Články k osobnosti

Konrad Adenauer

  politik, kancléř

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Konrad Adenauer »
 

Nechtějí islám, přesto zvolí Merkelovou. Spisovatel žijící v Německu odhaluje tajemství Němců

 
ROZHOVOR Tak destruktivní figura jako Angela Merkelová se v dějinách poválečného Německa nevyskytla. Pokud se po nedělních volbách stane počtvrté kancléřkou, bude její dlouhodobost ve funkci tím jediným, čím se bude moci vyrovnat dosavadním rekordmanům Konradu Adenauerovi a Helmutu Kohlovi. Tvrdí to v Německu žijící český spisovatel Luděk Frýbort, který přestal volit CDU právě kvůli její nynější předsedkyni. Vytýká jí především to, že vyštvala z politiky schopné lidi, když ji převýšili popularitou, stejně jako to, že nikdy nepřipustí svou chybu.
22.09.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2266 článků) , Konrad Adenauer (11 článků)

Odkryté tajemství německého exkancléře: Adenauer prý špicloval své odpůrce

 
První kancléř spolkové republiky Konrad Adenauer nechával špiclovat své politické odpůrce z řad sociální demokracie, ale dokonce i členy své vlastní koalice. Napsal to německý magazín Spiegel, který analyzoval mimo jiné dosud nezveřejněné dokumenty Spolkové zpravodajské služby (BND). Nové informace by podle týdeníku mohly korigovat pohled na muže, který je považován za jednoho z největších politiků novodobých německých dějin.
08.04.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Konrad Adenauer (11 článků)

Říkejte už konečně pravdu. Šéf policejních odborů zmrazil celé Německo zdrcujícím projevem o imigrantech

 
Šéf německých policejních odborů Rainer Wendt se na setkání pořádaném nadací Konrad Adenauer Stiftung neobvykle otevřeně vyjádřil na adresu uprchlíků a jimi páchané kriminality. Podle Wendta Německo v oblasti integrace naprosto selhalo.
09.03.2017 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Konrad Adenauer (11 článků)

EU, USA a Rusko. Závažná slova Viktora Orbána přímo v Bruselu

 
Vraťme Evropě její velikost, řekl maďarský premiér Viktor Orbán v Bruselu, na konferenci pořádané Nadací Konrada Adenauera, kde přesvědčoval o potřebě provést reformy.
27.01.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Konrad Adenauer (11 článků)

Kiska: Běžencům nemůžeme dát bianko šek na vstup do EU. Komisi chybí empatie

 
Evropské komisi někdy chybí empatie a při představování návrhů nedbá reakcí, které mohou vyvolat v členských státech osmadvacítky. Řekl to dnes v Berlíně slovenský prezident Andrej Kiska v Nadaci Konrada Adenauera, která je blízká německým křesťanským demokratům kancléřky Angely Merkelové.
12.12.2016 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2266 článků) , Konrad Adenauer (11 článků) , Andrej Kiska (285 článků)

Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Postrach komunismu, zvaný Konrad Adenauer

 
V lednu 2016 oslavili příznivci Konrada Adenauera 140. výročí jeho narození. Onen první kancléř Spolkové republiky Německo byl permanentním trnem v oku moskevských bolševiků. Já osobně ho považuji za nejlepšího politika období „studené války".
18.01.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Konrad Adenauer (11 článků)

Merkel počtvrté kancléřkou? Začala prý vyjednávat o kandidatuře

 
Angela Merkelová by prý počtvrté chtěla být německou kancléřkou. Za dva roky se tak prý znovu bude ucházet o nejvyšší vládní post. V čele německé vlády je už od listopadu 2005. Déle než Merkelová zastávali v poválečné historii úřad německého kancléře pouze Helmut Kohl a Konrad Adenauer.
01.08.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2266 článků) , Helmut Kohl (20 článků) , Konrad Adenauer (11 článků)

Německo vidí ve výsledku českých voleb rozpad politického systému

 
Víkendové volby v České republice přinesly rozpad polistopadového stranického systému. Tak hodnotí výsledek hlasování ve své analýze Nadace Konrada Adenauera, která je těsně napojená na německé křesťanské demokraty kancléřky Angely Merkelové. Propad tradičních stran podle nadace zavinila rozšířená korupce, kvůli tomu posilují populisté a protisystémová KSČM.
29.10.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2266 článků) , Konrad Adenauer (11 článků)

Zakladatel cestovky Václav Fischer dělá číšníka a říká: Začínám zase od nuly!

 
ROZHOVOR: Restaurace Zlatá Praha v Berlíně má tradici dlouhou 90 let. U stylového barpultu s leptanými zrcadly sedávaly hvězdy jako Lída Baarová, Adina Mandlová, Marlene Dietrich či státníci Helmuth Kohl nebo Konrad Adenauer. Teď se tu v roli majitele prochází podnikatel Václav Fischer (58), který po revoluci založil největší českou cestovní kancelář Fischer.
28.07.2012 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Adina Mandlová (103 článků) , Lída Baarová (428 článků) , Marlene Dietrich (34 článků) , Konrad Adenauer (11 článků) , Václav Fischer (61 článků)

Prezident Klaus německé nadaci: Jsem šokován. Vaše chování hraničí s vyděračstvím

 
Dopis prezidenta republiky řediteli českého zastoupení Konrad Adenauer Stiftung Hubertu Gehringovi
01.03.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Konrad Adenauer (11 článků)

Klaus svým způsobem nahrazuje hlas Charlese de Gaulla, míní Duka

 
Pražský arcibiskup Dominik Duka si před novináři postěžoval, že se EU odvrátila od myšlenek otců zakladatelů, na nichž byla postavena. Mezi ně zařadil prvního poválečného německého kancléře Konrada Adenauera, francouzského ministra zahraničí Roberta Schumana a italského premiéra Alcida De Gasperiho a francouzského prezidenta Charlese de Gaulla. A právě k jeho názorům se podle Duky nejvíce blíží názory Václava Klause.
23.11.2011 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9189 článků) , Dominik Duka (858 článků) , Konrad Adenauer (11 článků)
« Předchozí 1 Další »