Články k osobnosti

Josef Hora

  překladatel, básník, prozaik, literární kritik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Josef Hora »
 

Kutnohorsko v ohrožení: Roušky se vrací do obchodů i MHD. Starosta promluvil o strachu

 
Lidé na Kutnohorsku musejí ve veřejných vnitřních prostorech opět nosit roušky, omezeny jsou hromadné akce a zakázány návštěvy ve všech zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory. Mimořádné opatření vydali hygienici kvůli ohnisku koronaviru v Církvici, platí od půlnoci na sobotu, řekli v pátek ČTK mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová a starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO). Viktora pro Blesk Zprávy řekl, že strach je silným slovem, ale že mají v regionu smůlu.
10.07.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)

Praha 4 uzavřela smlouvu na uspořádání akce: Jsou teď zakázané, jen mrháte penězi, zuří zastupitelé

 
Praha 4 uzavřela minulý týden smlouvu s Klubem vojenské historie Gardekorps na uspořádání připomínky pražského povstání. Radnici akce Barikáda 2020 má vyjít na 900.000 korun bez DPH. Smlouvu městská část uzavřela v době, kdy jsou kvůli koronaviru zakázány veřejné akce. V tiskové zprávě to sdělili zastupitelé Jan Hora (Piráti) a Josef Vlach (Piráti). Radní Michal Hroza (TOP 09) kritiku odmítl. Radnice podle něj o peníze nepřijde, i když se akce nebude konat.
30.03.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)

Smrt na přechodu v Kladně: Auto srazilo muže, nepodařilo se ho oživit

 
K tragické dopravní nehodě došlo v ulici Josefa Hory ve středočeském Kladně. Odpoledne tam auto na přechodu pro chodce srazilo muže. Ulice byla kvůli vyšetřování asi dvě hodiny neprůjezdná.
21.01.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)

Hora 2014: Ex-hejtman dostal od spolustraníků výnosnou trafiku

 
Sociální demokraté se umějí o své věrné ovečky postarat. Bývalý hejtman Josef Řihák se nestal senátorem, tak dostal od svých spolustraníků pěknou trafiku. Středočeští radní ho jmenovali předsedou krajské komise pro majetek.
04.11.2014 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků) , Josef Hora (11 článků)

Spolupráci s vítězem voleb v Kutné Hoře odmítlo také Babišovo hnutí

 
Plán vítězné Šance pro Kutnou Horu na vytvoření duhové koalice na kutnohorské radnici ztroskotal. Po Kutnohorské změně a ČSSD ho odmítlo také hnutí ANO. Dnes to oznámil předseda oblastní organizace ANO Josef Kraus. Povolební jednání v Kutné Hoře vede druhé nejsilnější uskupení Kutnohorská změna. Chce sestavit koalici bez vítěze voleb s ANO, ČSSD a případně Alternativou pro Kutnou Horu.
15.10.2014 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)

Starosta Karlovarského kraje: Problémy s ROP SZ odhalily celou řadu nedokonalostí

 
Ani Chodovu se v loňském roce nevyhnuly problémy kolem ROP SZ. Na konci roku udělil zase ÚOHS městu pokutu 300.000 korun za údajné pochybení při výběrovém řízení. Radnice je však rozhodnuta se bránit. Jak? V rozhovoru, který poskytl starosta Josef Hora (HNHRM) našim stránkám, se svěřil nejen se svou kritikou rozhodnutí ÚOHS a zákona o zadávání veřejných zakázek, ale i dalších, jež plánuje rodící se koalice. A nejen s tím.
05.01.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)

Hejtman Středočeského kraje se zúčastnil otevření nové naučné stezky věnované politickým vězňům

 
Hejtman Středočeského kraje se v sobotu 23. listopadu 2013 zúčastnil slavnostního otevření nové naučné stezky v Památníku Vojna u Lešetic na Příbramsku. Přibližně sedm kilometrů dlouhá naučná stezka vede ze Svaté Hory u Příbrami k památníku Vojna. Úvodní ceduli stezky symbolicky odhalil bývalý politický vězeň František Zahrádka z Příbrami spolu s autorem stezky Josefem Hovorkou.
25.11.2013 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků) , Josef František (238 článků)

Hejtman Řihák se zúčastnil valné hromady březohorských baráčníků

 
Valné hromady Vlastenecko-dobročinné obce baráčníků Třemošná Březové Hory, která se konala v sobotu 23. listopadu 2013, se jako host zúčastnil i hejtman Středočeského kraje Josef Řihák. Hejtmana přivítali paňmaminky a sousedé podle starodávného českého zvyku chlebem a solí.
25.11.2013 14:33 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků) , Josef Hora (11 článků)

Hejtman Řihák: Nová komunikace odvádí těžkou dopravu z centra Krásné Hory

 
Hejtman Josef Řihák se zúčastnil slavnostního otevření nové místní komunikace v Krásné Hoře na Příbramsku.
29.10.2013 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků) , Josef Hora (11 článků)

Pražská integrovaná doprava rozšiřuje svou síť až do Poděbrad a Kutné Hory

 
Systém Pražské integrované dopravy (PID) se rozšíří do Poděbrad, Kutné Hory, Uhlířských Janovic a Milovic. Na rozšíření se dnes Praha dohodla se Středočeským krajem. Dnes o tom informoval náměstek pražského primátora Josef Nosek (ODS). Linky PID budou do těchto měst a obcí zajíždět od 10. června.
25.05.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)

Platí desetitisíce za cizí dluhy. Vyhráli soud, o byt se bojí dál

 
Na začátku září rozhodoval Krajský soud v Hradci Králové o tom, zda budou nemocní manželé Radomír (80) a Josefa (75) Pištělákovi z Kutné Hory bydlet ve svém bytě, anebo z něho půjdou na ulici. Rozsudek, který zatím nenabyl právní moci, sice vyzněl v jejich prospěch, vyhráno však zdaleka nemají. Čekají, zda se odvolá insolvenční správce.
07.11.2011 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)
« Předchozí 1 Další »