Články k osobnosti

Johnson Johnson

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Johnson Johnson »
 

Neuměl ani slovo anglicky, teď bude šéfovat školství. V britské vládě zasedne bohatý migrant

 
Britský premiér Boris Johnson dnes zahájil dlouho očekávanou reorganizaci svého kabinetu. Ve funkci ministra zahraničí skončí Dominic Raab, který se stane ministrem spravedlnosti a nově bude rovněž místopředsedou vlády. Raaba v čele diplomacie nahradí dosavadní ministryně obchodu Liz Trussová. Resort justice opouští Robert Buckland, rezignaci již oznámil také ministr školství Gavin Williamson. Ve funkci skončil rovněž ministr pro bydlení a místní samosprávy Robert Jenrick, jehož nahradí Michael Gove, oznámila Johnsonova kancelář. Williamsona ve funkci nahradí Nadhim Zahawí, který do Británie přišel s rodiči, když mu bylo 9 let. Tehdy neuměl ani slovo anglicky, uvedl list Daily Mail.
16.09.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Gove (11 článků) , Robert Johnson (3 články) , Michael Johnson (16 článků) , Michael Johnson (14 článků) , Robert Boris (2 články) , Michael Johnson (14 článků) , Michael Johnson (14 článků) , Michael Johnson (16 článků) , Robert Johnson (3 články) , Michael Johnson (10 článků) , Michael Johnson (10 článků) , Michael Michael (1720 článků) , Robert Johnson (1 článek) , Robert Johnson (1 článek) , Robert Johnson (1 článek) , Michael Johnson (5 článků) , Michael Johnson (5 článků) , Michael Johnson (5 článků) , Robert Michael (10 článků) , Johnson Johnson (306 článků) , Michael Michael (16 článků)

3. dávka a mixování: Viroložka Tachezy řekla, zda je po AstraZenece vhodná jiná vakcína

 
Od 20. září začne Česko očkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19. Doporučeno je očkování zejména lidem, kterým hrozí při nákaze vyšší riziko, tedy starším 60 let a chronicky nemocným. Posilující dávky budou jen mRNA vakcínami od firem Pfizer/BioNTech a Moderna, dostanou je i zájemci, kteří byli dříve očkovaní vektorovou vakcínou Astra Zeneca nebo jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Blesk Zprávy se zeptali viroložky RNDr. Ruth Tachezy a členky Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) , zda je vůbec možné kombinovat vakcíny a zda nás případně čeká čtvrtá dávka.
01.09.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

„Ať jde do háje.“ Biden, USA a Afghánistán: To zaznělo. Ben Kuras odhaluje

 
OBZOR BENJAMINA KURASE Britský velitel se na kábulském letišti aktivně snažil řídit evakuaci. Americký kolega mu sdělil, „ať se tolik nesnaží“. Brit ho poslal do háje. Britský expremiér Tony Blair ve věci Afghánistánu označil prezidenta USA Bidena za „idiota“. Tato a další méně známá fakta vybírá pro ParlamentníListy.cz spisovatel Benjamin Kuras. Ten v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí oživuje nápad na řešení migrace: Tábory na hranici EU. „Ne koncentrační, ale pionýrské,“ odráží liberální kritiku.
26.08.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ben Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články) , Ben Johnson (1 článek) , Ben Johnson (1 článek) , Ben Johnson (1 článek) , Benjamin Johnson (1 článek) , Ben Johnson (1 článek) , Johnson Johnson (306 článků)

Primátor Hřib: Jednodušeji už to nejde

 
Od pondělí 9. srpna 2021 nabídne Metropolitní očkovací centrum v Kongresovém centru na Vyšehradě možnost očkování pro předem neregistrované zájemce také jednodávkovou vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson. Registrovaní budou nadále očkovaní vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer/ BioNTech.
07.08.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Macronovi i Biden u moře, Čaputová v chaloupce a co Putin? Světoví lídři dovolenkují doma

 
Na letní dovolenou se lidé těší celý rok a politici a světoví lídři nejsou žádnou výjimkou. Kam vyrážejí Joe Biden, Emmanuel Macron nebo třeba Zuzana Čaputová? Pokud čekáte, že prezidenti vyhledávají exotiku, mýlíte se. Americký prezident se navrací do svého domovského státu Delaware, jeho francouzský protějšek využívá možnost zajet si na letní prezidentské sídlo a prezidentka sousedního státu obdivuje krásy Tater. V tuzemsku zůstává i britský premiér Boris Johnson – kam letos vezme těhotnou manželku a ročního synka?
06.08.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (586 článků) , Emmanuel Macron (536 článků) , Kam Kam (414 článků) , Johnson Johnson (306 článků)

Upřímnost, otevřenost, útěcha: Johnsonova „vydřička“ sklízí uznání za slova o ztrátě dítěte

 
Zpráva, že britský premiér Boris Johnson (57) se svou manželkou Carrie (33) čekají druhé dítě, obletěla nejen Británii, ale celý svět. Kromě gratulací se velká pozornost upírá na britskou „paní premiérovou“, která otevřela téma, jež je stále považováno za tabu. Johnsonová se svěřila s tím, že si prošla samovolným potratem. Za svou zpověď sklidila obdiv a uznání, uvedl list Daily Mail.
02.08.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Boris Johnson bude opět otcem: Premiérova manželka se svěřila s bolestivým tajemstvím

 
Před několika týdny se britský premiér Boris Johnson (57) oženil, nyní se těší z další radostné novinky, jeho žena Carrie oznámila, že je těhotná. V dojemném příspěvku také odhalila smutnou informaci, že začátkem roku potratila. 
31.07.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Boris Johnson čeká s manželkou dalšího potomka. Počet dětí premiér už nekomentuje

 
"Vnímám jako neuvěřitelné požehnání, že jsem znovu těhotná, a současně se cítím jako uzlíček nervů," napsala Carrie Johnsonová.
31.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Johnsonova „vydřička“ je podruhé těhotná. Premiérova žena také přiznala potrat

 
Je to jen pár týdnů, co se britský premiér Boris Johnson oženil, nyní má ale další důvod k radosti. Jeho manželka Carrie Symondsová, přezdívaná „vydřička“, oznámila, že očekává druhé dítě. Prozradila také, že během tohoto roku prodělala potrat. Pár už spolu vychovává syna jménem Wilfred Lawrie Nicholas Johnson, který se mu narodil loni v dubnu.
31.07.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Britskému premiérovi dělá starosti „milostné puzení“ jeho psa Dilyna

 
Britský premiér Boris Johnson uvedl, že mu dělá starosti „milostné puzení” jeho psa, který obskakuje nohy všech okolo, čímž způsobuje trapné situace. Ministerský předseda o tom hovořil při setkání s policejními psovody v anglickém Guildfordu, informovala agentura DPA.
31.07.2021 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Premiérova dcera se živí tělem: Kypré tvary už jsou zřejmě zase v kurzu. Z extrému do extrému, píší lidé

 
Body positivity neboli kladný vztah ke svému tělu se ve světě skloňuje čím dál častěji. Například dcera britského premiéra Borise Johnsona Lara Johnson-Wheeler (28) vystavila na titulní stranu magazínu Tatler na odiv své kypré tělo ve tvaru přesýpacích hodin. 
29.07.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Očkovaní z EU a USA do Anglie bez izolace. A Johnson navrhl vestičky pro antirouškaře

 
Britská vláda ve středu rozhodla, že plně naočkovaní občané zemí Evropské unie a Spojených států budou moci od 2. srpna cestovat do Anglie, aniž by museli do desetidenní izolace, informovala agentura Reuters. Nové opatření má platit pro cestující ze zemí, které britská vláda pokládá za nízce či středně rizikové. Českou republiku Londýn považuje z hlediska šíření koronaviru za středně rizikovou. Britský premiér Boris Johnson navíc médiím sdělil, jaké tresty si představuje pro odmítače nošení roušek.
28.07.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Premiér promluvil o potížích s „milostným puzením“: Psisko z Downing Street obtěžuje návštěvy

 
Britský premiér Boris Johnson uvedl, že mu dělá starosti „milostné puzení jeho psa, který obskakuje nohy všech okolo, čímž přivozuje trapné situace. Ministerský předseda o tom hovořil při setkání s policejními psovody v anglickém Guildfordu, informovala agentura DPA.
28.07.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Pes britského premiéra má "milostné puzení". Johnsonovi vadí, že obskakuje lidem nohy

 
Britský premiér Boris Johnson uvedl, že mu dělá starosti "milostné puzení" jeho psa, který obskakuje nohy všech okolo.
28.07.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Očkování na počkání: Fronty na jednodávkovou vakcínu v Jihlavě a další nová centra

 
Na zahájení očkování proti novému koronaviru bez registrace čekaly dnes v Jihlavě desítky lidí. Očkovací centrum v Hruškových Dvorech je začalo přijímat hodinu po poledni. Podává jim jednorázovou vakcínu Johnson & Johnson (Janssen). Lidé čekali venku v řadě, další přicházeli i po otevření centra.
27.07.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Opioidová krize v USA: Zemřelo už půl milionu lidí, farmaceutičtí giganti mají zaplatit stamiliardy

 
Jde o mnohem víc než jen o drogový skandál; během opioidové krize přišlo v USA o život více než půl milionu lidí. Na základě nové dohody by Johnson & Johnson spolu se třemi dalšími farmaceutickými společnostmi měly zaplatit stamiliardy za vyřešení tisíců právních nároků v souvislosti s opioidovou epidemií, píše Deutsche Welle.
23.07.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Očkování bez registrace i v Jihočeském kraji. Jednorázová Johnson & Johnson

 
Jihočeský kraj se rozhodl pro očkování neregistrovaných osob. Bude zahájeno příští týden, a to v očkovacím centru na Výstavišti České Budějovice. Kraj neplánuje využít očkování v obchodních centrech nebo nádražních halách. „Naším cílem je dosažení maximální proočkovanosti obyvatel kraje," řekl tamní hejtman Kuba (ODS).
23.07.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

„Povinnost vakcíny? Takže já nehraju.“ Zpěvák Eric Clapton: Diskriminace. Mně bylo po očkování zle

 
V září se očekává, že počet případů covid pozitivních opět vzroste. A britský premiér Boris Johnson proti tomu chce bojovat tak, že do klubů budou od konce září moct jen očkovaní. Což se nelíbí jednak provozovatelům, ale také některým umělcům. Světoznámý zpěvák a kytarista Eric Clapton dokonce prohlásil, že tam, kde je diskriminované obecenstvo, prostě hrát nebude a koncert klidně zruší. Měl totiž velice špatnou zkušenost s očkováním.
22.07.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (70 článků) , Johnson Johnson (306 článků)

Velká studie o účinnosti vakcín: Která nejlíp zabírá na nebezpečnou deltu?

 
Ve světě řádí nakažlivější forma covidu-19 známá jako varianta delta, poprvé byla objevena v Indii, kde letos na jaře způsobila smrtící druhou vlnu nákazy, i proto se mutace zprvu nazývala indická. Pozornost laické a hlavně vědecké veřejnosti se upírá na vakcíny a jejich účinnost. Newyorští virologové představili novou studii, která uvádí, že jednodávková vakcína od firmy Johnson & Johnson (J&J) je proti variantě méně efektivní než očkovací látky společností Pfizer a Moderna, uvedl list Daily Mail.
22.07.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)

Premiér zarputile odmítal lockdown: „Umírají jen lidé nad 80 let,“ tvrdil Johnson poradci

 
Bývalý hlavní poradce britského premiéra Borise Johnsona Dominic Cummings podal otevřený rozhovor stanici BBC, jedním z témat byl například i podzimní lockdown. Cummings vypověděl, že premiérovi se na podzim 2020 moc nechtělo uzávěru vyhlásit ani zpřísnit omezení spojená s koronavirem.
20.07.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (306 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »