Články k osobnosti

Jiří Zeman

  hokejista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Zeman »
 

Obviňovali Zemana, sami se chovají tisíckrát hůře. Pavel překročil všechny diplomatické meze, říká Kobza

 
„To, co řekl prezident Pavel, překračuje všechny mně známé diplomatické meze,“ říká poslanec SPD Jiří Kobza ke vstupu hlavy státu do předvolební kampaně na Slovensku. Meze podle něj překračují i lidé za prezidentem, což jsme mohli vidět při návštěvě USA.
28.09.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1400 článků)

Kauza Fremr, Kysela v pozadí... Do čeho byl Pavel vtažen? Odhaleno. A je toho víc

 
Za několik týdnů to bude právě půl roku, kdy se Petr Pavel ujal funkce prezidenta ČR. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly na jeho hodnocení čtyř osobností spjatých s Pražským hradem. Podle mluvčího bývalého prezidenta Zemana Jiřího Ovčáčka nastoupil Pavel do velmi složité doby. Exředitel Klausovy kanceláře Ladislav Jakl se obává, že současná hlava státu má velmi daleko ke starostem běžných Čechů. Na přetřes přišla i poslední kauza s Robertem Fremrem, Pavlovým kandidátem na ústavního soudce, který se ale kvůli svému předlistopadovému působení v justici po tlaku veřejnosti své kandidatury vzdal. Politolog Jelínek posoudil Pavlovu roli v této kauze. Pohled do zákulisí pak nabídl právník Pavel Hasenkopf.
14.08.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1400 článků) , Petr Pavel (2751 článků) , Jiří Jelínek (81 článků) , Pavel Lukáš (82 článků)

Ovčáček nastoupil: Pavel? KSČ. Fremr? KSČ. Zemana komunisté třikrát vyhodili z práce. A je za arciďábla

 
Bývalý mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček v komentáři na webu Život v Česku píše o české kotlině jako o zemi plné paradoxů. Mezi ně řadí naši snahu patřit na Západ a zároveň zvolení či jmenování lidí s komunistickou minulostí do vysokých funkci, v tomto případě Petra Pavla hlavou státu a Roberta Fremra ústavním soudcem.
05.08.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

„Po volbě už to neříkal.“ Režisér Svoboda vynesl na světlo zákulisí ČT

 
Nově zvolený generální ředitel České televize Jan Souček mluvil jinak před a jinak po volbě. „Po volbě říkal, že bude postupovat opatrně a evolučně,“ řekl český režisér a scenárista Jiří Svoboda, který byl hostem pořadu na XTV. Změny v České televizi proto neočekává. Ředitelé si v České televizi vydělají 3,1 milionu ročně. Dosluhující generální ředitel Petr Dvořák se „redaktorů ČT bál“. Usmíření s Babišem i Zemanem nezvládl.
27.07.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (539 článků) , Jiří Svoboda (539 článků) , Petr Dvořák (880 článků) , Petr Dvořák (875 článků) , Jiří Dvořák (492 článků) , Jan Svoboda (273 článků) , Jan Dvořák (43 článků) , Jan Dvořák (153 článků) , Jiří Zeman (1400 článků) , Honza Dvořák (153 článků) , Jan Zeman (534 článků) , Jan Svoboda (273 článků) , Jan Svoboda (273 článků) , Jan Svoboda (273 článků) , Jan Svoboda (64 článků) , Jan Svoboda (62 článků)

K ženám jsem měl vždy obdivně vřelý vztah, říká herec Jiří Klem

 
„Užil jsem si svoje, takže dnes už se ani malým úkolem necítím být dehonestován,“ říká svým nezaměnitelně podmanivým hlasem legenda českého filmu Jiří Klem. S představitelem fotbalisty Karla Vondry ze seriálu 30 případů majora Zemana, taxikáře Tomáše Grosse z filmu Osud jménem Kamila, ale i prince z pohádky Kráska a zvíře jsme si v rozhovoru pro Týdeník Televize ovšem zdaleka nepovídali jen o herectví.
14.06.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Klem (11 článků) , Karel Zeman (359 článků) , Jiří Zeman (1400 článků) , Jiří Vondra (88 článků)

Ovčáček po zničení přehrady citoval Zemana: Myslete na lidi, ne na grandiózní ofenzivy

 
„Zničení Kachovské přehrady, nebývalá míra destrukce, nás probudilo ze spánku. Válka je blízko, neskončila a jen tak neskončí,“ píše v reakcí na vývoj rusko-ukrajinského konfliktu bývalý mluvčí Hradu a současný redaktor serveru Život v Česku Jiří Ovčáček.
10.06.2023 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1400 článků)

SOCDEM, nová ČSSD. Netolický popsal, co nabídne proti Fialovi

 
Hejtman Pardubického kraje a místopředseda ČSSD Martin Netolický hovořil v pořadu XTV.cz s Alex Mynářovou o „rebrandingu“ strany. A také o někdejších významných tvářích sociální demokracie – o Jiřím Paroubkovi či o Miloši Zemanovi. „Zeman a Paroubek se podíleli na vzestupu i pádu,“ poznamenal Netolický.
08.06.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4776 článků) , Martin Zeman (384 článků) , Jiří Fiala (388 článků) , Jiří Fiala (388 článků) , Jiří Zeman (1400 článků) , Alex Alex (697 článků) , Alex Martin (13 článků) , Alex Martin (11 článků) , Alex Alex (251 článků) , Alex Alex (251 článků) , Alex Alex (290 článků) , Alex Alex (113 článků) , Alex Alex (72 článků) , Alex Alex (18 článků)

Humus. Útok na Jiřinu Bohdalovou přes Zemana potrestán

 
Při svém vyšetřování se server SeznamZprávy zaměřil na dary, které Hrad věnoval různým státníkům. Nakoupeno jich bylo během deseti let údajně za 23 milionů korun. Obdarováváni byli vysocí státníci, ale i veřejné osobnosti nebo zaměstnanci Hradu. A herečka Jiřina Bohdalová. „Zemanovo blahopřání své podporovatelce stálo Hrad více než 31 tisíc,“ píšou novináři o daru k 90. narozeninám. „Narozeninový dárek pro dámu se respektuje,“ reagoval pro PL Jiří Ovčáček. A ozvalo se, že způsob, jakým SZ vyšetřuje, je „humus“.
16.05.2023 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1328 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

Stovky rolí Rudolfa Jelínka upozadila postava Jirky Hradce ze seriálu 30 případů majora Zemana

 
Kromě herectví byl také skvělým dabérem – jeho hlasem k nám promlouvala super hvězda Terence Hill či také jeden agent 007 s povolením zabíjet. Sám se považuje díky roli v 30 případech majora Zemana za českého Bonda.
17.03.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Terence Hill (28 článků) , Rudolf Jelínek (85 článků) , Terence Hill (24 článků) , Jiří Jelínek (81 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

Oškubávat obyvatelstvo, to je jediné, co dokáží vymyslet. Paroubek srovnal Zemanovu generaci s dnešní sestavou pravice

 
„Miloš Zeman nebyl třtina ve větru se klátící,“ říká expremiér Jiří Paroubek s tím, že ale na poslední rok a půl jeho vládnutí se bude snažit zapomenout. „Myslím si, že se snažil o vyváženou zahraniční politiku,“ ocenil pak také a vysvětlil, jak to v tomto směru vidí dál. V rozhovoru také řekl, co si myslí o jmenování Petra Hladíka ministrem i o plánech vlády na to, kde by mohl stát ušetřit. A zmínil „oškubání obyvatelstva“.
16.03.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4776 článků) , Petr Zeman (374 článků) , Jiří Zeman (1400 článků) , Jirka Hladík (6 článků) , Jiří Hladík (6 článků)

Jiří Paroubek: Velké fantazírování zpravodajských služeb včetně BIS

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) pod vedením presumptivního generála Koudelky, jakoby polita živou v souvislosti s odchodem M. Zemana z úřadu prezidenta, vydestilovala opět jeden úžasný informační poznatek.
09.03.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4776 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

„Uspěl. Bohužel.“ Dlouho neúspěšní se ozvali k Zemanovi

 
„Narcis byl už tehdy,“ vzpomíná na dobu, kdy poznal prezidenta Miloše Zemana Jiří Dienstbier v pořadu CNN Prima NEWS při příležitosti odchodu Zemana z Hradu. Připomenuta byla jak bamberská aféra, tak lánský puč. Likvidace ČSSD je jedním z jeho velkých úspěchů, komentuje ironicky Zemanovu politickou kariéru Dienstbier. Jan Ruml říká, že Zemanovi nikdy nevěřil ani slovo.
08.03.2023 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1400 článků) , Miloš Zeman (28025 článků) , Jan Ruml (15 článků)

Ovčáček zúčtoval: Pokryteční novináři. Zemana nálepkovali „normalizační politik“. Pavlovu kariéru v KSČ brání

 
Tiskový mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček prozrazuje, co se děje na Hradě. Balení kufrů už se chýlí ke konci, říká. Řízení a celkové fungování tiskového odboru čeká restrukturalizace, především kvůli médiím a sociálním sítím. Ovčáček zmiňuje i Zemanovy nejlepší politické momenty a přiznává některé své výčitky.
02.03.2023 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1400 článků)

Devět měsíců uběhlo. Michl stále nemá prověrku. „To jsme nezažili,“ zaznělo

 
Guvernér České národní banky Aleš Michl stále čeká na udělení bezpečnostní prověrky na stupni „přísně tajné“, ačkoliv již uplynula standardní devítiměsíční lhůta. Podle Michlova předchůdce Jiřího Rusnoka a neúspěšné prezidentské kandidátky Danuše Nerudové to je problém, neboť Michl prý takto nemůže plnohodnotně vykonávat svou funkci, v rámci níž se musí seznamovat s utajenými informacemi. Rusnok v ČT rovněž kritizoval možný nástup vrchního hradního protokoláře Vladimíra Kruliše na post ředitele kanceláře ČNB. Kruliše do této funkce prosazuje dosluhující prezident Zeman.
21.02.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1936 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

Bývalý voják z velení NATO v čele ČR? Co udělají Rusové. A Pekarová na Tchaj-wanu? Proč?! Generál Šedivý vážně

 
„To, co dělal prezident Zeman, kdy někoho vylučoval z nějaké skupiny lidí, tady neplatí. Vrátíme se ke standardu, kdy budou mít partneři na nejvyšších politických místech v České republice včetně opozice dveře na Pražském hradě otevřené,“ tvrdí generál Jiří Šedivý. Bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a pedagog institutu CEVRO popsal, jaký vliv může mít zvolení Petra Pavla prezidentem na mezinárodní vztahy s Ruskem a Čínou, které jsou už tak vážně narušeny. Neočekává, že by se zlepšily.
04.02.2023 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

Omluvte se za mé výroky, navrhl Ovčáček mluvčí Petra Pavla. Máme její vyjádření

 
Nastupující prezident Petr Pavel už začal úřadovat. Pozadu však není ani jeho tisková mluvčí Markéta Řeháková, která je v kontaktu s mluvčím končícího prezidenta Miloše Zemana Jiřím Ovčáčkem. Co probírali na schůzce a jak hodnotí jeho působení na Hradě? Shrnula to pro eXtra.cz.
03.02.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1400 článků) , Miloš Zeman (28025 článků) , Petr Pavel (2751 článků)

30 případů majora Zemana: Svědomí komunistického režimu nebo slušně natočený seriál, kde hlavní hrdina není nadčlověk

 
Ani seriál Žena za pultem nerozdělil národ tak jako kontroverzní počin režiséra Jiřího Sequense st. z let 1974 až 1979. Seriál 30 případů majora Zemana poutal pozornost ještě dříve, než se začal natáčet, protože se mluvilo o projektu na zakázku, s jasným cílem propagace režimu.
22.01.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Sequens (25 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

Jiří Kajínek promluvil o milosti od Zemana: Podmínka je přísná a nebezpečná, říká po letech

 
Šesté narozeniny na svobodě dnes oslaví Jiří Kajínek (62). Velkou narozeninovou party ale nechystá. Redakci eXtra.cz prozradil, jak bude trávit svůj den a jak jeho narozeniny vypadaly ve vězení. A nejen to. Ačkoliv je dosluhujícímu prezidentovi Miloši Zemanovi vděčný za milost, kterou mu v květnu 2017 udělil, přiznává, že má nad sebou stále Damoklův meč. 
11.01.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (867 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

STAN: Poslední dopis prezidentu Zemanovi

 
Místopředseda a poslanec hnutí STAN Jan Lacina dnes prezidentu Zemanovi odeslal se senátorem Jiřím Růžičkou již čtvrtý a poslední dopis vracející se k přístupu prezidenta k plošným kontrolám všech příchozích návštěvníků Pražského hradu.
30.12.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1400 článků) , Jan Zeman (534 článků)

Jirku Ovci za mluvčího určitě nechci, bavil publikum Pavel. Ani Zeman, ani Klaus

 
„Současná vláda mohla více naslouchat expertům, kteří jí už před pěti měsíci radili zastropovat ceny energií, měla by teď určitě snadnější pozici. Ukrajině musíme stále pomáhat, Rusko nesmí světu vnutit svoji agresivní politiku, v Kyjevě si ale musejí uvědomit, že získat zpět Krym a část Donbasu bude velmi problematické, protože tam už nyní vládnou proruské nálady a Ukrajinu by stálo velké úsilí je eliminovat,“ prohlásil generál Petr Pavel, jeden z favoritů prezidentských voleb, na středeční besedě v Ostravě-Porubě.
25.11.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2751 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »