Články k osobnosti

Jiří Svoboda

  scénárista, režisér, politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Svoboda »
 

Tohle vše se ukradlo. Teď jen „Babiš“. Profesor Svoboda už nemůže mlčet

 
Filmový režisér, profesor a někdejší významný levicový politik Jiří Svoboda není překvapen kauzou „Babišova zámku“. Týden před volbami se podobné skandály zkoušejí pravidelně. Profesor připomíná Kubiceho zprávu proti Jiřímu Paroubkovi či nahrávky Julius Šuman minule proti Andreji Babišovi. Letošní novinkou ale je výrazné angažmá nadnárodních sil.
07.10.2021 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4181 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Julius Julius (71 článků)

Seniorka roku je letos z Loun, uspěl i klub z Budějovic. A Jiří Suchý je v síni slávy

 
Při příležitosti Mezinárodního dne seniorů bylo 3. října několik z nich společně s jejich kluby oceněno v rámci projektu SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77. Seniorkou roku 2021 se stala Vilemína Svobodová z Loun a klub Aktiv z Českých Budějovic si odnesl cenu pro nejlepší klub. Do Zlaté síně SenSenu slavnostně vstoupil spoluzakladatel divadla Semafor Jiří Suchý. Porota vybírala z osmi desítek nominací a nakonec mezi vítěze rozdělila 170 tisíc korun.
04.10.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Suchý (289 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Macháček: V 90. letech bylo možné všechno. Svoboda se ale neobejde bez zodpovědnosti

 
Rozhovor s Jiřím Macháčkem o tom, jak kvůli strachu z vojny vystudoval práva nebo co všechno si v 90. letech mohl dovolit v televizi a rozhlase.
26.09.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Macháček (284 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Slušní občané, musíte volit. Profesor Svoboda po Babišovi ml. a citátech Hitlera

 
VOLEBNÍ AUDIT ČESKA Vodění premiérova syna Andreje Babiše ml. po volební kampani? „Jestli si takto představují přijatelnou vizi budoucnosti, pak zcela otevřeně dnes říkám, že v parlamentních volbách, které proběhnou již za několik dní, by slušní lidé měli demonstrovat svůj postoj k takové představě politiky,“ je rozhořčen filmový režisér, profesor Jiří Svoboda. Ten ParlamentnímListům.cz sdělil i své znechucení z toho, jak je šlapáno po minulosti národa. „Výroky některých akademiků na adresu prezidenta E. Beneše jsou citacemi výroků A. Hitlera,“ varuje.
20.09.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23560 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Správa železnic: Generální ředitel vystoupí na Železniční konferenci 2021

 
Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda vystoupí dnes na Železniční konferenci 2021 v Pardubicích a bude prezentovat provozní koncept vysokorychlostní železnice. Úvodní den konference se koná v čase od 15:00 do 17:30 hodin.
16.09.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Boj proti Rusku jako náhrada skutečných témat. Poslanec uhodil na ODS

 
Strany a hnutí vstupují do horké fáze předvolební kampaně. Mnoho voličů ale může mít stále problém udělat si jasno v tom, o co kterému politickému subjektu ve skutečnosti jde, říká Jiří Kobza, poslanec za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Zásadní témata v programu pro občany podle něj často nahrazuje boj proti Rusku.
10.09.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Vozíčkář Dušan s kamarády vyrazil do Vatikánu: Čeká na ně papež! Ujedou 150 km za den

 
Z brněnského náměstí Svobody vyjela v pátek na nevšední, 1 340 km dlouhou pouť, zvláštní skupinka. Paraplegik Dušan Petřvalský (39) z Žeravic se svými stejně postiženými kamarády Jiřím Sommerem a Jaroslavem Jadlovským vyrazili vlastními silami na speciálních ručních kolech na audienci k papeži.
23.07.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (130 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Renovace nádražních budov běží dál ve vysokém tempu, říká generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda

 
Před několika dny uplynulo pět let od chvíle, kdy se o více než 1 500 nádražních budov po celé republice začal starat manažer drážní infrastruktury, dnes vystupující pod názvem Správa železnic. Prakticky okamžitě začala jejich renovace, v současné době slouží cestujícím už stovky budov, které se často změnily k nepoznání. Jak říká generální ředitel Jiří Svoboda, jen letos vynaloží Správa železnic na potřebné stavební úpravy přes dvě miliardy korun.
08.07.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Akorát děláte z lidí hlupáky. Profesoru Svobodovi došla trpělivost s Lutonským z ČT

 
Profesor a filmový režisér Jiří Svoboda se ostře opřel do zástupce šéfredaktora zpravodajství veřejnoprávní televize Františka Lutonského, který před týdnem spustil velký poprask v souvislosti s řáděním tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku, kdy připomněl, že v těchto obcích lidé většinou volili za prezidenta Miloše Zemana. „Naprosto nepřijatelné a skandální, patří do sféry pokleslého bulváru,“ komentuje Svoboda na svém blogu serveru Aktuálně.cz vyjádření Lutonského.
02.07.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Miloš Zeman (26358 článků)

Známé osobnosti na snímcích fotografa Derecka Harda ukazují, jak se Ne!chovat v přírodě

 
Umělec Jiří Korn, herečka Dagmar Havlová, zpěvák Ben Cristovao, šéfkuchař Přemek Forejt, sportovec David Svoboda, herečka Andrea Kerestešová Růžičková nebo modelka Kateřina Sokolová. To je jen část ze seznamu veřejně známých českých osobností, které se zapojily do umělecké kampaně Ne! v přírodě, jež má upozornit na nevhodné chování v přírodě. V rámci kampaně je v pražské zeleni v roli podivných obyvatel města, kteří se na svých výletech do přírody chovají přesně tak, jak by neměli, ztvárnil talentovaný fotograf Matěj Dereck Hard. Série dvanácti fotografií ve stylu pop-art photography, doplněná instalací lesa, bude zdarma k vidění od 26. června do 10. července na výstavě v Křížové chodbě na Staroměstské radnici v Praze. Vernisáž proběhne v pátek 25. června od 19.00 hodin.
25.06.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Korn (194 článků) , Dagmar Havlová (1410 článků) , Kateřina Sokolová (311 článků) , David Svoboda (223 článků) , Ben Cristovao (532 článků) , Andrea Růžičková (385 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Jiří Kobza: Pohádka o svobodě

 
Myslíte si, že máme svobodu? Svobodu pohybu, svobodu projevu, svobodu myšlení? Vážně? Říkali to v televizi? Tu o Karkulce znáte také?
19.06.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Nutit dětem respirátory nemůžete, uznala hygiena. Škodí to zdraví! Důkazy, padlo také

 
Zdravé fórum, občanská platforma pro obnovení normálního života, která spolupracuje s lékaři Martinem Balíkem, Jiřím Beranem či Hanou Zelenou, hlásí, že došlo k velkému průlomu, jelikož bylo veřejně uznáno, že školy nemohou vynucovat nošení ochranných pomůcek na krytí úst a nosu. Podle právníků Tomáše Nielsena a Ondřeje Svobody nelze nošení respirátorů vyžadovat ani v obchodech. Už proto, že dlouhodobé nošení respirátorů podle právníků škodí zdraví. Svůj názor opírají o závěry některých vědců.
27.05.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Svoboda (72 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Tomáš Svoboda (160 článků) , Tomáš Svoboda (206 článků) , Tomáš Svoboda (73 článků) , Martin Svoboda (68 článků) , Tomáš Svoboda (48 článků)

Profesor Svoboda: Tajné plány kolem ČT. Můj telefon Babišovi. Nevědí, co dělají

 
Dění v České televizi související s kauzami probíranými na zasedáních Rady ČT jitří emoce už delší dobu. Do diskuse nyní svým silným hlasem zasahuje slavný režisér Jiří Svoboda. V textu pro ParlamentníListy.cz uvádí, že některé skupiny chtějí zlikvidovat generálního ředitele Dvořáka a už prý existují plány, koho by měl nový šéf ČT vyhodit či jaké pořady zrušit. Lidé, kteří za těmito plány stojí, si podle profesora Svobody neuvědomují, co by to mohlo vyvolat. Připomíná události roku 2000 a televizní krizi.
25.05.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Dvořák (425 článků)

Vytvořili štvanici, pak je oběsili. A dnes? Pozor! Jiří Svoboda o únicích do novin

 
Českou republiku trápí úniky informací, míní režisér Jiří Svoboda. A varuje přes příklady z minulosti, jak StB vytvořila štvanici proti Miladě Horákové, v níž svou úlohu sehrála i média. Ovšem hlavní aktéři pak sami skončili na šibenici. A dnes? „Varující jsou systematické úniky informací vybraným novinářům z bezpečnostních a rozvědných služeb ze živých spisů,“ říká režisér a stěžuje si, že o presumpci neviny novináři ani neslyšeli.
08.05.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (473 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Profesor Jiří Svoboda: Po čem jde Němcová. Bez obalu. A co neví

 
ROZHOVOR Pandemie vytváří velký tlak na psychiku, který ne každý zvládá. Takové myšlenky napadají profesora Jiřího Svobodu při četbě výzev Miroslavy Němcové k zasílání „zatýkacích dopisů“ Andreji Babišovi. A ke snům Víta Rakušana o tom, jak zde mladá generace vybuduje liberální zemi, dodává klenot z časů, kdy se taky věřilo v nový a úplně jiný svět...
29.03.2021 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Miroslava Němcová (1648 článků)

Předehra k boji o šéfa ČSSD: Hamáček má nominaci z Vysočiny, rival Petříček z Karlovarska

 
V pořadí už 42. sjezd ČSSD bude 9. a 10. dubna a premiérově se odehraje online. V oranžové vládní partaji probublává boj o moc už nyní, kdy adepti do vedení sbírají krajské nominace. A už teď je jasné, že stávající předseda a vicepremiér Jan Hamáček bude mít soupeře. V Karlovarském kraji v sobotu nominovala strana na post předsedy ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Krajským šéfem zůstal 56letý Tomáš Svoboda, starosta Kynšperku nad Ohří. Sociální demokraté z Vysočiny a Olomouckého kraje nominovali Jana Hamáčka. Lídrem kandidátky pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny bude poslanec Jiří Běhounek.
20.03.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Svoboda (160 článků) , Jan Hamáček (3284 článků) , Tomáš Svoboda (206 článků) , Tomáš Svoboda (73 článků) , Tomáš Svoboda (48 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Vím, proč se bojíte Sputniku, padlo od Okamury. Ale také jiné zprávy

 
O Ruské vakcíně Sputnik toho bylo v posledních dnech napsáno hodně. Čeští i slovenští odborníci nejednou prohlásil, že by tato vakcína měla být prověřena Evropskou lékovou agenturou. Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Jiří Kobza má však za to, že kořeny obav ze Sputniku planou z toho, že by tzsto vakcína opravdu mohla fungovat.
04.03.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Primátor Hřib: Další krok k modernímu, rychlému a ekologickému spojení

 
Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib s generálním ředitelem Správy železnic Jiřím Svobodou podepsali memorandum o spolupráci při přípravě veřejně prospěšné stavby Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín - Praha-Letiště Václava Havla. V rámci dohody hlavní město vykoupí pozemky potřebné pro stavbu terminálu a záchytného parkoviště P+R na Dlouhé Míli. Část pozemků následně Praha využije i pro vybudování nové tramvajové trati.
12.02.2021 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6100 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Václav Svoboda (276 článků) , Jiří Havel (437 článků) , Jiří Havel (437 článků)

Derou se k záchranným člunům. Profesor Svoboda o mocných a bohatých za covidu

 
ROZHOVOR Jestli kritizujete za opatření proti pandemii českou vládu, podívejte si, jak to zvládají další západní země. Nemluvě o Evropské unii, jejíž předsedkyně komise začíná svým vyjadřováním připomínat Miloše Jakeše ve fázi Červeného hrádku. Profesor Jiří Svoboda si myslí, že západní civilizace projevuje nepokoru, za kterou nás příroda potrestá podobně, jako všechny zaniklé civilizace před námi.
08.02.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků) , Miloš Jakeš (139 článků) , Jiří Červený (12 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »