Články k osobnosti

Jiří Wolker

  básník, prozaik a dramatik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Wolker »
 

Vláda nabádá k očkování i básničkou od Wolkera. Plakali jsme, teď chceme žít...

 
„Osení stříbří slzy ranní rosy. Snad plakali jsme – ale teď chcem žít! A budeme. Tak jako dřív!“ ukazuje videoklip na Twitteru Úřadu vlády. Nejedná se přitom o chvíli poezie. Básní Jitřní píseň od Jiřího Wolkera totiž kabinet premiéra Andreje Babiše nezpříjemňuje lidem odpoledne, nýbrž startuje očkovací kampaň, která má občany přesvědčit, že si mají nechat vpíchnout vakcínu proti covidu-19.
28.12.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků) , Andrej Babiš (24353 článků)

Vláda přesvědčuje lidi k očkování básní Jiřího Wolkera

 
Očkování proti koronaviru se vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodla mezi lidmi propagovat poezií. Informaci o zahájení vakcinace spojila s básní Jitřní píseň, kterou v raném období napsal Jiří Wolker.
28.12.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků) , Andrej Babiš (24353 článků)

Vláda vyzývá k očkování pomocí Wolkerovy básně. Babiš: To se zmocněncem byla nadsázka

 
Jak správně motivovat lidi k očkování proti covidu. To je otázka, kterou si poslední týdny kladou odborníci. Inzerát ministerstva zdravotnictví se příliš nepovedl, kontroverze vyvolal i plakát Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Úřad vlády ČR to nyní zkouší po svém pomocí televizního spotu – plném emocí a slov z básně Jiřího Wolkera. Vakcinaci v Česku má pod taktovkou osobně premiér Andrej Babiš (ANO), pozici vládního zmocněnce pro očkování nakonec zrušil. Že se jím stane on, dnes na tiskové konferenci označil jako nadsázku.
27.12.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků) , Andrej Babiš (24353 článků)

Z podstavce shlíží bronzový Jiří Wolker (†23) na zeleň mezi betonem. Sochy se »dočkal« 63 let po smrti

 
Byl zářivou hvězdou na poli československé poezie. V plném rozpuku sil mu však zabránila tehdy velice těžko vyléčitelná tuberkulóza, na kterou zemřel mladičký Jiří Wolker (†23). Jeho život a dílo, které vznikalo během vysokoškolských studií v Praze, do dnešních dnů připomíná bronzová socha v jednom z nejpozoruhodnějších pražských parků – Přátelství.
29.03.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků)

Domísku, už mlč. Hov*o? Brankář Hašek dostal sodu

 
Komentátorku Karolínu Stonjekovou nepřestávají udivovat postřehy bývalého českého hokejového brankáře Dominika Haška, který se pustil do rozboru básně Jiřího Wolkera a projevil uznání, že i z ho*na dokázal vytvořit krásnou báseň. Stonjeková si z něj proto střílí, s čím přijde příště, a doporučuje, ať už raději mlčí. Nedávno o sobě dal Hašek slyšet, když zaútočil na Babiše za to, že se cpe na zimní stadion a sleduje jeho oblíbený sport – hokej. S jeho nesympatiemi k českému premiérovi silně souzněl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a vyzval jej ihned ke kandidatuře na Hrad.
06.02.2020 22:06 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (471 článků) , Jiří Wolker (9 článků) , Miroslav Kalousek (7532 článků)

Ostuda na prostějovském náměstí: Básníka nutili k orálnímu sexu!

 
Své sexuální choutky si vybíjeli na soše! Dva prostějovští mladíci (22 a 25) se ukájeli na soše básníka Jiřího Wolkera (†23). Předstírali s ní orální sex.
17.04.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků)

Ostuda v Prostějově: Mladíci sexuálně zneužili sochu Jiřího Wolkera!

 
Neuvěřitelná ostuda se stala na náměstí v Prostějově, rodišti slavného básníka Jiřího Wolkera (†23). Dva mládenci cestou z hospody předstírali se sochou básníka orální sex!
17.04.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků)

Titul Zlatý Ámos putuje do Prostějova, zaujala chemikářka

 
Letošní 21. ročník soutěže Zlatý Ámos bezkonkurenčně ovládla chemikářka Ivanka Hájková, která reprezentovala prostějovské Gymnázium Jiřího Wolkera. Učitelka měla v sále obrovskou podporu složenou z jejích žáků, kteří byli stejně jako ona oblečení do bílého pláště.
28.03.2014 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků)

V Prostějově nahradí třídní knihu notebookem

 
Klasickým třídním knihám na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově odzvonilo. Od září je nahradí notebooky, s nimiž budou učitelé vstupovat do tříd a zapisovat do nich absence studentů.
29.08.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků)
« Předchozí 1 Další »