Články k osobnosti

Josef Váňa

  trenér, žokej, chovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Josef Váňa »
 

Neúspěšní poslanci budou dál pobírat sněmovní peníze. Najali je jako asistenty

 
Někdejší poslanci Roman Váňa (ČSSD), Jan Klán (KSČM) a Josef Uhlík (KDU-ČSL) se od práce v zákonodárném sboru příliš nevzdálí. Byť ve sněmovních volbách neuspěli, nově budou působit jako asistenti poslanců. Angažovali je zejména kvůli tomu, že chtějí využít jejich zkušeností. Pobírat sněmovní peníze tak budou dál. I když – jak Váňa upozorňuje, bude muset pracovat i jinak.
11.11.2017 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Klán (21 článků) , Roman Váňa (62 článků) , Josef Váňa (186 článků)

YMCA: Bratři Čapkové ve světě dětí

 
Bratři Čapkové mládeži a dětem. Pod tímto názvem se v úterý 14. listopadu od 18 hodin uskuteční přednáška v pražském Paláci YMCA Na Poříčí 12. Kristina Váňová, ředitelka Památníku Karla Čapka ve Staré Huti, se v ní zaměří na vztah Karla i Josefa Čapka k dětem a mladým lidem.
24.10.2017 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Čapek (51 článků) , Karel Čapek (121 článků) , Josef Váňa (186 článků)

Na Velké pardubické se dočkal Josef Váňa desátého trenérského triumfu

 
Letošní ročník Velké pardubické ovládl žokej Jan Kratochvíl s hnědákem No Time To Lose. Šestadvacetiletý žokej měl nádherný závěr, ve kterém předjel Felixe de Gilese s francouzským koněm Urgent de Gregaine. Byl to velmi vypjatý souboj, a to až do poslední chvíle. 127. ročník Velké pardubické byl velmi obtížný, ale esa se opět vyšvihla. Josef Váňa získal desátý triumf coby trenér.
08.10.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků) , Jan Kratochvíl (8 článků)

Ropková (ČSSD): Zrekonstruovanou dostihovou školu otevřel Josef Váňa

 
Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa dnes společně s pražskou radní pro školství Irenou Ropkovou slavnostně otevřel zrekonstruované budovy Střední školy dostihového sportu a jezdectví ve Velké Chuchli, které v roce 2013 poničila povodeň. Po čtyřech letech se tak žáci budou opět vzdělávat v blízkosti zdejšího závodiště. Rekonstrukce přišla hlavní město na bezmála 50 milionů korun.
04.09.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků)

Všichni jenom čumí! Žokej Josef Váňa nám sdělil, co si teď myslí o Babišovi a koho chce na Hrad

 
ROZHOVOR „Praktiky ‚rozkraď, co se dá‘ končí,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz příznivec a krajský zastupitel za ANO, několikanásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa. Svěřuje se také, že je příznivcem prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Řeč se stočí i na účast ruských jezdců na dostizích v západní Evropě, tedy, jak se těchto sportovně-společenských akcí dotkly protiruské sankce. O dostihové legendě Váňovi je všeobecně známo, že straní bývalému ministru financí a že je jeho jednoznačný příznivec.
21.08.2017 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (774 článků) , Josef Váňa (186 článků)

Kníže Schwarzenberg naložil ČSSD za Babiše: Moje babička vždycky říkala, že kdo dává příležitost zloději, je sám hříšníkem

 
Vládní krize se posunula do dalšího dějství. Je jasné, že Andrej Babiš (ANO) ministrem financí nezůstane. Akceptoval to i on sám. Teď se vede boj o to, kdo Babiše nahradí. Podaří se najít nástupce, nebo na této otázce celá vláda nakonec vybuchne? V úterních Událostech, komentářích České televize o tom debatovali čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, místopředseda komunistů pro ideologii Josef Skála a poslanec ČSSD Roman Váňa.
16.05.2017 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13753 článků) , Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Roman Váňa (62 článků) , Karel Schwarzenberg (531 článků) , Josef Váňa (186 článků)

Dostihy v Chuchli: Legendární Váňa s »Mrazíkem« vyhrál Velkou dubnovou cenu

 
Teplé počasí a 59. ročník Velké dubnové ceny, který vyhrál svěřenec trenéra Josefa Váni staršího, vylákaly několik tisíc Pražanů do areálu Conseq Parku ve Velké Chuchli. Zájem byl tak velký, že už hodinu před prvním dostihem bylo parkoviště vedle závodiště plné aut. Celkem se jelo osm dostihů, žokejové a koně předvedli během nedělního odpoledne skvělé výkony.
09.04.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků)

Žokej Váňa má nádhernou vnučku: Stejný úsměv, stejná výška, stejně zpocené vlasy! Tady 5 rozdílů nenajdete!

 
Legenda českého dostihového sportu Josef Váňa má vnučku! Ta podoba je NESKUTEČNÁ!
10.02.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků)

Žokej Váňa, poražený v senátních volbách: Druhé kolo je nesmysl, vyhozené peníze

 
Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa (za ANO) považuje porážku ve druhém kole senátních voleb v Karlových Varech za úspěch i neúspěch. Bude se snažit přivést do regionu více peněz alespoň jako nový krajský zastupitel, řekl ČTK. Vítězi a současnému senátorovi Janu Horníkovi (STAN) popřál ještě před konečným součtem.
16.10.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků) , Jan Horník (51 článků)

Škromach hraje o bazének, Váňa zkouší kamaráda. Ostré momenty boje o Senát

 
Druhé kolo senátních voleb v sobotu finišuje a už odpoledne bude jasno o třetině nových senátorů. Zaradují se „zelenáči“, nebo ti, co už v Senátu sedí? Zdeňka Škromacha (ČSSD) vyzvala Anna Hubáčková (KDU-ČSL), za ANO kandiduje i žokej Josef Váňa, který by rád porazil svého kamaráda – senátora Jana Horníka (STAN). A do třetice souboj se senátorkou – Alenu Dernerovou vyzval v Mostě Jiří Šlégr. Dočkáme se překvapení? Vybrali jsme pro Vás trojici zajímavých senátních soubojů.
15.10.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků) , Jan Horník (51 článků) , Jiří Šlégr (405 článků) , Jiří Šlégr (406 článků)

Peníze mi dávají kamarádi. Žokej Josef Váňa vystoupil v ČT

 
Do svého regionu by chtěl lobbováním dostat více peněz. Ve vysílání České televize to dnes dopoledne uvedl žokej Josef Váňa, který usiluje o post senátora na Karlovarsku. Jeho protikandidát, starosta Božího Daru Jan Horník, naopak hlavní smysl práce senátora vidí v dohlížení na tvorbu zákonů.
13.10.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků) , Jan Horník (51 článků)

Váňovi ml. se kůň ani nepohnul. Zvítězil Charme Look s Faltejskem

 
Velká pardubická se letos mimořádně obešla bez větších zranění. Zklamání hned po startu zažil Josef Váňa ml., jeho Rabbit Well se odmítl pohnout. Závod ovládl Charme Look v sedle s Janem Faltejskem, pro kterého jde už o čtvrté vítězství na slavném podniku.
09.10.2016 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků)

Žokej Váňa, hokejista Šlégr i „večerníček“ Chaloupek. Kdo teď bojuje o Senát?

 
Druhé a rozhodující kolo voleb do Senátu začíná úderem páteční 14. hodiny a skončí v sobotu ve dvě odpoledne. Ve 27 duelech má nejvíce šancí hnutí ANO, které tu má 14 kandidátů. Adepti ČSSD a KDU-ČSL postoupili v devíti obvodech, ODS v pěti. Čtyři želízka v ohni mají Starostové a nezávislí spolu se Starosty pro Liberecký kraj. Návrat do Senátu možná čeká TOP 09 díky třem finalistům. Do duelu o senátorské křeslo se probojovali mimo jiné žokej Josef Váňa, autor zvířecích večerníčků Václav Chaloupek nebo hokejista Jiří Šlégr. A bojuje i šéf resortu průmyslu Jan Mládek (ČSSD), který s úspěchem či neúspěchem svázal svou ministerskou kariéru.
09.10.2016 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků) , Jan Mládek (669 článků)

Žokej Váňa letos Velkou pardubickou nepojede. Nemá koně

 
Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa se rozhodl, že letošní závod vynechá. Nevěří, že by jeho kůň Rabbit Hawk zvládl Taxisův příkop. O jeho případné účasti další rok rozhodnou voliči v senátních volbách.
02.10.2016 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků)

Sázkaři mají před volbami jasno. Škromach drtivě zvítězí

 
Jednoznačným favoritem senátních voleb je Zdeněk Škromach z ČSSD. Alespoň podle bookmakerů sázkové kanceláře Fortuna. Na jeho vítězství na Hodonínsku vypsali nízký kurz 1,15:1. Stejně jako na Velké pardubické má dobrý kurz i žokej Josef Váňa, který kandiduje na Karlovarsku za Hnutí ANO. Lidé si budou mohou vsadit na senátní volby, které se konají v říjnu, v nejbližších dnech i u dalších sázkových kanceláří.
23.09.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků) , Zdeněk Škromach (584 článků)

Mladí se sportu nevěnují, neumí ani pořádně udělat kotoul, povzdechl si žokej Váňa

 
ANO nasadilo do senátních voleb v Karlovarském kraji známého žokeje Josefa Váňu. Ani v komunální politice se ale nejedná o zcela neznámé jméno. Několik volebních období působil jako místostarosta Chyše. Jak bude chtít své zkušenosti zúročit v Senátu? A proč se po letech rozhodl vrátit do politiky? O co by se chtěl zasadit? Prozradil nám také, proč do horní komory kandiduje právě za hnutí ANO, a nikoliv za T0P 09 jako před šesti lety ve volbách do Sněmovny. A nejen to…
04.07.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků)

Váňa znovu pojede Velkou pardubickou. Bude historicky nejstarším účastníkem

 
Josef Váňa se po roce a půl vrátil do sedla. V Memoriálu mjr. Miloše Svobody zajel sedmé místo a kvalifikoval se na Velkou pardubickou. Pokud slavný závod, který vyhrál už osmkrát, pojede, stane se ve svých 63 letech historicky nejstarším účastníkem.
25.06.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků) , Josef Svoboda (154 článků)

Váňa se vrací do sedla. Chce zjistit, jestli má jít na operaci

 
Přestože mnozí jeho kolegové už v tomhle věku relaxují a třeba zahrádkaří, třiašedesátiletý Josef Váňa má naopak napilno. V roli trenéra připravuje tři koně na čtvrteční rovinový vrchol České derby ve Velké Chuchli a trénuje i na vlastní start v kvalifikaci Velké Pardubické. Do sedla se vrací po více než roce a půl.
22.06.2016 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků)

A já se ptám, kde je pan Jaceňuk. Mirek Kalousek, Josef Váňa... Hovoří Jaroslav Kubera

 
ROZHOVOR Evropská unie potřebuje dostat klackem, aby se probudila, a pak teprve začne přemýšlet hlavou. Proto se modlím, aby Británie vystoupila z Evropské unie, tvrdí senátor a občanský demokrat Jaroslav Kubera. Prohlásil také, že s Miroslavem Kalouskem je to jako s Karlem IV. Když je toho moc, je toho příliš. Zároveň vyjádřil obdiv Andreji Babišovi, protože mu prochází, co by jiným neprošlo nikdy.
19.05.2016 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků) , Jaroslav Kubera (598 článků) , Miroslav Kalousek (6517 článků) , Miroslav Váňa (41 článků)

Vysloužilí sportovci se hrnou do politiky. Mají jí co nabídnout?

 
Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa oznámil, že bude kandidovat v podzimních senátních volbách za hnutí ANO. Není prvním ani posledním českým sportovcem, který se zkouší prosadit ve velké politice. Otázkou je, jestli překoná mizivý přínos svých předchůdců.
16.04.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (186 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »