Články k osobnosti

Kim Kim

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Kim Kim »
 

Co se stane, když se nedohodnou? Zkušený analytik, který předpověděl Kimovy kroky, pro PL odkrývá karty Američanů ve vztahu ke KLDR a Íránu

 
ROZHOVOR Dr. Ing. Jiří Valenta 6. května ve svém článku pro BESA institut předpověděl, že Kim Čong-un propustí tři zajaté Američany jako gesto dobré vůle směrem k nadcházejícímu jednání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. O několik dnů později se předpověď Valenty, který v minulosti působil jako poradce amerických prezidentů a rovněž jako stálý profesor na námořní postgraduální akademii, vyplnila a „rakeťák Kim“, jak severokorejskému diktátorovi Trump přezdívá, trojici Američanů skutečně propustil. ParlamentníListy.cz s bývalým akademikem Valentou, který pobývá od sedmdesátých let minulého století v USA, v té souvislosti pohovořily. Tématem byla Severní Korea, Írán a možné další kroky Spojených států v této věci.
12.05.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Jiří Valenta (157 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Přelomová schůzka Trumpa s Kim Čong-unem. Už je jasno kde a kdy

 
Americký prezident Donald Trump se sejde s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem 12. června v Singapuru. Trump to podle serveru Ceskenoviny.cz oznámil na svém twitterovém účtu. Minulý měsíc se spekulovalo o možném místě setkání také o hlavním městě České republiky.
10.05.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Kim propustil americké vězně, doma je vítal Trump. Jak vypadají po letech nucených prací?

 
Trojice Američanů propuštěných z vězení Severní Koreou ve čtvrtek dorazila do Spojených států společně se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. Na základně Andrews poblíž Washingtonu je přivítal prezident Donald Trump s chotí Melanií. Šéf Bílého domu potvrdil, že Pompeo dojednal termín a místo jeho setkání s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, podrobnosti však nesdělil.
10.05.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Umučený student Otto (†22) si prošel v KLDR peklem. Teď Kim pustil další tři Američany

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo, který ve středu přicestoval do Severní Koreje, se ve stejný den vydal zpět - i se třemi Američany, kteří byli v KLDR zadržováni. Napsal to na twitteru americký prezident Donald Trump. Podle všeho jsou propuštění Američané zdrávi.
09.05.2018 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Další Kimova tajná zahraniční mise potvrzena: Znovu byl v Číně, vlak vyměnil za letadlo

 
Tahle mise byla opět opředena tajemstvím. Japonská a jihokorejská média spekulovala, že Čínu navštívil vysoký severokorejský představitel - možná osobně vůdce Kim Čong-un. Letadlo severokorejské státní letecké společnosti Air Koryo totiž přistálo v pondělí v čínském přístavu Ta-lien a dnes město zase opustilo. Čínská státní média pak dnes potvrdila, že se Kim skutečně setkal v tomto městě s prezidentem Si Ťin-pchingem.
08.05.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Dohoda ČSSD s Babišem prý může padnout. Erik Best předkládá velice důležité důvody

 
Na vlnách Českého rozhlasu Dvojka se politický komentátor Erik Best rozhovořil na téma případné politické koalice ČSSD s hnutím ANO. Dojde nakonec k dohodě? A proč se preference ČSSD propadly téměř na samou hranici sněmovního minima? S moderátorem Vladimírem Krocem se bavil i o vnitropolitické situaci v USA, možnostech chystané schůzky Trumpa s Kim Čong-unem, nebo o tom, jaké důsledky může mít vypovězení jaderné dohody s Íránem.
07.05.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Za rozřezání novinářky (†30) doživotí. Vynálezce vinu nepopřel, vadí mu délka trestu

 
Dánský vynálezce, konstruktér Peter Madsen se odvolal proti doživotnímu trestu, který mu v dubnu uložil soud za loňskou brutální vraždu švédské novinářky Kim Wallové v jeho ponorce. Madsen však nezpochybnil samotný rozsudek, informovala dánská prokuratura.
07.05.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Bude to v Praze? Trump odtajnil, kde bude historická schůzka s Kimem

 
Vrcholná schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem se uskuteční 12. června v Singapuru. Trump to dnes oznámil na svém twitterovém účtu. V dubnu se v médiích spekulovalo o několika místech, kde by se oba lídři mohli sejít, mimo jiné také o Praze.
07.05.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Trump ukázal na místo pro setkání s Kimem. A vůdce KLDR krotil svou neřest

 
Jihokorejský prezident Mun Če-in podle všeho přesvědčil severokorejského vůdce Kim Čong-una, aby se setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v demilitarizované zóně ve vesnici Pchanmundžom. Tedy tam, kde se minulý týden konal mezikorejský summit, napsala stanice CNN.
01.05.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Korejské sjednocení? Zběhové i experti to vidí černě, země dělí obří propast

 
Nadšení z pátečního historického mezikorejského summitu bere za své. Severokorejský lídr Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in se sice domluvili na podepsání mírové dohody, která oficiálně ukončí konflikt z 50. let. A podali si ruku na denuklearizaci Korejského poloostrovu. Jenže severokorejské zběhy žijící na jihu nejvíce zajímá možnost sjednocení zemí a znovushledání s jejich rodinami. Odborníci tvrdí, že v současnosti je unifikace Korejí nereálná, uvedla televize CNN.
30.04.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Konec odpalování atomovek? Kim slíbil uzavřít jaderné testovací středisko

 
Severní Korea v květnu uzavře své jaderné testovací středisko a přizve k tomu i americké experty. Vůdce KLDR Kim Čong-un to přislíbil na pátečním mezikorejském summitu, oznámil dnes úřad jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Středisko se po poslední zkoušce zřejmě stalo nepoužitelným, naznačili nedávno čínští vědci.
29.04.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Vřelý korejský summit v Pchanmundžomu: Malý krok pro Kima...ale velký pro celý svět! Po 65 letech návštěva sousedů!

 
Historický okamžik, na který celý svět čekal dlouhých 65 let, konečně nastal! Kim Čong-un (34) překročil jako první severokorejský vůdce hranici na jih, aby se sešel s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem (65). Setkání přineslo ovoce, dohodli se na odstranění jaderných zbraní z poloostrova.
28.04.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Tajemná žena Kim Čong-una: Roztleskávačka z obyčejné rodiny miluje luxus

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un udělil své mladé, elegantní manželce Ri Sol-ču titul první dámy. Dosáhla tak na mnohem významnější postavení než její potlačované předchůdkyně. Podle analytiků  se jedná o významné posílení jejího postavení a nový kult osobnosti.
28.04.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

„Kim je na hranici svých možností.“ Český odborník promluvil o korejském setkání

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in se v pátek sešli v Pchanmundžomu na historickém mezikorejském summitu. Dohodli se na tom, že společně zbaví Korejský poloostrov atomových zbraní. Rovněž promluvili o podepsání mírové dohody, která by nahradila smlouvu o příměří z 50. let a oficiálně by ukončila korejskou válku. Jednání se tak zvláště z jihokorejské strany dají považovat za zdařilá, uvedl v rozhovoru pro Blesk Zprávy koreanista Tomáš Horák z Ústavu Dálného východu Filozofické fakulty Karlovy univerzity.
27.04.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Horák (9 článků) , Kim Kim (1553 článků)

Kim si vzal na summit vlastní záchod, bojí se o fekálie. Bodyguardy nechal cválat u auta

 
V pátek došlo k historickému setkání vůdce KLDR Kim Čong-una a jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Muži se sešli na hranicích svých zemí v demilitarizované zóně ve vesnici Pchanmundžom. Kim mezikorejský summit označil za „počátek nové epochy – epochy míru“. Mun se nechal slyšet, že jejich společná schůzka je „darem pro celý svět“. Kim se na jednání pečlivě připravoval, přivezl si s sebou armádu bodyguardů, mladší sestru a vlastní záchod.
27.04.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Kim je poprvé na jihu Koreje. Poloostrov dnes zažívá historický okamžik

 
Korejský poloostrov prožil velký den. V demilitarizované zóně se spolu sešli jihokorejský prezident Mun Če-in a severokorejský vůdce Kim Čong-un. Agentura Reuters přinesla fotografii dvou korejských politiků, jak si potřásají rukama. Šlo o zlomovou chvíli. Severokorejský vůdce pak zamířil na jih. Vůbec poprvé.
27.04.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Historický summit: Kim Čong-un chce v Jižní Koreji nový začátek

 
Ve vesnici Pchanmundžom v demilitarizované zóně na hranici mezi KLDR a Jižní Koreou se uskutečnilo první kolo rozhovorů mezi nejvyššími představiteli obou zemí. Očekávaný summit, který by mohl přinést mír po téměř 70 letech válečného stavu, svedl dohromady severokorejského vůdce Kim Čong-una a jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Setkání kvitují i představitelé USA, jejichž prezident Donald Trump se s vůdcem KLDR setká v nejbližších týdnech také.
27.04.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4887 článků) , Kim Kim (1553 článků)

To tu ještě nebylo: Diktátor Kim se s šéfem Jižní Koreji chytil za ruce a odvolal atomovky

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in uzavřeli první kolo jednání historického summitu, který se koná v Pchanmundžomu. Dohodli se, že chtějí úplně odstranit jaderné zbraně z Korejského poloostrova. Konkrétní opatření ale nepředložili. Informoval o tom úřad jihokorejského prezidenta. Šlo o první setkání nejvyšších představitelů na půdě Jižní Koreje od války.
27.04.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Japonce naštval dezert v menu pro Kima. Na summitu ho čeká i švýcarská specialita

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un bude na pátečním setkání s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem jíst švýcarské rösti, pečenou rybu svatého Petra a studenou nudlovou polévku, jedno ze severokorejských národních jídel. Oznámil to Modrý dům, sídlo jihokorejských prezidentů. Japoncům se pak ani trochu nezamlouvá dezert, který na prezidenty čeká.
26.04.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Sjednocená Korea: Prezident a vůdce se potkají na hranicích a budou jednat

 
Jihokorejský prezident Mun Če-in v pátek v den mezikorejského summitu přivítá severokorejského vůdce Kim Čong-una na hranici v demilitarizované zóně v Pchanmundžomu. Dnes to podle agentury Reuters oznámil prezidentský palác, uvedla agentura Reuters. Summit se bude konat v jihokorejské části obce Pchanmundžom.
26.04.2018 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)