Články k osobnosti

Kim Kim

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Kim Kim »
 

Otrávil Skripala skutečně novičok? Český expert: Všechno může být jinak

 
Jed novičok v posledních dnech plní stránky světových médií. Právě touto nervově paralytickou látkou byl podle britských laboratoří totiž otráven bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal. O tom mají ale určité pochybnosti američtí vědci a český toxikolog Kamil Kuča. Ve hře je podle něj stále látka VX, která měla být použita například při vraždě bratra severokorejského diktátora Kim Čong-nama. Stejně tak rozporuje fakt, že by musela být vyrobena ve státních laboratořích.
05.04.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

První dáma KLDR Ri Sol-ču: Módní inspirace u Kate!

 
Ideologicky stojí na opačných extrémech! Z vévodkyně Kate (36) bude jednou královna, zatímco soudružka Ri Sol-ču (asi 28) je první dámou poslední opravdu komunistické země. Přesto manželka Kim Čong-una (asi 34) neváhá inspirovat se u módní ikony »prohnilého Západu« .
03.04.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

„Byl dojatý,“ zní z KLDR. Propadl Kim Čong-un jihokorejskému K-popu?

 
Nedělní koncert jihokorejských popových hvězd, který se konal v severokorejském Pchjongjangu, vůdce KLDR Kim Čong-una „hluboce dojal“. Hudební akce nesla název Jaro přichází a severokorejský diktátor údajně vyjádřil naději, že po něm bude následovat „úspěšný podzim“. Podle agentury Reuters by se podobná akce jako nyní v Pchjongjangu mohla konat na podzim v Soulu.
02.04.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

K-popová diplomacie: Na jihokorejské hvězdy si pořídil lístek i Kim Čong-un

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se přišel podívat na koncert jihokorejských popových hvězd, který se v neděli konal v Pchjongjangu. Do Severní Koreje v sobotu přicestovala skupina hudebníků takzvaného K-popu, vládních představitelů, novinářů a také družstvo taekwondistů. Delegace signalizuje zlepšení vztahů mezi Severní a Jižní Koreou, napsala agentura AP.
01.04.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Jeho lid hladoví, on si užívá luxusu: Kim Čong-un nakoupil diamanty a víno za miliony

 
Přestože svět uvalil na Severní Koreu celou řadu sankcí, v jejichž důsledku země trpí nedostatkem základního zboží a potravin, Kim Čong-unovi se loni podařilo získat luxusní předměty v hodnotě milionů korun. Tamní vůdce utrácel na drahá vína, diamanty nebo dokonce make-up. Informovala o tom zpráva Organizace spojených národů.
01.04.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Vůdce Severní Koreje: Skončíme s jaderným zbrojením, jenže...

 
Dvě zprávy zahýbaly nejen Dálným východem. Severokorejský vůdce Kim Čong-un (34) vůbec poprvé od svého nástupnictví v roce 2011 vytáhl paty ze své tajuplné říše. Alespoň pokud víme. A v Číně, kam přicestoval vlakem, prý oznámil, že se chce vzdát jaderných zbraní. Bude teď svět o něco bezpečnější místo?
31.03.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Historická schůzka bude v dubnu. Co si od ní vůdce KLDR slibuje?

 
Vůdci Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun Če-in se sejdou 27. dubna. Na termínu schůzky se ve čtvrtek při přípravných rozhovorech dohodli zástupci obou stran. První mezikorejský summit po více než deseti letech by se měl uskutečnit v demilitarizované pohraniční zóně v jihokorejské části obce Pchanmundžom.
29.03.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Diktátor Kim prolamuje ledy: Po utajované návštěvě Číny se sejde i s jižním nepřítelem

 
Vůdci Severní a Jižní Koreje se sejdou 27. dubna, informovala agentura Reuters s odvoláním na jihokorejské činitele. Zástupci obou stran se na termínu schůzky Kim Čong-una a Mun Če-ina dohodli dnes. První mezikorejský summit po více než deseti letech by se měl uskutečnit v demilitarizované pohraniční zóně v obci Pchanmundžom. Jedná se rovněž o setkání mezi Japonskem a KLDR.
29.03.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Tajemství Kimova vlaku: Jak cestuje vůdce KLDR?

 
Dohady obestíraly v posledních dnech 'záhadný' vlak, který přijel v pondělí večer na centrální nádraží v Pekingu. Jeho pasažér už je znám - na zahraniční cestu vyrazil sám vůdce KLDR Kim Čong-un. Vlak o 21 vagonech připomínal ty, jimiž jezdil i jeho otec Kim Čong-il a dědeček Kim Ir-sen. A právě podoba a vybavení těchto vozů jsou po celá desetiletí předmětem zájmu a spekulací.
28.03.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Tajemství Kimova „Orient Expresu“: Je neprůstřelný, pomalý a plný vína

 
Kim Čong-un během své cesty do sousední Číny v neděli a pondělí cestoval ve speciálním vlaku. Dorazil v naprostém utajení a kvůli jeho příjezdu platily v čínské metropoli přísná bezpečnostní opatření. Deník New York Times upřesnil, že Kimův vlak má 21 zelených vagonů s tmavými skly, které zabraňují identifikaci cestujících. Je neprůstřelný a patří mezi preferovaný způsob přepravy severokorejských vůdců. Jezdili s ním Kimův otec i dědeček.
28.03.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Kim skutečně pobyl v Číně. Za svůj cíl vyhlásil bezjadernou KLDR

 
Pondělní informace o návštěvě Kim Čong-una v Číně byly potvrzeny. Vůdce Severní Koreje se setkal  s prezidentem Si Ťin-pchingem, a během jednání oznámil, že jeho cílem je ukončení severokorejského jaderného programu. Kromě obnovení dřívějšího přátelství obou zemí se vzájemně dohodli na dalším setkání v KLDR.
28.03.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Diktátor Kim vyjel na vůbec první zahraniční cestu. Do Číny vzal i první dámu

 
Severokorejský diktátor Kim Čong-un má za sebou první zahraniční cestu od nástupu k moci. V Číně se setkal s prezidentem Si Ťin-pchingem. Agentura Nová Čína uvedla, že mladý diktátor během jednání prohlásil, že jeho cílem je ukončení severokorejského jaderného programu. Severokorejská agentura KCNA doplnila, že prezident Si přijal Kimovo pozvání k návštěvě KLDR.
28.03.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Kdo seděl ve vlaku z KLDR do Číny: Samotný Kim Čong-un, nebo jeho sestra?

 
Vlak, který do Číny přivezl údajně vysokou severokorejskou delegaci, dnes odpoledne místního času (ráno SEČ) opustil Peking. Který z vrcholných představitelů KLDR v čínské metropoli jednal, stále není známé. Agentura Bloomberg v pondělí s odvoláním na tři nejmenované zdroje napsala, že je v Číně na návštěvě severokorejský vůdce Kim Čong-un. Podle analytiků citovaných jihokorejskou agenturou Jonhap se ale může jednat o Kimovu mladší sestru Kim Jo-čong nebo o jednoho z nejbližších Kimových spolupracovníků Čche Rjong-hea.
27.03.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Kim Čong-un přijel nečekaně do Číny? Z KLDR dorazil přísně střežený vlak

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un v pondělí přicestoval nečekaně vlakem do Číny, informovala agentura Bloomberg s odvoláním na tři zdroje obeznámené s návštěvou. Pokud se jeho příjezd skutečně potvrdí, bude to první známá zahraniční cesta Kim Čong-una od roku 2011. V tom roce stanul v čele KLDR.
26.03.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Trump má nového kontroverzního poradce. „Lidská špína,“ psali o něm v KLDR

 
Jmenování Johna Boltona bezpečnostním poradcem amerického prezidenta by mohlo zmařit summit Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Někdejší zástupce při OSN prosazoval použití vojenské síly proti KLDR a vyzýval ke změně režimu. Bolton vyvolává rozporuplné reakce i na Blízkém východě, je znám ostrými názory vůči Íránu i Rusku, naopak je obhájcem politiky Izraele.
23.03.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: John Bolton (12 článků) , John Bolton (12 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Vynálezce přidal detaily k vraždě novinářky: Do těla prý bodal kvůli plynům

 
Dánský vynálezce Peter Madsen (47), který je souzen za vraždu švédské novinářky Kim Wallové (†30), dál před soudem popírá, že by ženu zabil. Trvá na tom, že její smrt byla nehoda. Jenže během výslechu přidal i vlastní verzi toho, proč bylo její tělo pobodané. Uvedl, že chtěl, aby z něho unikly plyny a ono rychleji kleslo ke dnu. Soudní lékařka jeho tvrzení vyvrátila, rány jsou prý příliš mělké, informoval deník Daily Mail.
23.03.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Vynálezce řezal novinářce hlavu, myslel přitom na „krvák“ s Pittem i Draculu

 
V Kodani pokračuje soud s dánským vynálezcem Peterem Madsenem (47), který je obviněn z vraždy švédské novinářky Kim Wallové (†30) a zohavení jejího těla. Přiznal, že když Wallové uřezával hlavu, inspiroval se závěrečnou scénou z thrilleru Brada Pitta Sedm z roku 1995. Podle videí s nahrávkami mučení, které u něj policie našla, se Madsen inspiroval i u valašského knížete Vlada III. Draculy, který pro svou zálibu v mučení dostal přízvisko Napichovač, napsal britský deník Daily Mail.
22.03.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1788 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Kim má Česko na dostřel a tlačítko na stole

 
Tuto realitu potvrdila německá rozvědka. Může s ní "mistr vyjednavač" Donald Trump něco udělat?
22.03.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Holčičku (†2) nezabil zloděj! Má v tom prsty její matka

 
Včera jsme vás informovali o tragédii, která se stala v Anglii. Kim Rowlandsová v pondělí oznámila policii, že jí někdo ukradl auto, ve kterém seděla i její dcerunka Kiara. Auto poté našli v řece Tiefi a holčička v autě zemřela. Nyní se zjistilo, že vše bylo jinak – nešlo o žádnou krádež!
21.03.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

S autem vzal zloděj i její dceru: Holčička (†2) se utopila v řece!

 
Když Kim Rowlands vyrazila s malou dcerkou Kiarou na nákup, netušila, jak tragický bude mít tento výlet konec. Ani se totiž nenadála a její vůz byl ukraden i s dcerou na zadní sedačce. I přes velkou snahu rodičů i policie byla nalezena pozdě, za dvě hodiny byla nalezena mrtvá.
21.03.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)