Články k osobnosti

Karel Nový

  prozaik, publicista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Nový »
 

Ministerstvo spravedlnosti posiluje agendu odškodňování

 
V organizační struktuře Ministerstva spravedlnosti vznikl od 1. ledna 2024 nový odbor trestní politiky. „Tato strategická změna v organizační struktuře ministerstva znamená důležitý krok směrem k posílení ochrany práv obětí trestných činů v České republice,“ uvádí náměstek Karel Dvořák. Stávající odbor odškodňování ve struktuře ministerstva zůstává a dochází k jeho posílení. Nový odbor, který bude mít na starost kromě odškodňování obětí trestných činů také agendu vězeňství, od 8. ledna ho vede 2024 Gabriela Slováková.
10.01.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Dvořák (65 článků) , Karel Dvořák (65 článků) , Karel Dvořák (65 článků) , Karel Nový (242 článků)

Příští týden v Ulici: Karlino tajné flirtování, Hermanova žádost o ruku a kyberšikana Magdy

 
Nový rok začal teprve před týdnem, ale mnozí hrdinové z Ulice už nabyli dojmu, že to pro ně nebude úspěšné období. Věru potrápí, že před ní má Karla tajnosti. Blanku rozloží pouhá zmínka o Evženovi. Jirka bude chtít požádat Gábinu o ruku, ale skončí v nemocnici. Magda se stane terčem kyberšikany.
06.01.2024 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

První lednový týden s Ulicí přinese nečekanou diagnózu, skandální mejdan i odporné udání

 
Nový rok sotva začal, ale v Ulici už se rozjíždějí pořádná dramata. Iva si od doktora vyslechne zprávu, na kterou rozhodně nebyla připravená. Martina, Ája a Vendula se při oslavě silvestra utrhnou ze řetězu. Kryštof a Karla se na horách sblíží a Soňa udá Magdu kvůli jejímu vedení školy.
30.12.2023 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

Uhrančivá kráska ze Zakleté jeskyně okouzlila Jiřího Dvořáka: Po roce vztahu mu dala sbohem

 
Na televizní obrazovky se vrací fantasy pohádka Zázračná jeskyně. Ve snímku od Mariany Čengel Solčanské září mimo jiné Karel Dobrý, Táňa Pauhofová či Martina Zábranská, která měla vztah s o 28 let starším českým hercem Jiřím Dvořákem. Letos však pár oznámil rozchod, jak uvedl slovenský deník Nový čas. 
24.12.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Pauhofová (126 článků) , Karel Dobrý (63 článků) , Jiří Dvořák (492 článků) , Martina Zábranská (7 článků) , Karel Nový (242 článků) , Karel Dvořák (65 článků) , Karel Dvořák (65 článků) , Karel Dvořák (65 článků)

Marek Ztracený završil fenomenální rok plný životních rozhodnutí triumfem na Slavících. Na podiu se nervozitou rozklepal

 
Oblíbený zpěvák Marek Ztracený opět obhájil triumf v anketě Český slavík. Nový Karel Gott, jak je často přezdíván od fanoušků, si opět mohl na galavečeru, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz, převzít zaslouženou zlatou sošku. Za tento rok si Ztracený připsal řadu životních milníků. Oženil se se svou dlouholetou partnerkou Marcelou Skřivánkovou, několikrát vyprodal za rekordní čas pražský Eden a nakonec si dal od koncertování pauzu. Zkrátka turbulentní rok se vším všudy!
24.11.2023 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6828 článků) , Karel Nový (242 článků) , Marek Ztracený (425 článků) , Marcela Skřivánková (47 článků)

Rok od úmrtí Alžběty II.: Královna byla za války v armádě, po smrti Diany si musela přízeň znovu vydobýt

 
Je to přesně rok, kdy zemřela panovnice Alžběta II., nejdéle vládnoucí britská královna, která na trůně strávila přes 70 let. Spojené království vedla od 6. února 1952 až do 8. září 2022, kdy naposledy vydechla ve věku 96 let na zámku Balmoral ve Skotsku. Novým králem se stal její nejstarší syn Karel III, u jehož korunovace byla i redakce eXtra. Připomeňte si život Alžběty II., milovnice kloboučků a malých psů plemene velšský corgi.
08.09.2023 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

Novým generálním ředitelem úřadu práce bude Daniel Krištof

 
Novým generálním ředitelem úřadu práce se v pátek podle Hospodářských  novin  (HN) stane Daniel Krištof, který měl do poloviny letošního roku na starosti marketing ve společnosti ČEZ Prodej. Jmenuje ho ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). HN to potvrdil šéf ministerské sekce informačních technologií Karel Trpkoš, který úřad práce dočasně řídí. Pozice šéfa úřadu práce je neobsazená od poloviny února, kdy Jurečka odvolal tehdejšího generálního ředitele Viktora Najmona.
31.08.2023 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1169 článků) , Karel Nový (242 článků) , Dan Jureček (22 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (657 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (378 článků)

Nový britský zákon si došlápne na demonstranty: Pár dní před korunovací se na vládu snáší kritika

 
Ve středu, tedy pouhých několik dní před očekávanou korunovací krále Karla III., vstoupí v platnost části kontroverzního zákona o veřejném pořádku, který dává britské policii pravomoc tvrději zasahovat proti pokojným demonstrantům. Mezi obyvateli neoblíbený zákon může osobu blokující veřejnou komunikaci poslat za mříže až na jeden rok. Veřejně ho nyní musel bránit i britský ministr bezpečnosti Tom Tugendhat, píše list The Guardian.
03.05.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků) , Tom Tom (141 článků)

Kryštof bude Karlu hlídat na každém kroku a Věrka s Lubošem zůstanou bez peněz

 
Nový rok začal pro Karlu a Máru slibně. Klid a pohoda však vzaly za své, když Karla získala možnost nastoupit zpátky do práce. Kryštof si navíc uvědomí, že už jí nedokáže věřit. Bude ji hlídat na každém kroku. Ani Věrka s Lubošem to nebudou mít snadné. Nedostatek peněz je přiměje se uskromnit.
09.01.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

Ministerstvo zdravotnictví: Novým ředitelem Lázní Kynžvart se stal Karel Naxera

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek jmenoval ředitelem Léčebných lázní Lázní Kynžvart na základě výsledku výběrového řízení Karla Naxeru. Do čela lázní nastoupil 2. prosince.
05.12.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

Nový britský premiér Rishi Sunak si žije ve vatě: Jeho bohatství je větší než krále Karla III.

 
Britská Konzervativní strana včera potvrdila Rishiho Sunaka jako svého nového lídra, zároveň se stane novým premiérem Velké Británie. Sunak je první neběloch v čele země a zároveň nejbohatší premiér v historii. Sunak a jeho manželka Akshata Murty mají podle serveru The Guardian dohromady majetek ve výši asi 730 milionů liber – tedy zhruba dvojnásobek odhadovaného majetku krále Karla III. a jeho ženy Camilly.
25.10.2022 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

Karel III. a William promluvili s čekajícími ve frontě: Královna by nevěřila, že přijde tolik lidí

 
Nový britský král Karel III. dnes spolu se svým nejstarším synem Williamem, novým princem z Walesu, překvapivě přišel za lidmi, kteří stojí dlouhé hodiny ve frontě, aby se mohli ve Westminsterském sálu poklonit rakvi s britskou královnou Alžbětou II. Celková doba čekání ve frontě podle odhadu britských úřadů nyní činí až 14 hodin, což je podstatně méně než během noci a brzy ráno, kdy to bylo až 25 hodin.
17.09.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků) , William Karel (26 článků)

Karel III. má sídla po celé Evropě: Něco zdědí, něčeho se bude naopak muset vzdát

 
Nový britský král Karel III. má po celé Británii řadu paláců a panství, ke kterým má vřelý vztah. Po smrti své matky Alžběty II. získal mnohá nová panství, která se pojí s funkcí panovníka, a musí se proto i přestěhovat. Naopak jiná sídla musí přenechat novému korunnímu princi, svému synu Williamovi.
15.09.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

Poslední hodiny královny Alžběty: Se smrtí byla smířená, myslela na svého milovaného Philipa

 
Královna Alžběta II. zemřela 8. září 2022 v úctyhodném věku 96 let. Novým králem se stal princ Charles, nyní známý jako král Karel III. Poslední hodiny strávila královna na hradě ve skotském Balmoralu, a jak informoval The Sun, Alžběta II. jako by snad věděla, že přichází její konec. Jaké byly poslední hodiny života nejdéle vládnoucí panovnice v britských dějinách?
14.09.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků) , Charles Karel (16 článků) , Charles Philip (26 článků)

VIDEO: To je krám. Karel III. si při podpisu spletl datum, pak mu vyteklo pero

 
Nový britský král Karel III. zažil za krátkou dobu své vlády již druhou příhodu s perem. Poprvé to bylo v sobotu, kdy mu při podpisu listin v londýnském Svatojakubském paláci pera vadila a snažil se je několikrát odsunout. V úterý ho i královnu choť Camillu trápilo při podpisu listin na hradě v Hillsborough v Severním Irsku vytékající pero.
14.09.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

Karel III. v Buckinghamském paláci přijal rakev s pozůstatky Alžběty II.

 
Nový britský král Karel III. večer v Buckinghamském paláci společně se svými sourozenci i vnoučaty Alžběty II. přijal rakev s pozůstatky své zesnulé matky. Na příjezd smutečního vozu u paláce čekaly v deštivém počasí desítky tisíc lidí, kteří panovnici přivítali potleskem.
13.09.2022 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

První projev krále Karla III.: Hold zesnulé Alžbětě II. a slib doživotní služby vlasti

 
Královna Alžběta II. byla velkou inspirací, její skon nás všechny naplnil zármutkem, stejně jako ona ale slibuji, že budu oddaně a doživotně sloužit vlasti, řekl dnes nový král Karel III. ve svém prvním projevu k britské veřejnosti po nástupu na trůn. V emotivním proslovu uctil památku zesnulé panovnice jako královny i jako matky a připustil, že jeho rodinu čekají velké změny.
09.09.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)

Emoce na maximu: Havlíček v Novém Jičíně šokoval slovy o energii. Dav vyřval Stanjuru

 
Z MÍSTA Ačkoli se v řadě médií objevují informace o negativním přijetí Andreje Babiše a Karla Havlíčka v rámci jejich mítinků, ne vždy je to celá pravda. ParlamentníListy.cz získaly řadu postřehů týkajících se konkrétně Nového Jičína. Oba zástupci ANO, bývalý premiér a vicepremiér, dorazili do dvaadvacetitisícového města v Moravskoslezském kraji v pondělí.
23.08.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26247 článků) , Karel Nový (242 článků)

Nový seriál Agrometal: Bude v něm hrát i kapela Kabát nebo Pagáčová

 
Kapela Kabát si zkusí zcela nové umělecké odvětví. Objeví se v seriálu Agrometal na Primě, který režíruje Karel Janák. Zatím není jisté, co přesně kapela bude v pořadu hrát, ale prý se jedná o menší roličku. Každopádně diváci se mohou těšit na rockovou kapelu úplně v jiném podání, než jak ji znají. 
21.08.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (142 článků) , Karel Nový (242 článků)

Novým náčelníkem generálního štábu je od července Řehka, jmenoval ho prezident

 
Náčelníkem generálního štábu armády bude od července dosavadní ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a bývalý velitel armádních speciálních sil Karel Řehka.
15.06.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (242 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »