Články k osobnosti

Karel Kryl

  hudebník, písničkář, básník, grafik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Kryl »
 

Karel Gott o sametové revoluci: Přetvářka, útoky, zloba. Nikdy nezažil. Zlomili ho. Kryl, Havel, Kubišová…

 
ParlamentníListy.cz přinášejí další ukázku osobitého pohledu na osudové události Československa. Tak jako v neděli, i dnes je ústředním vypravěčem dvaačtyřicetinásobný zlatý slavík Karel Gott. Redakce zmíněné pasáže přečetla v autobiografické knize Má cesta za štěstím. V minulém materiálu jsme se věnovali srpnové invazi takzvaně spřátelených vojsk v roce 1968, nyní přejdeme k převratu na konci roku 1989.
26.07.2021 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6406 článků) , Karel Kryl (197 článků)

Pavel Foltán: Goethe, Napoleon, Senát, Sněmovna, volič

 
Zhruba tak někdy z podzimu roku 1992 mi můj přítel a ctěný kolega Karel Kryl napsal v jednom ze svých dopisů tuto památnou větu k tehdejší politické situaci: „Jak praví Goethe: Není pochopitelně žádná výhoda pro stádo, jestliže pastýřem je ovce.“
08.04.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Karel Kryl toužil po převratu. Nakonec ale „básník s kytarou“ zemřel zklamán

 
Karel Kryl kritizoval politické poměry v Československu celý svůj život - stal se symbolem vzdoru proti komunistickému režimu, ale spokojenost nepřišla ani po převratu v roce 1989. Sametová revoluce byla v jeho očích spíše fraškou, kdy komunisté pouze převlékli pláště.
08.03.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

 
VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i jí. Předcházet by mohlo Slezsko, následovat severní Čechy, ty dáme Němcům, západní Čechy také, a uděláme nakonec stát pražský? Tak se v roce 1994 rozčiloval nad ztrátou Podkarpatské Rusi a Slovenska, prostě nad rozpadem Československa, Karel Kryl. V rozhovoru pro Mladý svět prozradil i koho volil a koho by volil.
07.08.2020 04:51 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Kauza „zm*d Nohavica“: Hollanovy brněnské nohavice. Malý politruk. Pamětník má pocit, že se vrátila totalita

 
Na obranu písničkáře Jarka Nohavici, kterého bývalý zastupitel Žít Brno Matěj Hollan označil za "zmrda", se nyní přidal písničkář a radní ČTK Pavel Foltán. Ten v tomto označení vidí další kampaň. A připomenul své zkušenosti. Nohavicovi prý odpustil už po revoluci a snažil se, aby se k němu podobně postavil i Karel Kryl. A že by se Hollanovi podařilo Nohavicu poškodit? Naopak, kampaň je dle něj kontraproduktivní a uškodí si jen iniciátoři.
28.07.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh?

 
„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kryl přinesl celou řadu svých esejí pro scénář jednoho audio vizuálního cyklu, co jsme tehdy hodlali mediálně realizovat. Pochopitelně z toho pak nic televizního nebylo, protože pro tu tehdejší přechodovou staro novou nomenklaturu to bylo něco jako symbol rebelantských zvonů (a nejen symbol, ale i reálné nebezpečí, nota bene: soudruzi, při spolupráci toho rebela Kryla s tím rebelem Foltánem).“ ParlamentníListy.cz přinášejí text mediálního analytika, mediálního právníka a člena Rady ČT Pavla Foltána.
09.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků) , Petr Rada (279 článků) , Petr Pavel (804 článků)

Radní ČTK Foltán: Tahle kauza už se táhne třináct let

 
ParlamentníListy.cz znovu jako jediné médium přinášejí text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Ten se tentokrát pozastavuje nad soudní kauzou čtyř ze šesti bývalých členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která se táhne již třináct let a RRTV coby zastupující složka státu zde figuruje již přes deset let. A za tu dobu se členové RRTV vystřídali, tak nelze vyloučit, že řada z nich o té kauze neví vůbec nic.
14.06.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Rada ČTK znovu zasedala online. Ale copak se to tam dělo...

 
ČTK již dvakrát za sebou vzhledem ke koronavirové pandemii pořádala své zasedání formou videokonference. Naposledy to bylo v pondělí dne 27. dubna. ParlamentníListy.cz znovu jako jediné médium přinášejí text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Ten se tentokrát pozastavuje nad otázkou, zda vůbec taková konference odpovídá parametrům právního rámce. Popisuje skutečnosti, díky kterým je na toto zasedání nutno hledět, jakoby se nekonalo.
16.05.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Radní ČTK cituje: „Koronavirus? Toto nevzniklo zásahem přírody, ale vytvořil to člověk!"

 
ParlamentníListy.cz znovu jako jediné médium přinášejí odborně-hravý text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Ten se tentokrát pozastavuje nad otázkou, zda původ viru SARS-Cov-2 je přírodní nebo se jedná o laboratorní únik. Zmínil názor molekulární bioložky Soni Pekové, že jde o uměle vytvořený virus. Pavel Foltán prozradil, že je stejného názoru jako ona.
29.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Radní ČTK účtuje: Nechá mistr kultury padnout knižní trh?

 
ParlamentníListy.cz znovu jako jediné médium přinášejí odborně-hravý text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Ten se tentokrát pozastavuje nad tiskovou zprávou Svazu českých knihkupců, kteří chtějí od ministra kultury miliardu na záchranu knižního trhu.
11.04.2020 20:26 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Kryl a Nohavica anglicky. V Americe vyšla kuriozní deska

 
Americká skupina The Yehla Collective natočila na desku Steel Strings & Iron Curtains (Ocelové struny & Železná opona) písně Karla Kryla a Jaromíra Nohavici. Nahrávka s anglickými texty, které jsou překladem původních českých, má být propagací české kultury. Na existenci desky upozornil server Planeta Hudba.
27.03.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků) , Jaromír Nohavica (208 článků)

Malý (Trikolóra): Já si pustil Karla Kryla, ne Svěráka s Haškem….

 
Pustil jsem si „Rakovinu“, je totiž nejen jaro, ale ono zase karty míchá. Brusel nechal na pospas Turkům Řeky, členské země EU nechal na pospas viru, aby si pomohly, jak umějí, a neudělal pro ně absolutně nic. A u nás doma „jaro karty míchá“.
26.03.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Úplný zákaz vycházení? Získali jsme detailní pohled na tento extrémní krok

 
ParlamentníListy.cz znovu jako jediné médium přináší odborně-hravý text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Tentokrát se zamýšlí nejen nad dvojsmyslností mediálního výstupu, ale rovněž nad právními aspekty možného nařízení o úplném zákazu vycházení.
20.03.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Všechno jinak. Za únikem mailu poslance Berkovce prý mohla být snaha ho zničit. A velký problém Wollnera

 
ParlamentníListy.cz jako jediné médium přináší syntetický text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Ten se v pátečním zamyšlení pozastavuje nad volbou několika členů Rady ČT, které předcházela bouřlivá diskuse ve Sněmovně. Týkala se především uniknutého e-mailu poslance Stanislava Berkovce (ANO), kde měl kolegům z hnutí vysvětlovat a doporučovat, jak při tajné volbě postupovat.
13.03.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Stačila dvě jména, Mirka Němcová a Wollner, aby persona Rady ČTK sepsala, co sepsala. A tady to máte

 
ParlamentníListy.cz jako jediné médium přináší syntetický text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Ten v něm primárně reaguje na facebookový komentář člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadima Petrova, a současně s tím rozehrává polemiku o tom, co a kdo se aktuálně snaží hýbat mediálním děním.
08.03.2020 05:11 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků) , Vadim Petrov (136 článků)

V Radě ČTK explodoval pukavec. Pirátka pištěla na přítele Karla Kryla. Pouze PL mají detaily prošpikovanou dohru

 
V Radě ČTK byla během posledního rokování napjatá atmosféra. Pondělní schůze začala překřikováním kvůli změně programu a skončila předčasným odchodem radního Pavla Foltána, který se dostal do hlasitého sporu s Angelikou Bazalovou (nominovali Piráti), uvedl server Médiář. ParlamentnímListům.cz se podařilo získat stanovisko Pavla Foltána, právníka a blízkého přítele Karla Kryla. To vydáváme bez redakčních zásahů.
27.02.2020 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků) , Angelika Bazalová (10 článků)

Známý psycholog se s hrůzou dívá na západ: Dobře, že se nezakázali komunisti, ale nechalo se to doběhnout!

 
30 LET POTÉ - KROKY K DEMOKRACII Československo bylo pro někoho až příliš silné, proto bylo třeba ho rozdělit – vzpomíná na rozpad federace známý český psycholog, psychoterapeut a dlouholetý vysokoškolský pedagog Petr Beroušek. Vzpomíná na přítele zpěváka Karla Kryla, obhajuje rozhodnutí nezrušit v roce 1990 tehdejší KSČ, poměřování se majetkem a penězi vidí jako naši morální nezralost a zamýšlí se také nad možným nástupcem Andreje Babiše.
18.02.2020 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků) , Andrej Babiš (23094 článků)

Písničkář Thom Artway rozezní Malostranskou besedu: Nové písně, Karel Kryl i speciální host

 
Malostranská beseda v úterý znovu ožije písněmi Thoma Artwaye! Talentovaný písničkář se svou kapelou představí posluchačům kromě osvědčených hitovek i nové písně z připravované desky. Zazní i cover verze písně Anděl, jíž chce Thom Artway uctít památku Karla Kryla.
25.11.2019 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Skandujte „Ať žije Havel!“ Na povel! Tomáš Vyoral se směje davu z Václaváku. „Karel Kryl by vás poslal do pr...“

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Zase ti samí lidé, stříkající nenávist zahalená do pravdy a lásky. Tak viděl Tomáš Vyoral koncert, který se 17. listopadu uskutečnil na Václavském náměstí na počest 30. výročí sametové revoluce. Mezi řečníky byl „nejžhavější převlékač uniforem“, jak generála Petra Pavla komentátor Vyoral otituloval, nebo třeba také Tomáš Halík, či Šimon Pánek. Došlo i na projev klimatické aktivistky, čtený z mobilního telefonu, nebo na znásilnění Karla Kryla. Dvojité. Kryl by ovšem osazenstvo z pódia „hnal někam hodně daleko, nebo spíš hluboko,“ soudí Vyoral podle toho, jakou deziluzi prožíval legendární písničkář po svém návratu z vynucené emigrace. Došlo i na Noru Fridrichovou, ČT, nebo na zajímavý moment, kdy lidé skandovali jméno Václava Havla – jenže na povel.
22.11.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Karel Kryl (197 článků) , Tomáš Halík (581 článků) , Nora Fridrichová (390 článků) , Tomáš Vyoral (139 článků) , Petr Pavel (804 článků)

Osobní strážce Mistra promluvil: VÁLKA O GOTTA NA BALKONU

 
Byl členem Útvaru zvláštního určení (URNA), Karla Gotta (†80) chránil tak, že byl při předání výkupného schovaný v kufru jeho vozu. Slavík mu byl za svědka na svatbě a Tomáš Smola (59) strávil se zpěvákem jako bodyguard a řidič osm let. Teď žije už víc než dvacet let na Floridě a rozhodl se, že poprvé promluví, jak to bylo, když šel Gott 4. prosince 1989 na Václavák zpívat s králem protestsongů Karlem Krylem (†49) hymnu.
18.11.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6406 článků) , Karel Kryl (197 článků) , Tomáš Slavík (32 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »