Články k osobnosti

Julia Tymošenková

  politička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Julia Tymošenková »
 

Bývalý zeť Tymošenkové zemřel v Praze! Zpěvák Sean Carr (†49) podlehl vnitřnímu krvácení

 
Bývalý zeť ukrajinské expremiérky Julie Tymošenkové Sean Carr zemřel v pondělí v Praze ve věku 49 let. Oznámil to dnes ukrajinský server Vesti. Brit Carr byl manželem dcery Julie Tymošenkové Jevhenije v letech 2005 až 2013. Podle ukrajinského serveru zemřel na vnitřní krvácení.
09.01.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Sean Carr (1 článek) , Julia Tymošenková (40 článků)

Jan Urbach: Kdo řídí Ukrajinu?

 
Předsedkyně ukrajinské opoziční strany Vlast (Baťkivščyna) v Nejvyšší radě Julia Tymošenková si myslí, že na Ukrajině bylo zavedeno „vnější řízení“, přičemž vláda vede zemi k „úplné ekonomické kolonizaci“.
14.03.2017 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Tymošenková: Donald Trump plně podporuje Ukrajinu!

 
Lídryně politické frakce „Batkivščina“ v ukrajinském parlamentu Julie Tymošenková prohlásila, že prezident Spojených států Donald Trump velmi dobře rozumí tomu, co se děje na Ukrajině, a Kyjev plně podporuje.
08.02.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků) , Julia Tymošenková (40 článků)

Poperou se devčata? Julia Tymošenková se rozhádala s Naďou Savčenkovou

 
Poslanci z ukrajinské politické strany Baťkivščyna hodlají na příštím zasedání hovořit o možném vyloučení poslankyně a bývalé vězněné pilotky Naděždy Savčenkové ze strany. V pondělí o tom na kanále 112 Ukrajina v přímém přenosu informovala šéfka strany Julie Tymošenková.
13.12.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Velké změny na Ukrajině: Máme výzkumy popularity. Držte se. Fanoušci Jaceňuka zapláčou, ale stoupá bývalá hvězda

 
Podle nejaktuálnějšího výzkumu veřejného mínění výrazně narůstá na Ukrajině volební podpora strany Vlast (Batkivščina) bývalé premiérky Julie Tymošenkové (ve volební projekci 22,7 %), zatímco podpora Lidové fronty premiéra Arsenije Jaceňuka (ve volební projekci 2,8 %) významně poklesla a strana by se podle odhadů nedostala do Nejvyšší rady.
21.07.2015 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Znalec Ukrajiny promlouvá: Je to tam bezedná žumpa. O komsomolce Tymošenkové, pohrobcích Bandery i o praktikách oligarchů

 
Alan Koukol (68 let) žije v Plzni a je rodilý Čech. Má však za manželku již více než deset let Ukrajinku a na Ukrajinu jezdí několikrát ročně. Má „v malíčku” historii této země, a protože mu ani Rusko není cizí, ParlamentníListy.cz mu položily několik otázek. Dostává se do styku především s obyčejnými obyvateli západní Ukrajiny, kteří podle něho „nemusí” Juliji Tymošenko. Obsáhle také vysvětluje pojem „oligarcha" a rozebírá „nacistické” tendence Stepana Bandery…
03.08.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků) , Stepan Bandera (44 článků)

Ukrajina do NATO? Julie Tymošenková říká ano!

 
Ukrajina se musí stát členem Severoatlantické aliance, aby si zajistila ochranu před ruskou agresí. Uvedla to podle agentury AP ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková, která dříve vstup do NATO veřejně nepodporovala.
26.04.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Hradní Kmoníček radí Ukrajincům. Potřebují prý najít někoho, jako byl u nás Havel

 
Podle našich diplomatů je důležité, aby Ukrajinci našili osobu, která bude zemi spojovat. Jak upozornil Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky, nemusí jí být někdejší předsedkyně vlády Julija Tymošenková, čerstvě propuštěná z vězení, ani nikdo z vůdců shromáždění na náměstí Nezávislosti, ani z okolí dosavadního prezidenta Viktora Janukovyče.
23.02.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků) , Viktor Janukovyč (384 článků)

Julia Tymošenková míří na svobodu, rozhodl ukrajinský parlament

 
Ukrajinští poslanci dnes schválili zákon umožňující osvobodit vězněnou vůdkyni opozice, bývalou premiérku Juliji Tymošenkovou. Parlament podle agentury ITAR-TASS hlasy 310 zákonodárců zrušil trestnost skutku, za který byla expremiérka odsouzena na sedm let do vězení. Parlament podle agentury ITAR-TASS hlasy 310 zákonodárců zrušil trestnost skutku, za který byla expremiérka odsouzena na sedm let do vězení. K přijetí příslušného zákona by přitom stačila nadpoloviční většina 226 ze 450 poslanců.
21.02.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Tymošenková vyzvala evropské lídry k "vysvobození" Ukrajiny

 
Vězněná ukrajinská expremiérka Julie Tymošenková vyzvala evropské vůdce k "vysvobození" Ukrajiny tím, že pokud možno na dnes začínajícím summitu východního partnerství ve Vilniusu s Kyjevem podepíšou bez dalších podmínek dohodu o přidružení k Evropské unii. 
28.11.2013 12:22 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Zeman poletí na návštěvu na Ukrajinu

 
Prezident Miloš Zeman odletí v neděli na Ukrajinu, kam ho pozval jeho protějšek Viktor Janukovyč. Český prezident doufá, že jeho návštěva napomůže dalšímu přiblížení Ukrajiny k Evropské unii. Podle hradní mluvčí Hany Burianové bude v Kyjevě do úterý. Ukrajina se připravuje podepsat asociační smlouvu s EU a vytvořit zónu volného obchodu. Její sbližování s unií však ztěžuje věznění bývalé premiérky Julie Tymošenkové, které západ kritizuje. 
14.10.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25378 článků) , Julia Tymošenková (40 článků) , Viktor Janukovyč (384 článků)

Zeman přijme kromě ukrajinského ministra také marockého prince

 
Prezident Miloš Zeman bude dnes jednat s ukrajinským ministrem zahraničí Leonidem Kožarou o politickém sbližování Kyjeva s Evropskou unií. Ukrajina se chystá k podpisu asociační dohody a vytvoření zóny volného obchodu s Bruselem, proces ale ztěžuje věznění expremiérky Julie Tymošenkové, které západ kritizuje. Český prezident dnes odpoledne přijme také marockého korunního prince Mulaje Hasana a jeho matku. Schůzka bude soukromá, sdělil Hrad. 
10.09.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25378 článků) , Julia Tymošenková (40 článků)

Zeman bude s ukrajinským ministrem zahraničí jednat o řadě hospodářských témat

 
Prezident Miloš Zeman bude dnes jednat s ukrajinským ministrem zahraničí Leonidem Kožarou o politickém sbližování Kyjeva s Evropskou unií. Ukrajina se chystá k podpisu asociační dohody a vytvoření zóny volného obchodu s Bruselem, proces ale ztěžuje věznění expremiérky Julie Tymošenkové, které Západ kritizuje.
10.09.2013 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25378 článků) , Julia Tymošenková (40 článků)

Zeman očekává státní návštěvu. Do ČR dorazí ukrajinský ministr zahraničí

 
Prezident Miloš Zeman přijme v úterý na Pražském hradě ministra zahraničí Ukrajiny Leonida Kožaru. ČTK o tom informoval tiskový odbor prezidentské kanceláře. Zeman se chystá v říjnu na Ukrajinu, chce podpořit její sbližování s Evropskou unií. Cestu k podpisu asociační dohody mezi Kyjevem a Bruselem ale komplikuje věznění expremiérky Julie Tymošenkové. Zeman zacházení s někdejší předsedkyní vlády kritizoval při nedávné návštěvě Berlína. 
09.09.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25378 článků) , Julia Tymošenková (40 článků)

Rouček (ČSSD): Rozsudek ES o Tymošenkové musí být respektován

 
Evropští sociální demokraté vítají rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) v případě Julie Tymošenkové jako příležitost pro Ukrajinu, aby vyřešila problematiku „selektivní justice“.
02.05.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Probíhá kasační soud o odvolání Julie Tymošenkové, čeká se na verdikt

 
Ukrajinský kasační soud, který projednává stížnost expremiérky Julije Tymošenkové na sedmiletý trest vězení, dnes ukončil projednávání případu a odebral se k poradě. Tříčlenný tribunál přitom neoznámil, kdy svůj nález vynese. Podle obhájců vězněné může rozhodnutí padnout až po několika týdnech. Verdikt se přitom očekával dnes.
21.08.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Vězněná Tymošenková šokuje. Objevila na čele kandidátky pro volby

 
Na Ukrajině začala předvolební kampaň. A rovnou šokuje. Ukrajinská opozice umístila do čela kandidátky vězněnou Julii Tymošenkovou.
30.07.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Dcera Tymošenkové se zlobí na Ratha: Máma z korupce obviněná není!

 
Poslanec David Rath se rád přirovnává k vězněné bývalé ukrajinské premiérce Julii Tymošenkové. Její dcera to ale považuje za skandální. „Moje máma z korupce obviněná není,“ říká.
14.06.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4585 článků) , Julia Tymošenková (40 článků)

Roithová: V jednání je návrh obstavit účty ukrajinských oligarchů

 
Evropský parlament projednal situaci Julie Tymošenkové.
23.05.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Tymošenkovou převezli z basy do špitálu, léčit jí bude německý lékař

 
Julija Tymošenková se začala léčit kvůli vyhřezlé ploténce v civilní nemocnici v Charkově, kam byla podle agenturních zpráv převezena dnes ráno. Po několika měsících stížností na svůj zdravotní stav se tak bývalé ukrajinské premiérce dostane lékařské péče pod dohledem německého odborníka. Podle svědků citovaných agenturou Reuters přivezla Tymošenkovou ambulance v doprovodu několika policejních vozů k postrannímu vchodu nemocnice. Do budovy ji přenesli na nosítkách koridorem nemocničního personálu, který Tymošenkovu zcela skryl zrakům novinářů a přihlížejících lidí. Hlouček stoupenců expremiérky skandoval Svobodu pro Julii!
09.05.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)
« Předchozí 1 2 Další »