Články k osobnosti

Jiří Svoboda

  scénárista, režisér, politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Svoboda »
 

Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

 
„Sále častěji mne napadá, že se blíží konec. Definitivní a neodvratný.“ Tato slova cituje režisér, profesor Jiří Svoboda. V obsáhlém bilančním rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz poukazuje na věci v politice, médiích a v obecném světě, které považuje za „poruchové“ a které by se nestaly, kdyby, jak říká, člověk za posledních 50 let neztratil své hodnoty systémem „vařené žáby“. Na adresu premiéra Fialy profesor Svoboda uvádí, že ani jeho nemůže bavit to, že „musí s neměnnou pravidelností veřejně lhát a tvářit se přitom důstojně a upřímně“.
24.07.2024 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Fiala (404 článků) , Jiří Fiala (404 článků)

Nadace ČEZ a Oranžové kolo na Zahájení lázeňské sezony v Teplicích

 
Poslední květnový víkend patřil v Teplicích nejen slavnostnímu Zahájení 870. lázeňské sezony, ale i charitativnímu Oranžovému kolu Nadace ČEZ. Nedělní minutovou jízdu na oranžových handbike si přitom nenechalo ujít 228 zájemců, kteří tak ve dvojicích absolvovali celkem 114 jízd. Výsledkem jejich snažení byla finální částka 100 388 korun. Tu si mezi sebe rozdělily dvě obdarované organizace, a to Swap Teplice, z.s. (50 337 Kč) a WHITE LIGHT I, z.ú. (50 051 Kč). Symbolické šeky na tyto částky předali jejich zástupcům před vystoupením rokenrolové kapely HLAHOL na Ptačích schodech primátor Teplic Jiří Štábl a Miroslav Svoboda, ředitel Elektrárny Ledvice.
28.05.2024 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Svoboda (57 článků) , Miroslav Svoboda (180 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

V počtu generálů jsme v Evropě jedni z nejlepších. Černochová, Kateřina II. a její milci očima historika Fidlera

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „V současné době jsme v situaci, kdy máme dostatek pouze v jediné komoditě, v počtech generálů a plukovníků. V jejich množství na jednoho vojáka v celé Evropě bychom asi mohli stát na jednom ze stupňů vítězů,“ říká o české armádě a o její připravenosti na válku Jiří Fidler, vojenský historik a autor mnoha knih, z nichž aktuální je kniha Symbol Ludvík Svoboda. Hovořili jsme i o ministryni obrany Janě Černochové, o soše sovětského maršála Ivana Koněva a o odvezení Korunovačního kříže do Německa.
12.05.2024 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (114 článků) , Jana Černochová (1001 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

„Žádný podnik by takto neobstál.“ Profesor Svoboda udeřil do poměrů v ČT

 
Česká televize v krajním případě bude vyrábět jen levné pořady, uvedl generální ředitel veřejnoprávní TV Jan Souček. Proti tomu vystoupil přední režisér a pedagog, profesor Jiří Svoboda. Kritizoval výši provozních a režijních nákladů v ČT. „Z hlediska ekonomické rozvahy by žádný podnik či korporace nemohly s podobnou bilancí obstát,“ tvrdí v textu, který poskytl ParlamentnímListům.cz. Pokud chce ČT vyrábět jen „laciné pořady“, má si na ně dle Svobody sama vydělat.
17.04.2024 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (66 článků) , Jan Svoboda (64 článků)

Zaplatili vám? Politici bombardováni kvůli „kremelskému“ webu. Paroubek odpověděl po svém

 
Web Voice of Europe, kterému v minulosti dali rozhovory například expremiér Jiří Paroubek (ČSSD), exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a exprezident Václav Klaus, obvinila BIS ze snahy o ovlivnění evropských voleb za ruské finance. Paroubek nyní pro server iRozhlas.cz rozhovor obhajuje a uvádí, že nesdílí paranoidní vidění světa ředitele BIS Koudelky.
29.03.2024 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11132 článků) , Jiří Paroubek (4837 článků) , Cyril Svoboda (473 článků) , Václav Svoboda (305 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

Drahé tety a já slaví padesátiny. Gollové se film zdál přitažený za vlasy

 
Když se stará panna náhodou stane očitou svědkyní přepadení záložny, vezme spolu se sestrou vyšetřování do vlastních rukou. V komedii plné zpěvu, která letos slaví padesátiny, zazářili Iva Janžurová, Jiří Hrzán i prvorepublikové hvězdy Nataša Gollová a Eva Svobodová. Připomeňte si film s měsíčníkem Retro.
27.03.2024 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (600 článků) , Jiří Hrzán (55 článků) , Nataša Gollová (43 článků) , Eva Svobodová (31 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

Randula od Svobodných: Přišla ODS o voliče, nebo voliči o ODS?

 
„Podle zpráv insiderů si Petr Fiala údajně nedávno interně posteskl: „Máme pravicový program, máme pravicové politiky, ale chybí nám pravicoví voliči. Ponechme nyní chvíli stranou tu doslova se nabízející disputaci o to, zda je dnešní program ODS skutečně pravicový a na tenký led posuzování ‚pravicovosti‘ jednotlivých jejích hlavních protagonistů se pro jistotu nepouštějme vůbec,“ uvedl Jiří Svoboda Randula, odborný garant Svobodných pro oblast kultury.
15.03.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6558 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Fiala (404 článků) , Jiří Fiala (404 článků)

„Maso“ na Českém lvu. Režisér popsal ministrovi, jak se tu rozdělují milionové dotace

 
Deset milionů na film o Františku Kriegelovi. Režisér Ivan Fíla popsal, co se kolem dotace odehrávalo ve Státním fondu kinematografie. Jeho kolega Jiří Svoboda odmítl účast na večerním ceremoniálu Českých lvů kvůli poměrům v České televizi a snahám o zvýšení koncesionářských poplatků.
09.03.2024 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Ivan Fíla (22 článků)

Nemáte těch peněz dost? Režisér Svoboda ČT nepotěší. Kvůli poplatkům bude Český lev bez něho

 
Jiří Svoboda natočil v loňském roce televizní film Cesta do tmy, který se dostal do nejužší nominace na Českého lva. Režisér sám ale na ceremoniál v Rudolfinu nedorazí. Chce tak upozornit na sociální dopady zvýšení koncesionářských poplatků, o kterém se hovoří. Více než sedm miliard korun, se kterými ČT hospodaří, je podle něj dostatečnou částkou k plnění veřejnoprávních úkolů. „Necítil bych žádné vnitřní uspokojení z toho, že svou přítomností legitimizuji poměry v instituci, jejíž vedení nenalezlo odvahu ani chuť sdílet ekonomické problémy spoluobčanů,“ vysvětluje ve vyjádření, které dal ParlamentnímListům.cz k dispozici.
07.03.2024 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

Správa železnic: Další dosloužilá technika se stala součástí sbírek Národního technického muzea

 
Národní technické muzeum (NTM) získalo do svých sbírek další předměty, které donedávna sloužily v drážním provozu. Smlouvu o jejich předání podepsali v jídelně bývalého dvorního vlaku v sídle muzea na pražské Letné generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a jeho protějšek z NTM Karel Ksandr.
29.02.2024 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Karel Svoboda (664 článků) , Karel Svoboda (135 článků)

Zemědělec se zabývá sociálními věcmi, teolog zemědělstvím. Posvítili jsme si na vzdělání „brněnské“ vlády

 
„Čtěme knihy, tam to všechno je… Parafráze na píseň Voskovce a Wericha dává možnost lidu obecnému (či poddanému) vyjádřit svůj vztah k současné vládě. Je dosti pravděpodobné, že se pohybujeme mezi Nerudovým fejetonem Kam s ním a Hrabalovou sbírkou povídek Inzerát na dům, ve kterém již nechci bydlet. Pan premiér, vzděláním učitel českého jazyka, by nám mohl vyslat jasný signál, o co v tomto případě kráčí,“ říká na úvod historik Jiří Fidler, jemuž nedávno vyšla kniha Symbol Ludvík Svoboda. A pak to pro ParlamentníListy.cz rozvedl.
22.01.2024 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (114 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Kam Kam (670 článků)

Vojenský historik Fidler: Hranice Ukrajiny fakticky vznikly v Moskvě

 
„Hranice Ukrajiny tak fakticky vznikly v Moskvě, buď na základě sovětské expanze, nebo jako výsledek umělého rozdělování území. Nemají proto ani přirozený, ani historický základ.“ To říká vojenský historik Jiří Fidler, jemuž nedávno vyšla kniha Symbol Ludvík Svoboda. Probrali jsme s ním telegraficky ukrajinskou historii.
15.01.2024 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (114 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

Vláda přestává věřit své legitimitě, proto šíří strach. Profesor Jiří Svoboda o Fialovi a jeho hodnotách

 
Současná vláda své legitimitě věřit přestává, a proto vytváří brzdná represivní opatření, která zasahují nepřijatelně do ústavních práv a svobod. Profesor Jiří Svoboda, filmový režisér a někdejší poslanec, hovoří o atmosféře, kde se šíří strach a jmenuje konkrétní exemplární případy zničených životů, které mají pacifikovat národ, jako je profesor Drulák nebo učitelka Bednářová.
05.01.2024 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Fiala (404 článků) , Jiří Fiala (404 článků)

Armáda ČR? Stojí stále více miliard, přitom je pořád stejně „silná“. Expert tuší díru na peníze

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR "Pro mírovou přípravu máme dvojnásobný počet generálů, ale pro válečný konflikt dokonce desetinásobek, než měla naše armáda v roce 1938," sdělil nám vojenský historik Jiří Fidler, jemuž nedávno vyšla kniha Symbol Ludvík Svoboda. V době, kdy se hovoří o přípravách na válku, jsme ho požádali o srovnání s výše uvedeným datem všeobecné mobilizace kvůli hrozbě nacistického Německa a dopadlo to hodně špatně.
10.12.2023 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (114 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

Napínavý český thriller Cesta do tmy s Matějem Hádkem na nedělní večer

 
Mezinárodně uznávaný vědec přepadne banku v centru města, zajme rukojmí a před budovou odpálí bombu. Pachatelovu motivaci ke zdánlivě nepochopitelnému jednání odkrývá režisér Jiří Svoboda ve svém novém televizním filmu Cesta do tmy.
18.11.2023 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Hádek (105 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

Profesor Jiří Svoboda: „Lepší“ lidi se chrání, na „horších“ nezáleží. Učitelka Bednářová jako Havel

 
LISTOPAD 89 - JE NEBO NENÍ CO SLAVIT? Režisér Jiří Svoboda se při vyprávění o svém novém filmu dotkl i současné kauzy učitelky Bednářové. „Vyhodili ji z práce za vyslovení názoru, který se nelíbil někomu z ‚lepších‘ lidí, kteří mají monopol na pravdu. Dokonce ji začali vláčet po soudech podle šablony, okopírované od předlistopadového režimu,“ řekl. Její osud mu připomenul Václava Havla. A ptá se, kdo tyto lidi učinil lepšími a proč jsou pro ně ostatní ti „horší“.
16.11.2023 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6490 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Václav Svoboda (305 článků) , Jiří Havel (483 článků) , Jiří Havel (483 článků)

Máme zrušit nákupy zbraní od Belgie a Francie? Výkřik Černochové o OSN má dohru

 
„Myslím, že by se mohla ministryně Jana Černochová vrátit za bankovní přepážku, pro ni má vzdělání postačující. V oblasti mezinárodních vztahů ovšem prokázala v poslední době takové neznalosti, že by měla vrátit diplom,“ sdělil drsně vojenský historik a čerstvý autor monografie o prezidentu a generálu Ludvíku Svobodovi PhDr. Jiří Fidler, Ph.D. Vrátili jsme se i k diplomové práci šéfky obrany.
14.11.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (114 článků) , Jana Černochová (1001 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (276 článků)

Velké šetření státu. Zrušit ministerstvo pod Černochovou! Jak? Je zde návod

 
"Tuplovaný Kalousek." Tak nazval vojenský historik Jiří Fidler, jemuž aktuálně vyšla biografie Symbol Ludvík Svoboda, vlastní posunutí nedávných myšlenek Miroslava Kalouska o zrušení tří ministerských postů. U Občanské demokratické strany by se prý dalo zrušit ministerstvo obrany, přičemž Generální štáb by politicky, koncepčně a finačně byl podřízen ministerstvu zahraničí. Proč? Protože nasazení armády je signálem předchozího selhání diplomacie.
09.11.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (114 článků) , Miroslav Kalousek (7862 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Miroslav Svoboda (57 článků) , Miroslav Svoboda (180 článků)

Kobza (SPD): Prezidentu Ludvíku Svobodovi s úctou

 
Před několika málo dny vyšla vynikající kniha historika Jiřího Fidlera „Symbol Ludvík Svoboda“. Jde o strhující četbu, o dosud nejkomplexnější životopis tohoto našeho prezidenta a válečného hrdiny.
01.11.2023 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (114 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků)

„Milý Jiří Svobodo“. Petr Žantovský reaguje

 
Režisér Jiří Svoboda v ParlamentníchListech.cz reagoval na slova Petra Žantovského v pravidelné rubrice Týden v médiích. Mediální odborník považuje za nezbytné některé věci vysvětlit a proto se ParlamentníListy.cz rozhodly dát prostor k oslovení i jemu.
01.10.2023 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (549 článků) , Jiří Svoboda (549 článků) , Petr Svoboda (668 článků) , Petr Svoboda (659 článků) , Petr Svoboda (668 článků) , Petra Svoboda (242 článků) , Petr Svoboda (74 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »