Články k osobnosti

Jitka Chalánková

  poslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jitka Chalánková »
 

Senátorka Chalánková: Nikdo není zvědavý na to, aby k nápravě docházelo až po letech, kdy už o nic nejde

 
Podmínky návratu do vlasti jsou protiústavní. Ústavní soud o tom odmítl rozhodnout. A proto Jitka Chalánková předkládá novelu zákona o Ústavním soudu.
25.03.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Šílený článek. Senátorka Chalánková se neudržela nad Hamáčkovým textem do novin

 
Senátorka Jitka Chalánková ostře reaguje na komentář, který pro MF Dnes napsal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Hamáček v textu tvrdí, že z covidu se dá zotavit „solidaritou, ne pravicovým sobectvím“. Podle Chalánkové se vláda neustále snaží protlačit „levicové genderové šílenosti“ a Hamáček by měl po zveřejnění svého textu raději zvážit další setrvání ve funkci ministra vnitra.
23.03.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3058 článků) , Jitka Chalánková (153 článků)

Istanbulská úmluva a gender do škol. Je to tu zase a mlčí se o tom! Senátorka bije na poplach

 
Ani v pandemii se nezastaví dlouhodobý politický kolorit jednadvacátého století. Senátorka Jitka Chalánková například upozorňuje, že vláda tento týden projednává „Strategii rovnosti žen a mužů“ kde se řeší úkoly k dosažení rovnosti ve státní správě.
09.03.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Senátorka Chalánková: Občanům nesmí být zabráněno v návratu do vlasti

 
Senátorka Jitka Chalánková dnes odeslala dopis premiéru Babišovi a ministru Blatnému, ve kterém reaguje na ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 1. února 2021 s účinností od 5. února 2021.
09.02.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Soud v Hodoníně svěřil bratry Michalákovy do péče matky Evy: Hlavní rozhodnutí ale padne ve Štrasburku

 
Okresní soud v Hodoníně tento týden formálně svěřil děti Evy Michalákové do její péče. V tiskové zprávě to dnes uvedla členka petičního výboru na podporu rodiny a senátorka Jitka Chalánková. Chlapce Michalákové a jejímu tehdejšímu manželovi před deseti lety odebraly norské úřady. Případ také čeká na projednání Evropským soudem pro lidská práva.
29.01.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Soud v Hodoníně svěřil Michalákové syny formálně do péče

 
Okresní soud v Hodoníně tento týden formálně svěřil děti Evy Michalákové do její péče. Uvedla to členka petičního výboru na podporu rodiny a senátorka Jitka Chalánková. Chlapce Michalákové a jejímu tehdejšímu manželovi před deseti lety odebraly norské úřady. Případ také čeká na projednání Evropským soudem pro lidská práva.
29.01.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Hledej cestu peněz. Chalánková vypráví, jak se marně snažila zabránit kšeftu s testy. A ještě jedna nečekaná věc, které se Blatný vší silou bránil

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ „Vláda, která je zodpovědná za očkování, by měla říci, že těch vakcín je celá řada od nejrůznějších výrobců a že tyto vakcíny se od sebe liší. Stát ručí místo výrobce za újmy na zdraví způsobené očkováním, což nepovažuji za úplně správné. Garanci má nést výrobce,“ je přesvědčena lékařka a senátorka Jitka Chalánková. „A že si občan nebude smět vakcínu vybírat? To rozhodl kdo? Pan ministr se rozhodl rezignovat na svou funkci? Pokud se kdokoliv rozhodne, že chce být očkován, měl by se poradit se svým ošetřujícím lékařem, protože různé aspekty mohou být kontraindikací tohoto očkování. Opravdu to nevidím tak, že by se měli bezhlavě očkovat všichni. To by mohlo přinést víc škody než užitku,“ myslí si.
25.12.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Senátorka Chalánková píše Babišovi kvůli Istanbulské smlouvě. Rozpory, chybějící informace. Kolik tedy bude genderů?

 
Senátorka Jitka Chalánková dlouhodobě bojuje proti přijetí Istanbulské úmluvy. Vzhledem k tomu, že v poslední době zesílily tlaky na přijetí tohoto dokumentu v rámci Evropské unie (dokonce se údajně má spekulovat, jak by mohla být členským státům vnucena prostřednictvím evropského práva), zaslala otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi, kterého žádá o informace, co by to pro Českou republiku znamenalo.
16.09.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Chalánková (ODS): Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v ČR

 
Se seznamem konkrétních dotazů na dopady případného přijetí Istanbulské úmluvy se otevřeným dopisem obrátila na premiéra Andreje Babiše senátorka Jitka Chalánková.
08.09.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21798 článků) , Jitka Chalánková (153 článků)

Nad tímhle se Dienstbier hodně vztekal. Senátorka Chalánková k Istanbulu: Nový návrh

 
Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf na svém facebooku zveřejnil návrh usnesení k Istanbulské úmluvě z pera senátorky Jitky Chalánkové. Ten zvedl ze židle senátora Jiřího Dienstbiera bodem o definici genderu, kde se podle něj projevily „mýty, fake news, které se šíří kolem Istanbulské úmluvy, která nijak nepopírá, že biologicky jsou tady muži a ženy.“
21.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků) , Pavel Nový (464 článků) , Pavel Nový (334 článků)

Senátorka Chalánková: Opatrovnické soudy budou znát trestní minulost žadatelů o pěstounství

 
Komentář senátorky Jitky Chalánkové po jednání s náměstkem ministerstva spravedlnosti Michalem Fraňkem.
18.08.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Sentorka Chalánková: Navrhnu, aby opatrovnické soudy znaly minulost poručníků

 
S návrhem, aby opatrovnické soudy mohly zjistit úplnou trestní minulost žadatelů o opatrovnictví dětí nebo jinak zranitelných osob, vystoupí v Senátu v souvislosti s projednáváním novely trestního zákoníku senátorka Jitka Chalánková. Reaguje tak mimo jiné na veřejně známý případ nezvěstné a pravděpodobně utýrané Valerie. Ta byla soudem svěřena do péče své babičky, přestože ta byla již v minulosti odsouzena za brutální týrání vlastních dětí. O této skutečnosti však soud nevěděl.
21.07.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Léčit staré se nevyplatí? Profesor Keller udeřil: Jděte s pravdou ven!

 
Institut svobody a demokracie – jehož zakladatelkou je ekonomka Hana Lipovská – uspořádal anketu „Kdo má ve vypjatých situacích rozhodovat o životě a smrti pacienta?“. Učinil tak v reakci na doporučení, která vydal Ústav státu a práva Akademie věd ČR ohledně postupu lékařů v případě rozhodování, který pacient by dostal plicní ventilátor a který by umřel, kdyby se u nás naplnil italský pandemický scénář. Své odpovědi poskytli profesor a bývalý europoslanec Jan Keller a senátorka Jitka Chalánková.
01.05.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Nouzový stav? Bylo to jinak. Senátorka Chalánková popisuje zkušenost s Hamáčkem. Po jeho odpovědi jí bylo jasno

 
ROZHOVOR Senátorka a lékařka Jitka Chalánková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotila současná vládní opatření zavedená v boji s koronavirem. „Je jasné, že nikdo nezná okamžité a ideální řešení a že mohou nastat chyby,“ připustila. Myslí si však, že by v čele ústředního krizového štábu měl stát ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). A ke kritickému nedostatku zdravotnického materiálu u nás odhalila, jak vše probíhalo: „Volala jsem panu ministru Hamáčkovi, zda by neměl být ihned vyhlášen nouzový stav, aby odpadly administrativní překážky a neutíkal zbytečně čas. Pan ministr mi sdělil, že chtěl vyhlásit nouzový stav již o 14 dní dříve. V tu chvíli mi bylo jasno.“
25.03.2020 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3058 článků) , Jitka Chalánková (153 článků)

Uzavřené obce na Hané. Bude to muset být ještě tvrdší, obává se tamní senátorka

 
Senátorka Jitka Chalánková se vyjádřila k uzavření jednadvaceti obcí na Olomoucku. Do zasažených obcí se nikdo nedostane tam ani ven. „Opatření jsou jistě správná, jen je třeba doladit zmatky, které je doprovázejí. Určitě by bylo lepší, kdyby byl ustanoven ústřední krizový štáb pod velením ministra vnitra. To není nic proti panu profesoru Prymulovi, aspoň takto je štáb spuštěn,“ sdělila exkluzivně ParlamentnímListům.cz a dodala, že se opatření nejspíše budou muset zpřísnit.
16.03.2020 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

„Bolševismus! Odešla jsem.“ Kauza Lipovská: Svědectví senátorky, dříve z TOP 09

 
Česká biskupská konference nominovala do Rady ČT brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou z Institutu Václava Klause, která se nikdy netajila obdivem k exprezidentu Klausovi. Devatenáct senátorů v čele s Markem Hilšerem požádalo biskupy, aby svou nominaci stáhli. Jenže se najdou i senátoři, kteří s Hilšerem nesouhlasí. Na obranu Lipovské se postavila senátorka Jitka Chalánková, bývalá členka TOP 09.
02.02.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10367 článků) , Jitka Chalánková (153 článků) , Marek Hilšer (181 článků)

Bezpartijní senátorka Chalánková vstoupila do klubu ODS

 
Bezpartijní senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková vstoupila do klubu ODS. Podle dnešního vyjádření tak někdejší politička TOP 09 učinila po delších jednáních s vedením senátorů občanské demokracie i v reakci na úmrtí šéfa horní komory Jaroslava Kubery (ODS).
29.01.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Jitka Chalánková (153 článků)

Jak se „slavil“ Listopad v Senátu. Jitka Chalánková odešla z komise po cenzorském výstupu Hilšera s Bekem

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Třicet let po Listopadu 1989 jsme opět stavěni před otázky svobody a její obrany. Senátorka Jitka Chalánková s tím získala čerstvou zkušenost, když dva její kolegové zablokovali debatu o svobodě médií za účasti Petra Žantovského a Jiřího Mikeše.
13.12.2019 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Zeptali se ministryně Maláčové, co je podle ní rodina... Úředníci MPSV propojení s neziskovkami, lidskoprávní pohled. Otevřená výpověď senátorky Chalánkové, jak to chodí

 
ROZHOVOR Je to právě rok, co se bývalá poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková, která se s Pospíšilovou stranou nerozešla příliš v dobrém, stala nezávislou senátorkou. Nezávislou nejen v kampani, ale i v Senátu, kde odmítla všechny nabídky na vstup do senátorských klubů. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlovala své postoje k sociálním otázkám, díky kterým se často dostává do střetu s ministerstvem Jany Maláčové, ale rovněž k ochraně tradiční rodiny či k právu držet zbraň, což jsou věci, které ještě nedávno nebyly zpochybňovány, ale nyní se zdá, že bude třeba je před nápady liberálních demokratů aktivně bránit.
01.11.2019 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)

Zeptali se ministryně Maláčové, co je podle ní rodina... Úředníci MPSV propojení s neziskovkami, lidskoprávní pohled. Otevřená výpověď senátorky Chalánkové, jak to chodí

 
ROZHOVOR Je to právě rok, co se bývalá poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková, která se s Pospíšilovou stranou nerozešla příliš v dobrém, stala nezávislou senátorkou. Nezávislou nejen v kampani, ale i v Senátu, kde odmítla všechny nabídky na vstup do senátorských klubů. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlovala své postoje k sociálním otázkám, díky kterým se často dostává do střetu s ministerstvem Jany Maláčové, ale rovněž k ochraně tradiční rodiny či k právu držet zbraň, což jsou věci, které ještě nedávno nebyly zpochybňovány, ale nyní se zdá, že bude třeba je před nápady liberálních demokratů aktivně bránit.
01.11.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (153 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »