Články k osobnosti

Karel Schwarzenberg

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Schwarzenberg »
 

Kalousek a Schwarzenberg tlačili na ČBK kvůli Lipovské. Teď mají odpověď. A jen stěží je potěší

 
Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek (oba TOP 09) vyzvali Českou biskupskou konferenci, aby po ekonomce Haně Lipovské žádala odchod z Rady ČT. A biskupové Kalouskovi se Schwarzenbergem odpověděli. Zdůraznili, že Lipovskou do Rady ČT nevolili biskupové, ale poslanci. A tím to prý pro představitele církve končí.
22.11.2020 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků)

Vlastizrada, udeřil Veleba na Schwarzenberga. Vážné obvinění Moravce

 
ROZHOVOR „Je třeba zůstat u klasického systému voleb, kde chodíme osobně do volebních místností,“ reaguje na korespondenční hlasování při prezidentských volbách v USA někdejší senátor a bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba. V rozhovoru se vyjádřil jak na adresu Donalda Trumpa tak Joea Bidena. Vrátil se i k nedávnému teroristickému útoku ve Vídni. Za názory pochválil kardinála Duku a naopak vůbec nešetřil Karla Schwarzenberga. Ten by si měl prý „zamést před vlastním prahem“. „Zatím je schopen pouze udílet knížecí rady kdo, co, jak by měl dělat a sám desítky let jenom drancuje naši republiku,“ říká rázně exsenátor a zmiňuje jak „privatizaci“ Becherovky, tak i Lety Písek. Příliš velkou budoucnost pak „nevěští“ ČSSD a doslova žasne nad některými ‚kroky“ jejího předsedy Hamáčka.
16.11.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5479 článků) , Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Joe Biden (302 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

Schwarzenberg vyrazil za vnoučky do Vídně. A promluvil o věku Bidena i Kalouskovi v hospodě

 
Karel Schwarzenberg (82) se těší z toho, že na rozdíl od jarní koronakrize mohl na podzim vyrazit i za svou rodinou do Rakouska. Právě z Vídně pro Blesk Zprávy okomentoval exministr zahraničí, jak dopadly volby v USA, které vyhrál Joe Biden, jenž se ve věku 77 let stane nejstarším prezidentem Spojených států. Co říká kníže na Trumpovo „trucování“ a ohánění se právníky? A jak vnímá potíž Miroslava Kalouska s návštěvou hospody?
10.11.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků) , Joe Biden (302 článků)

Schwarzenberg: Mám radost. V Bidenově projevu nebyla ani stopa nenávisti

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg zajásal nad projevem nově zvoleného amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Schwarzenberga v něm Biden dokázal, že se svět může na Spojené státy i nadále spolehnout.
09.11.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Joe Biden (302 článků)

Mnozí rodiče nemají na obědy pro děti a tady se vyhazují peníze na sluníčkářské neziskovky?! A Vaše knížecí Jasnosti... Ivan Vyskočil ve varu

 
Dotace pro Integrační centrum Praha, neboli, jak sám říká, „podpora sluníčkářských neziskovek“, teroristické útoky ve Francii a ve Vídni i slova Karla Schwarzenberga v rakouském tisku, kdy se kvůli migrantům „opřel“ do středoevropských států. K těmto tématům se v dnešním Nedělním ránu rozhodl vyjádřit oblíbený herec Ivan Vyskočil. Čestnému předsedovi TOP 09 vzkazuje. „Vaše knížecí Jasnosti, my je tady nechceme. Jste-li tak plný pochopení a altruismu, tak si je vemte na svá restituovaná panství a zámky a tam je podporujte.“ Na závěr se pak zamyslel i nad ruskou vakcínou proti koronaviru.
08.11.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (259 článků) , Ivan Vyskočil (258 článků) , Karel Schwarzenberg (3967 článků)

Toto vám vážně nepřijde divné? ČT zase „správně“. Vyoral o „afrických“ volbách v USA. Vídeň? Schwarzenberg měl mlčet

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Co sledujeme, je dle mého parodie na volby a na demokracii, a nabývám neodbytného dojmu, že snad na hlasech voličů snad ani nezáleží,“ říká Tomáš Vyoral k ještě stále nekončícím americkým prezidentským volbám. Jejich průběh mu připomíná spíše různé africké státy, než nejmocnější zemi světa. Komentátora ale zaujal i přešlap Miroslava Kalouska, který si utrhl ostudu po vzoru Romana Prymuly. V jednom je ale průšvih Kalouska přece jenom mírnější... A nakonec ta nešťastná slova Karla Schwarzenberga k Vídni, i jiné jeho projevy z minulosti. Že by nám slušelo 80 tisíc migrantů?
06.11.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků) , Tomáš Vyoral (96 článků) , Karla Romano (14 článků)

Schwarzenberg: Teror páchají občané Evropy. I ve Vídni vraždil Evropan

 
Čestný předseda TOP 09 a exministr zahraničí Karel Schwarzenberg se ještě jednou vrátil k rozhovoru pro rakouský list Tiroler Tageszeitung a prohlásil, že mu nebylo správně porozuměno. Zdůraznil, že nikdy nebyl příznivcem povinného přerozdělování uprchlíků, ale je přesvědčen, že Česko mělo uprchlíky přijmout dobrovolně. Zmínil v této souvislosti i pondělní teroristický útok ve Vídni.
05.11.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků)

Šašek Trump vyhraje, říká Schwarzenbergův známý. Ale má to háček

 
Mikuláš „Miki“ Kopas se proslavil už jako dítě svými zasvěcenými politickými komentáři. Teenager z Bohumína s diagnostikovaným Aspergerovým syndromem se bavil s Mirkem Topolánkem v době když byl premiér, dělal rozhovory s Karlem Schwarzenbergem. Nyní již vysokoškolák komentuje americké prezidentské volby.
04.11.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2307 článků) , Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miroslav Šašek (2 články)

Vídeň, tam se žije, tam se snoubí kultury. Islámský teror: Po knížeti další zásek

 
Není to jen Karel Schwarzenberg, kdo se nedávno vyjadřoval o tom, jak se v Rakousku někteří migranti velice dobře integrovali. Rakouskou metropoli nedávno chválil bývalý brněnský komunální politik Matěj Hollan. „To snoubení se tradiční vídeňské kultury s vlivy jiných kultur tu probíhá tak strašně přirozeně, hlavní město multinárodnostní monarchie se nezapře,“ řekl.
03.11.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků)

Teror ve Vídni: Rakousko, buď pyšné na migranty! vydal Schwarzenberg včera. A vyřídili si to s ním

 
Advokát Tomáš Tyl si na svém facebookovém profilu rýpl v souvislosti s útokem ve Vídni do bývalého šéfa resortu zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09). Ten se zlobil na středoevropské státy a jejich přístup k migraci. Ve Vídni došlo v pondělí večer k teroristickému útoku, při kterém dva lidé zemřeli a několik jich bylo zraněno. Jeden z útočníků se měl dle deníku Die Kronen Zeitung po útoku odpálit.
03.11.2020 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků)

Majerová Zahradníková (Trikolóra): Myslíte, že to, co píšu, je demagogie?

 
Komentář na facebookovém profilu k rozhovoru čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga.
02.11.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků)

Schwarzenberg: Česko je ostuda. Nechce migranty. Ať EU zasáhne proti Babišovi

 
Exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se velmi zlobí na středoevropské státy kvůli jejich přístupu k problematice migrace. Uvedl to v rozhovoru pro rakouský list Tiroler Tageszeitung, jehož si následně povšiml server Novinky.cz. Schwarzenberg se domnívá, že chybějící solidaritu ze strany středoveropských států by neměla Evropská unie tolerovat.
02.11.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků)

Schwarzenberg se rozčílil v rakouském tisku kvůli migrantům. Chybí prý solidarita

 
Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg ostře kritizoval středoevropské státy za jejich přístup k problematice migrace a řekl, že chybějící solidaritu z jejich strany by Evropská unie neměla tolerovat. V rozhovoru v dnešním vydání rakouského listu Tiroler Tageszeitung ale český politik odsoudil i postoj rakouského kancléře Sebastiana Kurze, který odmítl převzít část nezletilých migrantů z požáry zničeného tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos.
01.11.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků)

Ani kníže nepomohl. Šabatová neuspěla

 
Ve druhém kole senátních voleb se značné publicity dostalo obvodu Brno-město, kde lékař a bývalý ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus (ODS) bojoval o senátorské křeslo proti někdejší ombudsmance Anně Šabatové (za Zelené). Ta měla silnou podporu od skupiny brněnských aktivistů i například od poslance TOP 09 Karla Schwarzenberga. „Třeba má Karel šťastnou ruku!“ doufala Šabatová. Nakonec však ve volbách pohořela. Kraus nad ní zvítězil se ziskem 57,71 % hlasů.
10.10.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Anna Šabatová (510 článků) , Karl Kraus (42 článků)

Schwarzenberg: Babiš chce rozdávat a vyhazovat peníze. Proto chtěl schodek 500 miliard, ne covid

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se znovu pustil do vlády Andreje Babiše (ANO). Kabinet ANO a ČSSD podle Schwarzenberga pokračuje v krajně nezodpovědném vládnutí jen proto, aby se zalíbil prezidentovi Miloši Zemanovi.
08.10.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Karel Zeman (320 článků)

Zemana peskuje Schwarzenberg i Drahoš: Chce povinné volby, svůj zadek ale nezvedne

 
Prezident Miloš Zeman nepřijde volit v druhém kole senátních voleb. Prý proto, že mu nepostoupil do finálového klání jeho kandidát. Je to přitom právě hlava státu, která prosazuje povinnou volební účast. V prvním kole voleb Zeman volil šéfa pražské motolské nemocnice Miloslava Ludvíka (ČSSD). Za to, že odmítá přijít k volbám, i za to, jak mluví o Senátu, se do hlavy státu pustili soupeři z finálových kol prezidentské volby Karel Schwarzenberg (TOP 09) a Jiří Drahoš (za STAN).
06.10.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miloš Zeman (24622 článků) , Jiří Drahoš (1172 článků)

Demoblok ve při: Paní Němcová, měla jste jít pryč!

 
Zatímco čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve volbách do Senátu na Praze 1 jednoznačně podpořil Miroslavu Němcovou (ODS), šéf hnutí Praha sobě Jan Čižinský se postavil proti Němcové. Byl by prý raději, aby na Praze 1 vyhrál stávající senátor Václav Hampl (KDU-ČSL).
01.10.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miroslava Němcová (1595 článků)

Schwarzenberg: Volte Němcovou. Je to výhra pro Česko

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg poděkoval Bohu za to, že někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) kandiduje do Senátu. Pokud se po nadcházejících volbách stane senátorkou, bude to prý výhra pro Česko.
01.10.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miroslava Němcová (1595 článků)

Vyšetřování u Zemana? H*vno platné, ulevil si Schwarzenberg

 
Někdejší kancléř prezidenta Václava Havla Karel Schwarzenberg (TOP 09) zhodnotil současnou kauzu kancléře Vratislava Mynáře, jenž měl na Pražském hradě domlouvat prodej soukromého dolu čínské firmě. Mynář podle Schwarzenberga spolu s prezidentem Milošem Zemanem předvedli úpadek státu. Píše to server Seznam Zprávy.
29.09.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5883 článků) , Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Miloš Zeman (24622 článků) , Vratislav Mynář (1168 článků)

Šabatová: Dejte mi 500 Kč nebo i 5000 Kč. Budu vás hájit v Senátu

 
Máte volných 500, 1000 nebo dokonce 5000 korun? Můžete je poslat Anně Šabatové, aby byla zvolena do Senátu. Bývalá ombudsmanka žádá o pomoc, protože za ní prý nestojí „velký průmysl, mocní sponzoři ani stranické kasy“. A chtěla by hájit české občany v Senátu. Příspěvek podle ní není jednorázová dobročinnost, ale dlouhodobá investice. A že je v Senátu Šabatová „nutná“, si myslí např. Karel Schwarzenberg.
24.09.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3967 článků) , Anna Šabatová (510 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »