Články k osobnosti

Joe Biden

  47. viceprezident USA

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Joe Biden »
 

„Senilní páprda v čele jaderné mocnosti.“ Kdo za Bidenem řídí svět? Komentátor tuší

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Měla by se zavést vrchní věková hranice pro možnost vykonávání vrcholné politické funkce? Podle komentátora Tomáše Vyorala to není třeba, spíše se musí ověřovat zejména psychický stav u kandidátů na exponované funkce. Příkladem špatné volby v tomto směru může být podle něho současný prezident USA Joe Biden.
22.09.2023 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (225 článků) , Joe Biden (991 článků)

Biden ohlásil další balíček vojenské pomoci Ukrajině ve výší 325 milionů dolarů

 
Americký prezident Joe Biden schválil nový balíček vojenské pomoci Ukrajině, kterou Pentagon vyčíslil na 325 milionů dolarů (7,5 miliardy korun). Řekl to po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.
22.09.2023 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Biden sklidil v OSN aplaus. Válka na Ukrajině by se dle něj dala okamžitě ukončit

 
Americký prezident Joe Biden v úterý ve svém projevu na Valném shromáždění OSN zdůraznil, že je za současnou válku na Ukrajině zodpovědné pouze Rusko. Moskva je také nadále podle Bidena tím, kdo stojí v cestě míru. „Rusko má moc tuto válku okamžitě ukončit,“ upozornil. Ujistil, že USA i jejich spojence konflikt neunaví natolik, aby Rusku „dovolili“ ničit Ukrajinu „brutálně a bez následků“.
19.09.2023 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Podle Bidena nesmí soupeření s Čínou přerůst v konflikt; v OSN promluvil i Pavel

 
Soupeření s Čínou nesmí přerůst v konflikt, řekl dnes v projevu před Valným shromážděním OSN americký prezident Joe Biden. S Pekingem chce spolupracovat v některých otázkách, včetně těch týkajících se klimatické krize.
19.09.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Vladimír Ustyanovič: Jediný boj, který je povinný, je boj za mír neboli nevyzpytatelné cesty Joea Bidena

 
V roce 1974 probíhaly mírové rozhovory o ukončení války ve Vietnamu, které díky svým vztahům s významnými představiteli Francie vedl ministr zahraničí Henry Kissinger. Nyní odbočím.
16.09.2023 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Henry Kissinger (46 článků) , Joe Biden (991 článků)

„Kritizujte je víc.“ Bílý dům ztratil zábrany. Navádí novináře přímo

 
Bílý dům si postěžoval, že americká média špatně informují o impeachmentu, který je veden proti prezidentovi Joe Bidenovi. Ten čelí pokusu o odvolání ze strany republikánů kvůli podezřelým obchodním aktivitám jeho syna Huntera Bidena na Ukrajině. Podle zástupců Bílého domu se americký tisk více věnuje samotnému procesu impeachmentu, aniž by dostatečně zpochybnil jeho podstatu. Zpravodajské agentury proto obdržely oběžník s pokyny, jak o impeachmentu informovat.
15.09.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Karta se obrátila. Syn amerického prezidenta by mohl nakonec položit otce

 
Politiku Spojených států v příštím roce opanují prezidentské volby. V tuto chvíli se zdá, že dojde na druhý souboj úřadujícího prezidenta Joea Bidena v barvách demokratů a jeho předchůdce Donalda Trumpa za republikány. A pokud se nic nezmění, dá se říct, že prezidentu Bidenovi nastávají již dnes nelehké časy. Americká média totiž hlásí, že prezidentův syn Hunter Biden byl obviněn ze spáchání federálních zločinů souvisejících s užíváním drog, lhaním a vyplněním žádosti o koupi zbraně.
15.09.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6019 článků) , Joe Biden (991 článků)

Zahradil (ODS): USA a Vietnam uzavřely „strategické partnerství“

 
Spojené státy a Vietnam povyšují své diplomatické vztahy na takzvané všeobecné strategické partnerství, které bude stát na nových obchodních dohodách. V souvislosti s návštěvou prezidenta Joea Bidena ve Vietnamu europoslanec Jan Zahradil poukazuje na to, že sázka na Vietnam byla správná.
14.09.2023 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (749 článků) , Joe Biden (991 článků)

Republikán McCarthy dal souhlas se zahájením ústavní žaloby na prezidenta Bidena

 
Republikánský předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy dnes souhlasil se zahájením procesu ústavní žaloby (impeachmentu) na demokratického prezidenta Joea Bidena. Ten podle McCarthyho lhal americkému lidu o zahraničních aktivitách svého syna Huntera Bidena, informovaly tiskové agentury. Bílý dům odsoudil snahu o impeachment jako politicky motivovanou. Šance žaloby na úspěch jsou považovány za minimální.
12.09.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků) , Kevin Hunter (1 článek) , Kevin Kevin (74 článků)

Z ostudy kabát: Paní ministryně rozhodně není nejostřejší tužkou v penálu

 
Zmatené projevy osmdesátiletého amerického prezidenta Joea Bidena jsou legendární, v Evropě mu ale roste zdatná konkurence. A to dokonce od dámy, která je téměř o polovinu mladší.
12.09.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Nezákonné. Cenzura? Soud shodil Bidenovy lidi kvůli covidu

 
Americký publicista Michael Shellenberger se na sociální síti X zostra pustil do administrativy amerického prezidenta Joea Bidena s tím, že protlačuje cenzuru, ale naštěstí se zdá, že přes americké soudy to pravděpodobně neprojde. Narážel na snahy Bidenovy administrativy potlačovat ve veřejném prostoru některé informace o covidu.
12.09.2023 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků) , Michael Michael (1883 článků) , Michael Michael (179 článků)

„8 až 10 let potrvá válka. Boj s Ruskem? Už 300 let.“ Z Ukrajiny

 
V americkém Kongresu debatují o podpoře Ukrajiny. Podle zdrojů CNN by měl americký prezident Joe Biden brzy učinit konečné rozhodnutí o vyslání armádních taktických raketových systémů dlouhého doletu, známých také jako ATACMS, na Ukrajinu. Rozhodnutí má padnout v době, kdy Ukrajinci osvobodili 4 ropné plošiny v Černém moři. Z Kyjeva v souvislosti s ruskou agresí také zaznívá, že válka může trvat ještě 8 až 10 let.
12.09.2023 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

VIDEO! Šíří se jako lavina: Joe Biden vypískán na veřejnosti. Za Trumpa

 
Staronový uchazeč o Bílý dům Donald Trump se během kampaně potýká s problémy s porušením zákona. Ve státě Georgia se vydal do rukou policie, byl vyfotografován do databáze podezřelých živlů a propuštěn. Zdálo by se, že tato situace hraje do rukou staršího Joea Bidena, kterému táhne na 81. narozeniny, jenže když se během své dovolené o Trumpově zadržení rozpovídal před lidmi, čelil nebývale ostré reakci. Vypískali ho.
26.08.2023 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6019 článků) , Joe Biden (991 článků)

Pojedete, ale kamarádíčkovat se nebudete. Rozkol mezi USA a Izraelem se projevil

 
Je na obzoru zhoršení americko-izraelských diplomatických vztahů? Vše nasvědčuje tomu, že komunikace v tomto směru není ideální a zásluhu na tom má prezident Joe Biden, který stále odmítá pozvat izraelského premiéra Benjamina Netanjahua do USA. Ten prý na oplátku vydal svým ministrům zákaz schůzek s jejich americkými protějšky. Vzájemné vztahy těchto dvou států jsou přitom jazýčkem na vahách bezpečnostní situace na Blízkém východu.
25.08.2023 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Biden se rozpovídal o Ukrajině: Kdybychom mlčeli, co by tomu řekli v Číně?

 
Mezi Moskvou a Londýnem to vře. Rusové uvalili sankce na více než 50 britských občanů, mezi nimiž jsou i novináři a ministři. Britská BBC již dala najevo, že si z ruského kroku mnoho nedělá. V této situaci prezident USA Joe Biden promluvil o válce na Ukrajině před korejskými a japonskými politiky. Popsal, co by se mohlo stát, kdyby se USA v tomto konfliktu neangažovaly. Zdá se však, že Bidenovi lidé už nevěří ve velký úspěch ukrajinské protiofenzivy.
19.08.2023 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Biden láká děti na zmrzlinu. Zničehonic

 
Americký prezident Joe Biden už opět vzbuzuje nemalé vášně tím, jak se chová během svých proslovů. Tentokrát však za tím není žádné přeřeknutí, nýbrž samotný obsah sdělení, s nímž v tomto týdnu vystoupil před publikem ve Východním sále Bílého domu. Prezident USA se totiž během své tiskovky nechal slyšet, že nežli přejde k samotnému shrnutí dopadů rok starého „protiinflačního“ balíčku, má sdělení nikoliv pro přítomné, ale pro jejich děti. „Znám tady v okolí několik opravdu skvělých zmrzlináren,“ nabádal děti, aby za ním dorazily do Bílého domu. „Tatínek vám to dluží,“ vzkázal, co pro ně chystá.
17.08.2023 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Jedna žena. Tisíce registrací k volbám. Stejný rukopis. Skandál v USA kolem voleb

 
Po skandálu, který musel řešit americký prezident Joe Biden v souvislosti s možným úplatkem pro něj a jeho syna od ukrajinské energetické společnosti, čelí prezident a jeho domovská Demokratická strana dalšímu odhalení. Tentokrát se týká prezidentských voleb 2020. Podvodné registrace voličů, zabavené automatické zbraně s tlumiči a jednorázové telefony a miliony na kampaně demokratů. Zjištěné informace jsou skutečně vážné a vnášejí nový pohled i na vyšetřování bývalého prezidenta Trumpa, který na manipulace u voleb upozornil a je za to souzen.
11.08.2023 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Biden žádá Kongres o další miliardy na zbraně pro Ukrajinu, většina Američanů je proti

 
Americký prezident Joe Biden dnes požádal Kongres, aby uvolnil dalších 13,1 miliardy dolarů (skoro 290 miliard Kč) na dodávky vojenského vybavení Ukrajině. V doplňujícím návrhu k novému americkému rozpočtu také Bílý dům volá po necelých 7,5 miliardách dolarů na humanitární a ekonomickou pomoc Ukrajině a dalším válkou zasaženým zemím.
10.08.2023 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (991 článků)

Zastřelený důchodce při razii FBI. Důvodem facebookové výhrůžky Bidenovi

 
„Gestapo!“ Střelba příslušníků americké FBI, která tento týden při domovní razii způsobila smrt 75letého podporovatele Donalda Trumpa, vzbuzuje vášně. Důchodce Craig Robertson ze státu Utah na sebe připoutal pozornost tajných služeb svými příspěvky na Facebooku, v nichž se chlubil svým údajným záměrem usmrtit prezidenta Joea Bidena. Robertsonovi sousedé však říkají, že stařec, který prý chodil o berli, nepředstavoval žádné reálné nebezpečí. Komentátoři na sociálních sítích navíc připomínají, že když různé celebrity vyzývaly k atentátu na Trumpa, FBI u nich razie neprováděla.
10.08.2023 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6019 článků) , Joe Biden (991 článků) , Craig Robertson (1 článek)

Nejdřív střílet, potom se ptát: Agenti FBI zabili muže podezřelého z výhrůžek Bidenovi a dalším

 
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) ve středu zastřelili muže v americkém státě Utah při domovní prohlídce, která byla součástí vyšetřování výhrůžek adresovaných prezidentovi Joeu Bidenovi a dalším osobnostem. S odvoláním na své zdroje o tom informuje vícero amerických  médií . Zastřelený byl podezřelý i z výhrůžek vůči lidem zapojeným do stíhání amerického exprezidenta Donalda Trumpa.
10.08.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6019 článků) , Joe Biden (991 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »