Články k osobnosti

Josef Fanta

  Architekt

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Josef Fanta »
 

Honosné sídlo architekta Fanty: Prodávají vilu, v níž se zamiloval Masaryk!

 
Dům, který odstartoval slávu čtvrti boháčů v Jevanech u Prahy! Na prodej je vilka, ve které na počátku minulého století žil slavný architekt Josef Fanta (†97), autor staré budovy pražského hlavního nádraží. A v níž se zamiloval Jan Masaryk (†61).
14.01.2019 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fanta (8 článků) , Jan Masaryk (127 článků)

Akademie věd: Experti varují - české lesy uzdraví teprve změna lesního zákona

 
Odborníci z Akademie věd ČR a vysokých škol kritizují současný stav českého lesnictví. Podle jejich názoru totiž ministerstva zemědělství a životního prostředí nedostatečně reaguje na klimatické změny. Například v loňském roce se kvůli přetrvávajícímu suchu a vysokým teplotám rozšířil kůrovec. „Lesníci ale nemají nástroje, jak kůrovcové kalamitě efektivně čelit,“ upozorňuje Josef Fanta z Komise pro životní prostředí AV ČR.
13.01.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fanta (8 článků)

Budovu Ministerstva průmyslu a obchodu Na Františku si přišlo prohlédnout více než 1400 návštěvníků

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádalo tradiční Den otevřených dveří při příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu. Tradičně byl o budovu architekta Josefa Fanty, umístěnou na pravém břehu Vltavy, ze strany veřejnosti velký zájem. Možnost prohlédnout si jednu z dominant nábřeží, známou svojí nezaměnitelnou kopulí, využilo více než 1400 lidí.
29.10.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fanta (8 článků) , Josef František (222 článků)

Národní park Šumava slaví letos čtvrt století. Co chystá?

 
Správa Národního parku Šumava letos slaví 25 let od svého založení. V průběhu celé sezóny se proto bude konat několik akcí, které se budou vázat k tomuto výročí. Tou první bude veřejná přednáška profesora Josef Fanty o tom, jak se daří v českém prostředí skloubit ochranu přírody s lesnictvím a další bude například veřejné setkání všech deseti ředitelů, kteří od roku 1991 stáli v čele Správy Národního parku Šumava.
05.02.2016 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fanta (8 článků)

Ministr Mládek: Přijďte si prohlédnout sídlo českého průmyslu

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádá v úterý 28. října 2014 od 10:00 do 16:00 hodin Den otevřených dveří. Veřejnosti se tak naskytne ojedinělá možnost navštívit hlavní budovu ministerstva Na Františku na Praze 1. Návštěvníci se mohou těšit nejen na prohlídku reprezentativních prostor budovy, ale i na výstavu původních náčrtů a plánů stavby, které v 30. letech minulého století vytvořil známý český architekt Josef Fanta.
20.10.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fanta (8 článků) , Josef František (222 článků)

Na registru aut čekali lidé od půl čtvrté ráno

 
Nejvyšší šanci na přepsání či odepsání auta v registru vozidel lidé mají, pokud na úřad dorazí mezi prvními. Sedmašedesátiletý Josef Fanta proto před bohdaleckým úřadem v Praze 4 čekal už od půl čtvrté ráno. Pořadová čísla rychle zmizela a kdo přišel po deváté, odešel s prázdnou. Úřad jich vydal jen 250, i když registr funguje.
26.07.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fanta (8 článků)

O Šumavě by měl rozhodovat expert. Stráský je neznalý turista

 
Renomovaný vědec Josef Fanta kritizuje postoj současného šéfa Národního parku Šumava Jana Stráského, který chce bojovat s kůrovcem i v nejvíce chráněných oblastech území. Je to prý pomýlený turista, nebo bude profitovat z lobby těžařských firem.
03.04.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fanta (8 článků)

Malíř Jaroslav Fanta slaví životní jubileum

 
Malíř Jaroslav Fanta, přítel fotografa Josefa Sudka, spisovatele a držitele Nobelovy ceny Jaroslava Seiferta či herce Jana Wericha, v pátek slaví 90 let.
07.08.2009 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Seifert (34 článků) , Josef Sudek (99 článků) , Josef Fanta (8 článků)
« Předchozí 1 Další »