Články k osobnosti

Jitka Chalánková

  poslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jitka Chalánková »
 

Pravda o babyboxech. Senátorka Chalánková po tragédii v Bratislavě

 
Senátorka Jitka Chalánková se vyjádřila k nešťastné události, k níž došlo v bratislavském babyboxu. Novorozený chlapeček zde zemřel poté, co zřejmě nefungovala signalizace babyboxu. Tato tragédie tak otevřela diskusi o přínosu těchto zařízení.
21.04.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Varovná slova švédského psychiatra. Takové děti vyrostou. Senátorka Chalánková varuje před Istanbulskou úmluvou

 
„V Istanbulské úmluvě její zastánci říkají, že to neznamená nic, co bychom museli doplňovat do naší české legislativy. Tak já se ptám, proč musíme trvat na ratifikaci Istanbulské úmluvy, když nebudeme muset nic doplňovat do české legislativy? Proč máme přijímat nadnárodní úmluvu, když naše české zákony mají veškeré instrumenty, které by měly potírat tyto trestné činy,“ ptá se senátorka Jitka Chalánková v rámci diskuse o Istanbulské úmluvě, jejíž ratifikaci ministr spravedlnosti Pavel Blažek o rok odložil za nesouhlasu zastánců úmluvy.
06.02.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků) , Pavel Blažek (637 článků)

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

 
Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferenci organizuje nadační fond Svědomí národa, zaštiťují ji pak senátoři Jan Žaloudík, Alena Dernerová a Jitka Chalánková, kteří ji i uvedli. Nejvíce přítomné pobavil profesor Žaloudík. Zmínil názory, že kdo pochybuje o vakcíně, pomáhá Putinovi. „Tak to už jsou konstrukce, kde já se můžu rozvinout, protože to je taková veselost, že při sedmičce bílýho se toho dá vymyslet daleko víc,“ řekl a na závěr přihodil vtip o médiích, kterým rozchechtal sál. „Ono už na pendreky nedojde, protože pendreků už se bojí nejen pendrekovaní, ale i pendrekující,“ sdělil též.
27.01.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Kauza Michalákovi ve Štrasburku: Hodně zvláštní rozsudek, říká europoslanec. Selhala i ČR, někteří si vzpomínají, co předváděl Sobotka

 
„Jsme velice zklamáni, já i moji kolegové a maminka, se kterou jsem před chvilkou mluvila. Překvapilo nás toto rozhodnutí a jsme velice smutní,“ konstatovala pro ParlamentníListy.cz k rozhodnutí evropského soudu ve Štrasburku ohledně dětí Michalákových senátorka a zmocněnkyně matky Jitka Chalánková. „Jsem zatím jedním z mála lidí, kdo ten rozsudek četl. Je strašně formalistický, postavený na argumentech norské strany. Z mého pohledu je tento rozsudek hodně zvláštní,“ doplnil ji europoslanec Tomáš Zdechovský. „Poslední možnost je obrátit se u toho soudu na takzvaný Velký senát, tak předpokládám, že se tak přesně stane,“ uvedl senátor Michael Canov.
20.01.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků) , Michael Michael (1797 článků) , Michael Michael (93 článků)

Bez vakcíny občanem druhé kategorie? Senátorky Chalánková a Dernerová to odmítají, věc posunuly do Haagu

 
Senátorky Jitka Chalánková a Alena Dernerová (obě nestr.) tvrdí, že v České republice dochází k diskriminaci obyvatel a porušování lidských práv. Obrátily se s tím i na Mezinárodní trestní soud v Haagu. Ve společnosti jsou podle nich zvýhodňováni lidé očkovaní proti koronaviru a jsou omezována práva a svobody osob neočkovaných.
29.09.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Pirátka prohlásila hrozivou věc o dětech z dětských domovů. Chalánkovou zvedla ze židle a je zle

 
K veřejné omluvě dětem, které vyšly z dětských domovů, vyzvala senátorka Jitka Chalánková v reakci na včerejší projednávání novely zákona o sociálněprávní ochraně dětí pirátskou senátorku Adélu Šípovou. Během debaty senátorka Šípová uvedla, že velmi velké množství pachatelů trestných činů s psychopatologickými sklony pochází z dětských domovů.
11.09.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Chalánková: Podvod na voličích, zákon o adopcích gayů. Oplodňovací turistika v ČR! Cenzura a EU

 
Sektářství! Výhružky omezením služeb Facebooku například u Aliance pro rodinu jsou jen špička ledovce. „Pouze Německo má dnes ošetřeno, že jeho vlastní data – např. data jeho finančních úřadů – neopustí hranice a neocitnou se na cloudovém úložišti kdesi v Číně, mimo dosah německé jurisdikce...“ podotýká senátorka Jitka Chalánková. Pokud jde o debatu na téma adopce dětí homosexuálními páry, vidí v mediálním prostoru obrovskou míru demagogie a manipulace. Senátorka komentuje i aktuální materiál Evropské komise, týkající se příhraničních rodinných situací. Upozorňuje na svůj návrh regulace anonymního dárcovství. „Také naše republika se stala cílem tzv. oplodňovací turistiky z jiných států,“ varuje. Přidává případy z praxe některých rodin a je to „drastické čtení“.
23.06.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Chalánková (ODS): Otazník nad účelností covidových opatření ve školách trvá

 
Senátoři včera na návrh senátorky Jitky Chalánkové opětovně vyzvali ministra zdravotnictví k vyhodnocení účelnosti testování jako podmínky pro školní docházku.
11.06.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Senátorka Chalánková: Nikdo není zvědavý na to, aby k nápravě docházelo až po letech, kdy už o nic nejde

 
Podmínky návratu do vlasti jsou protiústavní. Ústavní soud o tom odmítl rozhodnout. A proto Jitka Chalánková předkládá novelu zákona o Ústavním soudu.
25.03.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Šílený článek. Senátorka Chalánková se neudržela nad Hamáčkovým textem do novin

 
Senátorka Jitka Chalánková ostře reaguje na komentář, který pro MF Dnes napsal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Hamáček v textu tvrdí, že z covidu se dá zotavit „solidaritou, ne pravicovým sobectvím“. Podle Chalánkové se vláda neustále snaží protlačit „levicové genderové šílenosti“ a Hamáček by měl po zveřejnění svého textu raději zvážit další setrvání ve funkci ministra vnitra.
23.03.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3327 článků) , Jitka Chalánková (161 článků)

Istanbulská úmluva a gender do škol. Je to tu zase a mlčí se o tom! Senátorka bije na poplach

 
Ani v pandemii se nezastaví dlouhodobý politický kolorit jednadvacátého století. Senátorka Jitka Chalánková například upozorňuje, že vláda tento týden projednává „Strategii rovnosti žen a mužů“ kde se řeší úkoly k dosažení rovnosti ve státní správě.
09.03.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Senátorka Chalánková: Občanům nesmí být zabráněno v návratu do vlasti

 
Senátorka Jitka Chalánková dnes odeslala dopis premiéru Babišovi a ministru Blatnému, ve kterém reaguje na ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 1. února 2021 s účinností od 5. února 2021.
09.02.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Soud v Hodoníně svěřil bratry Michalákovy do péče matky Evy: Hlavní rozhodnutí ale padne ve Štrasburku

 
Okresní soud v Hodoníně tento týden formálně svěřil děti Evy Michalákové do její péče. V tiskové zprávě to dnes uvedla členka petičního výboru na podporu rodiny a senátorka Jitka Chalánková. Chlapce Michalákové a jejímu tehdejšímu manželovi před deseti lety odebraly norské úřady. Případ také čeká na projednání Evropským soudem pro lidská práva.
29.01.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Soud v Hodoníně svěřil Michalákové syny formálně do péče

 
Okresní soud v Hodoníně tento týden formálně svěřil děti Evy Michalákové do její péče. Uvedla to členka petičního výboru na podporu rodiny a senátorka Jitka Chalánková. Chlapce Michalákové a jejímu tehdejšímu manželovi před deseti lety odebraly norské úřady. Případ také čeká na projednání Evropským soudem pro lidská práva.
29.01.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Hledej cestu peněz. Chalánková vypráví, jak se marně snažila zabránit kšeftu s testy. A ještě jedna nečekaná věc, které se Blatný vší silou bránil

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Vláda, která je zodpovědná za očkování, by měla říci, že těch vakcín je celá řada od nejrůznějších výrobců a že tyto vakcíny se od sebe liší. Stát ručí místo výrobce za újmy na zdraví způsobené očkováním, což nepovažuji za úplně správné. Garanci má nést výrobce,“ je přesvědčena lékařka a senátorka Jitka Chalánková. „A že si občan nebude smět vakcínu vybírat? To rozhodl kdo? Pan ministr se rozhodl rezignovat na svou funkci? Pokud se kdokoliv rozhodne, že chce být očkován, měl by se poradit se svým ošetřujícím lékařem, protože různé aspekty mohou být kontraindikací tohoto očkování. Opravdu to nevidím tak, že by se měli bezhlavě očkovat všichni. To by mohlo přinést víc škody než užitku,“ myslí si.
25.12.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Senátorka Chalánková píše Babišovi kvůli Istanbulské smlouvě. Rozpory, chybějící informace. Kolik tedy bude genderů?

 
Senátorka Jitka Chalánková dlouhodobě bojuje proti přijetí Istanbulské úmluvy. Vzhledem k tomu, že v poslední době zesílily tlaky na přijetí tohoto dokumentu v rámci Evropské unie (dokonce se údajně má spekulovat, jak by mohla být členským státům vnucena prostřednictvím evropského práva), zaslala otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi, kterého žádá o informace, co by to pro Českou republiku znamenalo.
16.09.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Chalánková (ODS): Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v ČR

 
Se seznamem konkrétních dotazů na dopady případného přijetí Istanbulské úmluvy se otevřeným dopisem obrátila na premiéra Andreje Babiše senátorka Jitka Chalánková.
08.09.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24353 článků) , Jitka Chalánková (161 článků)

Nad tímhle se Dienstbier hodně vztekal. Senátorka Chalánková k Istanbulu: Nový návrh

 
Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf na svém facebooku zveřejnil návrh usnesení k Istanbulské úmluvě z pera senátorky Jitky Chalánkové. Ten zvedl ze židle senátora Jiřího Dienstbiera bodem o definici genderu, kde se podle něj projevily „mýty, fake news, které se šíří kolem Istanbulské úmluvy, která nijak nepopírá, že biologicky jsou tady muži a ženy.“
21.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků) , Pavel Nový (487 článků) , Pavel Nový (349 článků)

Senátorka Chalánková: Opatrovnické soudy budou znát trestní minulost žadatelů o pěstounství

 
Komentář senátorky Jitky Chalánkové po jednání s náměstkem ministerstva spravedlnosti Michalem Fraňkem.
18.08.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Sentorka Chalánková: Navrhnu, aby opatrovnické soudy znaly minulost poručníků

 
S návrhem, aby opatrovnické soudy mohly zjistit úplnou trestní minulost žadatelů o opatrovnictví dětí nebo jinak zranitelných osob, vystoupí v Senátu v souvislosti s projednáváním novely trestního zákoníku senátorka Jitka Chalánková. Reaguje tak mimo jiné na veřejně známý případ nezvěstné a pravděpodobně utýrané Valerie. Ta byla soudem svěřena do péče své babičky, přestože ta byla již v minulosti odsouzena za brutální týrání vlastních dětí. O této skutečnosti však soud nevěděl.
21.07.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »