Články k osobnosti

Karel Zeman

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Zeman »
 

Zeman má předávat metály: Gottová volá na Hrad!

 
Právě dnes večer má na Pražském hradě převzít im memoriam státní vyznamenání udělené pro svého muže Karla Gotta (†80). Podle zjištění Aha! se ale Ivana Gottová (46) v minulých hodinách zajímala o to, zda ceremoniál vzhledem k okolnostem války na Ukrajině skutečně proběhne a jestli ho Pražský hrad neplánuje přesunout.
07.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6684 článků) , Karel Zeman (350 článků)

Prezident Zeman má dnes předávat metály: Gottová volala na Hrad

 
Právě dnes večer má na Pražském hradě převzít im memoriam státní vyznamenání udělené pro svého muže Karla Gotta (†80). Podle zjištění Aha! se ale Ivana Gottová (46) v minulých hodinách zajímala o to, zda ceremoniál vzhledem k okolnostem války na Ukrajině skutečně proběhne a jestli ho Pražský hrad neplánuje přesunout.
07.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6684 článků) , Karel Zeman (350 článků)

Představujeme kulturní akci, o které se mluví

 
…a na kterou se chodí, chtělo by se dodat. Od třetího února tohoto roku míří do pražské Holešovické tržnice kroky milovníků světa českého animačního filmu, té legendární továrny na sny, pohádky a zábavu, která patřila v bývalé ČSSR za jednou z vlajkových lodí filmového průmyslu. Této naší, celosvětově uznávané kategorii výtvarného umění, kralují jména jako kupříkladu Karel Dodal, Hermína Týrlová, Karel Zeman, Jiří Trnka, Jiří Brdečka či Jan Švankmajer a mnoho dalších. Společnost Art Movement na toto téma připravila jedinečnou a mimořádně zdařilou retrospektivní prezentaci tohoto kumštu, který se jako samostatný obor přednáší i na FAMU.
16.02.2022 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švankmajer (51 článků) , Jiří Trnka (29 článků) , Jiří Brdečka (10 článků) , Karel Zeman (350 článků) , Hermína Týrlová (2 články)

Nový předseda NSS ohromil Takáče: Jsem v rámci komunity respektovaná osobnost

 
Nejvyšší správní soud (NSS) má nového předsedu, Karla Šimku. O Šimkově nezávislosti však ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zapochyboval, a to kvůli množství jeho společenských kontaktů. To ale Šimka odmítá, stejně tak jako obavy, že by byl zpolitizovaný. Jak chce nový předseda doložit svou nezávislost, popsal v pořadu Interview ČT24. Soud podle něj nepotřebuje změny. Zeman chce, aby pracoval rychleji, ale nezajímají ho prý „technikálie“.
07.02.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (637 článků) , Pavel Nový (487 článků) , Karel Nový (220 článků) , Karel Zeman (350 článků) , Pavel Nový (349 článků) , Pavel Šimko (6 článků) , Pavel Šimek (5 článků)

Obrazem: Jak vzniká animovaný film. Výstava v tržnici je určená nejen dětem

 
Diváci uvidí, jak se rodily nadčasové filmy Karla Zemana, večerníčkové seriály či Chobotnice z II. patra.
06.02.2022 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)

Česká pošta: Nová známka připomíná Moliera a jeho tvorbu

 
Česká pošta ve čtvrtek 20. ledna uvede do prodeje novou příležitostnou poštovní známku Moliere, jejíž výtvarný návrh pochází z dílny Karla Zemana a rytinu obálky prvního dne vydání připravil Jaroslav Tvrdoň.
19.01.2022 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)

Třetí dávka, a stejně se nakazíte. Zeman jako důkaz. Vina se svaluje na neočkované, varuje Karla Maříková

 
Z neočkovaných vláda dělá občany druhé kategorie. Přitom vůbec nevíme, jak se pandemie šíří mezi očkovanými, poznamenává poslankyně SPD, původně zdravotnice Karla Maříková. Každý, kdo si dnes dovolí mít jiný názor, je okamžitě antivaxer nebo dezinformátor.
30.11.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)

Fiala má smůlu, teď jsme v plné polní. Demoblok počká. Havlíček řekl pravdu o Zemanovi a covidu

 
Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize se střetli vicepremiér v demisi za hnutí ANO Karel Havlíček, pravděpodobný příští ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Netolický upozorňoval, že někteří zdravotníci už toho mají dost a odcházejí z nemocnic, což by teď mohl být velký problém. Havlíček uhodil na Kupku. A to nebylo zdaleka všechno...
26.11.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (365 článků) , Karel Fiala (207 článků) , Karel Zeman (350 článků) , Karel Fiala (132 článků) , Karel Netolický (2 články)

„Když nebude schopen Zeman jmenovat vládu, začnou ho vydírat ústavním článkem 66“. Obeznámený muž o koalici

 
Není spokojen s volbou nové předsedkyně a místopředsedů Poslanecké sněmovny, kde podle něj nejsou skutečně zastoupeny všechny strany. Ministra Karla Havlíčka (ANO) by ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny viděl raději než Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Soudí, že koalice vydrží pohromadě ve jménu společného zájmu přístupu k moci a k penězům, uvedl v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz historik a ekonom Jan Šolta.
13.11.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků) , Honza Havlíček (66 článků) , Jan Zeman (507 článků)

„Měl podat demisi!“ Havlíček to schytal podruhé, po Sněmovně ještě v ČT. Do hry vtažen Zeman

 
Poslanci by dnes měli volit vedení Sněmovny. Zástupci hnutí ANO několik hodin obhajovali nominaci Karla Havlíčka na předsedu dolní komory i přesto, že legislativní odbor Sněmovny jej považuje jako ministra za nevolitelného. K volbě ho nakonec nepustili ani sami zákonodárci. „Pokud to Havlíček myslel vážně, měl podat demisi, neudělal pro to nic, je to rozporuplné,“ uvedla v Interview ČT24 místopředsedkyně hnutí STAN a navržená místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová.
10.11.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)

Senátní vši a jejich vůdce jako Kléma. Válka o Zemana. Karel Srp vynesl dávné věci

 
Klémovi převrat nevyšel. Vyšuměl, ale opět se stal mementem ke zrušení Senátu. Takhle parodicky popisuje dění kolem prezidenta Miloše Zemana bývalý disident, předseda Jazzové sekce a spoluzakladatel občanského sdružení Přátelé Miloše Zemana Karel Srp. To předsedu Senátu Miloše Vystrčila přirovnává k bývalému vůdci komunistů Klementu Gottwaldovi, který byl hlavním hybatelem převratu v únoru 1948.
24.10.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Klement Gottwald (160 článků) , Karel Zeman (350 článků) , Miloš Zeman (27280 článků)

Hutka...25 let mi nadává. Karel Srp už to nevydržel, zde je reakce

 
Někdejší šéf Jazzové sekce Karel Srp dává jasně najevo, že ho překvapil verdikt odvolacího soudu, který se ve sporu Karla Srpa s Jaroslavem Hutkou postavil na Hutkovu stranu. Podle Srpa soudy v tomto sporu ignorovaly důležité materiály. A vůbec nejhorší podle něj bylo, jakou nenávist projevovaly soudy proti prezidentovi republiky Miloši Zemanovi.
01.10.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (99 článků) , Karel Zeman (350 článků)

Generál Randák: Pokud je Zeman tak chytrý, že používá telefon svého poradce, nemůže se divit...

 
Bývalý ředitel rozvědky Karel Randák se vyjádřil k odposlechům prezidenta republiky a jeho okolí. Pokud je prý prezident Zeman tak chytrý, že používá telefon svého poradce, nemůže se divit, že se objeví v odposleších. „Načerno by ho určitě neodposlouchávali. To by si nedovolili,“ říká k BIS.
23.08.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)

Zemanova existence... Schwarzenberg udeřil. Slova prezidenta, která zažehla oheň

 
ANKETA Omezit příspěvky do NATO a soustředit se na národní obranu? Zeptali jsme se politiků, jak se stavějí k zásadním výrokům prezidenta Zemana ohledně situace v Afghánistánu. Mezi výroky kritickými k hlavě státu, například od Karla Schwarzenberga, padly i ostré názory, že by měli být okamžitě odvoláni šéfové tajných služeb. Ti prý naši zemi zatáhli do současné situace.
18.08.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4048 článků) , Karel Zeman (350 článků)

Nástupce Pavla Zemana, Rada ČT, lidé kolem prezidenta... Hvížďala popsal, kde všude cítí porušení zákona. Takže...

 
Téměř na denní bázi sledujeme znetvořený řád daný ústavou, zákony i mravy, a to je největší ohrožení, které v poslední době zažíváme, upozorňuje ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz publicista Karel Hvížďala, který v kontextu toho dává zajedno premiérovi Andreji Babišovu (ANO) za pravdu – změnit politickou kulturu České republiky je dnes hlavním úkolem celé opozice.
22.06.2021 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)

Už nejste šlechta! TOP 09 se sype pod drtivým útokem. Je to zlé

 
Není to jen Dominik Feri, kdo schytává kritiku, ale také ti, kdo se za něj v koalici SPOLU postavili a situaci údajně zlehčují a nevěří anonymním svědkyním. Jako například šlechtické křídlo TOP 09, Karel Schwarzenberg a Tomáš Czernin. Na twitteru a v komentáři pro Seznam Zprávy se do nich pustil spolupracovník Seznamu Daniel Zeman. Poukazuje na to, že když šlo o Janka Kroupu, věřili někteří hned. Ozval se také bývalý šéf Zelených, Matěj Stropnický. „Možná to takhle chodívalo na Orlíku nebo na Hluboký, když jedni byli páni a zbytek plebs,“ vzkázal „občanu Schwarzenbergovi“, když bagatelizoval chování Dominika Feriho.
27.05.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (610 článků) , Karel Schwarzenberg (4048 článků) , Janek Kroupa (214 článků) , Dominik Feri (354 článků) , Karel Zeman (350 článků) , Daniel Daniel (802 článků) , Daniel Daniel (802 článků) , Daniel Daniel (802 článků) , Daniel Daniel (449 článků) , Daniel Daniel (802 článků) , Daniel Daniel (802 článků) , Daniel Daniel (802 článků) , Daniel Daniel (802 článků)

Tlak Benešové! Tak zdůvodňuje nejvyšší státní zástupce Zeman svůj odchod

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se vzdal funkce, jeho mandát zanikne ke 30. červnu. Novinářům to po dnešním zasedání vlády řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) s tím, že kabinet vzal Zemanovo rozhodnutí na vědomí. Zeman svůj krok oznámil dopisem, ve funkci skončí po deseti a půl letech. Na tiskové konferenci následně Zeman sdělil, že cítil tlak od ministryně spravedlnosti Marie Benešové, což mu bralo sílu.
14.05.2021 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (443 článků) , Karel Zeman (350 článků)

Nejvyšší státní zástupce Zeman rezignoval

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se vzdal funkce, jeho mandát zanikne ke 30. červnu. Novinářům to po dnešním zasedání vlády řekl vicepremiér Karel Havlíček.
14.05.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)

Nejvyšší státní zástupce Zeman se vzdal funkce, skončí 30. června

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se vzdal funkce, jeho mandát zanikne ke 30. červnu. Novinářům to po dnešním zasedání vlády řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) s tím, že kabinet vzal Zemanovo rozhodnutí na vědomí. Zeman svůj krok oznámil dopisem, ve funkci skončí po deseti a půl letech.
14.05.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman rezignoval: Dohnala ho k tomu Benešová

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman (48) se vzdal funkce, jeho mandát zanikne ke 30. červnu. Novinářům to po dnešním zasedání vlády řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) s tím, že kabinet vzal Zemanovo rozhodnutí na vědomí. Zeman svůj krok oznámil dopisem, ve funkci skončí po deseti a půl letech.
14.05.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (350 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »