Články k osobnosti

Kurt Vonnegut

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Kurt Vonnegut »
 

První pražský primátor Kořán skvěle překládal americké autory, v politice se jen mihl

 
Díky Jaroslavu Kořánovi se čeští čtenáři mohli seznámit s řadou stěžejních děl moderní americké literatury, přeložil knihy Kurta Vonneguta, Henryho Millera nebo Charlese Bukowského. Překladatel a scenárista, který se během normalizace ocitl v nemilosti, zůstává v paměti také jako spoluzakladatel Občanského fóra a první pražský primátor po listopadu 1989. Později vedl českou edici časopisu Playboy a nakonec se vrátil k umění. Dnes zemřel, bylo mu 77 let.
02.06.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Henry Miller (2 články) , Kurt Vonnegut (7 článků)

Jennifer Lawrence: Mám strach, že mé genitálie skončí jako mokré houby

 
Herečka Jennifer Lawrence svěřila magazínu Vanity Fair, že se teď asi nejvíce bojí viru Zika. Spojuje se jí to totiž s jednou povídkou Kurta Vonneguta, v níž hrozila lidstvu podobná epidemie a lidé museli užívat lék, po němž byli neschopní mít sex a nemohli se rozmnožovat. Autor přirovnává genitálie svých postav k mokrým houbám a hollywoodská kráska má největší strach, že by se něco takového mohlo přihodit i jí.
29.11.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Vonnegut (7 článků) , Jennifer Lawrence (286 článků)

Vonnegut jr. si pohrává s tématy i se stylem

 
Ne každému spisovateli se poštěstí, když se dědicové rozhodnou vydat posmrtně jeho povídky, že se opět setká se čtenářským ohlasem. V případě třetího souboru Kurta Vonneguta jr. (1922– 2007) nazvaného Když smrtelníci spí ale stojí za to věnovat dílu pozornost.
25.04.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Vonnegut (7 článků)

Nezávislá CD: Stromboli, Vonnegut i Balabán

 
S novým zvukem vychází dvojalbum Stromboli z roku 1987, jedna z nejdůležitějších českých desek. Dále jsou tu audioknihy Kurta Vonneguta nebo Jana Balabána a válečné pořady BBC o českých letcích.
15.05.2012 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Vonnegut (7 článků) , Jan Balabán (31 článků)

Nové knihy - Kurt Vonnegut jr., Irena Obermannová i Pavel Nedvěd

 
Vyletí ptáček je název již druhé povídkové sbírky vycházející po smrti autora Kurta Vonneguta jr., novinku o krizi středního věku napsala Irena Obermannová a nazvala ji Sex po telefonu aneb nezavěšujte se. Legenda českého fotbalu Pavel Nedvěd rekapituluje svůj život v autobiografii Můj obyčejný život.
29.04.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nedvěd (268 článků) , Kurt Vonnegut (7 článků) , Irena Obermannová (132 článků) , Irena Obermannová (135 článků)

Nové knihy - Kurt Vonnegut, Tereza Brdečková i Vlastimil Vondruška

 
Právě vychází soubor povídek a črtů z pozůstalosti Kurta Vonneguta jr. pod názvem Armagedon aneb Jak skončil boj s ďáblem, Tereza Brdečková přichází s románem Alhambra a další historická detektivku z pera Vlastimila Vondrušky se jmenuje Tajemství abatyše z Assisi.
21.05.2010 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Kurt Vonnegut (7 článků) , Vlastimil Vondruška (135 článků)

Kniha tajných životů odkrývá Balzakovu zálibu v kávě, Dickensovu v márnicích

 
Otec Sherlocka Holmese sir Arthur Conan Doyle byl oční lékař, Dickens pracoval v továrně na leštidla bot, Faulkner jako pokladní v bance, Kurt Vonnegut vedl pobočku firmy Saab. Prozrazuje to Robert Schnakenberg v knize Tajné životy slavných spisovatelů.
08.04.2010 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Arthur Conan Doyle (4 články) , Kurt Vonnegut (7 článků) , Sherlock Holmes (179 článků) , Robert Arthur (4 články) , Robert Arthur (4 články) , Robert Doyle (1 článek) , Robert Arthur (4 články) , Robert Holmes (25 článků) , Robert Arthur (4 články)
« Předchozí 1 Další »