Články k osobnosti

Justice Justice

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Justice Justice »
 

Připravil o desítky milionů 261 klientů, kteří chtěli domek. Teď podal ústavní stížnost

 
Bývalý jednatel společnosti Lidové domky Pavel Hric podal ústavní stížnost. Justice mu vyměřila šest let vězení za zpronevěru peněz klientů. Hric se vězení dlouho vyhýbal, letos v dubnu jej v Praze zadržela policie. Podání ústavní stížnosti je patrné z justičních databází. Jde o poslední mimořádný opravný prostředek.
26.06.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Pavel Šafr doporučuje: Okamurovi můžete říkat „Pitomio“, schválil to i soud

 
Poslanec a lídr SPD Tomio Okamura neuspěl s dovoláním ve sporu vyvolaném hanlivou přezdívkou Pitomio, kterou pro něj použili v týdeníku Reflex. Justice v obecné rovině připustila možnost použít tuto přezdívku v rámci oprávněné kritiky, uvedl Šafrův server.
11.05.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2085 článků) , Justice Justice (61 článků)

Stížnost Kramnému nevyšla: Ústavní soud řekl, proč zůstává za mřížemi!

 
Nepřímé důkazy umožnily dospět v kauze Petra Kramného k přesvědčivému závěru o jeho vině. Justice při hodnocení důkazů postupovala logicky, plyne z čerstvě publikovaného usnesení, jímž Ústavní soud (ÚS) v únoru odmítl Kramného stížnost. Za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě si Kramný odpykává 28 let ve vězení. Vinu popírá. Jeho obhájkyně chce požádat o obnovu řízení.
15.03.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Oldřich Fischer: Justice přímo fascinuje

 
Jeden pán v Jaguáru zmasakroval dvě ženy. Po roce vyšetřování do vězení nemusel. Jiný zabil ženu na přechodu.
23.02.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Zdeněk Jemelík: Král Justice je nahý! (2. část)

 
Stržení závoje z excesů orgánů činných v trestním řízení „výtržníky“ Andrejem Babišem a Milošem Zemanem pohoršilo mnohé opoziční politiky a také nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.
06.02.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13511 článků) , Miloš Zeman (21134 článků) , Justice Justice (61 článků)

P.C.Roberts: Russiagate vybouchla přímo do tváří jejich strůjců – FBI, DOJ a Hillary

 
Takže je to tak, jak jsem vám vždy říkal. Russiagate (obvinění Ruska z ovlivnění amerických prezidentských voleb), se prokázalo být spiknutím FBI, DOJ (Department of Justice čili Ministerstvo spravedlnosti USA), a kampaně Hillary Clintonové, které bylo vedeno s cílem zrušit Trumpovo zvolení prezidentem.
21.01.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

'Doktor prase' míří znovu k soudu, řeší se dovolání

 
Justice musí znovu otevřít kauzu lékaře Jaroslava Bartáka, jenž dostal za plánování tří vražd a vydírání z vězení další osmiletý nepodmíněný trest. Nejvyšší soud vyhověl dovolání. Případem se bude muset znovu zabývat liberecký soud. Novinářům to v pondělí sdělila soudkyně Eva Drahotová, která má případ u pobočky krajského soudu v Liberci na starost.
15.01.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Zdeněk Jemelík: Justice proti podnikatelským jistotám

 
V době, kdy právní teoretici a politici hovoří o nutnosti zrychlení trestního řízení, Vrchní soud v Olomouci se začne až 8. ledna 2018 zabývat odvoláním odsouzených, kteří si vyslechli prvostupňový rozsudek u Krajského soudu v Brně téměř před dvěma lety, přesně 22. února 2016.
05.01.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Soud v Brně nechce řešit případ Janouška: Kdo rozhodne o jeho osudu?

 
Krajský soud v Brně nechce rozhodovat o žádosti lobbisty Romana Janouška o upuštění od zbytku trestu, a proto se obrátil na Nejvyšší soud. Krajský soud v Brně má za to, že není v Janouškově případu příslušným soudem. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí soudu Eva Sigmundová. Podle brněnského soudu by o žádosti měl rozhodovat pražský městský soud jakožto prvoinstanční. Devětačtyřicetiletý lobbista se nevrátil do výkonu trestu, který měl přerušený ze zdravotních důvodů. Justice musí rozhodnout o jeho dalším osudu.
18.12.2017 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Na daně asi zapomněli, stát obrali o 118 milionů: 4 lidé obviněni kvůli obchodování s drahými kovy

 
Vrchní státní zastupitelství v Praze obžalovalo čtyři lidi z krácení daní při obchodování s materiály obsahujícími drahé kovy. Škoda je podle policie zhruba 118 milionů korun. Na webu Justice.cz o tom v pátek informovala státní zástupkyně Dagmar Pětníková. Obžalovaným hrozí pět až deset let vězení.
20.10.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Zemanovi vadí promlčení obvinění u lihové mafie. Šéf žalobců podal dovolání

 
Případ lihové mafie znovu projde soudním řízení. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dovolání v neprospěch pěti odsouzených, nesouhlasí se zastavením stíhání v části původní obžaloby. Justice za rozsáhlé nelegální obchody s nezdaněným lihem i přes zastavení stíhání uložila mnohaleté tresty. Nejpřísnější dostal Radek Březina, který si má odpykat 13 let vězení.
19.10.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Karel Januška: Justice podle naší právní vědy

 
Všichni občané mohou sledovat přetahovanou mezi soudci, státními žalobci a obhájci. Podívání k popukání i k zaplakání.
18.10.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Tým silniční bezpečnosti: Nejškodlivější návyková látka na světě? Alkohol

 
Britská The Independent Scientific Committee on Drugs vyhodnotila celkovou škodlivost 20 nejčastěji zneužívaných návykových látek. Projekt byl financován organizací The Centre for Crime and Justice Studies.
17.10.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Karel Januška: Justice rakovinou společnosti

 
Jedním z pilířů demokratického státu je soud. Soudci se musí řídit pravidly, která jsou přesně vymezená v Ústavě.
14.10.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

V ČT došlo na justici. Zeman dostal výprask za milost pro Kajínka. Komunista se pak otřel o Havla a jeho amnestie, ale moderátor zakročil

 
Justice a spravedlnost byla tématem diskuse ČT24 s moderátorem Jakubem Železným. Předvolebního setkání se zúčastnilo deset zástupců politických stran a hnutí.
09.10.2017 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Ústavní soud řešil nadávky mezi umělci Černým a Knížákem. A oběma vyslal rázné poučení

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost výtvarníka Davida Černého proti rozsudku, podle kterého má zaplatit bývalému řediteli Národní galerie Milanu Knížákovi 100 000 korun za urážku v dokumentu České televize. ČTK to zjistila z justiční databáze. Justice kauzu řešila šest let, dvakrát do ní zasáhl Nejvyšší soud, letos v lednu už verdikt potvrdil.
21.09.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (251 článků) , Milan Černý (58 článků) , Justice Justice (61 článků)

Karol Hrádela: Jsou naši poslanci větší kriminálníci než běžní občané?

 
Hodně se v poslední době diskutuje o případné krimnalitě našich poslanců. Jaká jsou fakta a co čeká poslance i běžné občany, pokud se ocitnou v hledáčku Justice?
15.09.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Po porodu jí sebrali dítě, o které pak roky bojovala. Teď má šanci na důstojné odškodné

 
Ústavní soud  (ÚS) dal ženě z Prahy a její dcerce šanci na vyšší odškodnění za odloučení, které trvalo 2,5 roku. Na základě soudně vydaného předběžného opatření, později zrušeného pro neústavnost, se novorozeně dostalo do kojeneckého ústavu. Důvodem byly špatné materiální podmínky rodiny, což ale podle soudu není samo o sobě důvod pro odebrání dítěte. Matka za svěření dcerky do vlastní péče dlouho bojovala marně, dvěma staršími nálezy jí pomohl ÚS. Justice posléze každé z nich přiznala odškodnění 610 tisíc korun, což je ale podle středečního nálezu málo. 
26.07.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)

Nejvyšší soud: Česká justice očima Evropy v pozitivních číslech

 
V pondělí 10. dubna 2017 oznámila Věra Jourová, komisařka pro oblast spravedlnosti, spotřebitele a rovnosti žen a mužů, zveřejnění zprávy EU Justice Scoreboard 2017, která poskytuje přehled o stavu kvality, efektivity a nezávislosti soudních systémů členských států Evropské unie a zároveň je nástrojem podpory efektivního fungování justice v rámci Unie.
11.04.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (411 článků) , Justice Justice (61 článků)

Slovenka předstírala kvůli dávkám synovo postižení. Švédsko je poslalo do vězení

 
Soud ve švédském Malmö ve středu za podvod poslal do vězení Slovenku Vlastu Bandovou a její dva syny. František Banda totiž roky předstíral těžké mentální postižení a rodina tak na podporách od státu vylákala kolem devíti milionů švédských korun (přibližně 25,5 milionu Kč). Justice nařídila trojici neoprávněně vyplacené dávky vrátit, uvedla agentura AFP.
02.03.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (61 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »