Články k osobnosti

Karel Steigerwald

  dramatik, scenárista a novinář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Steigerwald »
 

Paroubek: Steigerwald je prý případ pro psychiatra

 
Když jsem se kdysi sešel s Karlem Steigerwaldem při nějaké příležitosti u skleničky vína, pochopil jsem, že mám před sebou naprostého exota. To, že byl oblečen pestrobarevně jako papoušek, mě nijak zvlášť nerušilo. Ale tento muž ke svému životu prostě potřebuje vždy obraz nějakého nepřítele, proti kterému táhne do svaté války.
04.08.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků)

Babiše svrhne ulice, Havel s nimi zůstane, tvrdí známý publicista

 
Publicista Karel Steigerwald srovnal protikomunistické protesty občanů z roku 1989 s letošními demonstracemi proti prezidentovi Miloši Zemanovi, premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a proti komunistickému poslanci Zdeňku Ondráčkovi. Dospěl k názoru, že Andreje Babiše čeká pád. Zato myšlenky prvního českého prezidenta Václava Havla zůstanou.
16.03.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4917 článků) , Karel Steigerwald (102 článků) , Andrej Babiš (13745 článků) , Karel Zeman (291 článků)

Zeman pohrdá lidmi i vzdělaností, píše Karel Steigerwald. Jedno má však s Masarykem společné

 
Publicista Karel Steigerwald se v komentáři pro Reflex.cz vyjádřil k prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten se sice rozhodl podepsat prezidentský slib na stole T. G. Masaryka, ale to neznamená, že má Zeman s Masarykem cokoli společného. Tito dva pánové spolu prý nemají společného vůbec nic.
10.03.2018 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Karel Zeman (291 článků)

Zamlčují, zapírají. Komentátor Steigerwald je znechucen, co se děje kolem zprávy OLAFu

 
Včera přišel do republiky výsledek vyšetřování dotačního problému od Evropského úřadu proti podvodům, OLAF. Vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo je tak uzavřeno. Premiér Andrej Babiš odmítl informaci komentovat. Za posledních čtyřiadvacet hodin se veřejnost o obsahu výsledku nedozvěděla nic, i když jde o nejdůležitější politickou informaci. Prezident Miloš Zeman dnes v TV Barrandov zveřejnění výsledku přislíbil, kdy to bude, ale neuvedl. „Nechápu, proč tuto informaci už nemá veřejnost k dispozici,“ rozčiluje se komentátor Reflexu Karel Steigerwald.
21.12.2017 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Andrej Babiš (13745 článků) , Miloš Zeman (21263 článků)

Komentátor Steigerwald: Marx s Leninem se v hrobě stavějí na hlavu, jak čeští soudruzi podporují velkokapitalistu

 
Karel Marx a Vladimir Iljič Lenin se ve svých hrobech musejí stavět na hlavu, pokud vidí, co teď provádějí čeští komunisté, napsal Karel Steigerwald v komentáři pro server Reflex.cz. Pravověrní komunisté by přece měli důrazně vystupovat proti velkokapitálu a za internacionální spolupráci. A co dělají čeští komunisté? Chystají se ve vládě podepřít miliardáře Andreje Babiše (ANO) s radikálním nacionalistou Tomiem Okamurou v zádech.
19.11.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Andrej Babiš (13745 článků)

Karel Steigerwald v Reflexu: Rusko je peklo. Člověk má pro něj cenu hadru na podlahu

 
Na jaře roku 2010 prožila polská společnost šok. Nejvyšší představitelé země včetně prezidenta Lecha Kaczynského zahynuli při letecké nehodě v ruském Smolensku. Poláci letěli do Ruska uctít 70. výročí sovětského masakru polských důstojníků za druhé světové války. Místo vzpomínání na Poláky pobité za druhé světové války prožila země další tragédii.
03.06.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků)

Fleischer (SPR-RSČ): Přivandrovalci a svobodné ženy

 
K této nedělní poznámce mne inspirovala glosa Karla Steigerwalda s názvem „Co homosexuál odloží, po tom muslim rád hrábne“. Myslím si, že by bylo škoda, kdyby toto téma zapadlo. Nevyjadřuji se záměrně k tomu, zda je morální sňatek homosexuálů...
22.04.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků)

Steigerwald: Zeman je nekulturní a nízký, promlouvá k výčepu. Klvaňa: Přeji Američanům za prezidenta Donalda Trumpa, aby se styděli jako my

 
Nad slovníkem českého prezidenta Miloše Zemana se ve svých komentářích zamýšleli novinář a publicista Karel Steigerwald a vysokoškolský pedagog Tomáš Klvaňa. Ani jeden z nich našeho nejvyššího ústavního činitele nešetří. Steigerwald hovoří o primitivismu a hulvátství, Klvaňa o buranství a ostudě.
17.08.2015 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Donald Trump (4114 článků) , Miloš Zeman (21263 článků)

Babiš nás táhne někam na Ural, postěžoval si Karel Steigerwald. Kdysi prý v novinách cítil svobodu, teď jsou mrtvé

 
Známý komentátor a dramatik Karel Steigerwald se zostra pustil do Andreje Babiše i do novin, které vlastní. Pro Mladou frontu DNES a Lidové noviny kdysi pracoval, ale opustil je právě kvůli Babišovi. Ačkoli kouzlo Andreje Babiše opadá, pořád si nestojí špatně, za což můžeme poděkovat jak pravici, tak levici. Ani trochu nešetřil ani komunisty a nakonec si posteskl nad tím, že se Evropa utápí v politické korektnosti.
10.04.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Andrej Babiš (13745 článků)

Ministryně Šlechtová: Jsem ráda, že jsem mohla dát záštitu Faustovi

 
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová převzala záštitu nad druhým uvedením rockové opery Faust z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest, kterého se včera osobně zúčastnila v holešovickém divadle RockOpera.
01.03.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Forest (9 článků) , Karel Steigerwald (102 článků)

Eva Jiřikovská a Cena facky v nominacích na prestižní ceny

 
Slovácké divadlo si připisuje další úspěch. V nominacích na Ceny odborné kritiky, které vyhlásil šéfredaktor dvouměsíčníku Svět a divadlo Karel Král, se hned dvakrát objevilo jméno uherskohradišťských tvůrců. Mezi elitní trojici scénografů se probojovala výtvarnice slovácké scény Eva Jiřikovská a Cena facky Karla Steigerwalda, která vznikla přímo na objednávku uherskohradišťského divadla, je nominována na nejlepší původní českou hru.
19.02.2015 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků)

Komentátor Steigerwald prý poznal hranici nechutnosti. Viděl tam Putina a Semelovou

 
Komentátor Reflexu Karel Steigerwald prý v minulém týdnu poznal hranici nechutnosti. Stalo se tak ve chvíli, kdy na televizní obrazovce mluvil Vladimir Putin, a pod ním na informační liště běhala informace o osvobození komunistické poslankyně Marty Semelové.
11.12.2014 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3184 článků) , Karel Steigerwald (102 článků) , Marta Semelová (266 článků)

Ransdorf: Pitomost...

 
Miloslav Ransdorf, europoslanec za KSČM, dostal od čtenáře ParlamentníchListů.cz žádost, aby se jako vystudovaný historik vyjádřil k názoru publicisty Karla Steigerwalda z Reflexu, že dnešní islamisté jsou dědici tradic husitství. Čtenář prý neví, zda je komentátor tak omezený, nebo píše na objednávku.
09.10.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Miloslav Ransdorf (585 článků)

Steigerwald se rozepsal o fízlu Ondráčkovi. Došlo i na Miladu Horákovou a nepřítele státu Kalouska

 
Poslanci se prý znovu pod letech rozhodli zakazovat určitá slova. Komentátor týdeníku Reflex Karel Steigerwald se vysmívá jejich iniciativě trestat za titulování jednoho jejich kolegy „komunistickým fízlem“ a předkládá další návrhy, jak slovník veřejné debaty inovovat.
25.09.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Milada Horáková (316 článků)

Babiš je jako Gottwald a Zeman marně honí Havlův a Klausův stín. Komentátor Steigerwald se rozpovídal i o Krejčířově chcíplém krokodýlovi

 
Známý novinář a dramatik Karel Steigerwald opustil redakci MF Dnes a nastoupí do magazínu Reflex. Ten jej také ve svém nejnovějším vydání představil čtenářům obsáhlým rozhovorem, kde rozebral všechny fenomény české společnosti od Miloše Zemana po Milouše Jakeše.
28.08.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Miloš Zeman (21263 článků)

Vláda chce snížit peníze na kulturu. Komentátor Steigerwald: To si nedovolili ani komunisti

 
Dramatik a komentátor Karel Steigerwald se na stránkách deníku MF DNES, kde pravidelně glosuje, rozčílil nad snižováním rozpočtu na kulturu. Někde jsme podle něj svědky takového zacházení s kulturními statky, na jaké si netroufli ani komunisté.
11.06.2014 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků)

Komentátor se vysmál nápadu Komárka: Hlavně být viděn a slyšen...

 
V komentáři MF Dnes s názvem „Hlavní politický zákon: Kdo není vidět a slyšet, není“ Karel Steigerwald poukazuje na prý zbytečná a nepodložená témata, která jsou nabízena k veřejné politické debatě. Jedním z nich je podle něj návrh sloučit Českou televizi a Český rozhlas.
23.05.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků)

Radek John si došlápl na známého komentátora z Babišových novin

 
Lídr kandidátky Věcí veřejných do evropských voleb Radek John kritizuje komentátora deníku MF Dnes Karla Steigerwalda. Ten prý v pátečním vydání novin přišel s komentářem třetí kategorie, když Johna nazval korupčníkem. Steigerwaldovi prý došly nápady, a tak čtenáře nalákal na konstrukt.
09.05.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Radek John (2465 článků)

Komentátor řeší líbivá slova Sobotky: Latentní rasismus, zlepšíme, nezdražíme...

 
Návrh programového prohlášení vlády Bohuslava Sobotky je stručný a podle mnohých ne zcela konkrétní. Karel Steigerwald ve svém komentáři v MF Dnes poukazuje na výběr slov a nových pojmů, jako například „latentní rasismus“ či „vyřešení problému Temelín“. Podle komentátora jde o mlžení, které neříká, jestli se Temelín zboří, nebo dostaví.
11.02.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků)

O agentu Burešovi rozhodne sněmovna, ne soud, míní komentátor

 
Komentátor deníku MF Dnes, který patří pod vydavatelství Mafra vlastněné holdingem nového ministra financí Andreje Babiše (ANO), Karel Steigerwald je přesvědčen, že o tom, zda Babiš byl agentem Státní bezpečnosti, rozhodne nakonec sněmovna, ne bratislavský soud, který případ odložil na duben.
31.01.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Andrej Babiš (13745 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »