Karel Hanika

motocyklový závodík

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Karel Hanika »

Karel Hanika se v Mostě připravoval na brněnský závod Moto GP

Dvacetiletý motocyklový závodník Karel Hanika, kterého v červnu v seriálu Moto GP v kategorii Moto3 nahradila italská stáj Platinum Bay Real Estate zkušeným Britem Dannym Webbem, se do světového šampionátu vrátí. Získal totiž divokou kartu pro start v brněnském závodě prestižního seriálu. O víkendu 19. až 21. srpna tak opět zakusí jedinečnou atmosféru tohoto podniku, a to na mateřském Masarykově okruhu před domácím publikem.
05.08.2016 19:30 |

Osobnosti: Danny Webb (1 článek) , Karel Hanika (48 článků)

Lorenzo zvítězil v poslední kvalifikaci letošní sezony a titul má na dosah

Jorge Lorenzo v kvalifikaci kategorie MotoGP ukázal, že je před zítřejší Velkou cenou Valencie ve skvělé formě, když časem 1:30,011 stanovil nový rekord okruhu. Karel Hanika v kvalifikaci nejslabší kubatury předčil svého krajana Jakuba Kornfeila a do závodu odstartuje z osmého místa.
07.11.2015 16:10 |

Osobnosti: Jorge Lorenzo (51 článků) , Jakub Kornfeil (157 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Skvělý Kornfeil dojel v Austrálii pátý, bodoval i Hanika

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil si na Velké ceně Austrálie dojel pro výborné páté místo a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezóně. Na prvního Portugalce Oliveiru přitom ztratil pouze 288 tisícin sekundy. Na Phillip Islandu bodoval také Karel Hanika, který skončil na čtrnáctém místě.
18.10.2015 12:05 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (157 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Hanika i Kornfeil bodovali, Rossi zvýšil náskok ve vedení MotoGP

Oba čeští zástupci v nejslabší kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů dokázali v náročných podmínkách na mokré trati v Motegi bodovat. Karel Hanika sice do závodu odstartoval až z dvacátého místa, cílem však projel jako osmý. Jakub Kornfeil si oproti startu o jedno místo pohoršil.
11.10.2015 10:56 |

Kornfeil dostal penalizaci a v kvalifikaci skončil jedenáctý. Angelis měl ošklivý pád

Čeští zástupci v nejslabší kubatuře Moto3 se opět nedokázali kvalifikovat mezi nejrychlejší desítku závodníků mistrovství světa silničních motocyklů. Jakub Kornfeil sice na okruhu v Motegi zajel osmý čas, následně byl ale odsunut o tři pozice dozadu za to,   že jel ve třetím volném tréninku příliš pomalu v závodní stopě. Karel Hanika obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska dvacáté místo.
10.10.2015 10:35 |

Kornfeil v Aragonii bodoval, Hanika upadl

Jakub Kornfeil si ve Velké ceně Aragonie nejslabší kategorie Moto3 dojel pro dva body za 14. místo a posedmé v sezóně bodoval. Karel Hanika spadl sedm kol před cílem a opět tak nebodoval.  Závod nedokončil ani účastník MotoGP Karel Abraham, královské kubatuře vládl Jorge Lorenzo ze Španělska a snížil ztrátu na lídra MS Valentina Rossiho z Itálie na pouhých 14 bodů.
27.09.2015 14:20 |

Čeští jezdci skončili v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie mimo elitní desítku

Ani jednomu z dvojice českých zástupců v kategorii Moto 3 se dnešní kvalifikace na Velkou cenu Aragonie příliš nevydařila. Jakub Kornfeil skončil dvanáctý, Karel Hanika třináctý a do závodu tak odstartují ze čtvrté (resp. páté) řady. Karel Abraham v kategorii MotoGP nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu vyrazí z 23. pozice.
26.09.2015 16:41 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (157 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Bezchybný Kornfeil si v britském dešti dojel pro životní úspěch

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil senzační druhé místo ve Velké ceně Velké Británie v kategorii Moto3. Životního úspěchu se dočkal na mokrém okruhu v Silverstonu při svém 103. startu v seriálu. Druhý český zástupce v nejslabší kategorii Karel Hanika nevyužil druhé místo z kvalifikace a závod po pádu nedokončil.
30.08.2015 17:40 |

Skvělý Hanika odstartuje do GP Británie z první řady

Karel Hanika obsadil v kvalifikaci kategorie Moto3 na zítřejší Velkou cenu Velké Británie druhé místo, když nestačil pouze na nejrychlejšího Španěla Jorgeho Navarra, za nímž zaostal o více než půl sekundy.
29.08.2015 15:50 |

Osobnosti: Karel Hanika (48 článků)

Před rekordní diváckou návštěvou zvítězil Lorenzo, Kornfeil devátý

Jakub Kornfeil obsadil deváté místo v závodu kategorie Moto3, který byl po pádech zkrácený z 19 na 12 kol. Druhý český zástupce v nejslabší kubatuře Karel Hanika doplatil na opakovaný start závodu a v cíli byl klasifikován na 26. místě.
16.08.2015 15:35 |

Hanika byl v kvalifikaci na Velkou cenu Brna sedmý, Abraham poslední

Karel Hanika zítra odstartuje do domácí Velké ceny ze třetí řady, Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval jako dvacátý. V kvalifikaci královské kategorie MotoGP se vůbec nedařilo zdravotně limitovanému Karlu Abrahamovi, který skončil poslední.
15.08.2015 15:55 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (157 článků) , Karel Hanika (48 článků) , Karel Abraham (343 článků)

Českým jezdcům se v trénincích na Velkou cenu Brna nedařilo

Žádný z trojice domácích jezdců se v pátečních trénincích na Velkou cenu České republiky nedokázal dostat do elitní desítky pořadí. Nejlepším z nich byl Karel Hanika, který obsadil 14. místo, druhý Čech v nejslabší kategorii Moto3 Jakub Kornfeil zajel dvaadvacátý čas.
14.08.2015 15:35 |

Hanika nepotvrdil výkon z kvalifikace, v Assenu skončil osmý

Přestože český motocyklový závodník Karel Hanika vyrazil po třetím místě z kvalifikace na trať třídy Moto3 z první řady, k pódiu měl nakonec daleko. V dalším závodě mistrovství světa v nizozemském Assenu dojel do cíle osmý.
27.06.2015 12:56 |

Hanika zajel výborně kvalifikaci a do závodu v Assenu vyrazí poprvé z první řady

Motocyklový jezdec Karel Hanika má za sebou hodně povedenou kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska v Assenu. Ve třídě Moto3 zajel třetí čas a to znamená, že poprvé v kariéře bude stát na startu závodu mistrovství světa v první řadě.
26.06.2015 15:41 |

To zase budou vlhké sny! Český sportovec, kterého by v posteli chtěla každá, ukázal svoje skvostné tělo!

Karel Hanika je osmnáctiletý motocyklový závodník, který závodí už od svých šesti let, má před sebou skvělou budoucnost a navíc fantasticky vypadá i pod kombinézou. Jak to víme?
04.12.2014 22:47 |

KALENDÁŘ. Krásky Kiki a Maki, netvor Hradilek a spoutaný Hanika

V Praze v Galerii Harfa se konala tisková konference při příležitosti představení kalendáře sportovců zastupovaných agenturou Sport Invest Group pro rok 2015. Na akci nechybělo několik tváří kalendáře. Konkrétně kajakář Vavřinec Hradilek, skifař Ondřej Synek, házenkář Filip Jícha, motocyklový závodník Karel Hanika a beachvolejbalové krásky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová.
02.12.2014 19:20 |

Osobnosti: Filip Jícha (37 článků) , Ondřej Synek (136 článků) , Vavřinec Hradilek (63 článků) , Kristýna Kolocová (75 článků) , Markéta Sluková (84 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Drsný pád, přesto úspěch! Hanika vyjede ve Valencii ze druhé řady

Karel Hanika odstartuje do Velké ceny Valencie, kterou vyvrcholí sezona mistrovství světa silničních motocyklů, z druhé řady. Letošní debutant v šampionátu Moto3 zajel v dnešní kvalifikaci šestý čas, což je jeho druhý nejlepší výsledek.
08.11.2014 19:00 |

Abraham před posledním závodem MS vymění brzdy

Tečku za letošním světovým šampionátem silničních motocyklů udělá trojlístek českých jezdců Karel Abraham, Jakub Kornfeil a Karel Hanika tuto neděli v posledním závodě ve Valencii.
03.11.2014 19:30 |

Kornfeil uspěl v kvalifikaci. V Malajsii odstartuje z první řady

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v kvalifikaci třídy Moto3 na motocyklovou Velkou cenu Malajsie a podruhé v kariéře odstartuje do závodu z první řady. Karel Hanika zajel v kvalifikaci dvanáctý čas, Karel Abraham v nejsilnější třídě MotoGP odstartuje z 15. místa.
25.10.2014 11:00 |

Kornfeil byl u protinožců osmý, bodoval i Hanika. Abraham upadl

Ve Velké ceně Austrálie silničních motocyklů na Phillip Islandu bodovali v závodu Moto3 osmý Jakub Kornfeil i třináctý Karel Hanika.
19.10.2014 12:25 |