Články k osobnosti

John Stuart

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o John Stuart »
 

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 242. díl. O svobodě myšlení a slova

 
Podle Stanfordské encyklopedie filozofie je John Stuart Mill (1806-1873) nejvlivnějším anglicky mluvícím filozofem 19. století. Jeho dílo hrálo zásadní roli v utváření tradice klasického liberalismu a ovlivnilo mnoho významných myslitelů, mezi nimi i našeho Tomáše Garrigua Masaryka.
19.05.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: John Stuart (3 články) , John Stuart (2 články)

Boj proti dezinformacím? Ne, často jen politický klacek

 
Institut H21 je spojen s osobou Karla Janečka. Samo toto konstatování by možná v někom mohlo vést k mylnému dojmu, že Institut H21 slouží jeho politickým či jiným ambicím. Kdo se ale chce dobrat pravdě odpovídajícího pohledu na věci, ví, že Institut H21 je de facto výzkumná instituce, sice formálně neakademická, ale na úctyhodné odborné úrovni. Jednou z jejich činností je například vydávání knih, jejichž obsah souvisí velice úzce s pojmem svoboda slova. Před nedávnem jsme v PL.cz obsáhle informovali o vydání knihy prof. Nadine Strossen Nenávist, v níž se autorka vymezuje proti cenzurním praktikám a zákazům svobodně vyslovených názorů. Po této knize vydal Institut H21 knihu Johna Stuarta Milla, myslitele z 19. století, s názvem O svobodě myšlení a slova. K této knize se ještě v budoucnu vrátíme.
02.04.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: John Stuart (3 články) , John Stuart (2 články)

Karol Hrádela: Zcela chápu, že mnoha lidem vadí Babiš

 
John Stuart Mill, anglický filosof, empirik, politický ekonom a liberální politik poloviny 19. století, kdysi napsal: „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.“ Souhlasím s jeho názorem.
10.04.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: John Stuart (3 články)
« Předchozí 1 Další »