Články k osobnosti

Karel Janák

  scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Janák »
 

LOVEní s Geislerovou: Při natáčení romantické komedie šlo hercům o život

 
Pětatřicetileté zahradnici Elišce (Ester Geislerová) utekl od oltáře ženich. Co teď? Rozhodne se s pomocí kamarádky vyzkoušet internetovou seznamku. Eliška se vrhá do randění naslepo a mezi řadou katastrofických schůzek se snaží najít novou lásku. Na romantickou komedii Karla Janáka s názvem LOVEní se můžete podívat dnes večer na Nově.
25.09.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků)

Režisér Karel Janák vyvezl rodinku do Varů: Synka si dobře střežili!

 
To je dost, táto, žes nás taky jednou vyvezl! Kdo by si nevzpomněl na tuto slavnou hlášku z komedie Slavnosti sněženek při pohledu na Karla Janáka (50) a jeho rodinu. Slavný český režisér se ve Varech blýsknul jak půvabnou manželkou, tak i s malým capartem v kočárku.
27.08.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků)

Ministra Vojtěcha zná Mádl jako své boty! Osm let spolu

 
Herec a režisér, který se proslavil debutem Karla Janáka Snowboarďáci, pochází z jižních Čech, kde studoval na biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích. A překvapivě s Jiřím Mádlem (34) chodil do třídy i současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34).
18.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (543 článků) , Karel Janák (96 článků) , Vojtěch Adam (1623 článků) , Adam Vojtěch (1256 článků) , Karel Čech (69 článků)

Syn herečky a režiséra Snowboarďáků zdědil talent po rodičích. V roce a půl mu plní účet honoráře za reklamy

 
Ve třech měsících se už objevil před kamerou. Osmnáctiměsíční syn režiséra Karla Janáka a herečky a divadelní ředitelky Romany Goščíkové si už jako miminko zahrál roli Ježíška v pohádce O vánoční hvězdě, kterou natáčel jeho otec. A před kamerou je i dál jako ryba ve vodě.
27.05.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Romana Goščíková (38 článků) , Karla Romano (18 článků)

Syn režiséra Snowboarďáků je celý táta: Chlapečka maminka herečka kojila, i když měla koronavirus

 
Když jsme si byli prohlédnout nové bydlení režiséra Snowboarďáků či štědrovečerní pohádky O vánoční hvězdě Karla Janáka, jeho manželka, herečka Romana Goščíková, nám konečně ukázala i jejich syna, čtrnáctiměsíčního Ondřeje. "Je celý táta, i když někteří hodní jedinci říkají, že v něm vidí i mě," řekla Super.cz Romana.
01.02.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Romana Goščíková (38 článků) , Ondřej Roman (41 článků) , Karla Romano (18 článků)

Režisér pohádky O vánoční hvězdě: Proč Amálku hraje Němka a kterou svou princeznu má nejraději

 
Režisér Karel Janák (50) se stal novodobým nekorunovaným králem českých vánočních pohádek, žezlo přebral po Václavu Vorlíčkovi (†88) nebo Zdeňku Troškovi (67). Redakci eXtra.cz poskytl rozhovor, v němž rozebírá nejen svůj nejnovější štědrovečerní počin O vánoční hvězdě, ale i tajemství složitosti přípravy tak ostře sledovaného pořadu ČT.
25.12.2020 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Václav Vorlíček (169 článků) , Václav Troška (30 článků)

Souboj diváků o novou pohádku O vánoční hvězdě: Upozornili na "chyby" a hádky o Sokola

 
Je již tradicí, že na Štědrý den večer vsází Česká televize na docela novou, dosud neokoukanou pohádku. Tentokrát jí byl půvabný příběh O vánoční hvězdě se skutečně hvězdným obsazením, kterou natočil režisér Karel Janák (50). Co ale všímavým divákům neuteklo a jak na příběh zasazený do doby poněkud nepohádkové reagovali?
25.12.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Karel Štědrý (150 článků)

Rozzářená Ramba a Malfoy po česku: Diváci mají o hvězdách štědrovečerní pohádky jasno

 
Televizní diváci každý rok s napětím očekávají, jakou pohádku Česká televize uvede na Štědrý večer. Letos to byl příběh režiséra Karla Janáka O vánoční hvězdě s Terezou Rambou  (31) , Vojtěchem Kotkem  (32) , Aňou Geislerovou  (44) , Ondřejem Sokolem  (49) a Leonie Brill (23) v hlavních rolích. Jak si u publika vedla?
25.12.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (418 článků) , Karel Janák (96 článků) , Ondřej Sokol (386 článků) , Tereza Ramba (373 článků) , Leonie Brill (4 články) , Karel Štědrý (150 článků)

Němka, která nesnáší zimu. Kdo je princezna z nové štědrovečerní pohádky?

 
Přijela na konkurz, zahrála pár scén, zaimprovizovala a uspěla. „Tyhle věci se prostě občas stávají, aniž byste to nějak plánovali,“ říká třiadvacetiletá německá herečka Leonie Charlotte Brill, princezna z letošní štědrovečerní pohádky O vánoční hvězdě režiséra Karla Janáka.
25.12.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Leonie Brill (4 články)

Po 2 letech vyhrála soud nad vdovou po Radkovi Brzobohatém (✝79): Spravedlnost existuje, jásá divadelní principálka

 
Manželka režiséra Karla Janáka, herečka Romana Goščíková, si před třemi lety koupila Divadlo Radka Brzobohatého od jeho vdovy Hany Gregorové  (68) . Ta se ovšem rozhodla v divadelním světě podnikat dál, založila vlastní soubor a nazvala ho Divadélko Radka Brzobohatého. Zmatení diváci leckdy nevěděli, kam a na jaké herce vlastně jdou, divadla se orientovala i na podobné tituly.
21.12.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Hana Gregorová (517 článků) , Romana Goščíková (38 článků) , Karla Romano (18 článků)

ČT na Vánoce představí nové pohádky: Podívejte se s námi na jejich ukázky!

 
Jak již je tomu o Vánocích zvykem, i tento rok si Česká televize připravila pořádnou nálož svátečního programu. Letos navíc sáhla po zbrusu nových pohádkách, které režírovali Karel Janák nebo Ján Sebechlebský.
05.12.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Ján Sebechlebský (8 článků)

Smutek v prázdném divadle: Manželka režiséra Snowboarďáků přišla o stovky představení, a přesto platí 100 tisíc měsíčně

 
Už několikátým rokem sídlí divadelní společnost manželky režiséra Karla Janáka, herečky Romany Goščíkové, v Divadle Radka Brzobohatého kousek od Václavského náměstí. To letos již podruhé kvůli restrikcím zeje prázdnotou.
26.11.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Romana Goščíková (38 článků) , Karla Romano (18 článků)

V nové pohádce O vánoční hvězdě září Leonie Brill: Kdo je tato tajemná Němka

 
V letošní štědrovečerní pohádce si princeznu zahraje Němka Leonie Brill (23). Představitelka romantických rolí přijela na klasický konkurz do Prahy, kde si ji vybral režisér Karel Janák (50). Leonie Brill si zahrála například ve filmu od Rosamunde Pilcher. Má za sebou i natáčení bizarní komedie Pornorama. V nové pohádce O vánoční hvězdě bude tvořit pár s Vojtou Kotkem.
16.11.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (418 článků) , Karel Janák (96 článků) , Rosamunde Pilcher (9 článků) , Leonie Brill (4 články)

Tohle není kostým z Tváře: V dlouhé blond paruce se Ondřej Sokol blýskne ve štědrovečerní pohádce

 
Herec Ondřej Sokol  (49) kývnul na nabídku režiséra Karla Janáka a zahrál si ve štědrovečerní pohádce O vánoční hvězdě. Ztvárnil zářivého Siria a natáčení si užíval i přesto, že nedostal kladnou postavu.
08.11.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Ondřej Sokol (386 článků)

Konečně se dočkala: Aňa Geislerová dostala po letech roli v pohádce. Koho si zahrála?

 
O velké dramatické role nemá nouzi, o ty pohádkové velkou. Anna Geislerová  (44) si po letech splnila sen a zahrála si v nové štědrovečerní pohádce Karla Janáka s názvem O vánoční hvězdě.
06.11.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Geislerová (109 článků) , Karel Janák (96 článků)

Nová štědrovečerní pohádka: Ve filmu zazáří Vojta Kotek!

 
Před lety si ho pro Snowboarďáky objevil, teď s Vojtou Kotkem (32) natočil pohádku. Karel Janák (50) měl pro představitele venkovského učitele v pohádce O vánoční hvězdě na vybranou mezi Kryštofem Hádkem (38) a právě Vojtou. Vyhrál Kotek
04.11.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (418 článků) , Kryštof Hádek (240 článků) , Karel Janák (96 článků)

Režisér ji přemluvil k natáčení krátce po porodu: Takhle bude vypadat Tereza Ramba v nové vánoční pohádce

 
Letos v lednu se Tereza Ramba  (31) pustila do nové štědrovečerní pohádky. Na natáčení příběhu s názvem O vánoční hvězdě kývla poté, co ji svými neodbytnými prosbami přemluvil režisér Karel Janák. Byla krátce po porodu prvního syna a do práce se ještě pouštět nechtěla. Natáčení kouzelného vánočního příběhu bude mít spojené s tím, že se stala maminkou a mezi obrazy se starala o dítě. „Přišla jsem na to, že si to vlastně vůbec nepamatuji. Nechápu, jak jsem to přežila. Když jsem koukala na ten trailer, tak jsme s Aničkou zkonstatovaly, že vypadáme docela dobře, lépe, než jsme si myslely. Já jsem v podstatě vůbec nespala,“ svěřila na tiskové konferenci České televize Ramba. V pohádce ztvární hvězdu Deničku, její kolegyně Anna Geislerová  (44) si zahrála hvězdu Proximu. Tereza Ramba promluvila o výchově dítěte: Co znamená kontaktní rodičovství, které preferuje? „Mám pocit, že to natáčení mi určitým způsobem zachránilo život, protože jsem byla v takovém kolotoči. Byla jsem připravená na to, že už nikdy nebudu točit, nebudu herečka, můj život se naprosto překlopí, což možná zná každá nová a citlivější maminka. Karel mě ale přesvědčil, abych tu pohádku vzala. Já jsem to nechtěla vzít, ale ten scénář byl strašně dobrý,“ rozpovídala se Tereza. Natáčení v Zuberci, což je slovenský skanzen pod Západními Tatrami, rozhodně nebylo jednoduché. Novopečená maminka vše zvládla i díky pomoci své rodiny. „Jsem vděčná své mámě, tchyni a Matyášovi, že mě do těch Tater dopravili. Jeli jsme tam jak vlakem, tak mým autem. Měli jsme koupené kupé ve vlaku, měli jsme celé auto, já jsem myslela, že nezvládnu ani tu cestu. Přijeli jsme tam a myslela jsem, že nezvládnu první den, a najednou byl konec, já jsem se díky tomu dostala do reality a strašně mi to pomohlo,“ svěřila Ramba, která se na place setkala například i s Vojtou Kotkem  (32) , Ondřejem Sokolem  (49) , Zlatou Adamovskou  (61) nebo Martinem Hubou. Čerstvá maminka Tereza Ramba bude na jevišti jen v úsporném body. Mrkněte na tu figuru! „Byla jsem plnýma nohama v mateřství a ženství a tahle role je strašně dětská a extrémně radostná. To, jak ji chtěl Karel, abych ji hrála, je takový výbuch radosti a já jsem se nacházela úplně v něčem jiném. Ale ta radost, kterou Karel chtěl a o kterou jsme se pokusili, pak prostoupila i mnou,“ dodala k natáčení nové pohádky, kterou odvysílá Česká televize letos na Štědrý den. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
03.11.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (418 článků) , Anna Geislerová (109 článků) , Zlata Adamovská (514 článků) , Martin Huba (35 článků) , Karel Janák (96 článků) , Ondřej Sokol (386 článků) , Tereza Ramba (373 článků) , Al Martino (149 článků) , Karel Štědrý (150 článků)

Česká televize odtajnila vánoční plán: Představila »hvězdnou« pohádku s Geislerovou, Kotkem a Rambou!

 
Na Štědrý den letos Česká televize (ČT) uvede novou pohádku O vánoční hvězdě režiséra Karla Janáka. V hlavních rolích se objeví Tereza Ramba, Vojtěch Kotek a Anna Geislerová, princeznu si zahraje německá herečka Leonie Brillová. Vánoční program v úterý oznámila ČT na online tiskové konferenci!
03.11.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (418 článků) , Anna Geislerová (109 článků) , Karel Janák (96 článků) , Tereza Ramba (373 článků) , Karel Štědrý (150 článků)

Tereza Ramba promluvila o výchově dítěte: Co znamená kontaktní rodičovství, které preferuje?

 
Už na druhém natáčení po porodu potomka, jemuž říká Slunce, jsme zastihli herečku Terezu Rambu  (30) . První byla pohádka v režii Karla Janáka, což sice trvalo jen dva nebo tři týdny, ale bylo to hodně náročné, protože se natáčelo v Tatrách. U filmu podle knížky Deníček moderního fotra to je komfortnější už díky pražské lokaci.
22.07.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Tereza Ramba (373 článků)

Půl roku po porodu je hubená jako lunt: Manželka režiséra Snowboarďáků kvůli pandemii vyhazovala zmrazené mateřské mléko

 
Manželka režiséra legendárních Snowboarďáků Karla Janáka, herečka Romana Goščíková porodila jejich prvního společného potomka loni v listopadu . Těhotenská kila zmizela jako zázrakem a Romana je štíhlejší než kdykoli předtím.
12.06.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (96 článků) , Romana Goščíková (38 článků) , Karla Romano (18 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »