Články k osobnosti

Kim Kim

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Kim Kim »
 

Diplomat Kolář přijel vysvětlovat do Ostravy: Chybí nám Havlův sexappeal. Český exprezident na plakátech AfD je ten nejsmutnější příběh. Kvůli Babišovi se s přáteli z kavárny hádám

 
REPORTÁŽ Zvrat ve vztahu k USA? Zabránil americko-korejský summit v Singapuru jaderné katastrofě? Bývalý velvyslanec Petr Kolář, který pracoval i jako zahraničněpolitický poradce pro evropskou integraci a Balkán prezidenta Václava Havla, je trochu skeptický. „Pan prezident si neuvědomuje, že ten, kdo teď vítězí, je Kim,“ uvedl na besedě v Ostravě. Pozornost věnoval i české politice: „Pro naše partnery v zahraničí není Česká republika takový průšvih, jako vnímají v Polsku nebo v Maďarsku.“ Sám se neshodne s pražskou kavárnou na přístupu demokratických stran k vládě Andreje Babiše. „V roce 1948, když se demokratičtí ministři rozhodli dostat Gottwalda ze hry, když podali demisi, tak to jistě mysleli dobře, a víme, jak to dopadlo.“ Hovořil o jednom z nejsmutnějších příběhů moderní české politiky: „Když vidím exprezidenta České republiky na volebních plakátech AfD.“
13.06.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5600 článků) , Andrej Babiš (17977 článků) , Petr Kolář (515 článků) , Václav Český (540 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Tvarůžková si k rozebrání summitu Trump- Kim pozvala Schwarzenbergova prvního náměstka. Ten hovořil o velkém divadle

 
Setkání amerického prezidenta a severokorejského diktátora dostalo nálepku jakožto historické. Jak daleko je ale od dohody k realitě a zapsal se tímto krokem Donald Trump po dlouhé době jako tvůrce, a ne jako ničitel dohod? To jsou otázky pro Jiřího Schneidera, ředitele Institutu Aspen a bývalého náměstka ministra zahraničí, který byl hostem středečního Interview na ČT24.
13.06.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Trump dostane za schůzku s diktátorem Kimem Nobelovku? Navrhli ho norští poslanci

 
Po historickém setkání Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v Singapuru navrhli dva norští poslanci amerického prezidenta na Nobelovu cenu za mír za rok 2019. Informovala o tom ve středu agentura DPA. Trumpa už v květnu na prestižní ocenění navrhla i skupina amerických republikánů.
13.06.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Mýval dva dny bez vody a potravy šplhal po mrakodrapu. Fandil mu celý svět

 
Zatímco svět poslední dny žil summitem amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una, americké město Saint Paul v Minnesotě (a později se nakonec přidal také celý svět) mělo úplně jinou starost. Sledovalo, jak hrdinný mýval dva dny a dvě noci šplhal po mrakodrapu, až ho nakonec zdolal, byť více než 48 hodin nic nejedl a nepil. Proč se zvíře do takového dobrodružství pustilo, není jasné.
13.06.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Kim místo připraveného „amerického“ pera použil sestřinu propisku. Měl strach z otravy?

 
Historický americko-severokorejský summit, který se konal 12. června v Singapuru, zakončili Donald Trump a Kim Čong-un podpisem společného prohlášení o denuklearizaci Korejského poloostrova. Místo připraveného pera, na kterém byl zlatě vyryt Trumpův podpis, použil Kim pero, jež mu padala jeho mladší sestra Kim Jo-čong. Deník Daily Mail se domnívá, že se bál možné otravy. Už před zahájením summitu se v tisku objevovaly zprávy o Kimově strachu, že na něj bude spáchán atentát.
13.06.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Paroubek: Trump a Kim v Singapuru

 
Světová média vesměs hovoří, v souvislosti se setkáním vůdců USA a Severní Koreje v Singapuru, o přelomovém summitu. Je to správné hodnocení. Ani Trump ani Kim nejsou politiky konfekčního stylu. Média obvykle hodnotí jejich přístup jako nevypočitatelný.
13.06.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

VIDEO Trump a Kim? Známý sportovec se v TV rozplakal radostí

 
Vedle Donalda Trumpa a Kim Čong-una si dokázal v souvislosti s historickým setkáním obou vůdců získat pozornost i ještě někdo třetí. Je jím bývalá basketbalová hvězda Dennis Rodman, který se považuje za osobního přítele severokorejského diktátora.
13.06.2018 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Dennis Rodman (57 článků) , Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Krok zpět od jaderné katastrofy. Trump zhodnotil setkání s Kimem

 
Americký prezident Donald Trump na Twitteru ocenil schůzku se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem jako událost, která pomohla světu uniknout jaderné katastrofě.
13.06.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Český koreanista: Kimovi hraje do karet, že může dál kličkovat. Život v KLDR se nezmění

 
Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského diktátora Kim Čong-una přihlížel takřka celý svět, očekávání byla různá. Nikdy nižší, jindy vyšší. Podle českého koreanisty Jaromíra Chlady se summit stal z krátkodobého hlediska vítězstvím pro obě strany. Nahrál však Kimovi v tom, že může poměrně dlouhou dobu vést dál stejnou strategii - kličkovanou. A Donald Trump se konkrétních výsledků nedočká. Stejně jako lidé v KLDR.
13.06.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Celý svět jako na trní: Trump a Kim poprvé spolu...Sraz nervózních alfasamců!

 
Že by se konečně na Korejském poloostrově oteplilo? Po prvním setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa (71) a severokorejského diktátora Kim Čong-una (34) v Singapuru to vypadá, že ledy opravdu začínají tát. Jenže dohoda, která slibuje konec jaderných zbraní v rukou Kima, je dle expertů nekonkrétní. A žoviálnost mezi oběma muži jen falešná hra alfasamců, kteří jsou tak trochu na nervy...
13.06.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Od Jana Čulíka: Přiznám se, že jsem Donalda Trumpa hrubě podcenil

 
Prezident Spojených států a vůdce KLDR mají svou historicky první schůzku za sebou. Donald Trump a Kim Čong-un podepsali dohodu, ve které se Washington zavazuje poskytnout Pchjongjangu bezpečnostní záruky výměnou za demontáž severokorejského jaderného arzenálu. Publicista Daniel Veselý se tak ve svém článku pro Britské listy rozepsal o tom, že setkání dlouho znepřátelených zemí nakonec dopadlo nad jeho očekávání.
12.06.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Jan Veselý (172 článků) , Kim Kim (1553 článků) , Jan Veselý (172 článků)

Řeč těla mocných: Silácký Trump vtipkoval o tloušťce, nervózní Kim se uvolnil

 
Diktátor Kim Čong-un působil místy nervózně, ale dokázal se během ostře sledovaného a vpravdě historického summitu s Donaldem Trumpem také uvolnit. To americký prezident byl vyloženě ve svém živlu a siláckými gesty nešetřil. To na hlavní aktéry setkání v Singapuru prozradila řeč těla. Právě o jejich tělech přitom vtipkoval sám Trump. To když upozorňoval, aby na fotkách vypadali hubení.
12.06.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Trump podkuřoval darebáku Kimovi

 
Politika může být nevyzpytatelná. Zejména tehdy, když ji dělají nevyzpytatelní politici, jakými jsou Donald Trump a Kim Čong-un.
12.06.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Komentář: Trump se chvástá dohodou s Kimem. Rakeťák ale odzbrojil spíš Donalda

 
Šílenství se přitahuje. Takže teď málokoho překvapí, že si americký prezident Donald Trump padl tak dobře do oka na summitu v Singapuru se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. „The Donald“ se nejspíš podíval „malému Rakeťákovi“, jak mu rád říká, do očí a uviděl tam kus sebe. Pak oba podepsali deklaraci, v níž se Severní Korea zavázala ke „kompletní denuklearizaci Korejského poloostrova“.
12.06.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

České politiky zaujal Trumpův tah na branku. Co říkají Babiš a spol. na summit s Kimem?

 
KLDR odstraní jaderné zbraně z Korejského poloostrova. To je výsledek asi 38 minut trvající historicky první schůzky mezi americkým prezidentem a severokorejským vůdcem. Donald Trump a Kim Čong-un na závěr summitu podepsali v Singapuru společnou dohodu. Čeští politici jsou ale obezřetní a čekají, jestli se dohoda skutečně naplní. Některé momenty je ale zaujaly více než jiné.
12.06.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Zbyněk Fiala: V prvním kole Trump – Kim 1:1

 
Krásnou plichtou skončila bezprecendentní singapurská schůzka amerického prezidenta a severokorejského vůdce. Válka je zažehnána, slib denuklearizace je na stole, další schůzky jsou na cestě, ale hrát se možná bude podle celokorejských not.
12.06.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Trump se snažil Kima neurazit. Pozve ho do USA. Ale už přišla věc, která do úspěchu jednání hází vidle

 
Zákulisí schůzky prezidenta Spojených států Donalda Trumpa s vůdcem Severní Korey Kim Čong-unem přineslo zajímavé informace. Oba pánové kromě podpisu oficiálního dokumentu, ve kterém se KLDR zavázala, že odstraní veškeré jaderné zbraně na poloostrově, diskutovali i o rozvoji vzájemných vztahů. Vstoupí vůdce Severní Korey na americkou půdu? Trump jej prý má v plánu pozvat. Zazněla i kritika Obamy.
12.06.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Spisovatel: Tlustý smrad? Nechápu, co to bylo mezi Trumpem a Kimem. USA jsou nebezpečím pro celý svět

 
Slovenský přírodovědec, spisovatel, publicista a scenárista Gustáv Murín se na svém blogu na serveru Pravda.sk rozepsal o dnešním setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského lídra Kim Čong-una.
12.06.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Historický summit Trump - Kim: Na čem všem se vůdci USA a KLDR dohodli?

 
Severní Korea se zavázala spolupracovat se Spojenými státy na likvidaci jaderných zbraní na Korejském poloostrově, za což dostane od Washingtonu bezpečnostní záruky. Na dnešním historickém summitu se na tom ve společném závěrečném prohlášení shodli severokorejský vůdce Kim Čong-une a americký prezident Donald Trump.
12.06.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Štěpánek (Zelení): Jednání s KLDR jdou správným směrem

 
Komentář na facebookovém profilu ke schůze Donalda Trumpa a Kim Čong-una
12.06.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)