Články k osobnosti

Karl Karl

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karl Karl »
 

EU dává státům protichůdné rady kolem plynu, kritizoval rakouský kancléř

 
Evropská komise dává členským státům Evropské unie protichůdné instrukce ohledně zajišťování plynu, a přitom neplní své vlastní sliby, řekl rakouský kancléř Karl Nehammer. Kritická slova na adresu Evropské komise pronesl po vídeňském jednání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.
28.07.2022 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Karl Karl (11 článků)

80 let od vyhlazení Lidic: Jak hrůzná pomsta za atentát na Heydricha probíhala

 
10. června roku 1942 došlo pod falešnou záminkou k vyhlazení české obce Lidice. Příkaz vydal tehdejší státní tajemník Úřadu říšského protektora Karl Hermann Frank, který byl za tento čin roku 1946 popraven. Na osudném místě bylo před osmdesáti lety zavražděno na 340 lidí včetně dětí, uvádějí historikové Památníku Lidice.
10.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karl Karl (11 článků)

Lidice: Jak moc filmové drama odpovídá hrůznému nacistickému zvěrstvu

 
10. června roku 1942 došlo pod falešnou záminkou k vyhlazení české obce Lidice. Příkaz vydal tehdejší státní tajemník Úřadu říšského protektora Karl Hermann Frank. O život přišlo 340 obyvatel obce - muži, ženy i děti. O této hrůzné události pojednává film Lidice z roku 2011. Zajímavosti tohoto filmu popsal web csfd.cz.
07.06.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Karl Karl (11 článků)

Rakouský kancléř jednal s Putinem: Nebyla to přátelská schůzka, řekl

 
Rakouský kancléř Karl Nehammer řekl, že nemá „žádný pozitivní dojem“ z jeho rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Za ním se v pondělí vypravil přímo do Moskvy, aby se pokusil zprostředkovat ukončení brutální invaze Ruska na Ukrajinu.
11.04.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Karl Karl (11 článků)

„Nebylo to přátelské setkání, bylo přímé a tvrdé,“ řekl rakouský kancléř po schůzce s Putinem

 
Rakouský kancléř Karl Nehammer se v pondělí sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, rozhovor označil za nepříjemný. „Nebyla to žádná přátelská návštěva,“ dodal podle rakouské tiskové agentury APA, píše o tom iROZHLAS.cz.
11.04.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Karl Karl (11 článků)

Nehammer: Rozhovor s Putinem byl přímý a tvrdý, nebyla to žádná přátelská návštěva

 
Rakouský kancléř Karl Nehammer označil svůj dnešní rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem za „velmi přímý, otevřený a tvrdý“.
11.04.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Karl Karl (11 článků)

Rakouský kancléř Nehammer se v pondělí setká s Putinem jako první unijní lídr od invaze

 
Rakouský kancléř Karl Nehammer v pondělí odcestuje do Moskvy na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, oznámil mluvčí rakouské vlády.
10.04.2022 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Karl Karl (11 článků)

Poprvé od války vyráží západní lídr do Ruska. Po Zelenském se rakouský kancléř setká i s Putinem

 
Rakouský kancléř Karl Nehammer v pondělí odcestuje do Moskvy na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, oznámil mluvčí rakouské vlády. Plánovaná schůzka je prvním moskevským setkáním mezi lídrem z Evropské unie a Putinem od 24. února, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, napsala agentura AFP. Nehammer o cestě před jejím oznámením informoval špičky EU, německého kancléře Olafa Scholze i ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, s nímž v sobotu jednal v Kyjevě. Cestu Nehammera za Putinem potvrdil dnes bez dalších podrobností podle agentury TASS i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
10.04.2022 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Karl Karl (11 článků)

Do Kyjeva se po vzoru Fialy sjíždějí západní lídři: Neohlášeně za Zelenským dorazil i britský premiér

 
Do Kyjeva dnes dorazil k jednáním s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským i britský premiér Boris Johnson, před ním se se Zelenským setkal rakouský kancléř Karl Nehammer. V případě Johnsona se jednalo o předem neohlášenou cestu. Už v pátek Kyjev navštívili šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, šéf unijní diplomacie Josep Borrell a slovenský premiér Eduard Heger.
09.04.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Karl Johnson (1 článek) , Karl Johnson (1 článek) , Karl Johnson (1 článek) , Johnson Johnson (398 článků) , Karl Karl (11 článků)

V ČR se objevila kombinovaná varianta koronavirů, Německo zamítlo povinné očkování

 
V Česku se potvrdil výskyt kombinované varianty dvou typů omikron BA 1 a BA 2 označované jako XE. O záchytu vzorku v Národní referenční laboratoři (NRL) dnes Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval v tiskové zprávě. Kombinace má být asi o deset procent nakažlivější než původní omikron.
07.04.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Karl Karl (11 článků)

Nově na Netflixu: Teprve pár měsíců starý německý teror-thriller, který v Česku nenašel moc fanoušků

 
S temným thrillerem Je suis Karl byl loni v září uveden německý film o teroristických útocích a pravicovém extremismu do kin. Již nyní lze tento film zhlédnout i na Netflixu, jenže i když byl v Německu kritikou většinou pochválen, české publikum se s ním moc netulilo.
26.03.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Karl Karl (11 článků)
« Předchozí 1 Další »