Články k osobnosti

Karel Jaromír Erben

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Jaromír Erben »
 

Záhadný hřbitov ve Velharticích: Lidé zde kvůli temné energii omdlévají! Zdejší děsy uhranuly i K.J. Erbena!

 
Spisovatel Karel Jaromír Erben (1811-1870) psal svoje nejznámější dílo Kytice v rozmezí několika let a náměty sbíral od místních lidí. V jihočeských Velharticích se inspiroval k napsání básně Svatební košile.
07.09.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Jaromír Erben (4 články)

Ať se dnes co chce děje, hurá na čaroděje

 
Víme, že pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký má na svědomí Karel Jaromír Erben. Kdo ji ale zdramatizoval pro brněnské Divadlo Radost, neprozrazuje se. Pro historii bude zaznamenáno, že na scénu uvedla tři zvláštní kamarády, kteří princovi pomohli najít začarovanou princeznu, režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová.
30.11.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Jaromír Erben (4 články)

Erbenovská výstava v pražském Klementinu představuje texty, kresby a archiválie

 
V pondělí uplynulo 200 let od chvíle, kdy se v Miletíně v Podkrkonoší narodil český básník, literát a dramatik Karel Jaromír Erben. Jeho dramatický životní příběh i rozsáhlé dílo připomíná výstava, která se koná v přízemí pražského Klementina. Expozice čítá desítky archiválií, dokumentů, textů a kreseb.
08.11.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Jaromír Erben (4 články)

Oslavme společně Den Prahy 1

 
Jan Neruda, Eduard Bass, Franz Kafka, Božena Němcová, Jan Hus, Jaroslav Hašek a Karel Jaromír Erben - to jsou osobnosti české literatury a historie, s nimiž nás blíže seznámí letošní oslavy Dne Prahy 1. Ty se uskuteční v sobotu 7. května a zavedou nás do parku Kampa, na Slovanský ostrov, do Františkánské zahrady, na Kozí plácek, Betlémské náměstí, Střelecký ostrov, Uhelný trh nebo třeba do Malostranské besedy.
02.05.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (95 článků) , Jan Neruda (20 článků) , Karel Jaromír Erben (4 články) , Jan Hus (151 článků) , Eduard Bass (7 článků) , Jaroslav Hašek (107 článků) , Franz Kafka (34 článků) , Jaroslav Hašek (107 článků)
« Předchozí 1 Další »