Články k osobnosti

Karel Schwarzenberg

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Schwarzenberg »
 

Nejtemnější dědictví Karla Schwarzenberga. Bývalý náměstek z ministerstva promlouvá

 
Bývalý náměstek na ministerstvu zahraničí Petr Drulák má za to, že šéfům tohoto resortu vlastně už mnoho pravomocí nezbylo, protože ve vládě Andreje Babiše (ANO) si zahraniční politiku mezi sebe rozdělili předseda vlády Babiš s prezidentem Milošem Zemanem. Jedna důležitá kompetence však ministrovi zahraničí zůstala. A tady prý zanechal vůbec nejtemnější stopu na ministerstvu čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
27.11.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

Podcast: Karel Schwarzenberg si nemohl vzít ani psy, říká odborník. Jak jsme si zničili šlechtu?

 
Pro českou šlechtu bylo 20. století velmi kruté. Při zrodu republiky v roce 1918 přišli o šlechtické tituly a řády, později jim sebrali velkou část majetků a pozemků, a kdo přežil druhou světovou válku, v následujících letech utekl před komunisty. Jak šlechta rozdávala nábytek a jak smutné bylo loučení desetiletého Karla Schwarzenberga s milovanými pejsky, prozradil v Blesk Podcast odborník Zdeněk Prázdný.
20.11.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Kníže Schwarzenberg pro Blesk: Zemana je mi líto! …sám pajdám strašně

 
Sám trpí stejnou nemocí, a tak mu bylo při pohledu na prezidenta Miloše Zemana (77) v nemocnici líto. To řekl v rozhovoru pro Blesk kníže Karel Schwarzenberg (84), který se chystá do politického důchodu.
08.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

Radost? Schwarzenberg krotí radost SPOLU. Bude to úplně jinak

 
Podle dosavadních dostupných výsledků sčítání volebních hlasů ve volbách vítězí ANO, koalice SPOLU a PirSTAN získají pravděpodobně většinu. Bývalý ministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve volebním štábu koalice SPOLU živě komentoval pro novináře politický vývoj. Je podle něj jasné, že Andrej Babiš bude premiérem, dokud bude na Hradě sedět Miloš Zeman. Zároveň se přihlásil k podpoře vzniku povolební koalice SPOLU s Piráty a hnutí STAN. „Čeká nás ohýbání představitelného i nepředstavitelného,“ dodává k tomu moderátor Filip Horký.
09.10.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

Hlasem proti Babišovi oslabíte i Zemana. Můžete ukončit tu hrůzovládu, nabádá kníže Schwarzenberg

 
Ve svých třiaosmdesáti letech je prý Karel Schwarzenberg (TOP 09) rozladěn z toho, jak ho leckdo nabádá, aby šel opravdu volit. Ale tentokrát to je podle jeho názoru opravdu důležité, jelikož politické oslabení Andreje Babiše bude ranou i pro prezidenta Miloše Zemana. Jejich spojenectví popsal Schwarzenberg jako hrůzovládu v české zemi.
05.10.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

 
Jedním z hlavních témat interview s emeritním předsedou TOP 09 byla osoba Václava Havla. Dle Karla Schwarzenberga se Česká republika jeho odkazu zřekla, například v zahraniční politice. „V zahraniční politice už není důležitá otázka boje za demokracii a lidská práva ve světě, nýbrž něco, co se tady mylně nazývá ekonomická zahraniční politika,“ posteskl si bývalý ministr zahraničí a připomenul, jak byl Havel za hranicemi oblíben. Hodnotil také privatizaci. „Podařilo se nám překonat velkou díru, kterou tady zanechal průmysl, který musel skončit – například textilní a část ocelářského,“ řekl Ondřeji Kolářovi.
27.09.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6142 článků) , Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Kníže Schwarzenberg se rozpovídal o Polácích: Přehnané a blbé. Hulvát

 
Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes důrazně odmítl pondělní rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie uložit Polsku pokutu kvůli sporu s Českem ohledně dolu Turów. Odmítl se také účastnit budapešťského demografického summitu s odkazem na to, že tam bude i český premiér Andrej Babiš (ANO). „Ze strany Polska je to přehnané a blbé. Ke kompromisu dojde, ale až po volbách,“ glosoval situaci v pořadu Interview ČT24 místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).
23.09.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Mateusz Mateusz (26 článků)

To si Fiala nezasloužil: Srovnala ho s Hitlerem, pak to smazala. Znáte ji

 
Ohlasy na pondělní projev Petra Fialy jsou všelijaké, příznivci SPOLU ho chválí. Ovšem podle režisérky Moniky Le Fay připomínala estetika zahájení kampaně nacistickou propagandu od Leni Riefenstahlové. „Když s fašistickou estetikou ale pracuje strana, jejímiž sympatizanty a partnery jsou klerofašisté, někteří členové mají slabost pro Orbána a předseda obdivuje Trumpa, je to takové nějaké – divné?“ řekla Le Fay a naznačila, že ani Václav Havel nebo Karel Schwarzenberg by se takto nevyfotili. A když se stala terčem kritiky, příspěvek smazala a řekla, že příznivci SPOLU jsou stejně špatní jako Babišovci.
22.09.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6142 článků) , Petr Fiala (2414 článků) , Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Karel Fiala (192 článků) , Karel Fiala (125 článků) , Václav Fiala (101 článků)

Mlč, herečko, chytla Eva Holubová. To fanynka Pirátů nezná

 
Od sbírání hub se přes Miloše Formana a Karla Schwarzenberga dostala herečka Eva Holubová k současným volbám. Děkovala svým dětem, jak vážně toto téma berou a radila koho volit. Nebyla ráda, když jí jedna komentátorka řekla, že šíří propagandu a že jako herečka by se vyjadřovat neměla. Ohradila se, že je také matka a manželka a že vyjadřovat se k politice je důležité.
15.09.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (366 článků) , Miloš Forman (506 článků) , Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Schwarzenberg v Lánech v pantoflích uctil Masaryka. Proč Zeman tradiční vatru vynechal?

 
Sobotní odpoledne strávil nejstarší poslanec a kníže Karel Schwarzenberg (TOP 09) na tradiční pietní akci v Lánech. Společně s hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) zapálil vatru k 84. výročí smrti Tomáše G. Masaryka. Stejně jako v loni si vzal kvůli své nemoci pohodlnou obuv. A stejně jako loni - i letos na akci chyběl bývalý sok knížete v prezidentských volbách, hlava státu Miloš Zeman. Blesk Zprávy zjišťovaly, proč.
12.09.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

Schwarzenberg dvakrát premiérem, po něm Bartoš. Jak by to vypadalo, kdyby volili školáci

 
VOLEBNÍ VZPOMÍNKY A PERLY V prázdninových týdnech ParlamentníListy.cz v předvolebním seriálu připomínaly trendy i kuriozity polistopadových voleb. V tomto týdnu, kdy šly děti do školy, si připomeneme projekt, při kterém volí budoucí voliči ve školách. Péčí neziskové organizace Člověk v tísni se i tyto studentské volby staly součástí předvolební kampaně. Protože, jak říká šéf programu Karel Strachota, mládež „ukazuje trendy“.
04.09.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Zemanova existence... Schwarzenberg udeřil. Slova prezidenta, která zažehla oheň

 
ANKETA Omezit příspěvky do NATO a soustředit se na národní obranu? Zeptali jsme se politiků, jak se stavějí k zásadním výrokům prezidenta Zemana ohledně situace v Afghánistánu. Mezi výroky kritickými k hlavě státu, například od Karla Schwarzenberga, padly i ostré názory, že by měli být okamžitě odvoláni šéfové tajných služeb. Ti prý naši zemi zatáhli do současné situace.
18.08.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Karel Zeman (344 článků)

Kníže Schwarzenberg by některým lidem přál, aby zažili zajetí Tálibánu. Strašná ostuda, zločin, zuřil

 
Tálibán je v Kábulu a samozřejmě to znamená, že spousta z těch lidí, kteří měli už dávno být v Čechách, teď už žádnou příležitost mít nebudou. To jsou slova čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, jež uvedl na facebooku. „Já nevím, jestli si někdo z našich vládních činitelů uvědomuje tu strašnou zodpovědnost za to, co napáchali,“ dodal.
17.08.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Lidi naslouchají blbům, lituje končící Schwarzenberg. Nebát se, nekrást a nepos*at se, radí

 
Čestný předseda TOP 09 a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg končí po třiceti letech v české politice, kandidovat nikam neplánuje, nastal podle jeho slov čas odebrat se do důchodu. V rozhovoru pro Právo prozradil, že vstupu do politiky rozhodně nelituje. Zhodnotil, co se mu v politice povedlo, a naopak nepodařilo, i to, jaké jsou jeho další plány. Co se týká letošních voleb, vsází na výhru koalice SPOLU, vládu je prý potřeba konečně poslat do „háje“.
15.08.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Nelituji, že jsem se vrátil domů a šel do politiky, říká končící Schwarzenberg

 
Karel Schwarzenberg (83) po třiceti letech končí v české politice, nikam nekandiduje a jde do důchodu. V bilančním rozhovoru pro Právo řekl, že nikdy nelitoval, že opustil podnikání v Rakousku a vrhl se do české politiky. A to hlavně z důvodu, že se celý život v emigraci těšil na návrat domů.
15.08.2021 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Není pravda, co říká pan Schwarzenberg. Docent historik Voráček o vztazích s Ruskem, kterými se zabývá celý život

 
Velmi se mýlí Karel Schwarzenberg, když uvádí, že československo-sovětské vztahy před rokem 1934 neexistovaly. Na besedě nad svojí knihou V zájmu velmocí to uvedl docent doktor Emil Voráček, DrSc. Významný historik hovořil o snaze o likvidaci ústavů, které se věnují vztahům se Sovětským svazem a nyní také s Ruskou federací.
09.08.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Ptali jsme se v Česku, ptali jsme se v EU. Všude nám řekli, že zákaz aut je...

 
ANKETA Evropská komise v Česku se svým “zeleným balíčkem” tvrdě narazila. Čeští politici se staví proti téměř jako jeden muž. Ani jeden z politiků, kteří na dotaz PL reagovali, ho nepodpořili. Zdrženlivě se k záměru evropských komisařů vyjádřil i Karel Schwarzenberg. Padla slova o referendu, rychlém konci i krvi.
16.07.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Zeman se zastal Feriho. Prezident nám dělá ostudu, jak by se to líbilo jeho dceři, reagují lidé

 
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD) zastal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Zeman zastává názor Karla Schwarzenberga, že je prý pro kluka normální snažit se dostat holku. Prezidentova slova okamžitě pobouřila veřejnost. "Co by říkal, kdyby se tak choval k jeho dceři?" ptají se lidé.
01.07.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Miloš Zeman (26709 článků) , Dominik Feri (339 článků)

Zeman se zastal Feriho: To je normální, když chce kluk dostat holku do postele, řekl

 
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD) zastal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Zeman uvedl, že má na kauzu podobný názor jako jeho někdejší prezidentský protikandidát Karel Schwarzenberg. Čestný předseda TOP 09 řekl, že je normální, když chce kluk dostat holku do postele. Feriho případ prověřuje policie.
01.07.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Miloš Zeman (26709 článků) , Dominik Feri (339 článků)

Feriho se po Schwarzenbergovi zastal i Zeman. Kauzu údajného sexuálního násilí má za „hloupost“

 
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD) zastal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Zeman uvedl, že má na kauzu podobný názor jako jeho někdejší prezidentský protikandidát Karel Schwarzenberg. Čestný předseda TOP 09 řekl, že je normální, když chce kluk dostat holku do postele. Feriho případ prověřuje policie.
01.07.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Miloš Zeman (26709 článků) , Dominik Feri (339 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »