Články k osobnosti

Josef Mašín

  podplukovník československé armády

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Josef Mašín »
 

Mezi prvními jsme vyvěšovali rudý prapor... Zdena Mašínová nechala velice podrobně nahlédnout do minulosti své rodiny

 
Zdena Mašínová byla hostem Martina Veselovského v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV. S moderátorem vzpomínala na otce, válečného hrdinu, na dobu během války a teror nacistů i na pronásledování ze strany komunistů. Řeč padla i na útěk jejích bratrů z Československa a na případný návrat Josefa Mašína do vlasti.
31.10.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Jiří Baťa: Vzkaz nám občanům spoza Velké louže

 
V Lošanech na Kolínsku byla uskutečněna tradiční vzpomínková akce pořádaná k 122. výročí narození generála, pana Josefa Mašína, který patřil k těm nejvýznamnějším českým protinacistickým odbojářům. K přítomným, prostřednictvím vnučky Sandry, z USA promluvil, resp. poslal vzkaz také generálův syn Josef, který se, jak známo, s bratrem a společníkem Paumerem v 50. letech prostřílel do západního Berlína.
13.09.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Na vzpomínkové akci na generála Josefa Mašína zazněl silný vzkaz z USA. Vyslal ho jeho syn Josef

 
REPORTÁŽ Mašínův statek v Lošanech na Kolínsku byl jako tradičně dějištěm vzpomínkové akce pořádané k výročí narození jednoho ze Tří králů, generála Josefa Mašína. Ten patřil k nejvýznamějším českým protinacistickým odbojářům. K přítomným nepřímo z Ameriky promluvil také generálův syn Josef, který se v rámci skupiny dalších v 50. letech prostřílel do západního Berlína.
10.09.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Josef Mašín vzkazuje: Je na čase, aby si Evropa konečně odvykla využívat dobrosrdečnosti Spojených států amerických. Trump dokázal prozatím odstranit nebezpečí války se Severní Koreou

 
ROZHOVOR Brexit nebude ten poslední exit zemí z Evropské unie, která se odcizila původním úmyslům jejich tvůrců. Erdogan je problém pro Evropu, NATO, světový mír. OSN je příkladný projekt, kde demokracie nefunguje. To říká Josef Mašín, poslední přeživší z protikomunistické odbojové Skupiny bratří Mašínů, a pro Parlamentní listy se vyjadřuje i k obchodní válce mezi USA a EU.
29.06.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Josef Mašín: Lituji, že jsme toho v Československu nestihli víc. Mladí Češi mi píší, že se stydí za své rodiče

 
Rozhovor s Josefem Mašínem, jehož otec byl členem protinacistické odbojové skupiny Tři králové, přinesl server Info.cz. „Kdyby můj otec přežil válku, bojoval by proti komunistům stejně jako my,“ zmínil například Josef Mašín.
20.06.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Volby? Zdena Mašínová zažila šok

 
Dcera československého hrdiny Josefa Mašína Zdena je rozhodnutá dát ve druhém kole prezidentské volby hlas Jiřímu Drahošovi. V rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedla, že ji také šokovala velká podpora Miloše Zemana.
14.01.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Josef Mašín (101 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Zdena Mašínová pro PL o Zemanovi: Jestli tady ten ožrala bude strašit ještě 5 let, začnu pochybovat o psychickém zdraví Čechů

 
POTOMCI LEGIONÁŘŮ Nedávno jsem se doslechla, že by mi chtěl dát Mirek Topolánek vyznamenání. No, to si navařil. To může na Hrad zapomenout. Směje se Zdena Mašínová a prozrazuje, komu dá v přímé volbě prazidenta svůj hlas. Její otec Josef Mašín byl jedním z nejchrabřejších legionářů bojujících za prvné světové a pak i za občanské války v Rusku.
09.01.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků) , Josef Mašín (101 článků) , Josef Zeman (75 článků)

Mašínovým opět patří statek v Lošanech. Soudili se o něj léta

 
Zdena Mašínová a její bratr Josef se oficiálně stali majiteli statku v Lošanech na Kolínsku, který byl v minulosti odebrán jejich otci Josefu Mašínovi, uvedly  Seznam Zprávy . Kolínský soud v březnu rozhodl, že Mašín byl v době svého úmrtí v roce 1942 majitelem statku a že smlouvu, kterou postoupil statek svým dětem, podepsal pod nátlakem. 
14.11.2017 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Zdena Mašínová a její bratr se stali majiteli statku v Lošanech

 
Zdena Mašínová a její bratr Josef se oficiálně stali majiteli statku v Lošanech na Kolínsku, který byl v minulosti odebrán jejich otci Josefu Mašínovi, uvedly Seznam Zprávy. Kolínský soud v březnu rozhodl, že Mašín byl v době svého úmrtí v roce 1942 majitelem statku a že smlouvu, kterou postoupil statek svým dětem - Ctiradovi, Josefovi a Zdeně, podepsal pod nátlakem. ČTK informaci potvrdil právní zástupce Zdeny Mašínové Milan Janoušek.
14.11.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Mašínová s bratrem se dočkali. Získali statek na Kolínsku, udělají z něj otcův památník

 
Po dlouhých letech soudních sporů se Zdena Mašínová a Josef Mašín, děti protinacistického odbojáře Josefa Mašína, stali oficiálními majiteli rodinného statku v Lošanech na Kolínsku. Uvedly to Seznam Zprávy. Kolínský soud v březnu rozhodl, že Mašín byl v době svého úmrtí v roce 1942 majitelem statku a že smlouvu, kterou postoupil statek svým dětem, podepsal pod nátlakem.
14.11.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Bojovník proti komunistům Josef Mašín (85): Ničeho nelituji...Měl jsem toho udělat víc!

 
Národní hrdinové, nebo bezcitní vrazi? O Josefu (85) a Ctiradu (†81) Mašínových se už roky vedou diskuze. Své činy se po letech snaží obhájit mladší z bratrů Josef.
15.10.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Josef Mašín v dokumentu: Můj názor byl nestřílet. Nakonec nás ale výstřely zachránily

 
Podle některých vrazi, podle druhých hrdinové. Rodina Mašínova bude tématem příštího dílu rozsáhlého dokumentárního cyklu České televize GEN – Galerie elity národa. Objeví se tak po boku prezidenta Václava Havla, chemika Otty Wichterleho nebo hokejisty Jaromíra Jágra, kteří v pořadu vystupovali v minulosti. Odbojovou činnost bratrů Mašínů dodnes provázejí značné kontroverze.
14.10.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2562 článků) , Václav Havel (5208 článků) , Josef Mašín (101 článků)

Česká pošta připomíná odbojovou skupinu Tři králové

 
Česká pošta představí ve středu 6. září 2017 novou příležitostnou známku s názvem Odbojová skupina Tři králové. Šlo o krycí název daný gestapem zpravodajsko-sabotážní skupině Obrany národa tvořené pplk. Josefem Balabánem, pplk. Josefem Mašínem a št. kpt. Václavem Morávkem. Autorem příležitostné známky s nominální hodnotou 16 Kč je výtvarník Karel Zeman. Autorem rytiny na tzv. obálce prvního dne (FDC) je rytec Jaroslav Tvrdoň.
06.09.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Morávek (15 článků) , Karel Zeman (295 článků) , Josef Mašín (101 článků) , Josef Balabán (2 články)

Josef Mašín: Kdo je Miloš Zeman? USA jsou nejzodpovědnější mocí světa. Nesou břemeno ochrany svobody i vás, kteří nevíte, co mluvíte

 
ROZHOVOR Myslím, že poznámka o konci Islámského státu je trochu ukvapená. Jeho světový vliv, obzvláště na západní civilizace a náš dnešní život, je čím dál tím větší. Tak přemýšlí Josef Mašín, poslední přeživší z protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. A hovoří i o americkém Guantánamu.
21.08.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Josef Mašín (101 článků)

Josef Mašín: Kdo je Miloš Zeman? USA jsou nejzodpovědnější mocností světa. Nesou břemeno ochrany svobody i vás, kteří nevíte, co mluvíte

 
ROZHOVOR Myslím, že poznámka o konci Islámského státu je trochu ukvapená. Jeho světový vliv, obzvláště na západní civilizace a náš dnešní život je čím dál, tím větší. Tak přemýšlí Josef Mašín, poslední přeživší z protikomunistické odbojové Skupiny bratří Mašínů. A hovoří i o americkém Guantánamu.
21.08.2017 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Josef Mašín (101 článků)

Zdena Mašínová může dostat zpět statek. Stát se proti tomu mohl odvolat, ale neudělal to

 
Zdena Mašínová může požádat o nové dědické řízení, ve kterém by mohla od státu získat rodinný statek v Lošanech na Kolínsku. Kolínský soud 1. března rozhodl, že její otec Josef Mašín byl v době svého úmrtí v roce 1942 majitelem statku a smlouvu, jíž postoupil statek svým dětem – Ctiradovi, Josefovi a Zdeně, podepsal pod nátlakem. Státní pozemkový úřad (SPÚ), který ve sporu zastupuje Českou republiku, se proti rozsudku neodvolá. ČTK to dnes sdělil mluvčí SPÚ Hynek Jordán.
24.05.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Mašínová má naději, že získá rodinný statek. Soud povolil nové řízení

 
Zdena Mašínová může požádat o nové dědické řízení, ve kterém by mohla od státu získat rodinný statek v Lošanech na Kolínsku. Kolínský soud 1. března rozhodl, že její otec Josef Mašín byl v době svého úmrtí v roce 1942 majitelem statku a že smlouvu, kterou postoupil statek svým dětem - Ctiradovi, Josefovi a Zdeně, podepsal pod nátlakem. Státní pozemkový úřad (SPÚ), který ve sporu zastupuje Českou republiku, se proti rozsudku nebude odvolávat. ČTK o tom ve středu informoval mluvčí SPÚ Hynek Jordán.
24.05.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Josef Mašín: Jednání prezidenta Trumpa v Sýrii bylo rázné a správné. Pokud by zaútočil i na Severní Koreu, stál bych za ním

 
ROZHOVOR Barometr hospodářského růstu USA dosahuje rekordní úrovně. Podaří-li se Trumpovi třeba jen zastavit rychlost destrukce způsobené Obamou, bude to úspěch. To říká poslední žijící odbojář z protikomunistické skupiny bratří Mašínů a pozdější příslušník speciálních jednotek U.S. Army Josef Mašín. ParlamentnímListům.cz prozradil i to, proč prodával vojenský materiál v Africe.
08.04.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Bývalý „zelený baret“ Josef Mašín: Původní dobrá myšlenka EU se nepovedla. Rozhodnutí dělá nikým nezvolená Evropská komise

 
ROZHOVOR Největším nepřítelem euroatlantické civilizace je liberalismus, který se, hlavně v Evropě, vymknul racionálnímu myšlení. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jeden z vůdců protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů a pozdější příslušník speciálních jednotek Armády Spojených států amerických Josef Mašín.
18.03.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)

Josef Mašín slaví 85. narozeniny. Od Pavla Šafra letí gratulace

 
Dnes slaví 85. narozeniny Josef Mašín, poslední žijící člen známé trojice odbojářů, která se v roce 1953 prostřílela z Československa. Upozornil na to server Fórum24.
08.03.2017 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (101 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »