Články k osobnosti

John Martin

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o John Martin »
 

Tenistka Martina Navrátilová zuří. BBC jí platí desetkrát méně než mužskému kolegovi

 
Tenistka Martina Navrátilová zuří. Za své komentování přenosů z Wimbledonu totiž od britské veřejnoprávní BBC dostává desetkrát méně než její kolega John McEnroe. Rodačka z české Řevnice přímo prohlásila: „Nejsem z toho nadšená, je to šokující, je to stále televize starých dobrých struktur!“
20.03.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Martina Navrátilová (163 článků) , John Martin (19 článků) , John Martino (8 článků) , John Martin (1 článek) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Ladislav Žák: 500…

 
Dnes je to pět set let, co ve Wittenbergu začalo vystoupením Martina Luthera proti odpustkům německé reformační hnutí. Bylo to sice více než století po Husovi a dalších významných českých reformátorech o Johnu Wycliffovi ani nemluvě, ale tehdejší rozvoj knihtisku umožnil udělat z Luthera něco jako bloggera desetiletí. Říká se, že byl autorem více než poloviny knih, které v té době Evropané četli.
31.10.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků)

Britský historik opětovně navštívil kladenské pracoviště ÚZSVM

 
Loňská návštěva pana Johna Martina, historika a autora knihy o atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha, vyvolala v kruzích historiků velký ohlas. Proto se zopakovala i letos.
27.09.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků)

Spor s černochy „hasil“ Trump schůzkou se synem Martina Luthera Kinga

 
Nastupující americký prezident Donald Trump se čtyři dny před inaugurací sešel se synem zavražděného černošského aktivisty Martina Luthera Kinga. Republikán, který řeší nepříjemný spor s částí afroamerické komunity po verbálním útoku na kongresmana Johna Lewise, se od Kingova syna dočkal smířlivé reakce. Dcera legendárního bojovníka za práva černochů naopak Trumpa velmi příkře odsoudila.
17.01.2017 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5738 článků) , John Martin (19 článků) , Martin King (30 článků) , John Martin (19 článků)

Hra o trůny láká na novou řadu temným trailerem. Vyvolává jen další spekulace

 
Premiéra šesté série Hra o trůny bude už za dva měsíce, stanice HBO zatím nenabídla žádný trailer. Teaser nepřináší žádné záběry z nadcházejících epizod, ale pohled do Svatyně tváří v Domu Černé a bílé. Ukáže tváře některých mrtvých ale rovněž živých hrdinů, a to včetně tváře Johna Snowa. Ani tentokrát tedy autoři nic neprozradili. Fanoušci seriálu si na rozuzlení tajemství kolem nemanželského syna Lorda Eddarda Starka budou muset počkat až do premiéry 24. dubna, případně do zveřejnění nového traileru. Hra o trůny vychází z rozsáhlé knižní předlohy spisovatele George R. R. Martina, kterou však již scenáristé "dohnali".
17.02.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: George Martin (33 článků) , John Martin (19 článků) , George Martin (33 článků) , George Martin (33 článků) , Martina Černá (9 článků) , John Martin (19 článků) , George George (807 článků) , George Martin (24 článků)

Buk sem, Buk tam. Analytik Martin Koller rozsuzuje důkazy Američanů, Rusů a Ukrajinců. A předpovídá výsledek šetření sestřelu letadla

 
ROZHOVOR Systém Buk použitý při sestřelení malajsijského boeingu nedodalo Rusko, patří ukrajinské armádě. Vojenský analytik Martin Koller tak vyvrací slova amerického ministra zahraničí Johna Kerryho, který je naopak přesvědčen, že raketu odpálili ukrajinští separatisté, jimž zbraň dodalo Rusko. Koller se vyjádřil také k důkazům Moskvy, která tvrzení Američanů odmítá. Jak je to s kvalitou a věrohodností důkazů obou stran, jako jsou odposlechy, snímky nebo videozáznamy vysvětlil Koller v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
22.07.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků)

Od pohledného muže ke znetvořené ženě s cementem v obličeji. Američanka ale teď hledá novou lásku!

 
Před dvěma lety otřásl její příběh celým světem. Transsexuální Američanka Rajee Narinesingh toužila po tom, co ženu dělá krásnou, ale neměla dostatek prostředků na renomovanou kliniku plastické chirurgie. Rajee naletěla falešné lékařce, která jí do obličeje i těla aplikovala směs příšerného složení – z cementu, lepidel a olejů. Nad ženou se znetvořenou tváří se slitoval lékař John Martin, který poskytl Narinesingh zdarma sérií opravných operací, které jí alespoň částečně navrátily normální vzhled. Pacientka je však z výsledku nadšená a prohlašuje, že je připravena najít si novou lásku.
14.02.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Nové knihy: Vopěnka, Sloan, McBain, Griffinová, Hamiltonová a další

 
Nabídku nových knih uvádí vzpomínková próza Martina Vopěnky. Američan Robin Sloan nabízí záhadný příběh, podobně jako Brit Philip Kerr, který zavádí do Prahy roku 1941. Německý prozaik Friedrich von Borries píše thriller z dnešního New Yorku, kam se vydával za inspirací i Ed McBain. Neméně dobrodružné osudy nabízejí jeho američtí rodáci Clive a Dirk Cusslerovi. Do světa lásky a vášně se vydaly další Američanky Sylvia Dayová i Emily Griffinová. Příběhy ze světa upírů a dalších příšer jsou dílem další americké prozaičky Laurell K. Hamiltonové. Nádavkem jeden nový komiks dvojice Garth Ennis a John McCrea.
13.09.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Clive Cussler (6 článků) , John Ennis (4 články) , John Clive (1 článek) , Philip Martin (1 článek) , John Kerr (3 články) , John Friedrich (1 článek) , John Martin (19 článků) , John Martino (8 článků) , John Ennis (3 články) , Philip Martin (2 články) , Philip York (6 článků) , John Kerr (3 články) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Aktivista od Johna Boka naložil vládě za miliardy církvím: Vrátili jste sem totalitu

 
Drsného výprasku se vládě za církevní restituce dostalo i od Martina Stína, aktivisty spolku Šalamoun. Podle něj je velmi podezřelá aktivita, se kterou se do vydávání majetku církvím premiér Nečas a jeho ministři hnali. Od „chamtivých prznitelů odkazu Ježíše Krista“ e jim prý nepochybně dostalo zajímavého desátku.
06.06.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků)

Disidentská nakládačka Zemanovi: Voliči ještě uvidí, jakou udělali chybu

 
Za hrubý zásah do akademických práv považuje politický aktivista John Bok skutečnost, že prezident Miloš Zeman odmítá podepsat profesuru literárního historika Martina C. Putny. Přisvojuje si tím to, co si nedovolili jeho předchůdci, a směřuje zemi k autoritářskému systému. Svými kroky bude jen poškozovat levici pro parlamentní volby v příštím roce.
20.05.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25775 článků) , John Martin (19 článků) , John Martino (8 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Vítěz 100 miliónů v loterii: Někdy si přeju, abych nikdy nevyhrál

 
Krásné sídlo a sportovní vůz Aston Martin dávají tušit, že si John Noakes z britského městečka Corby žije na vysoké noze. Aby také ne, byl ve skupině 12 řidičů autobusů, kteří si loni rozdělili jackpot 38 miliónů liber (asi 1,15 miliardy korun). Noakes měl za to, že se jeho sny vítězstvím v loterii naplnily. Jenže s výhrou přišly i problémy...
22.04.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: John Aston (1 článek) , John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Nové knihy: Limonov, Glattauer, Vopěnka, Ondřej S. Nečas

 
Výběr novinek tohoto týdne bude z hlediska příběhů temnější. Začíná zpovědí kdysi sovětského-ruského bohéma Eduarda Limonova a pokračuje příběhem Rakušana Daniela Glattauera. Následuje přímo detektivní příběh Američana John SandForda. A jdeme k románu Martina Vopěnky, který je třetím dílem série, a ke sci-fi vyprávění Ondřeje S. Nečase. Následují thrillery Rakušanky Manuely Martiniové, Němky Ulrike Bliefertové a závěrečný díl čtyřdílné série Američanky Anny Godbersenové o nelehké cestě mezi smetánku.
12.04.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (149 článků) , Daniel Martin (150 článků) , John Martin (19 článků) , John Martino (8 článků) , Eduard Martin (9 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Doma je méně legrace než na horách

 
Na známý titul knihy Johna Greye Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše odkazuje název nové české rodinné komedie Martin a Venuše, který podle scénáře mladých autorek Kristíny Dufkové a Andrey Jarošové natočil zkušený režisér Jiří Chlumský.
08.03.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chlumský (24 článků) , Martin Grey (1 článek) , Andrea Martin (51 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků)

Fight Club #90 HD: Carmackgeddon

 
Mírně jubilejní 90. Fight Club se možná obešel bez hosta zvučeného jména, ale kompletní redakční účast v podobě Lukáše, Martina, Pavla a Petra (respektive jeho bratra) také dokáže nadělat solidní zvuk, respektive hluk. A čím? Tentokrát debatou o id Software a vyhlídkách tohoto známého týmu na základě přednášky Johna Carmacka na QuakeConu, mírně vyhrocenou argumentací...
12.08.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , Petr John (20 článků) , John Martin (19 článků)

Le Mans 2012: Jan Charouz na pole-position v kategorii LMP2

 
Posádka ve složení Jan Charouz, John Martin, Tor Graves slaví v Le Mans zisk pole position v kategorii LMP2. V absolutním pořadí skončila britská stáj ADR-Delta s prototypem Oreca-Nissan na čtrnáctém místě.
15.06.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , Jan Charouz (54 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Komárek: Šašek John si přišil na čepici další bambuli

 
Komentátor Martin Komárek se na serveru iDNES.cz vyjádřil ke krokům Karolíny Peake. Podle něj je to jednání naprosto logické a pochopitelné pro člověka, který nemá vymytý mozek.
18.04.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1614 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Komárek: Šašek John si přišil na čepici další bambuli

 
Komentátor Martin Komárek se na serveru iDNES.cz vyjádřil ke krokům Karolíny Peake. Podle něj je to jednání naprosto logické a pochopitelné pro člověka, který nemá vymytý mozek.
18.04.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1614 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Komentátor v ČT: Pofidérní aura kolem VV. A Johna politika nikdy nebavila

 
Soud s čelními představiteli, rozpad vlády a spory ministrů s předsedou strany kolem toho, odchody poslanců i zakladatelů partaje, včetně bývalých ministrů. Preference okolo 1,5 procenta. Přesto se host Událostí, komentářů předseda zlínské krajské organizace VV Martin Vacek dle svých slov necítí jako na potácející se lodi.
06.04.2012 23:45 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků)

Policie zabavila zločincům rekordně mnoho peněz. Ne díky Johnovi

 
V nedávných dnech vydalo ministerstvo vnitra bez většího povšimnutí veřejnosti tiskovou zprávu o zdvojnásobení výnosů z trestné činnosti, které plynou zpět do státního rozpočtu. Následující den se zveřejnila neméně důležitá informace o navýšení prostředků celého resortu na rok 2012 o 900 milionů. Zda spolu tyto informace souvisí či nikoli, se dá jen spekulovat. Naší redakci se nicméně povedlo udělat exkluzivní rozhovor s ředitelem odboru bezpečnostní politiky Martinem Linhartem, který má právě výnosy z trestné činnosti na starosti.
02.09.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: John Martin (19 článků) , John Martin (19 článků)
« Předchozí 1 Další »