Články k osobnosti

Josef Beran

  katolický duchovní, teolog, 33.arcibiskup pražský

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Josef Beran »
 

„Vláda pracuje. Pracuje zrůdným způsobem.“ Prezident Zeman před kamerou promluvil o aktualitách kolem dojednávání kabinetu

 
Prezident Miloš Zeman poskytl televizi Nova rozhovor přímo na zámku v Lánech. V jeho průběhu prozradil, jaké podle něj má současné vyjednávání hnutí ANO s ČSSD šance na úspěch a kdy by podle něj mohla vzniknout nová vláda. Hovořil také o tom, že odstupovat by měli spíš až pravomocně odsouzení členové vlády a nezapomněl ani připojit reakci na sobotní Dukovo kázání, který v něm poukázal na to, že místo na repatriaci kardinála Josefa Berana odjel prezident na sjezd komunistů.
24.04.2018 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků) , Miloš Zeman (23659 článků)

Duka setřel během sobotního kázání Zemana za to, že byl u komunistů. A prezident reaguje

 
Kardinálu Dominiku Dukovi není vůbec nic do toho, jaký program má prezident republiky, řekl dnes televizi Nova prezident Miloš Zeman. Reagoval tak na sobotní Dukovo kázání u příležitosti repatriace kardinála Josefa Berana. Duka v něm upozornil, že Zeman byl v ten den hostem na sjezdu komunistické strany.
24.04.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (961 článků) , Josef Beran (34 článků) , Miloš Zeman (23659 článků)

Historik Jaroslav Šebek pro PL: Drahoš by byl lepší prezident než Zeman. Překvapilo mě, že Duka nemlčel

 
ROZHOVOR I když si historik Jaroslav Šebek z Historického ústavu Akademie věd ČR myslí, že lepším prezidentem by byl Jiří Drahoš, současnou hlavu státu Miloše Zemana pochválil za jeho výroky na sjezdu komunistů. Ale mrzí ho, že se prezident nezúčastnil bohoslužby na počest kardinála Josefa Berana. „Ukazuje se, že i transfer ostatků může nakonec vyvolat velice silnou politickou reakci, která byla v podobě vystoupení kardinála Duky na sobotní bohoslužbě. Kardinál Beran sem přichází v době, která je zmatená, a on svým jasným postojem, který dával jak v době nacismu, tak v době komunismu, byl velkým příkladem,“ prohlásil Jaroslav Šebek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
24.04.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků) , Miloš Zeman (23659 článků) , Jiří Drahoš (1142 článků) , Josef Šebek (12 článků)

Paroubek: Česká společnost je stále rozdělena

 
M. Zeman chtěl z řady důvodů, z jeho hlediska dobrých důvodů, navštívit sjezd KSČM. Prakticky v tom samém čase, v sobotu, probíhala ve Svatovítské katedrále, za účasti celé řady ústavních činitelů a prakticky celé české pravice, slavnostní mše na počest kardinála a bývalého arcibiskupa pražského, Josefa Berana.
24.04.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

Pohřeb kardinála Berana: Už jen pár kroků a…Církev mu zaručí nebe!

 
Přežil koncentrák i zlovůli komunistů a teď by mohl vstoupit na nebe. Proces blahořečení, který toto garantuje, je v případě kardinála Josefa Berana (†80) u konce, tedy alespoň v Česku.
24.04.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

V katedrále svatého Víta si lidé znovu připomínají poselství života kardinála Berana

 
V katedrále svatého Víta v Praze si dnes lidé znovu připomínají osudy a poselství života kardinála Josefa Berana. Někdejší pražský arcibiskup, který strávil velkou část života jako vězeň nacismu a komunismu, zemřel v exilu a dnes bude podle svého posledního přání v pražské katedrále pohřben. Jeho ostatky byly před několika dny převezeny z Vatikánu, kde spočívaly v papežské hrobce v bazilice sv. Petra. Dnešní bohoslužbu vede pomocný pražský biskup Václav Malý.
23.04.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Malý (78 článků) , Josef Beran (34 článků) , Petr Václav (849 článků)

V chrámu sv. Víta uložili ostatky kardinála Berana: Vyplnilo se mu poslední přání

 
Ve svatovítské katedrále se v pondělí večer sešli lidé, aby se zúčastnili bohoslužby a uložení ostatků kardinála Berana do sarkofágu ve zdech chrámu po boku jiných velikánů. Když v roce 1969 kardinál Josef Beran umíral ve vynuceném exilu ve Vatikánu, jedním z jeho posledních přání bylo navrátit se do své vlasti a být pohřben právě na tomto svatém místě.
23.04.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

ÚSTR: Nový web přibližuje osobnost Josefa kardinála Berana

 
Ústav pro studium totalitních režimů se připojil k těm, kteří přivítali návrat arcibiskupa pražského a primase českého Josefa kardinála Berana z nuceného exilu zpět do vlasti.
23.04.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

V katedrále sv. Víta budou pohřbeny ostatky kardinála Berana

 
Dnes večer budou v katedrále sv. Víta uloženy ostatky kardinála Josefa Berana, někdejšího pražského arcibiskupa a politického vězně dvou totalit. Zemřel v exilu ve Vatikánu v roce 1969, komunistický režim mu neumožnil vrátit se do vlasti za jeho života ani po smrti, připomíná ČTK.
23.04.2018 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

Dnes uloží ostatky kardinála Berana: Proč spočine v kapli sv. Anežky?

 
Ostatky kardinála Josefa Berana (†80) se 49 let po jeho smrti ve Vatikánu vrátily do jeho milované rodné vlasti. Právě dnes budou uloženy v kapli sv. Anežky Katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Proč právě tam?
23.04.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

Všichni oslavují kardinála Berana. Ale o tom jak hájil Jana Husa se trapně mlčí, všiml si komentátor

 
Kardinál Josef Beran, kterého pronásledovali jak nacisté, tak komunisté, se po takřka padesáti letech vrátil do vlasti. Přál si být pohřben v české půdě, ale komunisté mu toto poslední přání odmítli splnit, když v roce 1969 zemřel. Kardinálovy ostatky se vrátily do chrámu sv. Víta na Pražském hradě až v dubnu 2018. Docent Radim Valenčík si v souvislosti s touto událostí vzpomněl na slova, která Beran pronášel o mistru Janu Husovi.
22.04.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (159 článků) , Josef Beran (34 článků)

Mše za kardinála Berana: Jeho návrat do vlasti trval 53 let!

 
Klidný život rozhodně neměl kardinál Josef Beran (†80). Kvůli pevným názorům si jej vzali na paškál nejprve nacisté a vláčeli jej po dvou koncentračních táborech. Hitlerův režim ale trumfli komunisté, kteří ho vyhnali a on se po strastiplné cestě vrátil do vlasti až nyní.
22.04.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

Duka varoval před rostoucí mocí komunistů. Vyzval prezidenta Zemana k "jasnému slovu"

 
Chvíle, kdy se komunisté přes volební porážku dožadují stále většího podílu na moci, patří podle kardinála Dominika Duky k rozhodným hodinám českého národa. „O to větší zodpovědnost je na hlavě státu, aby zaznělo rozhodné slovo,“ řekl dnes Duka ve svém kázání při mši v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kterou slouží u příležitosti repatriace kardinála Josefa Berana. Bohoslužba je sloužena ke cti sv. Vojtěcha. Za svá slova sklidil Duka bouřlivý potlesk, píše ČTK.
21.04.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků) , Dominik Duka (961 článků)

Poslední cesta kardinála Berana: Po 50 letech spočinul v katedrále sv. Víta

 
Bezmála padesát let. Tak dlouhá doba uplynula, než mohlo být vyplněno poslední přání kardinála Josefa Berana vrátit se do vlasti. Za svého života se toho kvůli zvůli totalitního režimu nedočkal. Dnes konečně najdou jeho ostatky definitivní místo posledního odpočinku. Jeho rakev, která byla do Praha převezena v pátek z Vatikánu, bude v pondělí uložena v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman tou dobou řečnil na sjezdu komunistické strany, kvůli ktré si kardinál mnohé vytrpěl
21.04.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků) , Miloš Zeman (23659 článků)

Z vlasti ho vyštvali komunisté: Kardinál Beran už je DOMA!

 
Můžeš do Vatikánu, ale už se nikdy nesmíš vrátit. Někdejší pražský arcibiskup Josef Beran (†80) tehdy »nabídku« komunistů přijal a do vlasti se za svého života skutečně už nepodíval. Až teď, po půl století, se rakev s kardinálovými ostatky s veškerou slávou vrátila do Česka.
21.04.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

Poslední cesta kardinála Berana: Věřící uctili na Strahově jeho památku modlitební vigilií

 
Ostatky někdejšího pražského arcibiskupa, kardinála a primase českého Josefa Berana jsou v Praze. Ve čtvrtek je slavnostně vyzdvihli z podzemní kaple vatikánské baziliky sv. Petra, kde od jeho smrti v roce 1969 spočívaly mezi ostatky papežů. Poté je letecký speciál přepravil do Česka, aby byly uloženy v katedrále svatého Víta. Než tam ale budou vystaveny a uloženy, stráví jednu noc v bazilice Nanebevzetí Panny Marie Strahovského kláštera.
20.04.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

VIDEO Ostatky kardinála Berana přivezlo letadlo z Vatikánu

 
Za zvuků kostelních zvonů přistál dnes v 18:00 v Praze vojenský speciál s ostatky kardinála Josefa Berana. Na letišti ve Kbelích někdejšího politického vězně dvou totalit a významnou duchovní autoritu českých věřících, pohřbeného v nuceném exilu, přivítali zástupci státu i církve. Kolona s rakví a doprovodem se poté vydala do dejvického Arcibiskupského semináře. Později večer zamíří do Strahovského kláštera.
20.04.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

Ostatky kardinála Berana se po 50 letech vrátily domů. Z Vatikánu je přivezl vojenský speciál

 
Za zvuků kostelních zvonů přistál ve čtvrtek v 18:00 v Praze vojenský speciál s ostatky kardinála Josefa Berana. Na letišti ve Kbelích někdejšího politického vězně dvou totalit a významnou duchovní autoritu českých věřících pohřbeného v nuceném exilu přivítali zástupci státu i církve. Kolona s rakví a doprovodem se poté vydala do dejvického Arcibiskupského semináře. Později večer zamíří do Strahovského kláštera.
20.04.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

Návrat domů 50 let po smrti: Útrapy kardinála Berana (†80)

 
Do vlasti se dnes vrací muž, kterého nacisté týrali koncentrákem a komunisté afrodiziaky. Necelých 50 let po smrti se kardinálovi Josefu Beranovi (†80) splní jeho poslední přání – být pohřben v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Kardinálovy ostatky byly včera vyzvednuty z papežské krypty.
20.04.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)
« Předchozí 1 2 Další »