Články k osobnosti

Karel Nový

  prozaik, publicista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Nový »
 

Ministerstvo zdravotnictví: Novým ředitelem Lázní Kynžvart se stal Karel Naxera

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek jmenoval ředitelem Léčebných lázní Lázní Kynžvart na základě výsledku výběrového řízení Karla Naxeru. Do čela lázní nastoupil 2. prosince.
05.12.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

Nový britský premiér Rishi Sunak si žije ve vatě: Jeho bohatství je větší než krále Karla III.

 
Britská Konzervativní strana včera potvrdila Rishiho Sunaka jako svého nového lídra, zároveň se stane novým premiérem Velké Británie. Sunak je první neběloch v čele země a zároveň nejbohatší premiér v historii. Sunak a jeho manželka Akshata Murty mají podle serveru The Guardian dohromady majetek ve výši asi 730 milionů liber – tedy zhruba dvojnásobek odhadovaného majetku krále Karla III. a jeho ženy Camilly.
25.10.2022 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

Karel III. a William promluvili s čekajícími ve frontě: Královna by nevěřila, že přijde tolik lidí

 
Nový britský král Karel III. dnes spolu se svým nejstarším synem Williamem, novým princem z Walesu, překvapivě přišel za lidmi, kteří stojí dlouhé hodiny ve frontě, aby se mohli ve Westminsterském sálu poklonit rakvi s britskou královnou Alžbětou II. Celková doba čekání ve frontě podle odhadu britských úřadů nyní činí až 14 hodin, což je podstatně méně než během noci a brzy ráno, kdy to bylo až 25 hodin.
17.09.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků) , William Karel (4 články)

Karel III. má sídla po celé Evropě: Něco zdědí, něčeho se bude naopak muset vzdát

 
Nový britský král Karel III. má po celé Británii řadu paláců a panství, ke kterým má vřelý vztah. Po smrti své matky Alžběty II. získal mnohá nová panství, která se pojí s funkcí panovníka, a musí se proto i přestěhovat. Naopak jiná sídla musí přenechat novému korunnímu princi, svému synu Williamovi.
15.09.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

Poslední hodiny královny Alžběty: Se smrtí byla smířená, myslela na svého milovaného Philipa

 
Královna Alžběta II. zemřela 8. září 2022 v úctyhodném věku 96 let. Novým králem se stal princ Charles, nyní známý jako král Karel III. Poslední hodiny strávila královna na hradě ve skotském Balmoralu, a jak informoval The Sun, Alžběta II. jako by snad věděla, že přichází její konec. Jaké byly poslední hodiny života nejdéle vládnoucí panovnice v britských dějinách?
14.09.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků) , Charles Karel (8 článků) , Charles Philip (26 článků)

VIDEO: To je krám. Karel III. si při podpisu spletl datum, pak mu vyteklo pero

 
Nový britský král Karel III. zažil za krátkou dobu své vlády již druhou příhodu s perem. Poprvé to bylo v sobotu, kdy mu při podpisu listin v londýnském Svatojakubském paláci pera vadila a snažil se je několikrát odsunout. V úterý ho i královnu choť Camillu trápilo při podpisu listin na hradě v Hillsborough v Severním Irsku vytékající pero.
14.09.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

Karel III. v Buckinghamském paláci přijal rakev s pozůstatky Alžběty II.

 
Nový britský král Karel III. večer v Buckinghamském paláci společně se svými sourozenci i vnoučaty Alžběty II. přijal rakev s pozůstatky své zesnulé matky. Na příjezd smutečního vozu u paláce čekaly v deštivém počasí desítky tisíc lidí, kteří panovnici přivítali potleskem.
13.09.2022 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

První projev krále Karla III.: Hold zesnulé Alžbětě II. a slib doživotní služby vlasti

 
Královna Alžběta II. byla velkou inspirací, její skon nás všechny naplnil zármutkem, stejně jako ona ale slibuji, že budu oddaně a doživotně sloužit vlasti, řekl dnes nový král Karel III. ve svém prvním projevu k britské veřejnosti po nástupu na trůn. V emotivním proslovu uctil památku zesnulé panovnice jako královny i jako matky a připustil, že jeho rodinu čekají velké změny.
09.09.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

Emoce na maximu: Havlíček v Novém Jičíně šokoval slovy o energii. Dav vyřval Stanjuru

 
Z MÍSTA Ačkoli se v řadě médií objevují informace o negativním přijetí Andreje Babiše a Karla Havlíčka v rámci jejich mítinků, ne vždy je to celá pravda. ParlamentníListy.cz získaly řadu postřehů týkajících se konkrétně Nového Jičína. Oba zástupci ANO, bývalý premiér a vicepremiér, dorazili do dvaadvacetitisícového města v Moravskoslezském kraji v pondělí.
23.08.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25095 článků) , Karel Nový (233 článků)

Nový seriál Agrometal: Bude v něm hrát i kapela Kabát nebo Pagáčová

 
Kapela Kabát si zkusí zcela nové umělecké odvětví. Objeví se v seriálu Agrometal na Primě, který režíruje Karel Janák. Zatím není jisté, co přesně kapela bude v pořadu hrát, ale prý se jedná o menší roličku. Každopádně diváci se mohou těšit na rockovou kapelu úplně v jiném podání, než jak ji znají. 
21.08.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (114 článků) , Karel Nový (233 článků)

Novým náčelníkem generálního štábu je od července Řehka, jmenoval ho prezident

 
Náčelníkem generálního štábu armády bude od července dosavadní ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a bývalý velitel armádních speciálních sil Karel Řehka.
15.06.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

Generálnímu štábu by měl šéfovat Řehka, Vojenské policii Foltýn

 
Novým náčelníkem generálního štábu by se měl stát ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a bývalý velitel armádních speciálních sil Karel Řehka. Návrh ministryně obrany Jany Černochové (ODS) dnes schválila vláda.
01.06.2022 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (785 článků) , Karel Nový (233 článků)

Armáda ČR: Novým náčelníkem Generálního štábu bude generál Karel Řehka

 
Vláda dnes souhlasila s návrhem ministryně obrany Jany Černochové, aby se novým náčelníkem Generálního štábu Armády ČR stal brigádní generál Karel Řehka. Vláda ministryni zároveň uložila projednat tento návrh ve sněmovním Výboru pro obranu.
01.06.2022 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (785 článků) , Karel Nový (233 článků)

Poslední rozloučení s Pepou Náhlovským (†72): Odešel smutný klaun, vzpomínají zdrcené hvězdy

 
Ve čtvrtek 14. dubna proběhlo ve strašnickém krematoriu poslední rozloučení s komikem Josefem Aloisem Náhlovským (†72). Přišla se rozloučit nejen rodina, ale také blízcí přátelé a slavné osobnosti. Mezi smutečními hosty tak bylo možné zahlédnout třeba Jiřinu Bohdalovou, Jakuba Smolíka, Aloise Švehlíka, Karla Šípa, Aleše Hámu nebo Pavla Nového. Redakce eXtra byla na místě.
14.04.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (500 článků) , Karel Šíp (432 článků) , Jiřina Bohdalová (1275 článků) , Aleš Háma (262 článků) , Alois Švehlík (119 článků) , Jakub Smolík (59 článků) , Karel Nový (233 článků) , Josef Smolík (19 článků)

Nový předseda NSS ohromil Takáče: Jsem v rámci komunity respektovaná osobnost

 
Nejvyšší správní soud (NSS) má nového předsedu, Karla Šimku. O Šimkově nezávislosti však ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zapochyboval, a to kvůli množství jeho společenských kontaktů. To ale Šimka odmítá, stejně tak jako obavy, že by byl zpolitizovaný. Jak chce nový předseda doložit svou nezávislost, popsal v pořadu Interview ČT24. Soud podle něj nepotřebuje změny. Zeman chce, aby pracoval rychleji, ale nezajímají ho prý „technikálie“.
07.02.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (704 článků) , Pavel Nový (500 článků) , Karel Nový (233 článků) , Karel Zeman (354 článků) , Pavel Nový (359 článků) , Pavel Šimko (6 článků) , Pavel Šimek (5 článků)

Kdo načerpal miliony z covid podpory? Vznikl seznam největších příjemců Havlíčkova ministerstva

 
Pandemie covidu-19 přinesla velké finanční ztráty řadě sektorů - a také novinku v podobě covidových podpůrných programů. Ty vypisovalo za minulé vlády v mnoha případech ministerstvo průmyslu a obchodu pod vedením Karla Havlíčka (ANO). Hlídač státu uveřejnil nyní obsáhlou databázi příjemců covidových dotací včetně přehledů těch, kteří v jednotlivých programech a výzvách čerpali nejvíce. Nový seznam dává detailně nahlédnout do oblasti rozdělování veřejných peněz mezi ty, které zasáhl koronavirus ekonomicky. Kromě velkých firem obsahuje třeba i jednotlivce, kteří si také zažádali o peníze. A nechybí mezi nimi známá jména.
07.02.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

Novým šéfem Nejvyššího správního soudu byl jmenován Karel Šimka

 
Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu (NSS) soudce Karla Šimku. Při jmenování varoval před politizací této instituce a expandováním mimo okruh její působnosti. Tato tendence podle něj kazí renomé soudní soustavy a vede k „poznámkám o soudcokracii, případně o třetí komoře parlamentu“.  Zeman také zkritizoval NSS kvůli délce vyřizování kauz.
02.02.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27589 článků) , Karel Nový (233 článků)

Nový muž po boku Gottové! Prověřený chlap od kamarádky

 
Ačkoli je Ivana Gottová (45) spíše konzervativní typ, který nemá rád velké změny, pro šíření odkazu svého milovaného muže Karla udělá cokoli. A právě s tím jí nyní pomáhá Lukáš Sapík.
19.01.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků)

Patrik Rokl, který dělal DJe v Jonákově Discolandu: Jak jsem Ivana seznámil s Gottem...

 
Nový seriál České televize Devadesátky znovu rozvířil zájem o dění okolo kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka (†59) a o jeho aktivity. V knize z edice Blesk Extra Ivan Jonák: Mafián bez mafie o svém někdejším zaměstnavateli, ke kterému přivedl i Karla Gotta (†80), zavzpomínal hudebník Patrik Rokl (54).
18.01.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6744 článků) , Patrik Rokl (4 články) , Ivan Jonák (122 článků) , Karel Nový (233 článků)

Novoroční výlety se zlatíčky: Bartoš se ženou a synem, Kupka s dcerou, Havlíček se psem

 
Jak na Nový rok, tak po celý rok? Řada politiků si sobotní novoroční program uzpůsobila tak, aby byla co nejvíc se svými zlatíčky. Šéf Pirátů a ministr Ivan Bartoš proto s manželkou Lydií Frankou a synem vyrazil na dětské hřiště, další člen Fialova kabinetu Martin Kupka (ODS) si zaběhal s dcerou Adrianou, exministr a stejně jako Kupka též dvojnásobný otec Karel Havlíček (ANO) se na železnici vydal opět v doprovodu svého psa. Kdo z politiků dál vyvedl své rodinky, či se pochlubil ratolestmi?
01.01.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (233 článků) , Ivan Martin (96 článků) , Ivan Ivan (2586 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »