Články k osobnosti

Josef Abrhám

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Josef Abrhám »
 

Tradiční Běh výčepních ve Varech: Vzpomínka na Vrchní, prchni! i zesnulého Abrháma

 
Na 56. ročníku karlovarského filmového festivalu se opět uskutečnil již tradiční Běh výčepních. Několik nadšenců z celé České republiky se po předchozích úspěšných ročnících znovu prohánělo centrem Varů. Událost, již organizuje Plzeňský Prazdroj, se uskutečnila již potřetí, a to jako vzpomínka na legendární snímek Vrchní, prchni! Letos si účastníci připomněli i nedávno zesnulého Josefa Abrháma, hlavní hvězdu kultovního filmu. Jak to vypadalo a kdo si nesměl událost nechat ujít?
08.07.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků)

Rok od úmrtí Libušky Šafránkové (†68): Nemoc před blízkými tajila do poslední chvíle

 
Herečka Libuška Šafránková (68) zemřela přesně před rokem. Dne 7. června 2021 nastoupila do nemocnice na plánovaný zákrok, o dva dny později však navždy odešla. Se všemi se ale stihla naposledy rozloučit. Eliška Balzerová na ni na pohřbu Josefa Abrháma, který proběhl dne 6. června, pro web eXtra.cz zavzpomínala. 
09.06.2022 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Eliška Balzerová (212 článků)

Josef Abrhám očima hvězd: Fridrichovou pozval domů, zdrcený Pyško a slib Dvořáka divákům

 
Bezmála o rok přežil slavný herec Josef Abrhám (†82) svou milovanou choť Libuši Šafránkovou (†68). Na jeho pohřeb, který se konal v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově, na něj přišlo zavzpomínat mnoho českých hvězd. Mezi nimi byla i novinářka a moderátorka Nora Fridrichová (44), herec Alexej Pyško (65) či generální ředitel ČT Petr Dvořák (57), kteří pro eXtra.cz zavzpomínali na jednoho z našich největších hereckých velikánů.
08.06.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Alexej Pyško (44 článků) , Petr Dvořák (816 článků) , Nora Fridrichová (429 článků) , Petr Dvořák (811 článků) , Josef Dvořák (181 článků)

Martin Dejdar o Abrhámovi: Byl tichý, pokorný a budil obrovský respekt

 
Před několika týdny opustil svět československé kinematografie a dramatu jeden z jeho velikánů, herec Josef Abrhám (†82). Jeho přátelé, kolegové i fanoušci měli možnost se s ním naposledy rozloučit během církevního smutečního obřadu, který se konal v kostele Sv. Anežky České v Praze na Spořilově. Na slavného herce přišel zavzpomínat i herec Martin Dejdar (57).
07.06.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Martin Dejdar (535 článků)

Tajemství Josefa Abrháma (†82): S Libuškou žili poslední půlrok odděleně!

 
Během pondělního pohřbu legendárního herce Josefa Abrháma (†82) vyšla najevo překvapivá věc. Poslední půlrok, když ještě žila Libuška Šafránková (†68), totiž bydleli odděleně! Zdravotní stav Abrháma byl již v tu dobu vážný a staral se o něj jeho syn Josef Abrhám mladší. Během proslovu na pohřbu prozradil tuto informaci římskokatolický kněz Jakub Sadílek. 
07.06.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků)

Zdrcený Svěrák na pohřbu Abrháma: Byl to komediální talent a člověk, jak se patří

 
V pondělí hodinu po poledni se svět české kinematografie ve smutku a vší úctě rozloučil s jednou z ikon československého filmu hercem Josefem Abrhámem. Kostel sv. Anežky České na pražském Spořilově, kde se konala pohřební ceremonie, doslova praskal ve švech. Na poslední cestu ho přišla vypravit nejen nejbližší rodina a přátelé, ale i mnoho kolegů či lidí, kteří jeho filmy milovali. Na pohřeb slavného herce samozřejmě přišel i jeho blízký kamarád Zdeněk Svěrák (86), herec a scenárista, v jehož filmech Abrhám exceloval. Co řekl v rozhovoru pro eXtra.cz?
07.06.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (365 článků) , Josef Abrhám (320 článků)

Vzpomínky na Josefa Abrháma: Dvouhra s Krampolem, nákupy se Šinkorovou a osvojení Magnuska

 
V pondělí se v kostele svaté Anežky České na pražském Spořilově sešlo mnoho slavných osobností ze všech možných uměleckých sfér. S jedním z nejslavnějších a nejlepších českých herců Josefem Abrhámem (†82) se přišli rozloučit jeho přátelé, mezi nimiž byli i herec Jiří Krampol (83), režisér Tomáš Magnusek (37) či herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová (49). Ti pro eXtra.cz zavzpomínali na jedinečnou Abrhámovu osobnost. 
07.06.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Šinkorová (347 článků) , Josef Abrhám (320 článků) , Jiří Krampol (1007 článků) , Tomáš Magnusek (110 článků)

Nemluvná Ina z Nemocnice na kraji města: Jak dnes vypadá Andrea Čunderlíková (70)

 
Na smutečním obřadu herecké legendy Josefa Abrháma (†82) nechyběla řada významných hostů. Z davů jeho hereckých kolegů dorazila i Andrea Čunderlíková (70), po jejímž boku si Abrhám zahrál ve slavném seriálu Nemocnice na kraji města. Čunderlíková v něm ztvárnila roli nemluvné zdravotní sestry Iny.
07.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Andrea Čunderlíková (22 článků)

Milovaná Libuška Šafránková by slavila 69: Josef Abrhám kvůli ní opustil i slavnou zpěvačku

 
Oblíbená česká herečka Libuše Šafránková by dnes oslavila 69. narozeniny. Těch už se ale bohužel nedočká, protože před rokem odešla do filmového nebe. V tom už je i její milovaný manžel Josef Abrhám, jenž ztrátu své lásky neunesl a před nedávnem zemřel také. Ti dva spolu dokonale ladili, podle portálu blesk.cz měli dokonce podmínku, že ve filmech budou hrát jen společně.
07.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Libuše Šafránková (379 článků)

Rozesmátá smuteční hostina za Josefa Abrháma: Uvolněný syn, Macháček s Bartoškou a držák Havlová

 
Přátelé a známí se dnes v pražském kostele sv. Anežky na Spořilově rozloučili s hercem Josefem Abrhámem. Po skončení hlavního obřadu část hostů pokračovala na takzvaný kar, tedy zapíjení zemřelého. V restauraci Eureka se sešly známé herecké osobnosti jako Eliška Balzerová, Jiří Bartoška, nebo Dagmar Havlová a vzpomínání na Abrháma vzali dosti zvesela.
06.06.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Jiří Bartoška (812 článků) , Dagmar Havlová (1461 článků) , Eliška Balzerová (212 článků) , Jiří Macháček (290 článků)

Potoky slz sestry Libušky na pohřbu Abrháma: Borůvka z Básníků nemohla zastavit pláč

 
Nával emocí zmohl na pohřbu herce Josefa Abrháma Miroslavu Šafránkovou, sestru Abrhámovy ženy Libuše Šafránkové. Ta při smutečním obřadu nedokázala zastavit přívaly slz. Miroslava se v mládí rovněž věnovala herectví. Proslavila se hlavně svými ikonickými rolemi ve filmech Malá mořská víla nebo Jak svět přichází o básníky. V prvním jmenovaném si zahrála i se svou sestrou.
06.06.2022 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Libuše Šafránková (379 článků) , Miroslava Šafránková (33 článků)

Šťastný okamžik v údolí smutku: Syn Josefa Abrháma bude popáté tatínkem

 
Pohřeb je vždy velmi smutnou událostí a na posledním rozloučení s jedním z českých nejoblíbenějších herců Josefem Abrhámem (†82) tomu nebylo jinak. Ačkoli jediný syn hvězdy české kinematografie Josef Abrhám ml. přišel v rozmezí pouhých pár měsíců jak o tatínka, tak o milovanou maminku herečku Libuši Šafránkovou (†68), jednu příjemnou událost má před sebou. Jeho manželka Ludmila je v požehnaném stavu.
06.06.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků)

Poslední slova na mši Abrháma: Janžurová rozesmála celý kostel, Havlová překvapila vtipem

 
Na závěr posledního rozloučení s hercem Josefem Abrhámem (†82) pronesl řeč nejen Jan Kačer, ale také Dagmar Havlová, Eliška Balzerová a Iva Janžurová. Bylo znát, že loučení s jejich životním přítelem je těžké, přesto dodrželi sliby, aby bylo rozloučení veselé a neplakali. Slzy se držely těžko, ale úsměv na tváři všem smutečním hostům vykouzlily vtipné historky i neposedné papírky Janžurové.
06.06.2022 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Iva Janžurová (569 článků) , Jan Kačer (178 článků) , Dagmar Havlová (1461 článků) , Eliška Balzerová (212 článků)

Pocta hereckému velikánovi: S Abrhámem se loučila i jeho ikonická filmová auta

 
S Josefem Abrhámem se kromě všech kolegů, přátel a rodiny loučí i jeho slavná filmová auta. Lidé, kteří přišli dát poslední sbohem legendě české kinematografie, tak před kostelem sv. Anežky České na pražském Spořilově mohli vidět zaparkovaný Velorex nebo Hondu Civic. V prvním voze Abrhám řádil ve filmu Vrchní, prchni! a ve druhém zase v seriálu Nemocnice na kraji města. 
06.06.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků)

Pohřeb roku OBRAZEM: Sbohem Abrhámovi přišli dát všichni od Patrasové po Bartošku

 
S hereckou legendou Josefem Abrhámem (†82) se přišel rozloučit snad každý, kdo svým působením ovlivnil českou kinematografii. Smuteční hosté se začali scházet u kostela sv. Anežky České po 12. hodině. Poslední sbohem přišli kromě rodiny vyjádřit i Abrhámův nejlepší přítel Jan Kačer, Igor Bareš, Iva Janžurová, Jan Hrušínský, Jiří Bartoška, Josefova filmová láska z Vrchní, prchni! Dagmar Patrasová nebo Miroslava Šafránková, sestra loni zesnulé Libušky.
06.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Igor Bareš (138 článků) , Jiří Bartoška (812 článků) , Iva Janžurová (569 článků) , Jan Kačer (178 článků) , Miroslava Šafránková (33 článků)

Dojemné sbohem od vnoučat: Děti a jejich matky se rozloučily s dědečkem Josefem Abrhámem

 
S hereckým velikánem Josefem Abrhámem (†82) se přišli naposledy rozloučit příbuzní, slavné osobnosti i fanoušci. Syn Josef Abrhám mladší se chopil organizace a pohřební službě pomáhal i se smuteční výzdobou. Mezi záplavou věnců se vyjímal ten od Abrhámových vnoučat.
06.06.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků)

Pohřeb Josefa Abrháma: Česko vyprovází hereckého velikána za milovanou Libuškou

 
Česko se loučí s hercem Josefem Abrhámem (†82), který odešel do nebe za svou manželkou Libuší Šafránkovou (†68) 16. května. Poslední rozloučení se koná v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově, kam mají přístup nejen smuteční hosté, ale i fanoušci. Aktuálně v kostele podle redaktora eXtra.cz probíhají přípravy před zádušní mší. Doménou smuteční výzdoby je dojemná černobílá fotografie Josefa s Libuškou. 
06.06.2022 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků)

Poslední rozloučení Josefa Abrháma: Další podrobnosti pohřbu. Víme, kdo vystoupí nad rakví

 
Pohřeb miláčka národa, herce Josefa Abrháma (†82) se uskuteční již dnes. Dojde k němu ve 13 hodin v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově, tedy na úplně stejném místě, kde se loni naposledy loučil se svou milovanou manželkou Libuší Šafránkovou (†68). Redakce eXtra.cz zjistila i to, kdo bude k umělci promlouvat nad rakví.
06.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků)

Blíží se pohřeb Josefa Abrháma (†82): Takhle na něj zavzpomínaly české celebrity

 
V pondělí 6. června proběhne poslední rozloučení s hercem Josefem Abrhámem (†82) v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. Jak na legendárního herce vzpomínají české osobnosti v čele s Jiřím Krampolem nebo Václavem Koptou?
05.06.2022 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Václav Kopta (250 článků) , Jiří Krampol (1007 článků) , Josef Kopta (13 článků)

Poslední rozloučení s Abrhámem (†82)! Rodina zveřejnila parte s tajemným citátem

 
Charismatický herec Josef Abrhám zemřel 16. května ve věku dvaaosmdesáti let. A stejně jako před rokem jeho milovaná žena Libuše Šafránková (†68) i on bude mít pohřeb v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. Na dveřích kostela se nyní objevilo hercovo parte, které odhalilo, že se poslední rozloučení uskuteční 6. června od 13 hodin. 
03.06.2022 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Libuše Šafránková (379 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »