Články k osobnosti

Kateřina Jacques

  poslankyně parlamentu čr

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Kateřina Jacques »
 

„Biomasa“ Jacques začíná radit Fialovi, přijde si až na 50 tisíc. Do práce může jezdit s manželem

 
Kateřina Bursíková Jacques se vrací na místo činu, konkrétně na Úřad vlády ČR, kde působila i na počátku tisíciletí. Teď je ve Strakově akademii znovu. V roli poradkyně. A pár dveří vedle ní má kancelář její manžel a exministr životního prostředí Martin Bursík.
30.09.2023 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (333 článků) , Kateřina Jacques (132 článků)

„Jau!“ Kateřina Bursíková chce do zálohy? Výsměch přišel hned

 
Bývalá poslankyně za Stranu zelených Kateřina Bursíková Jacques chce do armády. Politička, která během své kariéry mimo jiné proslula potyčkou s policisty či kauzou „biomasa“, podle médií absolvuje šestitýdenní výcvik pro vstup do aktivních záloh. Zelenou uniformu již před lety navlékl také europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který své rozhodnutí vstoupit do ozbrojených sil považuje za nejlepší ve svém životě. „Co by tato dáma neudělala pro své zviditelnění,“ glosuje vojenské ambice Kateřiny „Jau Jau“ bývalý instruktor Policie ČR a odborník na zbraňovou legislativu Pavel Černý ze spolku Liga Libe, který mimo jiné připomíná záporný vztah Zelených ke střelným zbraním.
20.09.2023 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (135 článků) , Pavel Černý (135 článků) , Kateřina Jacques (132 článků) , Tomáš Černý (33 článků)

A proboha. Hejma sejmul Langšádlovou přirovnáním. Nemohl jinak

 
V dalším díle Hejma show se komentátor zaměřil na Helenu Langšádlovou a její „strategickou komunikaci“, kterou nedokázala vysvětlit v ČT. Podle něho to bylo stejné selhání, jako předvedla Kateřina Jacques u Jana Krause. U covidu upozorňoval na „strašnou agitku na očkování“, která vznikla kvůli variantě omikron a všiml si, jak „komik Smékal“ říkal, že nemoc projde imunitou získanou proděláním nemoci, ale vakcína fungovat bude. A kvitoval, že Poláci chtějí odmítnout systém povolenek. „Ty emisní povolenky jsou nástrojem té kolonizace, stejně jako euro,“ řekl.
15.12.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1302 článků) , Kateřina Jacques (132 článků) , Helena Langšádlová (355 článků)

Paní „Biomase“ se zdálo o Ivanu Bartošovi a jeho férovém příteli Vítovi. Ve snu ho utěšovala. A internet lehl smíchy

 
Bývalé poslankyni za Zelené Kateřině Jacques Bursíkové se zdálo o Ivanu Bartošovi. Ve snu ho utěšovala, že zná jeho pocity. „Všechno jsi odmakal, jiné vytáhnul na laně nahoru, pracoval na 100 % a stal se černou na terči pro neskutečné darebáky. Říkal jsi nepopulární věci a snažil se být pravdivý. Pálili do Tebe tak dlouho, až Tě sundali...“ říkala mu. Prý až teď v něm uviděla člověka.
12.10.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků)

Jacques pomáhá Sommerové

 
Někdejší politička, bývalá místopředsedkyně Strany zelených, je po jedenácti letech znovu ve Sněmovně. Tentokrát ale nikoli v roli poslankyně, nýbrž asistentky poslankyně. Řeč je o Kateřině Jacques, manželce několikanásobného ministra české vlády, nyní předsedy Liberálně ekologické strany Martina Bursíka.
10.06.2021 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků) , Martin Bursík (333 článků)

Kateřina Bursíková Jacques: Petříček má svědomí a ví, co je správné. Jeho čas ještě přijde

 
Tomáš Petříček (ČSSD) skončil jako šéf české diplomacie, prezidentem byl odvolán dnes odpoledne. Podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka to přispěje k tomu, aby byla strana před říjnovými volbami srozumitelná. Ozývají se však nespokojené hlasy, jež v odchodu Petříčka z ministerské funkce žádnou výhru pro ČSSD ani pro vládu samotnou neshledávají. Jedním z nich je bývalá poslankyně Kateřina Bursíková Jacques. „Jeho čas ještě přijde,“ píše ve svém facebookovém komentáři.
12.04.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Kateřina Jacques (132 článků)

Slavit může i Kateřina Jacques: Na spotřebu Česku by do konce roku stačila jen biomasa

 
Čtvrtek 29. října je den bioenergetiky, spotřebu energie celého Česka do konce roku by mohla obrazně pokrýt biomasa, jako je dřevní štěpka, palivové dříví, bioplyn nebo bioethanol. Do Silvestra zbývá 64 dní, což představuje odhadovaný podíl 18 procent tohoto obnovitelného zdroje na letošní spotřebě energie v Česku. ČTK to sdělily České sdružení pro biomasu (CZ Biom) a Komora obnovitelných zdrojů energie. Loni podle nich byl den bioenergetiky až o dva dny později, 31. října.
29.10.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků)

„Jau! Von mi láme ruce!“ Kam se hrabe „biomasa“. Tato scéna Kateřiny Jacques stála policistu práci i zdraví

 
VZPOMÍNKY A PERLY Do historie české politiky se Kateřina Bursíková Jacques zapíše bezesporu hlavně kauzou biomasa. To ovšem není zdaleka jediný výrazný zásah do veřejného prostoru, který spáchala tato dnes již bývalá poslankyně za Stranu zelených. Na svém kontě má tato křehká dáma i bitku s policistou Čermákem, která se odehrála v roce 2006 během neonacistické demonstrace v Praze. Celá kauza byla natočena na video a má dokonce vlastní stránku na Wikipedii. Připomeňte si ji s námi.
26.08.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků) , Kam Kam (657 článků)

Biomasa. Jako h*vno na botě, už se toho nezbavila. Jan Kraus zničil kariéru Kateřiny Jacques jedním slovem

 
VZPOMÍNKY A PERLY To byl trapas! Je to už nějaký čas, co si moderátor Jan Kraus pozval do své show Uvolněte se, prosím! vrchní představitelku Strany zelených Kateřinu Jacques. Ze začátku působila Jacques velice sebevědomě. Bohužel jen do chvíle, kdy Jan Kraus vyrukoval se zdánlivě nevinnou otázkou. Co je vlastně zač ta biomasa, se kterou se tolik Zelení ohánějí? Politička se snažila vykroutit a zakrýt svou nevědomost, ale zkušený moderátor Kraus byl nemilosrdný a Kateřinu doslova znemožnil před celým národem. Ptal se pořád a pořád dokola. V zákulisí po konci pořadu jistě ukáplo pár slz.
16.08.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1302 článků) , Kateřina Jacques (132 článků)

Ivan Bednář: Piráti kreténi nejsou, tvrdí Bartoš?

 
Předseda Strany zelených Martin Bursík kdysi chtěl poslat zprávu své manželce Kateřině Jacques a omylem ji poslal právě těm členkám strany Jakubkové a Zubové, jejíchž likvidaci silou Kateřině sliboval.
03.11.2019 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků) , Martin Bursík (333 článků) , Ivan Ivan (2943 článků)

O zemědělství přímo z provozu: Máslo za 100? Může být hůř. Prasata pryč, dobytka málo. Vzpomeňte na Kateřinu Jacques...

 
Rozhovor se zootechničkou a chovatelkou koní Irenou Budínovou z jihomoravské obce Sentice. Nejen o suchu, ale i změnách, které se v posledních letech odehrály v zemědělství. A z nichž nyní hrozí řada problémů, které mohou postihnout spotřebitele potravin.
06.08.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků)

Nová petice! Kvůli muslimům! Kateřina Jacques: Ano. Táňa Fischerová: Ano. Peszynski: Ano. Kdo další?

 
Publicista, hudebník a aktivista František Kostlán uveřejnil na serveru Aktuálně.cz petici, ve které dostává za uši předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Za svůj výrok o muslimech. Sobotka nedávno prohlásil, že další muslimy už v Česku nechceme a později svůj výrok obhajoval.
07.09.2017 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Fischerová (111 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Kateřina Jacques (132 článků)

Bursíkova parta pomůže Kalouskovi. Do voleb jdou Džamila Stehlíková i režisérka

 
Kalouskova TOP 09 sehnala do voleb posily. Jde o bursíkovce, členy strany LES, kterou vede exministr Martin Bursík. On ani jeho žena Kateřina Jacques, která vyměnila politiku za profesionální vaření, kandidovat nechtěli. Hlavním tahákem na voliče z tohoto nového partnerství tak má být režisérka Olga Sommerová, která půjde do volební bitvy na pražské kandidátce Topky.
13.07.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (163 článků) , Džamila Stehlíková (198 článků) , Kateřina Jacques (132 článků) , Martin Bursík (333 článků)

Bursíková místo politiky vaří v Londýně. Uprchlíka dalajlamu má za hrdinu

 
Kateřina Bursíková Jacques vyměnila sněmovní bitvy na Malé Straně za profesionální vaření v Londýně. Nadále je však i aktivistkou, která vystupuje na obranu svobodného Tibetu a proti čínskému útlaku. O tom, kolikrát se již sešla s dalajlamou, co pro ni tibetský duchovní vůdce znamená, ale i o tom, jak těžké pro ni bylo vystudovat prestižní kuchařskou školu v Londýně, promluvila v rozhovoru pro Blesk.cz.
01.01.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků)

Bursík přišel o berlích k soudu o Tibetu. S manželkou žalují policii i vnitro

 
K soudu se přibelhal o berlích. Exministr Martin Bursík s manželkou Kateřinou Bursíkovou Jacques nechyběli v úterý u soudu při projednávání žaloby na pražský magistrát, policii a ministerstvo vnitra – ze strany pořadatelů protestu na podporu Tibetu. Ta se uskutečnila na jaře během návštěvy čínského prezidenta v Praze.
06.12.2016 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (333 článků) , Kateřina Jacques (132 článků)

Kateřina Jacques pro PL: Lidem došla trpělivost se Zemanem. Ale víc mě zklamal Sobotka, takový mladý a perspektivní politik

 
ROZHOVOR Bývalá poslankyně za Stranu zelených a občanská aktivistka Kateřina Bursíková Jacques nechápe, jak je možné, že předseda vlády Bohuslav Sobotka jeden měsíc ocení odkaz Václava Havla, zaváže se, že ho bude naplňovat, a další měsíc se Číně omlouvá za to, že tady vítáme jednu z nejvýznamnějších postav dnešního světa, mírotvorce oceněného Nobelovou cenou míru. „To je pro mne něco nepochopitelného a vidím to jako mnohem větší problém, než je prvoplánově vulgární, sprostý a na Putina a Číňany napojený Miloš Zeman, jehož pravomoci jsou menší než premiérovy,“ řekla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k událostem posledních dní, které otřásly českou veřejností.
03.11.2016 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6484 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Kateřina Jacques (132 článků) , Miloš Zeman (28077 článků)

Kateřina Jacques se rozhorlila: Dana Drábová bude mluvit na Staroměstském náměstí? To je vtip?

 
Konkurenční oslavy 28. října na Staroměstském náměstí mají shromáždit všechny, kterým nekonvenují způsoby prezidenta Zemana a nechtějí se kompromitovat účastí na oficiálních oslavách na Pražském hradě. Pestrost této koalice však očividně mnohým nekonvenuje.
26.10.2016 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků) , Dana Drábová (185 článků)

Nosím ho v srdci. Je jako slunce, ptáci, povětří a voda. Slavná umělkyně po boku Kateřiny Jacques dojatě hovořila o dalajlámovi

 
V pondělí proběhlo v Praze shromáždění na podporu svobodného Tibetu, jehož se zúčastnil tibetský dalajláma. Internetová televize DVTV při této příležitosti vyzpovídala organizátorku akce Kateřinu Jacques a moderátorku setkání Barboru Hrzánovou.
18.10.2016 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Hrzánová (102 článků) , Kateřina Jacques (132 článků)

Fakt úlet: Toto prý dává armáda jíst vojákům České republiky. Do debaty se zapojila i Kateřina Jacques

 
Nad stravováním českých vojáků na vojenském cvičení se pozastavuje na svém facebookovém profilu poslankyně za ODS Jana Černochová. V diskuzi se poté připojila i bývalá poslankyně za Stranu zelených Kateřina Jacques.
26.09.2016 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (132 článků) , Jana Černochová (987 článků)

„Dřu jak kůň v kuchyni.“ Kateřina Bursíková Jacques vaří v Londýně

 
Ze Sněmovny k „plotně“. Exposlankyně a manželka Martina Bursíka Kateřina Bursíková Jacques nechala politickou kariéru za sebou a vydala se uplatnit do zcela jiného oboru – je z ní profesionální kuchařka, která vyrazila na zkušenou do Londýna a půl roku strávila v nejprestižnější kuchařské škole. Nyní tam nabírá další zkušenosti v indické restauraci s uznávaným šéfkuchařem.
04.05.2016 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (333 článků) , Kateřina Jacques (132 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »