Články k osobnosti

Karolina Světlá

  spisovatelka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karolina Světlá »
 

Chabr (TOP 09): Praha opravuje unikátní rotundu svatého Kříže na Starém Městě

 
Románská rotunda stojící na křižovatce ulic Karoliny Světlé a Konviktská v Praze 1 se dočká zásadní obnovy. Letos na podzim začaly práce na výměně zastřešení a opravě dalších souvisejících částí stavby. Hotovo má být do konce května 2022.
03.11.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Smutný pohled na zanedbanou rotundu v centru Prahy: Z její střechy vyrůstá strom! Město slíbilo, že ji opraví

 
Skrze střechu rotundy svatého Kříže Menšího na Starém Městě, která se nachází na rohu ulic Konviktské a Karoliny Světlé, roste strom. Ten by tam být ale neměl stejně jako další zeleň, které se tam daří. Památka postavená na konci 11. století je přitom pod památkovou ochranou od roku 1958 a dokonce ji chrání UNESCO. Proč se o historický objekt nikdo nestará?   Na rohu pražských ulic Konviktské a Karoliny Světlé stojí románská rotunda svatého Kříže Menšího. Má magickou polohu, jelikož se nachází v těsném středu tzv. urbanistického kříže staré Prahy a váže se k ní pověst o rybníku a ukřížované dívce. Kouzlo však zmizí, když si kolemjdoucí všimne zanedbané střechy, ze které se pomalu stává zahrádka. Roste na ní kapradí a přes metr vysoký náletový strom.
25.07.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Hrozí zánik hostince U rotundy? Majitel dluží přes milion. „Možná se budeme muset složit,“ říká starosta

 
Jedné z kultovních hospod v centru Prahy hrozí, že může brzy zaniknout. Pro řadu místních je hostinec U rotundy v ulici Karoliny Světlé jedno z posledních míst v centru města s nezaměnitelnou atmosférou, kde se můžou scházet. Majitel ale již několik let neplatí nájem a radnice Prahy 1, která je spolumajitelem budovy, mu musela dát výpověď. Za záchranu hostince hned vznikla petice, kterou už podepsalo 1 600 lidí. Záchranu podpořil i starosta Petr Hejma (STAN).
23.06.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Z Náprstkovy přímo k Vltavě: Praha 1 chce zpřístupnit náplavku skrz podzemí a mola

 
Celkem odvážným ale ne nerealizovatelným plánem se už delší dobu zabývá vedení Prahy 1. Jde konkrétně o záměr, kdy by náplavka byla zpřístupněna nevyužívaným čapadlem, které se nachází pod vozovkou Smetanova nábřeží. Jde o jeden z aspektů celkové revitalizace tzv. Anenského trojúhelníku čili místa, kde se setkávají ulice Karoliny Světlé, Smetanovo nábřeží a Na Zabrádlí, včetně Betlémského náměstí.
11.07.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Pražská koalice se pře o dopravní omezení na Smetanově nábřeží

 
Od soboty 23. května hodlá město pro auta uzavřít část Smetanova nábřeží, a to nejméně do konce letních prázdnin. Opatření má pomoci restauračním zahrádkám a oživení centra. Řidiči by místo objeli Divadelní ulicí nebo ulicí Karoliny Světlé. Po oznámení opatření vypukl spor v pražské koalici mezi Prahou sobě a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL).
20.05.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Kvůli smrti dcerky se stala slavnou spisovatelkou. Před 190 lety se v Praze narodila Karolina Světlá

 
Není příliš osobností, které se dočkaly takových poct, že jejich jména nesly pražské ulice ještě za jejich života. Spisovatelka Karolina Světlá (†69) je jednou z nich. V Praze se narodila, a prožila také prakticky celý život. Plodný, co se zajímavých knih týče, nepříliš šťastný, pokud dojde na životní dramata. Narodila se přesně před 190 lety.
24.02.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Černá stavba u vily Karoliny Světlé v Praze 6! Na pozemku vyrostly opěrné zdi, místním se zásah nelíbí

 
Mezi kulturními památkami Žitná a Mrázovka v Šáreckém údolí vznikla nepovolená stavba. Během října tu vyrostly opěrné zdi a byl upravený okolní terén. Podle spolku Šárecké údolí černá stavba narušuje krajinný ráz přírodního parku. Majitelka odmítla celou záležitost pro Blesk.cz komentovat, přitom se soudí se sousedem, který stavbu nahlásil.
14.12.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Utajenou lásku Karoliny Světlé propálil sám „milenec“: Nerudu do konce života přehlížela

 
Johanna Rottová byla původem Němka a narodila se v krásném domě u Staroměstského náměstí, kde ještě dnes můžete najít legendární železářství U Rotta (až se tam vydáte pro zámeček, který pak se svou polovičkou na důkaz vaší věčné lásky zavěsíte na Kampu). Mezi její vrcholná díla patří Vesnický román (1867) o tragédii manželství bez lásky.
19.08.2018 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

MHMP: Uzavření pracoviště ztrát a nálezů v ulici Karoliny Světlé

 
Magistrát hl. m. Prahy upozorňuje na dočasné uzavření pracoviště ztrát a nálezů v ulici Karoliny Světlé 5, Praha 1.
20.09.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

ŽIVOT 90: Pozvánka na charitativní módní přehlídku

 
Zveme vás na charitativní módní přehlídku občanského sdružení Život 90, která se koná v pondělí 18. února 2013 ve 14:30 hodin v Divadle U Valšů (Karoliny Světlé 18, Praha 1).
12.02.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Liberecký kraj:Hejtman Eichler se poklonil památce Karolíny Světlé

 
Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler dnes položil kytici k pomníku Karoliny Světlé ve Světlé pod Ještědem.
10.07.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)

Muž napadl hlídku, jednoho policistu pokousal

 
Až čtyřleté vězení hrozí sedmatřicetiletému muži, který je podezřelý z toho, že v neděli brzy ráno v opilosti slovně a fyzicky napadl policejní hlídku v ulici Karoliny Světlé poblíž centra Prahy.
26.04.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (12 článků)
« Předchozí 1 Další »