Články k osobnosti

Josef Stehlík

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Josef Stehlík »
 

Petice za udělení Řádu Bílého lva stíhači RAF plk. Josefu Stehlíkovi

 
Každá země si má vážit svých hrdinů. Zejména těch, co za její svobodu mnoho trpěli a přinášeli velké oběti. Mezi ně rozhodně patří českoslovenští letci, kteří za druhé světové války bojovali proti fašismu a nacismu na nebi trýzněné Evropy.
20.05.2021 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

„Je to úlet!“ Povinný podíl českých potravin nijak nepomůže, říká šéf zemědělců

 
Hnutí ANO se drží svého návrhu zákona, který by stanovil povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech. A to i přesto, že ho kritizují Hospodářská komora i Svaz obchodu a cestovního ruchu. Podle těch je reforma v rozporu s evropským právem a vedla by ke zdražování a snižování kvality zboží. Člena předsednictva Asociace soukromých zemědělců Josef Stehlík volí ostřejší slova. Nechápe kdo a proč by měl něco takového vůbec kontrolovat.
03.06.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Epicentrum: Povinný podíl českých potravin v obchodech. Dobrý nápad, nebo návrat k socialismu?

 
Více českých potravin v obchodech. Návrh z dílny většiny poslanců hnutí ANO a SPD nyní leží ve Sněmovně. Předpokládá zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Potřebují producenti, obchodníci a spotřebitelé podobný zákon? Nejen o tom hovořil sedlák a člen předsednictva Asociace soukromých zemědělců Josef Stehlík.
02.06.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Neúrodná půda zničila civilizace na Blízkém východě. Hrozí nám totéž? Expert promlouvá

 
Moderátorka Marie Bastlová přivítala ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu předsedu Asociace soukromého zemědělství Josefa Stehlíka. Ten posluchačům popsal, na co se budeme muset připravit v důsledku dlouhotrvajícího sucha.
08.08.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Josef Stehlík: Zemědělská produkce ve světě i v EU stojí na rodinných farmách

 
Z četných vyjádření představitelů velkých zemědělských podniků i našich ministrů zemědělství k budoucnosti Společné zemědělské politiky EU (SZP) po roce 2020 by se mohlo zdát, že o budoucnosti našeho zemědělství rozhodne jen a pouze možné (ne)zastropování (krácení přímých plateb průmyslovým zemědělcům). Česká republika proto dlouhodobě o odmítnutí zastropování usiluje a dokonce se zdá, že by se to mohlo povést. Alespoň tak se vyjádřil ministr zemědělství v demisi Jiří Milek po posledním jednání na půdě EU o podobě SZP.
27.02.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Lídr českých sedláků: Každého ministra, který by s námi nepočítal, donutíme, aby nás bral vážně

 
ROZHOVOR Čeští sedláci nemohou očekávat moc vstřícné kroky vzhledem k tomu, z jakého prostředí přicházejí lidé do politiky. Jsou to podle nich lidé k minulému režimu, s kterým mají sedláci ty nejhorší zkušenosti, minimálně kritičtí. „Ale soukromí zemědělci jsou v České republice natolik silnou a etablovanou skupinou, že těžko může někdo z ministrů přijít s tím, že s nimi nepočítá. S takovým ministrem, respektive s takovým názorem bychom ho velmi rychle vymetli, to musím říci naprosto otevřeně. Takže ať přijde do čela resortu ministr z jakékoli názorové platformy, i třeba té, která se neblíží té naší, my ho přinutíme k tomu, že nás bude brát vážně,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík.
03.01.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Ministerstvo obrany: Vánoční koncert věnoval Ondráš válečným veteránům

 
Za účasti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře, ředitele odboru pro válečné veterány MO plukovníka gšt. Eduarda Stehlíka a dalších představitelů resortu obrany se konal ve Vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze tradiční vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš.
17.12.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stehlík (13 článků) , Josef Stehlík (23 článků) , Jan Stehlík (11 článků)

Zdraží máslo ještě více? Experti to v ČT odhadli takto

 
Co vlastně jíme? Proč to vlastně děláme a kolik za to platíme? Na tyto otázky hledali odpovědi hosté druhé části pořadu Otázky Václava Moravce ČT24 – předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík, šéf Potravinářské komory Miroslav Toman a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.
05.11.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků) , Miroslav Toman (212 článků)

Stehlík (ODS): Jsme svědky nejmasivnějšího útoku na samu podstatu našeho podnikání

 
Každoroční zasedání Valné hromady Asociace soukromého zemědělství ČR je vždy příležitostí ohlédnout se za uplynulým rokem a pokusit se ho zhodnotit. Ve své zprávě tak pravidelně činí předseda této nevládní organizace Josef Stehlík.
06.07.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Josef Stehlík: Marketingový fond? Další z absurdit ministra Jurečky!

 
Ministerstvo zemědělství hodlá zavést, jakožto jednu ze svých priorit, novou daň v podobě povinného příspěvku na propagaci zemědělských komodit.
05.03.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

ASZ: Z Národní konference Venkov 2016 aneb Péči o venkov má sedlák v krvi

 
Zástupci Asociace soukromého zemědělství ČR se zúčastnili Národní konference Venkov 2016, kterou ve dnech 20. – 21. října uspořádal v Litoměřicích Spolek pro obnovu venkova ČR. Mottem konference byl Venkov v hlavě. Asociace se na přípravě konference aktivně podílela a připravila workshop na téma Zemědělství a rodinné podniky v souvislostech, který moderoval předseda ASZ ČR Josef Stehlík.
26.10.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Program Ford Army pomohl prvnímu těžce postiženému válečnému veteránovi

 
Před několika dny proběhlo v Pardubicích ve společnosti AUTO IN slavnostní předání speciálně upraveného vozu rodině těžce postiženého válečného veterána rotmistra Josefa Bělohlávka, který se po autonehodě během výkonu služby potýká s trvalými následky svého zranění. Předání upraveného vozu se zúčastnil plukovník gšt. Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány a vojáci 43. výsadkového praporu v Chrudimi.
22.10.2016 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Zvítězila lobby kolem Vinařského fondu. Šéf Asociace soukromého zemědělství k zákonu o vinařství

 
ROZHOVOR Novela zákona o vinařství přišla na vládu změněna. Přijatelný kompromis byl porušen. Pančování je širším problémem než prodej stáčeného vína. Za dobrým vínem na statek či do vinařství. U levného stolního vína o kulturu prodeje nejde. Kvalitní moravské víno je v rámci EU špičkové. To tvrdí Josef Stehlík, předseda Asociace soukromého zemědělství ČR.
22.01.2016 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Drobný zemědělec promluvil na ČT o výhodách pro velké hráče. A třeba též o tom, jak ničí krajinu řepka

 
Předseda Asociace soukromého zemědělství ČR, soukromý zemědělec Josef Stehlík, zavítal do pátečního Hyde Parku České televize. Podrobně popsal, jak je to s dotacemi. Pokud jsou dnes čeští zemědělci v zisku, což po rekordně úspěšném roce 2014 jsou, je to kvůli dotacím. V závěru se řešila biopaliva. Drobní zemědělci prý kdysi prosazovali model, který „zatrhli“ velcí hráči.
10.04.2015 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Kaňkovský (KDU-ČSL): V Pikárci vzpomínali na letce RAF Josefa Stehlíka

 
V Pikárci se v sobotu 21.3.2015 uskutečnila vzpomínková akce ke 100. výročí narození plukovníka letectva Josefa Stehlíka.
24.03.2015 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Šéf českých farmářů vzpomíná: V roce 1989 byla krajina v žalostném stavu, drancování půdy nebo vody nikdo neřešil

 
25 LET OD LISTOPADU ´89 Obrovské změny přinesla Sametová revoluce i do českého zemědělství. Po násilné kolektivizaci za totality se začaly po 1989 objevovat jako houby po dešti rodinné farmy, které dnes hospodaří na téměř čtyřiceti procentech půdy. Předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Josef Stehlík v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dokládá, jak pozitivní význam měl Listopad nejen pro občany, ale i pro českou krajinu.
22.11.2014 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Sankce nějak přežijeme, ale snižte nám daně, žádají zemědělci. Toto k tomu jejich zástupce řekl v ČT

 
Kvůli sankcím mezi Ruskem a Západem pravděpodobně dojde ke zlevnění některých potravin, což uvítají spotřebitelé. Kdo se však už neraduje, jsou čeští zemědělci. Podle předsedy Asociace soukromého zemědělství Josefa Stehlíka ale nemusí být situace tak horká – stačí, když zasáhne stát.
11.08.2014 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Josefu Stehlíkovi uřízli nohu a potřebuje speciální obuv: Ušili mi každou botu jinou!

 
Josef Stehlík (68) z Pazderné Lhoty u Benešova je kvůli cukrovce už tři roky bez levé nohy a na pravé mu chybí palec. Nechává si proto vyrábět boty na míru. Jenže u ševce zažil pořádný šok! Nejen, že mu ušil za 10 000 korun dvě různě velké boty. Navíc tvrdí, že se to tak dělá!
30.05.2014 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)

Ministr Bendl sel, jeho nástupce Toman sklízel, říká šéf soukromých zemědělců

 
Rozdílné představy o fungování zemědělství, o směřování dotací i o výběru ministra mají dvě organizace, které sdružují zemědělce - Asociace soukromého zemědělství a Agrární komora. Kvůli obsazení šéfa resortu se do sebe před Vánocemi pustili představitelé obou stavovských organizací, rozbuškou se stala nominace nového lidoveckého ministra. Na bližší vysvětlení sporu se ParlamentníListy.cz zeptaly předsedy Asociace soukromého zemědělství Josefa Stehlíka.
16.01.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků) , Josef Toman (17 článků)

ČZU uzavřela memorandum o spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR

 
Další rozvinutí dosavadní spolupráce v oblasti vzdělávání, výzkumu, transferu technologií a znalostí je cílem memoranda o spolupráci, které včera společně podepsali předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Ing. Josef Stehlík a rektor České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) prof. Ing. Jiří Balík, CSc.
14.01.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)
« Předchozí 1 2 Další »