Články k osobnosti

John Bolton

  politik, advokát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o John Bolton »
 

Poslali Američany do... a ponížili USA? Je to ještě zajímavější, Tereza Spencerová ví víc. I o Macronovi, EU a Skripalovi: Legrace končí

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turecký prezident Erdogan se odmítl setkat s delegací USA vedenou Johnem Boltonem, který pomáhal inscenovat puč proti vládě Turecka. Tím se Erdogan postavil na stranu Donalda Trumpa v jeho sporu s elitami Ameriky, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz analytička Tereza Spencerová. V Evropské unii podle ní už končí legrace, což se ukazuje na mlčení evropských státníků k Macronovu potlačování protestů žlutých vest, dodává. Legrace v EU podle Spencerové končí, a to třeba i kvůli tomu, co v Polsku vyjednal Matteo Salvini.
10.01.2019 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4680 článků) , John Bolton (11 článků) , Matteo Salvini (73 článků) , John Bolton (11 článků)

Trumpův poradce jednal v Moskvě. Napětí mezi Ruskem a USA ale trvá dál

 
Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton se vrátil z návštěvy Moskvy. Ke shodě nad odstoupením USA od dohody o likvidaci jaderných raket však nedošlo.
24.10.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků)

Víte, do čeho nás tlačíte? Rusko rázně odpovědělo na prohlášení Donalda Trumpa k raketám

 
Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton přijel do Moskvy, kde bude s ruskými partnery řešit Trumpem avizované odstoupení od Dohody o likvidaci raket krátkého a středního doletu.
22.10.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4680 článků) , John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků)

USA hrozí soudu v Haagu sankcemi. Vadí jim vyšetřování válečných zločinů v Afghánistánu

 
Nebezpečný, nelegitimní a v podstatě za mrtvý považuje Bílý dům Mezinárodní soudní dvůr (ICC) v nizozemském Haagu. Ostrou kritiku prezentoval  bezpečnostní poradce amerického prezidenta John Bolton. Dodal, že pokud soud nepřestane vyšetřovat údajné válečné zločiny Spojených států v Afghánistánu, budou na soud i soudce uvaleny sankce.
11.09.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků)

USA: Asad chemicky udeří a my tvrdě zasáhneme. Rusko: Je to jinak. Německo: Bundeswehr se možná zapojí

 
Situace v Sýrii se opět začíná přiostřovat. Rusko a Západ se navzájem obviňují z plánování chemického útoku v provincii Idlíb a Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton již hrozí odvetou.
11.09.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků)

Trumpův muž zuří: Haagský soud chce šetřit válečné zločiny Američanů v Afghánistánu

 
Spojené státy zaujmou „agresivní postoj“ vůči haagskému soudnímu dvoru, pokud bude pokračovat v přípravě na vyšetřování údajných amerických válečných zločinů v Afghánistánu. Pohrůžku, o níž informovala agentura Reuters, bude obsahovat pondělní projev bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který hodlá v podvečer SELČ pronést ve Washingtonu. V projevu rovněž oznámí uzavření palestinské kanceláře ve Washingtonu.
10.09.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků)

Mladí eurosvazáci typu Jandy a Feriho mají sklon nastolovat totalitarismus. Hovořili jsme s českým přispěvatelem čím dál uznávanějšího Gatestone Institutu

 
ROZHOVOR Bývalý šéf týmu dobrovolných překladatelů pro českou verzi Gatestone Institute Josef Zbořil se může pochlubit, že se za poslední půlrok dva jeho původní články objevily na stránkách think-tanku Gatestone Institute v jeho originální anglické verzi. Stejně velkou radost mu udělalo, když předseda tohoto think-tanku John R. Bolton přešel v průběhu letošního dubna na pozici Trumpova nového poradce pro národní bezpečnost USA. To považuje za skvělou zprávu pro obhájce svobody na celém světě. Situaci v Česku vnímá jako boj o svobodu mezi republikou plnou autentických názorů všech občanů a liberální demokracií s názory omezenými multikulturní politickou korektností.
08.07.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků)

Tereza Spencerová má blbé zprávy pro příznivce USA jako „světového policajta“. A bude hůř. Už slyší řev

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Průlom? Spojené státy skutečně opouštějí své rebelské spojence v Sýrii, potvrzuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Lze za tím dle ní vysledovat, že Donald J. Trump „přestal poslouchat“ svého ministra obrany Jima Mattise, kterému se ze Sýrie nechce. „A mezitím včera Trumpův poradce pro národní bezpečnost, superjestřáb John Bolton, v Kremlu zasedl s Vladimirem Putinem, aby probrali ‚aktuální problémy‘ a přípravu summitu. Datum a místo mají oznámit dnes, ale hodně se skloňují Helsinky, po summitu NATO, na kterém Trump – po G7 – jistě znovu vysvětlí svým ‚spojencům‘, co si o nich myslí…“ nastiňuje Spencerová další vývoj. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz komentuje i ambice Turecka či vývoj na Ukrajině.
28.06.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3370 článků) , John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků) , Donald Trump (4680 článků)

Přivítání nového Trumpova poradce: Slyšel jsem, že jste vtělený ďábel

 
45. prezident USA Donald Trump má nového poradce pro národní bezpečnost. Stal se jím bývalý velvyslanec Spojených států při OSN John Bolton. Když ho americký ministr obrany James Mattis vítal v Pentagonu, použil zvláštní uvítací formuli.
30.03.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4680 článků) , John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků)

P. C. Roberts: Konflikt Trumpových slov a činů

 
Poněkud opožděně pogratuloval prezident Trump prezidentu Putinovi k jeho přesvědčivému znovuzvolení do úřadu a znovu prohlásil, že on dává přednost spolupráci s Ruskem. Jak vážně ovšem asi svá slova mínil, když hned po nich jmenoval do funkce poradce Národní bezpečnosti Johna Boltona, nejfanatičtějšího válečného štváče, který se ve Washingtonu vyskytuje. To nedává smysl.
25.03.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků)

Trump má nového kontroverzního poradce. „Lidská špína,“ psali o něm v KLDR

 
Jmenování Johna Boltona bezpečnostním poradcem amerického prezidenta by mohlo zmařit summit Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Někdejší zástupce při OSN prosazoval použití vojenské síly proti KLDR a vyzýval ke změně režimu. Bolton vyvolává rozporuplné reakce i na Blízkém východě, je znám ostrými názory vůči Íránu i Rusku, naopak je obhájcem politiky Izraele.
23.03.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: John Bolton (11 článků) , John Bolton (11 článků) , Kim Kim (1521 článků)
« Předchozí 1 Další »