Články k osobnosti

Julius Julius

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Julius Julius »
 

Jednoduchý vynález, který vylepší každou polévku

 
Před 136 lety vynalezl švýcarský podnikatel Julius Maggi originální tekuté ochucovadlo, které dodnes nazýváme jeho jménem – i kdyby ho vyráběl bůhvíkdo pod bůhvíjakým názvem a značkou.
10.06.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků)

Fialův cár papíru. Profesor Špičák rozdával rány. To se upeklo v prosinci, dnes je vše jinak

 
Český gastroenterolog a poslanec za hnutí ANO Julius Špičák v internetové televizi XTV hovořil o tom, jak velkou zátěží bude uprchlická vlna v důsledku války na Ukrajině pro české zdravotnictví. Nedělá si iluze, že by zdravotníkům vláda nějak významně pomohla. Naopak jí vyčítá, že místo slibovaného vysvětlování má tendence dávat prostor alarmismu. „Vládní program, to je navíc v dnešní době už jen cár papíru, vláda má naprosto nesmyslně nastavené priority,“ zdůraznil.
29.04.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků)

Lavi, řítí se jak lavina! Jakub Štáfek s Vyšehradem trefil zlatou žílu: Kolik už vydělal?

 
Prostě zlatej kluk. A to nejen Julius Lavický, ale také Jakub Štáfek. Jeho zbrusu nový počin Vyšehrad: Fylm totiž trhal rekordy i během druhého víkendu po premiéře. Podle oficiálních údajů z Unie filmových distributorů ho již v kinech navštívilo necelých 350 tisíc diváků a celková tržba dosahuje k šedesáti milionům korunám. 
27.04.2022 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Štáfek (206 článků) , Julius Julius (80 článků)

Trest smrti pro americké špiony: Julius s Ethel vyzradili tajemství atomové bomby!

 
Před 72 lety začal v USA soudní proces se špiónem Juliem Rosenbergerem a jeho ženou Ethel. Ačkoliv detektivové z FBI z počátku neměli moc důkazů, soud dvojici potrestal trestem smrti. Pomohl jim v tom i nastrčený agent v cele Julia, který se mu postupně s mnoha věcmi svěřoval. Agent společně se svou ženou dodávali informace Sovětskému svazu, mimo jiné vyzradili tajemství výroby atomové bomby.
06.03.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků) , Julie Julie (170 článků)

Covid vleze na seniory. Honem, očkovat! Válek prosil

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravcei byli ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), stínový ministr zdravotnictví za ANO Julius Špičák a exministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček. Válek upozornil, že příští středu bude počet pozitivních 80 tisíc denně, ale pak se bude situace lepšit. Zásadní problém je podle něj v tom, že covid se začne posouvat opět mezi nejstarší populaci. V jednu chvíli Válek z televize pozdravil svou těhotnou dceru. „Já se omlouvám, Aničko, zdravím.“ Špičák znovu a znovu volal po povinném očkování.
23.01.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (388 článků) , Julius Julius (80 článků)

Velké díry. Profesor Špičák trhal Válka před poslanci

 
Jednání o důvěře vládě trvá již přes devět hodin. U sněmovního pultíku vystupují především poslanci hnutí ANO, jedním z nich byl i Julius Špičák, který v rámci zhodnocení programového prohlášení nové vlády sepsul koncepci resortu zdravotnictví vedeného ministrem Válkem (TOP 09). Podle něj má v oblasti řešení covidové pandemie značné mezery. Je příliš obecné, stručné a s opakujícími se frázemi. A to nebyl zdaleka jediný bod, který podrobil kritice.
12.01.2022 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků)

Náměstkyni Vašákovou poslouchal na Primě za kamerami právník Dostál. A pak ji nešetřil

 
Je v pořádku nařídit povinné očkování proti nemoci covid-19 v Česku? V druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News o tom debatovali Julius Špičák z hnutí ANO, Jan Síla z SPD, hejtman Jan Grolich z KDU-ČSL a pirát Ondřej Dostál. Síla jednoznačně volal po očkování lidí starších 65 let; přesto, že jinak SPD vyznává společenskou svobodu. Grolich i Dostál vynadali vládě. Každý za něco jiného. Dostál prozradil, že se státem vede válku.
05.12.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků)

Tak co byste dělali? Kuba byl dotlačen k odpovědi. Mladí jsou problém. Povinné vakcíny?

 
Epidemie v Česku dál sílí. Laboratoře druhý den po sobě potvrdily přes 9000 nově nakažených lidí koronavirem. Rostou i počty úmrtí. Měla by vláda dál přitvrzovat proti neočkovaným, nebo je na čase změnit způsob boje s pandemií? O tom ve čtvrtečním pořadu Události, komentáře na ČT24 diskutoval lékař a poslanec za ANO Julius Špičák, jihočeský hejtman za ODS Martin Kuba a zdravotní sestra a poslankyně za SPD Karla Maříková.
05.11.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (520 článků) , Julius Julius (80 článků)

Lavi bude na jaře zpět! Takhle vypadá teaser ze snímku Vyšehrad Fylm

 
Julius „Lavi“ Lavický, fotbalista, který uchvátil před pár lety onlinový svět, se na jaře konečně dostaví na filmové hřiště se svým plnohodnotným a plnokrevným Fylmem. Snímek Vyšehrad: Fylm představí opět Jakuba Štáfka jako nezaměnitelného Laviho, Jakuba Prachaře jako jeho agenta Jardu a Šárku Vaculíkovou jako Laviho „duty free“ partnerku Lucii.
01.11.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (1322 článků) , Jakub Štáfek (206 článků) , Šárka Vaculíková (65 článků) , Julius Julius (80 článků)

Na Senovážném náměstí vzniká zbrusu nové parkoviště. Ne všem se to líbí, bojí se haldy vozidel

 
Když vystoupíte z tramvaje na zastávce Jindřišská v Praze 1 a projdete pod Jindřiškou věží, objevíte se doslova na staveništi. Na Senovážném náměstí se ustavičně pracuje. Před očimak údivu kolemjdoucích i místních zde roste nové parkoviště. Budovy mezitím prochází rekonstrukcí. Strůjcem změny je rakouská rodinná firma Julius Meinl. Obyvatelům Prahy 1 však vadí právě nové parkoviště, které mění ráz náměstí, a které bude sloužit hotelovým hostům.
20.10.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků)

„Transplantace jater není nutná.“ Zemanův stav popsal Babišovi lékař z ANO, tvrdí TV Seznam

 
Podle tvrzení novinářů z TV Seznam poslal premiéru Andreji Babišovi (ANO) poslanec za jeho hnutí a lékař z IKEMu Julius Špičák SMS zprávu s informací o zdravotním stavu Miloše Zemana. Podle televize v ní píše, že prezidentovy problémy s játry nejsou natolik vážné, aby byla nutná transplantace. Další odborník promluvil o porušení lékařského tajemství.
16.10.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27339 článků) , Julius Julius (80 článků)

Co je to za člověka, jak mu můžeme věřit? Skopeček z ODS smažil nepřítomného Babiše

 
Před letošními volbami XTV přináší předvolební debaty s kandidáty do Poslanecké sněmovny České republiky z jednotlivých krajů. Tentokrát byl v hledáčku Středočeský kraj. Diskuse se zúčastnil Jan Skopeček (ODS) a Julius Špičák (ANO 2011). Vřelo to například nad tématem rozpočtu či rozdílu mezi tradičními stranami a hnutím ANO.
08.10.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (385 článků) , Julius Julius (80 článků)

Tohle vše se ukradlo. Teď jen „Babiš“. Profesor Svoboda už nemůže mlčet

 
Filmový režisér, profesor a někdejší významný levicový politik Jiří Svoboda není překvapen kauzou „Babišova zámku“. Týden před volbami se podobné skandály zkoušejí pravidelně. Profesor připomíná Kubiceho zprávu proti Jiřímu Paroubkovi či nahrávky Julius Šuman minule proti Andreji Babišovi. Letošní novinkou ale je výrazné angažmá nadnárodních sil.
07.10.2021 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4374 článků) , Jiří Svoboda (493 článků) , Jiří Svoboda (493 článků) , Julius Julius (80 článků)

Nobelovku za lékařství získali dva Američané. Jejich objev pomáhá léčit chronické bolesti

 
Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství za rok 2021 dostanou společně Američané David Julius a Ardem Patapoutian za objev receptorů teploty a hmatu. Oznámil to dnes stockholmský Karolínský institut. Objevy oceněných podle institutu umožnily pochopit, jak mohou horko, chlad a mechanické síly podnítit nervové impulzy, které lidem umožňují vnímat a přizpůsobovat se okolnímu světu. Objevy zmíněných receptorů by podle Nobelova výboru mohly vést k získání nových prostředků k tišení bolesti.
04.10.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků) , David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Leoše Mareše ne, padlo z ANO. Leoš slyšel a vrátil. Vážná slova

 
Počet pozitivně testovaných tento týden mírně stoupl a vrátil se na úroveň z předminulého týdne. Tématu očkování, dovolených a testování se v Událostech, komentářích věnoval místopředseda výboru pro zdravotnictví za ANO, Julius Špičák. Pro něj je klíčové očkování. „Kdo není očkován a nechce být očkován, tak mu asi nezbude nic, než aby se uzavřel do nějaké domácí bubliny," řekl v souvislosti s dovolenými. Ale i on je pro to, aby se ke covidu začalo přistupovat jako k běžnému respiračnímu onemocnění. A přestaly se denně hlásit například počty pozitivně testovaných. V této souvislosti si kopl do moderátora Evropy 2, Leoše Mareše. A ten mu odpověděl.
01.07.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3398 článků) , Julius Julius (80 článků)

Piráti vyslali signál: Nezapomeneme. Mířeno na dnešní vládu

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli pirátka Olga Richterová, Hana Aulická Jírovcová z KSČM, Julius Špičák z ANO a Jiří Pospíšil z TOP 09. Julius Špičák se postavil za návrat Adama Vojtěcha do křesla ministra zdravotnictví. A jeho oponenti spustili kanonádu. Olga Richterová prozradila, na co Piráti nikdy nezapomenou. Pospíšil upozornil na možné tunelování státu. A pak došlo na Dominika Feriho. „Já jsem to fakt nevěděl, čestné slovo,“ dušoval se Pospíšil.
30.05.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2175 článků) , Jiří Pospíšil (2175 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Dominik Feri (369 článků) , Julius Julius (80 článků) , Dominika Richterová (4 články)

Máme šanci získat mezi prvními izraelský „zázračný lék“, říká prof. Špičák. Brzdí to byrokracie úřadů

 
Izrael jde v řešení koronaviru příkladem. I proto se tam spolu s premiérem Andrejem Babišem (ANO) vydala skupina českých lékařů. Od Izraele jsme dostali příslib na dodání léku EXO-CD24 proti covidu. „Máme šanci získat ho jako jedni z prvních, brzdí to však byrokracie úřadů,“ říká gastroenterolog, poslanec Julius Špičák (ANO) v rozhovoru pro iDNES.cz.
13.03.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Julius Julius (80 článků)

Dočká se Lavi premiéry? Jakub Prachař ukázal, jak by vypadala v roce 2070

 
Filmovým tvůrcům i kinařům zůstaly kvůli pandemii oči pro pláč. Většina natáčení kvůli vládním nařízením stagnuje, a prakticky všechny premiéry filmů se odsouvají na neurčito. To samé postihlo i chystanou sportovní komedii Vyšehrad, ve které opět spojili síly Jakub Štáfek alias Julius Lavický a Jakub Prachař v roli Laviho manažera. Premiéra je ale zatím kvůli koronaviru stále v nedohlednu, což Prachař okomentoval na Instagramu. Jak jinak, než s humorem, který je mu vlastní.
08.02.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (1322 článků) , Jakub Štáfek (206 článků) , Julius Julius (80 článků)

Žena, 92 let: „Já v tomhle nechci žít.“ Lavina vzteku na ČT, terčem vláda i Zeman

 
Vláda schválila další zpřísnění protikoronavirových restrikcí. Od soboty už např. nebude možné jet na služební cestu na hory s celou rodinou. Poslanec ANO Julius Špičák si v této souvislosti šťouchl do prezidenta Miloše Zemana, který opakovaně vyzývá k dodržování opatření. Špičák konstatoval, že se opatření dodržují snadno, když máte k dispozici celý zámek v Lánech. Poslanec ODS Martin Baxa udeřil na vládu Andreje Babiše (ANO) a pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) žádal lidi, aby to ještě vydrželi.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Miloš Zeman (27339 článků) , Martin Baxa (127 článků) , Julius Julius (80 článků)

Film Vyšehrad bude za hranou, televize ho nechtějí

 
Celovečerní film Vyšehrad navazující na internetový seriál je dotočen. Vypatlaný fotbalista Julius „Lavi“ Lavický, jehož kariéra se řítí k zemi, vstoupí do kin na jaře 2021.
18.11.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »