Články k osobnosti

Kateřina Veliká

  ruská carevna

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Kateřina Veliká »
 

Nechal se Putin inspirovat Kateřinou Velikou?

 
Útok ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu se nese v duchu expanze carevny Kateřiny II. Veliké, která chtěla udělat z Ruska v 18. století velmoc a z dobytých jižních oblastí ráj na zemi.
25.02.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Kateřina Veliká (14 článků)

Suvorov dobyl nedobytnou pevnost a Rusku zůstal Krym

 
Osmanská pevnost Izmail se během sedmé rusko-turecké války (1787-1792) zdála být nedobytná, dokud Rusové nepověřili velením generála Suvorova. Následovala neuvěřitelná jatka, ale výstřední vojevůdce a geniální stratég pevnost před 231 lety dobyl během jednoho dne. Částečně tím přispěl k tomu, že carevna Kateřina II. Veliká udržela Krym jako součást ruského území.
22.12.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků)

Festival humoru pod skleněným stropem. Seriál HBO vystihuje pocity ambiciózních žen

 
Než vejde do dějin, bude to bolet. V seriálu se mladá Kateřina Veliká pokouší zbavit cara, aby mohla pozvednout zaostalé Rusko.
23.11.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků)

Seriálový hit Kateřina Veliká: Kdo je krásná Julia Snigir, která si zahrála ruskou carevnu

 
Od 30. června mohou diváci televize Prima každé úterý sledovat 12dílný historický seriál Kateřina Veliká. Hlavní role ruské carevny se v něm ujala herečka Julia Snigir (37), kterou mohou televizní diváci znát například i z hollywoodského trháku Smrtonosná past: Opět v akci. Kdo vlastně tato kráska je?
07.07.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků)

Nejdražší ruský seriál všech dob: Kateřina Veliká míří na české obrazovky

 
Od 30. června mohou diváci televize Prima každé úterý sledovat 12dílný historický seriál Kateřina Veliká. Ten je seznámí s příběhem ruské carevny v dobách raného dětství a ukáže dvacet let intrik, spiknutí, bojů o moc a lásku k Rusku.
30.06.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků)

Holky pod zámkem, Divoký anděl i exkluzivní cestopis: TV Prima potěší přes léto každého diváka

 
Diváci TV Prima se mají v létě na co těšit. Skupina Prima připravila bohatou úrodu premiérových seriálů i filmů. Například velkovýpravný seriál Kateřina Veliká, detektivní seriál Vražedná Mallorca, Lovci prokletých pokladů, kultovní seriál Holky za mřížemi, El Chapo nebo Spoutaná láska. Nebudou chybět ani premiérové řady Simpsonových, American Horror Story či Vraždy u jezera. Na začátek prázdnin je nachystaná premiéra filmu Pobřežní hlídka, na konec prázdnin zase hollywoodská mega premiéra filmu Vražda v Orient expresu.
11.06.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků)

Ladislava Chateau: Václav Klaus - Jedovaté zárodky věcí příštích

 
Na semináři ke třístému výročí narození Marie Terezie vyjádřil exprezident uspokojení nad tím, že mocná vládkyně nepodporovala osvícenství a s encyklopedisty se nestýkala na rozdíl od Kateřiny Veliké, která se velice přátelila s Diderotem.
01.08.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Marie Terezie (170 článků) , Kateřina Veliká (14 článků)

A je to venku! Princ William má v rodině gaye!

 
Bratranec britské královny Alžběty II. a praprapravnuk královny Viktorie a carevny Kateřiny Veliké je gay. Lord Ivar Mountbatten je prvním z příbuzenstva britské královské rodiny, který se veřejně přiznal k tomu, že má rád muže. S manželkou Penelope Thompson se rozvedl před pěti roky, mají spolu tři dcery.
20.09.2016 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků) , Princ William Mountbatten-Windsor (269 článků)

Nalepte bavlnu zpátky na keře, jede k nám premiér!

 
Od slavné cesty Kateřiny Veliké na Krym, kterou tak trochu vylepšil její milence Potěmkin, sice uplynulo 200 let, vypadá to však, že některé metody jsou prostě věčné. A tak když se v jedné uzbecké obci doslechli, že k nim zavítá sám premiér, rozhodli se ho ohromit běloskvoucími bavlníky podél silnic. Jenže bavlnu mezitím stihli sklidit. Problém však vyřešil uzbecký následovník Potěmkina. 
17.10.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků)

Angelina Jolie má práva na zfilmování života Kateřiny Veliké. Bude ji hrát sama

 
Angelina Jolie má velké ambice nejen jako humanitární pracovnice, ale stále touží zapsat se do dějin také jako veliká herečka a režisérka. Pomoci jí má k tomu film o ruské carevně Kateřině Veliké. Americká kráska teď získala práva k natočení dramatu o životě této Němky na ruském trůnu. Bude ji sama hrát a zaměří se především na skandální milostný život panovnice.
08.07.2015 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2293 článků) , Kateřina Veliká (14 článků)

Tihle lidé zničili Ukrajinu. Na tento seznam z USA budete koukat. Právě proto, že přišel z Ameriky

 
Novinářka Linda Kinstlerová tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin není zdaleka jediný, kdo se snaží či snažil zničit Ukrajinu. Vedle historických postav Kateřiny Veliké, Stepana Bandery či Stalina se však na devastaci země podle Kinstlerové podílí také Angela Merkelová, premiér Arsenij Jaceňuk, bývalá premiérka Julija Tymošenková a samozřejmě také oligarchové.
28.05.2015 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Kateřina Veliká (14 článků) , Angela Merkelová (2826 článků) , Stepan Bandera (51 článků)

Anežka proslula sociální solidaritou

 
Angličani mají svou Alžbětu I., Francouzi Johanku z Arku, Rusové Kateřinu Velikou, Rakušané Marii Terezii a my Anežku Českou. Mezi zmíněnými ženami je výjimkou. Vzdělaná a kultivovaná princezna z rodu Přemyslovců totiž neproslula na poli válečném či diplomatickém, ale především kvůli uměleckému mecenášství a sociální solidaritě. Vybudovala v Praze nemocnici pro chudé a založila český řád, který se obětavě staral o nemajetné, nemocné a staré.
09.05.2015 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků) , Marie Rusová (10 článků)

David Cameron je dvojníkem ruské carevny Kateřiny Veliké. Podívejte!

 
Velká Británie žije před Vánocemi zábavnou senzací. Jedné milovnici umění se podařilo v Berlíně narazit na obraz Kateřiny II. Veliké – ruské carevny známé také jako Jekatěrina Alexejevna – který připomíná britského premiéra Davida Camerona. Plátno z osmnáctého století z dílny rakouského malíře Johanna Baptisty Lampiho skutečně připomíná ministerského předsedu z Downing Street 10, ačkoli v bohaté šedivé paruce s diadémem a zlatým hermelínem.
27.12.2013 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Veliká (14 článků) , David Cameron (320 článků) , David Cameron (320 článků)

Vondráčková bude carevna - S korábem na hlavě!

 
Muzikál Baron Prášil bude mít od poloviny října novou posilu – producenti do role carevny Kateřiny Veliké angažovali zpěvačku Helenu Vondráčkovou (62)!
05.10.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (1008 článků) , Kateřina Veliká (14 článků)
« Předchozí 1 Další »