Články k osobnosti

Juraj Raninec

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Juraj Raninec »
 

Bývalý rebel ODS Raninec žádá omluvu od Nečase

 
Premiér a šéf ODS Petr Nečas má na krku další nepříjemnost. Bývalý poslanec ODS Juraj Raninec na něm totiž požaduje omluvu za to, že ho veřejně spolu s Vlastimilem Tlustým a Janem Schwippelem zařadil mezi ty stranické rebely, kteří v roce 2009 potopili Topolánkovu vládu. Pokud se Nečas Ranincovi neomluví, chce - dnes řadový člen ODS - věc předat stranické smírčí komisi.
12.09.2012 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků) , Juraj Raninec (6 článků) , Petr Nečas (9347 článků)

Raninec chce zákonem snížit platy poslanců na minimální mzdu

 
Podle Juraje Ranince by mělo jít o protikrizové opatření, které by platilo od řádných voleb. Podporu pro zákon zatím ale zajištěnou nemá.
15.09.2009 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Raninec (6 článků)

ČSSD se Melčáka bála zbytečně, udeřit chtěl Raninec

 
Sociální demokraté s ohledem na riziko nové právní bitvy před Ústavním soudem nepodpořili hlasování o rozpuštění Sněmovny. Obávali se, že bude podána další stížnost Ústavnímu soudu. Poslanec Miloš Melčák, který podal stížnost poprvé, svůj krok opakovat nechtěl, připraven ji podat byl naopak Juraj Raninec. Poslanec to sdělil po skončení schůze České televizi.
15.09.2009 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Raninec (6 článků) , Miloš Melčák (56 článků)

Raninec s Melčákem s ústavní stížností vyčkávají

 
Poslanci Miloš Melčák a Juraj Raninec natahují politiky na skřipec. Ani pár hodin před úterním hlasováním Sněmovny o svém rozpuštění nechtějí jednoznačně říci, zda se obrátí na Ústavní soud. Důvod je prý prostý: intenzívně jednají s právníky.
15.09.2009 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Raninec (6 článků) , Miloš Melčák (56 článků)

Pokud někdo napadne rozpuštění Sněmovny, obnovíme ji, tvrdí poslanci

 
Poslanci ani právníci nejsou jednotní v názoru, co by nastalo v okamžiku, kdy by někdo napadl u Ústavního soudu rozpuštění Sněmovny. Někteří oslovení zákonodárci naznačili, že by bylo možné dolní komoru opět obnovit. Někteří právníci však tento postup zpochybňují. Možnost podání ústavní stížnosti kvůli novele o rozpuštění Sněmovny naznačili minulý týden nezařazení poslanci Miloš Melčák a Juraj Raninec. Ani jeden z nich nebyl v pondělí k zastižení.
14.09.2009 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Raninec (6 článků) , Miloš Melčák (56 článků)

Poslanec Raninec zvažuje, že také podá stížnost k ÚS

 
Nezařazený poslanec Juraj Raninec uvažuje o tom, že pokud se Miloš Melčák nakonec rozhodne, že nepodá u Ústavního soudu stížnost na páteční novelu ústavy, učiní tak sám.
11.09.2009 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Raninec (6 článků) , Miloš Melčák (56 článků)
« Předchozí 1 Další »