Články k osobnosti

Jiří Urban

  kytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Urban »
 

Rockeři pláčou! Těžké období kytaristy Arakainu: Jeho klub Kain po 20 letech na Žižkově končí

 
Kytarista české rockové legendy Arakain Jiří Urban dvacet let provozoval na pražském Žižkově klub Kain, kde se v komorních prostorech domu na rohu Husitské ulice scházeli muzikanti i fanoušci hlavně rocku nebo metalu. Ke dvacátým narozeninám klubu však dostal hodně nečekaný dárek, a to výpověď z domu, kde sídlí. Majitel si totiž přeje v domě mít nějaký klidnější podnik.
15.06.2020 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (9 článků)

V Brně vystavují národní poklad: v Letohrádku Mitrovských jsou české korunovační klenoty

 
Jde o jeden z nejvýznamnějších dokladů naší historie. V Letohrádku Mitrovských v Brně jsou české korunovační klenoty. Dokonalé repliky vyrobil legendární šperkař Jiří Urban.
16.05.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (9 článků)

Vyrábí repliky královských korun: I kopie stojí miliony

 
Vyrábí repliky korun králů a císařů. Hned čtyři tyto skvosty představil šperkař Jiří Urban (63) na výstavě o Lucemburcích v Plzni. K vidění jsou tady i 3D modely dobových gotických staveb.
02.10.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (9 článků)

Drahoš nástupcem Mládka na ministerstvu nebude. Stane se jím Urban?

 
Už ve čtvrtek by mělo být známo jméno nového ministra průmyslu a obchodu. Jan Mládek (ČSSD) skončil v čele resortu ke konci února, od té doby ho vede premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Bývalý šéf Akademie věd byl jedním z mužů, o kterých se spekulovalo, že by mohli Mládka nahradit. Jiří Drahoš ale tuto možnost pro Deník odmítl.
20.03.2017 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jan Mládek (672 článků) , Jiří Urban (9 článků)

Zakladatel Arakainu Jiří Urban (57) s kočárkem: Stal se znovu tátou!

 
Zakladatel slavné hudební skupiny Arakain Jiří Urban se pochlapil. Ve svých sedmapadesáti letech zplodil svého dalšího potomka. A jak je vidět, tatínkovskou roli si pořádně užívá…
22.09.2016 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (9 článků)

Trafačka zahajuje nový život. Výstava Forever! představí díla Jiřího Petrboka

 
Novou etapu své existence zahajuje v Příčné ulici v Praze 1 Trafo Galerie. Poté, co loni skončila své osmileté působení v bývalé vysočanské trafostanici, bude kolektiv Trafačka výstavy a akce pořádat v prostoru Ex Post. Ten vznikl z bývalé pošty. První výstava nazvaná Forever! představuje tvorbu Jiřího Petrboka, jejímž kurátorem je Otto Urban.
11.09.2015 09:58 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (9 článků)

Snímek, v němž se ztratíte snáz než hrdinka

 
V Jeseníkách na Šumpersku se odehrává děj – po Herzově Habermannově mlýnu – dalšího snímku s tematikou divokého odsunu Němců z českého pohraničí v květnu 1945. Opět k němu napsal podle vlastní knihy a zároveň podle skutečnosti scénář Josef Urban. Režisérem je tentokrát Jiří Chlumský.
01.11.2012 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chlumský (24 článků) , Jiří Urban (9 článků)

Arakain: Jak vylezeme na jeviště, věkový rozdíl mezi námi a diváky se smaže

 
Legendární pražská rocková skupina Arakain oslaví v příštím roce úctyhodných třicet let existence. Jaká oslava bude, nechce zatím prozradit. Aktuálně se ovšem raduje ze svého nového alba Homo sapiens..?, které vyšlo před několika týdny. Hovoří o něm spoluzakladatel formace, kytarista Jiří Urban.
28.08.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (9 článků)

Kapra v Děčíně utopili v koši jako Jana Nepomuckého

 
K Děčínským novodobým tradicím patří topení kapra. Letos recesisté opět vymysleli nový způsob. Aby si smrt šupináče pojistili, do vody ho dali v koši.
24.12.2010 03:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (9 článků)
« Předchozí 1 Další »