Kunderovým blížencem a proč Škvoreckého výtky bral jako vadné.
15.03.2010 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Fuks (9 článků) , Vladimír Páral (10 článků)

Nové knihy - Stephen King, Ladislav Fuks i Christopher Golden

 
V prvním srpnovém týdnu mezi novinkami na pultech knihkupectví najdete povídkovou sbírku Stephena Kinga Za soumraku, psychologický horor Ladislava Fukse Spalovač mrtvol, nebo thriller Christophera Goldena Hra s mozkem.
07.08.2009 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (115 článků) , Ladislav Fuks (9 článků) , Christopher King (1 článek) , Christopher King (1 článek)

Spisovatel a kritik Jan Trefulka oslaví v pátek osmdesátiny

 
Významný český spisovatel a kritik Jan Trefulka v pátek oslaví osmdesáté narozeniny. Nedávno převzal cenu Ladislava Fukse za celoživotní dílo, oceněn byl rovněž Akademií literatury české.
13.05.2009 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Fuks (9 článků) , Jan Trefulka (2 články)
« Předchozí 1 Další »