Články k osobnosti

Julius Caesar

  politik a vojevůdce

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Julius Caesar »
 

Opravdu nosil Caesar vavřínový věnec?

 
Gaius Julius Caesar bez vavřínového věnce? Těžko představitelné. Ale nosil jej opravdu jako pokrývku hlavy, nebo jde jen o uměleckou licenci?
11.05.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Julius Caesar (7 článků)

Gaius Julius Caesar měl extrémně rozšířenou lebku jako mimozemšťan

 
Vědci z Nizozemska odhalili novou bustu římského vojevůdce Gaia Julia Caesara, který žil v prvním století před naším letopočtem. A mnohé očité svědky tohoto výtvoru nutí pozvednout obočí v údivu. Slavná postava antické historie měla totiž extrémně rozšířenou a šišatou lebku podobnou běžným zobrazením mimozemšťanů. Podle archeologů za to mohl zřejmě těžký porod.
02.07.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Julius Caesar (7 článků)

Tohle je skutečná podoba Julia Caesara! Vypadal jako ufon!

 
Gaius Julius Caesar, to jméno zná každý. O římském diktátorovi, vojevůdci a možná nejmocnějším muži antických časů se učí v dějepisu na základních školách. Jenže teď vědci udělali 3D model jeho lebky a zděsili se. Obávaný Caesar totiž měl podivně nafouknutou hlavu a vypadal jak ufon!
27.06.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Julius Caesar (7 článků)

Marek Blažíček, Robin Maršálek: Gaius Julius Caesar

 
Absolutní diktátor. Archetyp tyrana. Geniální vojevůdce. Přízviska, která Gaiu Juliu Caesarovi (100. př. n. l. - 44. př. n. l.) náleží právem. Popisují ale jen jednu stranu jeho osobnosti.
07.12.2016 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Julius Caesar (7 článků)

ČRo: Vltava dává na web 5+1 hru Williama Shakespeara

 
Stanice Vltava se rozhodla umístit 23. dubna exkluzivně na web pět her Williama Shakespeara, jehož 450. výročí narození si v tento den připomene celý svět. Co víc, hry budou posluchačům k dispozici pro on-line poslech po dobu dvou týdnů na webu stanice Vltava. V sobotu 26. dubna Vltava odvysílá premiéru Shakespearovy hry Julius Caesar, která bude spolu s dalším doprovodným programem opět k dispozici on-line.
18.04.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Julius Caesar (7 článků)

Caesar musí zemřít

 
V římské věznici Rebibbia předstupuje před publikum skupina vězňů, aby zde odehrála klasickou tragédii Williama Shakespeara Julius Caesar. Aplaus publika zní jako otevírání brány, ale tito herci se po...
25.09.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Julius Caesar (7 článků)

Martin Stropnický: Dlouhodobý pobyt na výsluní přináší duševní úpal

 
V úterý má v Divadle na Vinohradech premiéru Shakespearova tragédie Julius Caesar. V novém překladu Martina Hilského ji nastudoval umělecký šéf souboru Martin Stropnický.
15.03.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Julius Caesar (7 článků) , Martin Stropnický (1764 článků)
« Předchozí 1 Další »