Články k osobnosti

Joe Biden

  47. viceprezident USA

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Joe Biden »
 

ON-LINE: Česko má 152 nově nakažených

 
V Česku bylo v pondělí 152 nakažených koronavirem, což je o 47 méně než minulý týden. Zpravodajství o koronaviru sledujeme on-line.
03.08.2021 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Ikonická Bidenová: Zdráhá se hrát módní hru, přesto vyhrává. Její styl inspiruje

 
První dámy Spojených států jsou zpravidla nejsledovanějšími ženami na světě, tuto roli nyní nese Jill Bidenová (70), manželka současného amerického prezidenta Joea Bidena (78). Asi největší pozornost se upírá na to, co žena prezidenta nosí. Bidenová se opakovaně nechala slyšet, že ji tento fakt překvapuje. A i když se první dáma USA zdráhá za sebe nechat hovořit své oblečení a podlehnout tónům módy, platí za módní ikonu, uvedl deník The New York Times.
03.08.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Milionům Američanů hrozí vystěhování. Bílý dům nestihl „vyřešit“ klíčové opatření

 
Milionům amerických rodin, které kvůli krizi způsobené pandemií nedokázaly měsíce platit nájem, hrozí od pondělka vystěhování. Kongres a Bílý dům se totiž nedokázaly dohodnout na prodloužení moratoria, díky němuž nemohli být nájemníci v USA od loňského září vyhozeni z domova. Podle amerických médií stojí za situací poměrně nevídaný rozpor mezi administrativou demokrata Joea Bidena a jeho spolustraníky v Kongresu, kterým se nepodařilo na poslední chvíli dosáhnout kýžené dohody.
31.07.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Stále častější kontakty Bidena a Putina a děje se toto... Fištejn teď dává kritikům vzpomenout Trumpa

 
Že šel 45. prezident USA Donald Trump na ruku ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi? Ale kdeže. Podívejte se, co provádí Trumpův nástupce Joe Biden. Publicista Jefim Fištejn na příkladu rusko-německého plynovodu Nord Stream 2 a na vztahu k Izraeli ukazuje, že Bidenově představě správně uspořádaného světa více lahodí íránská teokracie a izraelskou demokracii nechává stát na druhé koleji.
30.07.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3645 článků) , Donald Trump (5738 článků) , Joe Biden (536 článků)

Biden přijal běloruskou opozičnici Cichanouskou. Ta prosí o další sankce na Lukašenka

 
Vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou čekalo přijetí v Bílém domě. Prezident Joe Biden při setkání s ní vyjádřil podporu lidem v Bělorusku v jejich boji za demokracii a dodržování lidských práv. O setkání píše ČT24.
29.07.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Velký návrat dynastie Kennedyů: Vdova po senátorovi bude velvyslankyní v Rakousku

 
Rodina Kennedyů ve Spojených státech platí za politickou dynastii, z jejích řad vzešel americký prezident a spousta senátorů a politiků. Také současný prezident Joe Biden si přeje ve svém týmu mít někoho z tohoto slavného rodu. Jako velvyslankyni v Rakousku nominoval Victorii Kennedyovou, právničku a vdovu po senátorovi Tedovi Kennedym, uvedl list Daily Mail.
22.07.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Koronavirus v Bílém domě: Nákaza se šíří i mezi očkovanými. Co hrozí Bidenovi?

 
Mluvčí administrativy amerického prezidenta Joea Bidena Jen Psakiová dnes oznámila, že se v posledních dnech nakazilo koronavirem několik plně očkovaných pracovníků Bílého domu. Poslední případ se prokázal v pondělí, dotyčný však nepřišel v nedávné době do blízkého kontaktu s prezidentem a má jen mírné příznaky covidu-19. V USA je jako jinde ve světě na vzestupu nakažlivější varianta viru zvaná delta, podle dnešního sdělení amerických úřadů v zemi převládá již z 83 procent.
20.07.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Šokující data z průzkumu: S vakcínou dostávají lidé i vládní čip, věří hned pětina Američanů

 
Pětina Američanů věří nepodložené konspirační teorii, že se vláda Spojených států snaží prostřednictvím vakcín proti covidu-19 „očipovat“ populaci. Vyplývá to z čerstvého výzkumu agentury YouGov pro časopis The Economist. Podle autorů dotazování naprostá většina amerických odpůrců vakcíny považuje očkování za větší hrozbu než covid-19, přestože vývoj v USA je důkazem vysoké účinnosti vakcín. Ze síření dezinformací o očkování prezident Joe Biden obvinil sociální sítě.
19.07.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Tajné služby stále tápou, kde se vzal covid. Možný únik z laboratoře mají za reálný

 
 Americké rozvědné agentury stále nemají jasno o původu pandemie. Na základě posledních zpravodajských zpráv vysocí představitelé americké administrativy považují domněnku, že koronavirus unikl z laboratoře v čínském Wu-chanu, za stejně pravděpodobnou, jako hypotézu přenosu nákazy ze zvířete na člověka, uvedla stanice CNN. Americký prezident Joe Biden si vyžádal od rozvědek na konci května doplňující zprávu o začátku pandemie. Dostat by ji měl do 90 dnů.
17.07.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Útok na USA. Ohrožení. Biden? Mimo. Ben Kuras tuší velký průšvih

 
OBZOR BENJAMINA KURASE Čína rozvíjí mezikontinentální balistické střely schopné zasáhnout i několik cílů naráz. „V tomto případě by to tedy mohlo vykonat 1 450 zásahů na Spojené státy. A tím je Čína na cestě k předehnání Spojených států v raketové bojeschopnosti. Včetně, samozřejmě, jaderné," varuje publicista a analytik Benjamin Kuras s tím, že Joe Biden zatím řeší jiné „problémy". V pravidelném shrnutí globálních událostí na ParlamentníchListech.cz Kuras informuje i o pokračujícím trendu cenzury v západní Evropě a průšvihu v Afghánistánu.
15.07.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Biden potřebuje na své plány biliony. Podporu na boj proti změnám klimatu nemá ani u svých lidí

 
Vedení demokratů v Senátu v úterý přišlo s rozpočtovým návrhem v hodnotě 3,5 bilionu dolarů (76 bilionů korun), jehož prostřednictvím chtějí financovat řadu programových priorit administrativy prezidenta Joea Bidena, včetně rozšíření veřejného zdravotního pojištění či zesílení boje proti klimatickým změnám. Demokraté počítají s tím, že návrh budou muset schválit bez podpory republikánů, výhrady k balíčku však zřejmě budou mít i někteří zákonodárci Demokratické strany, píší americká média.
14.07.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Už se to děje. A je to extrémně rychlé. Daniel Vávra, bojovník proti cenzuře, vydal silné varování

 
Zesílené tlaky na omezování svobody projevu souvisejí podle herního vývojáře Daniela Vávry s hysterií, která propukla s nástupem Donalda Trumpa a neutichla ani po zvolení Joea Bidena americkým prezidentem. Současná situace, nesvoboda a cenzura podle něj došla tak daleko, že už neví, jak to zvrátit. „Cenzura je na ho*no, nikam to nevede, rozděluje se tím společnost a bude se to extrémně rychle hrotit dál,“ varuje v rozhovoru pro server Kupředudominulosti.
11.07.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5738 článků) , Joe Biden (536 článků) , Daniel Daniel (600 článků) , Daniel Daniel (600 článků) , Daniel Daniel (600 článků) , Daniel Daniel (344 článků) , Daniel Daniel (600 článků) , Daniel Daniel (600 článků) , Daniel Daniel (600 článků) , Daniel Daniel (600 článků)

Jednou devět procent pro SPD, jindy 13? Petr Žantovský odkrývá praktiky výzkumných agentur. Voliči, pozor!

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Předvolební průzkumy čtyř agentur rozebírá v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí Petr Žantovský. Jejich výsledky mohou být poplatné tomu, kdo tu či onu průzkumnou otázku klade a za jakých finančních podmínek, proto by se voliči neměli nechat prezentovanými čísly ošálit. Státní svátky z úvodu tohoto týdne doporučuje jako inspiraci k hlubšímu nadčasovému zamyšlení o tom, jak se dnes přepisují dějiny. Komentuje i případ neuvěřitelného politického cynismu, kterého se dopustil Joe Biden v souvislosti se stahováním amerických vojáků z Afghánistánu.
10.07.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Rodina Bidena je „prolezlá“ závislostí na alkoholu i drogách. Prezident synovi odkryl víc

 
Hunter Biden má pověst problémového syna současného prezidenta Spojených států Joea Bidena, píše se o něm hlavně ve spojitosti s drogovou závislostí a jeho podnikáním. Zdá se však, že závislosti se s rodem Bidenů pojí dlouhodobě, kromě Huntera další čtyři členové jejich rodiny bojovali s nějakou její formou, uvedl list Daily Mail.
09.07.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Biden vzal na večírek v Bílém domě dceru i vnučky. Američany vybídl k „vlasteneckému“ očkování

 
Nezávislost na covidu-19 je díky vakcínám na dosah, boj proti epidemii ovšem stále ve Spojených státech neskončil. S takovým vzkazem vystoupil v Den nezávislosti americký prezident Joe Biden, když v neděli v Bílém domě hostil oslavu pro více než 1000 lidí včetně „klíčových pracovníků“ pandemické doby. Nechyběla na ní jeho manželka Jill, ale také dcera Ashley a vnučky Naomi a Finnegan, se kterými si „střihl“ i selfie. Hlava státu opět apelovala na stále váhající Američany, aby se nechali očkovat a pomohli tak ukončit „temnotu“ uplynulých měsíců.
05.07.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Zemřela i dcera (†7) hasiče. Ve zříceném domě na Floridě našli čtyři těla, obětí je už 24

 
V troskách zříceného domu na Floridě v městečku Surfside našli další čtyři těla, obětí je tak nejméně 24. Počet pohřešovaných se snížil na 124, uvedly úřady. Starostka už podepsala nouzový příkaz k demolici zbývající části 12patrové budovy, která se sesula k zemi v noci na 24. června, a od konce toho dne záchranáři z trosek nevytáhli nikoho živého.
01.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

„Byli jste rasisti. A jste zas.“ Strana Joea Bidena utrpěla úder. Nepříjemná fakta

 
Z amerického Kapitolu mají podle většiny zákonodárců v Kongresu zmizet sochy představitelů Konfederace. Myslí si to i část Republikánů. Ale jak poznamenal jejich lídr, Kevin McCarthy, jsou to všechno sochy Demokratů. Ve svém projevu Demokraty v jejich minulosti doslova vykoupal. A říká, že myšlenky, které teď Demokraté prosazují, jsou stejně rasistické, jako ty předchozí. Akorát na opačnou stranu.
30.06.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků) , Kevin Kevin (48 článků)

Tak nic. Biden nedal zbraně, Ukrajina stáhla hlas proti Číně. Je dusno

 
Ukrajina se potichu stáhla z prohlášení OSN, které kritizuje Čínu za její postoj k ujgurské menšině, která je údajně utlačována a její příslušníci ponižováni a bezdůvodně vězněni. Proč? Podle agentury AP je důvodem to, že Čína na východoevropskou zemi zatlačila přes vakcíny, které od ní má Ukrajina objednané. Ovšem server Breitbart upozorňuje na další souvislosti. Volodymyr Zelenskyj je podle jednoho rozhovoru s Joe Bidenem čím dál nespokojenější. A Biden po summitu s Putinem stopnul vojenskou pomoc Ukrajině. Přitom USA jsou hlavní zemí, která Čínu za Ujgury kritizuje.
29.06.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)

Za útok na Kapitol padl první trest. Trumpův fanoušek přiznal spiknutí

 
První ze členů krajně pravicové militaristické skupiny Oathkeepers obviněných v souvislosti s lednovými nepokoji v Kongresu se dnes přiznal ke spiknutí a dalším trestným činům. Souhlasil rovněž s tím, že bude spolupracovat s vyšetřovateli. Žena ze státu Indiana se pak stala první obviněnou, kterou soudy kvůli nepokojům odsoudily, vyhnula se však vězení díky dohodě s prokuraturou. Útok v lednu vedli příznivci někdejšího prezidenta Donalda Trumpa ve snaze zabránit potvrzení výhry jeho rivala Joea Bidena. Vývoj podle agentury AP nasvědčuje tomu, že masivní vyšetřování, v němž je dohromady stíháno téměř 500 lidí, začíná pomalu přinášet první výsledky.
24.06.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5738 článků) , Joe Biden (536 článků)

Čína brání vyšetřování původu koronaviru. Bidenův muž hrozí tvrdým trestem

 
Poradce amerického prezidenta Joea Bidena pro otázky národní bezpečnosti Jack Sullivan varoval Čínu, že pokud nebude plně spolupracovat při novém vyšetřování původu koronaviru, bude čelit mezinárodní izolaci. Podle Sullivana Spojené státy vytvářejí diplomatický tlak na čínskou vládu, dodal, že dopátrání se pravdy o původu viru je klíčové, napsal list Daily Mail.
22.06.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jack Sullivan (1 článek) , Joe Biden (536 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »