Články k osobnosti

Karel Schwarzenberg

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Schwarzenberg »
 

Sakra, paní Čáslavská, a co jste udělala Vy? Zeman rozsekl Moravcovu show, Svěrák jen koukal

 
VZPOMÍNKY A PERLY V roce 2013 se Miloš Zeman přesunul z role „důchodce z Vysočiny“ do role prezidenta České republiky v historicky první veřejné volbě prezidenta. Volbě předcházely volební duely mezi ním a Karlem Schwarzenbergem. A v jednom z nich, moderovaném Václavem Moravcem, dostal od sportovkyně Věry Čáslavské otázku, proč si šel o podporu ke komunistům. Zemanova odpověď? Čáslavská sama věnovala svou medaili komunistickému generálnímu tajemníkovi. Ale Čáslavská se nechtěla s odpovědí spokojit.
05.08.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Čáslavská (221 článků) , Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miloš Zeman (24031 článků)

„Aby se děti učily, že penis je sociální konstrukt?! Istanbulská úmluva je zrůdnější než Norimberské zákony!“ Čeští politici říkají nahlas NE

 
ANKETA Schválí Česká republika Istanbulskou úmluvu? Z průřezové ankety ParlamentníchListů.cz spíše plyne, že v Sněmovně by dokument podporu nenašel. Proti se staví politici většiny stran, i těch, kteří spolu jinak zásadně nesouhlasí. Skeptický je i Karel Schwarzenberg či místopředseda KDU-ČSL.
27.07.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků)

Cítí konec TOP 09? Feri šokoval

 
Nejprve Miroslav Kalousek, následně Karel Schwarzenberg a nyní možná Dominik Feri. První dva již oznámili, že v nadcházejících sněmovních volbách nebudou kandidovat, Dominik Feri nyní uvedl, že nad setrváním ve Sněmovně váhá. Řekl to Rádiu Impuls.
22.07.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků) , Dominik Feri (104 článků)

„Paskvil. Je to k blití!“ Schwarzenberg si odplivl, zatímco se Babiš s dekou na hlavě vracel z Bruselu. A další se přidali

 
ANKETA EU dospěla po několikadenním nonstop jednání k dohodě na podobě rozpočtu i tzv. fondu obnovy. Budeme z toho těžit, nebo naopak trpět? Zeptali jsme se politiků. Kritický k dohodě byl dokonce Karel Schwarzenberg, podle něhož z původního návrhu vzešel paskvil.
21.07.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků)

Zbořil: Lidi. Nepřátelé knížete a Kalouska. A paní Čaputová, toto vysvětlete

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Nepřítelem obou pánů jsou ‚lidi‘!“ Zdeněk Zbořil komentuje působení dvou politiků TOP 09, kteří se rozhodli v příštích volbách do sněmovny už nekandidovat. „Spolu se činili, spolu byli chyceni a doufejme, že se jim dostane společného ocenění jejich hrdinských skutků,“ dodává ke kariéře Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga. Politolog v dnešním Rozjezdu hovoří také o popularitě slovenské prezidentky nebo výzvách k odvolání dvou ministrů hnutí ANO. „Dohadování se o tom, co bude státní a co soukromé, zanechává za sebou krvavou stopu. Pan Havlíček je dědicem této historie, ale i tak jen dědicem symbolickým,“ podotýká. Zbořil zavzpomínal i na své setkání s Milošem Jakešem.
20.07.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků) , Miloš Jakeš (134 článků) , Zdeněk Havlíček (5 článků) , Miroslav Jakeš (26 článků)

Pravice by se měla inspirovat u Babiše a Masaryka, míní bývalý rozhlasový šéfredaktor

 
Poté, co Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg oznámili svůj odchod z Poslanecké sněmovny, nastal podle bývalého šéfredaktora stanice ČRo Vltava Petra Fischera čas přemýšlet, kam by se měla ubírat česká pravice. Správný směr jí prý udal už Tomáš G. Masaryk. Dnešní pravicoví politici, dle Fischera, jen musí najít odvahu si to přiznat a po této cestě jít.
19.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Kníže z vepřína. Jste důkazem, že restituce byly chyba, napsal Schwarzenbergovi právník po výstupu s „hovady“

 
Karel Schwarzenberg po svém nejnovějším výstupu, kde se přimluvil za vzpouru Romů a českou majoritu nazval jako „hovada“, dostal dopis od právníka Tomáše Tyla. Mimo jiné se v něm mohl dočíst, že je ve své aroganci největším žijícím důkazem, že restituce byly chybou. Dopis rovněž obsahoval výzvu k omluvě, na kterou čestný předseda TOP 09 doposud nereagoval.
18.07.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků)

Kníže z vepřína. Jste důkazem, že restituce byly chyba, napsal Schwarzenbegovi právník po výstupu s „hovady“

 
Karel Schwarzenberg dostal po svém nejnovějším výstupu, kde se přimluvil za vzpouru Romů a českou majoritu nazval jako „hovada“, dopis od právníka Tomáše Tyla. Mimo jiné se v něm mohl dočíst, že je ve své aroganci největším žijícím důkazem, že restituce byly chybou. Dopis rovněž obsahoval výzvu k omluvě, na kterou čestný předseda TOP 09 doposud nereagoval.
18.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků)

Kalousek si brousí játra. Slovenská trojská kobyla Čaputová. A Klvaňa, který dle Tomáše Vyorala zabloudil v krajině blbosti

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Rasistické hnutí Black Lives Mordor se už přimíchalo do tolika věcí, že podle Tomáše Vyorala musíme ocenit každý střízlivý pohled, který se dokáže postavit úchylnému poklekávání. I v Česku máme takové lidi, kteří beznadějně zabloudili v krajině blbosti, třeba Tomáše Klvaňu, oblíbeného experta ČT na prezidenta Trumpa, který mu již poněkolikáté věštil spektakulární volební porážku. A nebo Karla Schwarzenberga, který se s českými voliči rozloučil tím, že značnou část z nich prohlásil za „hovada“.
17.07.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Tomáš Vyoral (80 článků)

Schwarzenberg ohluchl a nevidí na oko: „Snad ještě nezemřu.“ A zmínil životy Romů v ČR

 
Karel Schwarzenberg (TOP 09) sice delší dobu avizoval, že toto sněmovní období bude jeho poslední, jeho pondělní potvrzení, že nebude kandidovat, vzbudilo přesto rozruch. I proto, že přišlo den poté, co to samé oznámil druhý ze zakladatelů Topky Miroslav Kalousek. Podle knížete je čas, aby strana fungovala bez svých zakladatelů. Vedle toho exministr zahraničí v rozhovoru pro MF Dnes zmínil heslo „Gypsy Lives Matter“ v návaznosti na dění v USA.
16.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Schwarzenberg: Největší fekál v Čechách, to je toto. Kalousek? Chápu, že mu česká politika leze na nervy

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg vychválil svého kolegu a přítele takřka do nebes. Označil ho za člověka, který rozumí hospodářským otázkám. „On je pořád nejrozumnějším řečníkem. Doufám, že politiku neopustí, protože má nekonečně mnoho zkušeností,“ pravil Schwarzenberg. Velkou poklonu složil i Václavu Havlovi. Sám sebe označil za „politické zvíře“.
15.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Karel Schwarzenberg (3929 článků)

Přišla o Kalouska i knížete. První dáma TOP 09 zažene starosti na svatbě a sází na Feriho

 
TOP 09 čeká velká změna. Do Sněmovny za ní nebudou kandidovat Karel Schwarzenberg (což se vzhledem k věku nejstaršího poslance více méně čekalo) a překvapivě ani výrazný sněmovní rétor a horlivý oponent Andreje Babiše či Aleny Schillerové Miroslav Kalousek. Šéfka Topky Markéta Pekarová Adamová přesto věří, že se její strana do Sněmovny opět dostane. Věří mj. i ve schopnosti Dominika Feriho. A vyjednává o možné spolupráci. Ozývají se však i hlasy, že překonat pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny bude pro tentokrát pro TOP 09 oříšek. I o tom promluvila pro Blesk Zprávy jediná žena mezi šéfy sněmovních uskupení.
15.07.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků) , Dominik Feri (104 článků)

Komentář: Kdo porazí Babiše? Kalousek s knížetem už to nebudou a Piráti nechtějí do party

 
Možná to bude „okurka“ letošního léta. Nejdřív o víkendu ohlásil konec ve Sněmovně bývalý druhý šéf a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek, načež ho rychle následoval i někdejší první předseda partaje Karel Schwarzenberg. Zatímco „kníže“ to zapíchl kvůli vysokému věku, reputačně toxický Kalousek tím prý chce odšpuntovat spojení opozice. Aby porazila premiéra Andreje Babiše. Otázka je, jestli na to vůbec má.
14.07.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

TOP 09 opouští další lídr: Po Kalouskovi nebude kandidovat ani Schwarzenberg

 
Sněmovna přijde po Miroslavu Kalouskovi (59) o dalšího poslance z TOP 09, tentokrát jím je Karel Schwarzenberg (82). V příštích parlamentních volbách také neplánuje kandidovat a věří, že strana se bez něj obejde. Sám sebe označil jako "prastarého dědka" a, i když politikou žije, nadešel už čas k odchodu.
13.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Schwarzenberg: Kalouska lidi neradi, protože je chytřejší než oni. Prezidentské volby? Měl jsem méně peněz než Zeman

 
Kromě Miroslava Kalouska už nehodlá kandidovat ani nejstarší poslanec českého Parlamentu, Karel Schwarzenberg. Potvrdil to v rozhovoru pro Prostor X. Ale to nebylo zdaleka to jediné, co šlechtic řekl. Zavzpomínal na Josefa Luxe i Václava Havla. O Miroslavu Kalouskovi řekl, že je nepostradatelný. „Má nevýhodu, to je pravda, lidé ho nemají příliš rádi. Částečně si to zavinil sám, protože ty lidi nechal cítit, že je chytřejší než oni, což je, ale ty lidi to neradi,“ mínil o předsedovi posl. klubu své strany. A Češi by se podle něho měli víc zamyslet, nebýt tak sobečtí a víc dávat do Evropské unie.
13.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Josef Lux (52 článků) , Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků) , Mirek Lux (1 článek)

„Prastarý dědek“ Schwarzenberg to v politice balí. A řekl, proč Kalouska lidi nemají rádi

 
Nejstarší poslanec Karel Schwarzenberg (82, TOP 09) oznámil, že ani on nebude v příštích volbách kandidovat. O víkendu se nechal v tom samém duchu slyšet i Miroslav Kalousek (59, TOP 09), a tak Topku čeká boj o sněmovní křesla bez dvou výrazných tváří na kandidátce. Kníže, který pro Reflex označil svůj záměr nekandidovat za definitivní, však věří, že to strana, vedená Markétou Pekarovou Adamovou, zvládne i bez něj.
13.07.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Jsem prastarý dědek, už kandidovat nebudu, oznámil Schwarzenberg

 
Čestný předseda a poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg už nebude příští rok kandidovat do Poslanecké sněmovny. Řekl to v rozhovoru pro Reflex jen den poté, co totéž oznámil současný šéf poslanců TOP 09 a bývalý předseda strany Miroslav Kalousek.
13.07.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků)

Schwarzenberg a Pekarová: Vládo, vezmi azylanty z Hongkongu! Jde o hodnoty Havla

 
Pomozme pronásledovaným občanům Hongkongu, volá TOP 09. Ministr zahraničí Tomáš Petříček je proti. Předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg proto zesílili tlak na vládu. Podle jejich názoru má Česko morální povinnost nabídnout pronásledovaným občanům Hongkongu pomocnou ruku.
08.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků)

TOP 09: Azyl pro obyvatele Hongkongu

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg vyzývají Vládu ČR, aby nabídla azyl obyvatelům Hongkongu. Těm z nich, kteří se aktivně zapojovali do demonstrací, hrozí podle nového čínského bezpečnostního zákona až doživotí či vydání do pevninské Číny.
02.07.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků)

Schwarzenberg se postavil Zemanovi. Jde o černochy

 
Slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že heslo Black Lives Matter je „rasistické“, budí emoce. Zatím nejznámější politik, který se proti jeho slovům ohradil, je čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. „Pane prezidente, opět jste šlápl důkladně vedle,“ vzkazuje na svém facebooku hlavě státu a připomíná, jak toto heslo vlastně vzniklo.
01.07.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3929 článků) , Miloš Zeman (24031 článků) , Matter Matter (83 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »