Články k osobnosti

Jiří Svoboda

  scénárista, režisér, politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Svoboda »
 

Babiš a Soros: Komu o co jde? Profesor Jiří Svoboda zná souvislosti

 
ROZHOVOR Rady Jiřího Peheho, někdejšího člena správní rady Sorosova Open Society Fund, opravdu nejsou podle režiséra, akademika a někdejšího předsedy KSČM Jiřího Svobody tím, co by měli poslouchat lidé sympatizující s nezávislostí České republiky. Andrej Babiš si podle něj dodnes nezvykl na aroganci českých novinářů a občas při styku s nimi zcela zbytečně ztrácí nervy.
13.10.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19687 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Pehe (430 článků)

Správa železnic prezentovala nové služby mobilních čet

 
V úterý 29. září se ve stanici Praha-Libeň za přítomnosti generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody a zástupců Národní rady osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR) uskutečnila prezentace nové služby mobilních čet, kterou zajišťuje Správa železnic od září tohoto roku na 869 nádražích.
29.09.2020 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)

Polská „Bardotka“ z filmu Skalpel, prosím zažila největší bolest. Její dcera zahynula při autonehodě

 
Působivý snímek režiséra Jiřího Svobody z roku 1985 diváky zavede do nemocnice, ve které jsou prováděny ty nejnáročnější neurochirurgické zákroky. Stárnoucí profesor neurochirurgie (Miroslav Macháček) stojí před téměř beznadějnou operací malého pacienta, kterému se přezdívá Uzlík. Během hodin, které do zákroku zbývají, profesor rekapituluje svůj soukromý život a vzpomíná na své spolupracovníky i pacienty.
22.09.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)

Profesor Jiří Svoboda: Vystrčile, jsi i Katalánec? 5 000 důchodcům, Kalousku? Vzpomeň

 
ROZHOVOR Výroky Miroslava Kalouska rozbíjejí mezigenerační solidaritu. A dávají profesoru Jiřímu Svobodovi vzpomenout na divoké časy, kdy tento pán řídil ministerstvo financí. Režisér a někdejší levicový politik politikovi připomíná, že pro penzistu se sedminou nebo ještě menším dílem Kalouskova příjmu je nákup roušek či antibakteriálného mýdla skutečně nezanedbatelnou investicí. V úterý sněmovna hlasy opozice zablokovala možnost, aby ,,rouškovné" bylo vyplaceno ještě letos.
16.09.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Miroslav Kalousek (7176 článků) , Miroslav Svoboda (45 článků) , Miroslav Svoboda (168 článků)

Dva nové pavilony a přechod přes magistrálu: Hlavní nádraží v Praze čeká zásadní proměna

 
Státní Správa železnic chystá úpravy střechy Hlavního nádraží v Praze, kde mimo jiné vzniknou nové pavilony nebo přechod od parkoviště přes magistrálu. Serveru E15.cz to řekl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Úpravy budou podle serveru stát asi stovky milionů korun a mohly by začít v roce 2022. Změny podpořilo vedení města, ale o konečné podobě úprav bude ještě se správou jednat.
21.08.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)

Správa železnice: V Mezně se uskutečnila slavnostní prorážka nového tunelu

 
Modernizace čtvrtého tranzitního železničního koridoru v úseku Sudoměřice – Votice postupuje do další fáze. Za účasti vicepremiéra a ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody byla v pátek slavnostně ukončena prorážka tunelu Mezno.
16.08.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Karel Svoboda (604 článků)

Deset jízd na černo, dluh 200.000. Praxe exekutorů, na kterou PL nezapomněly. A v pozadí děsivé konexe Jiřího Pospíšila

 
Nejnovější úsilí hnutí Svoboda a přímá demokracie o zmírnění pravidel pro exekuce připomíná pestrou historii, kterou v boji proti této „státem posvěcené lichvě“ prošel jeho předseda Tomio Okamura. Její popis nás vrací do časů, kdy na Ministerstvu spravedlnosti seděl Jiří Pospíšil a dlužníkům, nebo i těm, kteří nic nedlužili, hrozilo skutečné peklo.
14.08.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2093 článků) , Jiří Pospíšil (2093 článků) , Tomio Okamura (2391 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)

Jiří Svoboda o filmovém a reálném Václavu Havlovi. A má vzkaz pro aktivistu, který označil Kubiše s Gabčíkem za „vrahy“

 
ROZHOVOR Jiří Svoboda patří k režisérům, v jejichž filmech ožívaly české dějiny i se svými osobnostmi. Jak se dívá na nový film, který má představit světu Václava Havla? A co říká autor filmu Zánik samoty Berhof na relativizaci historické viny za druhou světovou válku, kterou v poslední době sledujeme? V rozhovoru také prozradil, který český politik je podle něj svým životním příběhem ideálním námětem na film.
10.08.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Václav Svoboda (256 článků) , Jiří Havel (427 článků) , Jiří Havel (427 článků)

Nehrajeme si na Potěmkinovu vesnici, přednosta před vládní návštěvou školil kolegy

 
Návštěvu premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra dopravy a průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) a ředitele Správy železnic (SŽ) Jiřího Svobody v Olomouckém kraji zpestřilo některým zaměstnancům SŽ doporučení, jak se vzácnou návštěvou jednat. Nešlo přitom o „oficiální metodický pokyn”, ale o iniciativu jednoho z přednostů.
04.08.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19687 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Karel Svoboda (604 článků)

Tragická nehoda u Českého Brodu utnula oslavu padesátin šéfa železnic. Na party byl i Babiš

 
Nehoda dvou vlaků u Českého Brodu narušila v úterý večer padesáté narozeniny šéfa Správy železnic Jiřího Svobody. Oslava, které se zúčastnil i ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO), byla okamžitě zrušena a oba dva se ihned vydali na místo srážky. Událost přítomnými hosty velice otřásla, jak poznamenal pro Seznam Zprávy poslanec Martin Kolovratník (ANO).
16.07.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Karel Svoboda (604 článků) , Karel Svoboda (108 článků) , Martin Svoboda (66 článků)

Výzva Správy železnic dopravcům

 
Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda svolal v ranních hodinách jednání vedení organizace v souvislosti se včerejší srážkou dvou vlaků u Českého Brodu. Události posledního týdne a jejich průběžná šetření ukazují na alarmující počet lidských pochybení.
15.07.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)

Pádná odpověď radnímu Šarapatkovi od slavného režiséra. Prý uvažuje jak lidé z ÚV KSČ. Až něco dokáže, nebude muset parazitovat na jiných

 
Režisér Jiří Svoboda se pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje k textu radního ČT Zdeňka Šarapatky, jenž se opakovaně pouštěl do jeho kolegy, režiséra Jiřího Stracha. „Ne pan Šarapatka, ale velký talent Jiřího Stracha přispěl k tomu, že diváci vnímají ČT jako potřebnou veřejnoprávní kulturní instituci. Na velké charaktery a velké talenty si vyskakují jen lidé maličcí, aby se jim mohli podívat do tváře,“ ohrazuje se Svoboda ve své reakci vůči slovům radního ČT, jenž Stracha označil za „zklamání“.
13.07.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)

Anděl Páně pod palbou Zdeňka Šarapatky: Jiří Strach dostal zastání... To jsou slova

 
Jak jsme již informovali, naposledy se cílem radního ČT Zdeňka Šarapatky stal režisér Jiří Strach, spolu s kardinálem Dukou a ekonomkou Hanou Lipovskou. Stracha se nyní zastal režisér Jiří Svoboda. „Slovní pěnou z kaluží se ale mouchy orly nestávají – je to dobře míněná rada, pana Šarapatko. Budete-li mít za sebou zlomek osudu jeho Eminence Dominika Duky a zlomek filmové a televizní tvorby a mravní integrity Jiřího Stracha, budete si moci vážit sám sebe a nebudete cítit potřebu parazitovat na lidech, kteří pro svůj národ vykonali něco trvalého,“ vzkázal radnímu. Ale ten prohlásil, že se od „starého komunisty“ školit nenechá.
13.07.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (209 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Dominik Duka (1030 článků)

Správa železnic: Pro cestující v Havířově se otevřely nové odbavovací prostory

 
Cestujícím ve stanici Havířov dnes začaly sloužit nové odbavovací prostory, které vznikly v dosavadní provozně administrativní části výpravní budovy. Tím zároveň skončila první část rekonstrukce celého objektu, která probíhala od loňského roku. Průběh stavby si dnes prohlédl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda spolu s představiteli města.
10.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)

Mistr Jan Hus zemřel před 605 lety: Film o něm je plný historických nepřesností

 
Leckdo se s životním příběhem Jana Husa blíže seznámil až prostřednictvím filmů. To, co jsme zapomněli ze školních lavic, připomněl starším generacím režisér Otakar Vávra ve svém filmovém opusu z roku 1954, mladším pak Jiří Svoboda v televizním filmu na pokračování z roku 2015. Oba režiséři se ale ve svých filmových zpracováních života a smrti jednoho z nejslavnějších Čechů dopustili manipulace s historickou pravdou.
06.07.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (163 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Otakar Vávra (103 článků)

Přepisování dějin. Vinu za osvětimské plynové komory žádné usnesení Evropského parlamentu nesejme, vzkazuje režisér Jiří Svoboda

 
HISTORIE- UČITELKA ŽIVOTA Snaha revidovat výsledky druhé světové války a vinu za její rozpoutání je podle filmového režiséra Jiřího Svobody, autora mnoha historických opusů, pokusem vnuků a pravnuků nacistických zločinců přenést část spoluviny na ostatní. Můžeme to sledovat jak v příběhu „udavačky z Lidic“, tak například v pokusech Evropského parlamentu vykládat historii nejrůznějšími usneseními velmi sporného obsahu. A nakonec též stálým omíláním excesů transferu německé menšiny, který přitom podle Svobody byl v kontextu doby celkem „měkkým“ řešením.
03.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)

„Svět se mění v byrokratickou nestvůru. Svobody mizí.“ Petr Žantovský: Toto nabízím coby kandidát do Senátu

 
ROZHOVOR „Kandiduji jako nezávislý s podporou SPD. Důvod je zřejmý: Jejich programové cíle – od ochrany rodiny po směřování k czexitu jsou mi blízké, sdílím je. A uvnitř SPD je řada lidí, kteří jsou pro mne zárukou solidnosti a přímočarosti. Typicky Jiří Kobza, ale i další,“ řekl nám kandidát do Senátu Petr Žantovský.
29.06.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (599 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Petr Svoboda (590 článků) , Petr Svoboda (599 článků)

Správa železnic: Premiér Babiš navštívil stavby na pražském hlavním nádraží

 
Na stavbách probíhajících v současné době na pražském hlavním nádraží se dnes uskutečnil kontrolní den, kterého se zúčastnil premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody.
25.06.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19687 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Karel Svoboda (604 článků)

Premiér Babiš: Není to až tak velká investice, asi 235 milionů

 
Na stavbách, probíhajících v současné době na pražském hlavním nádraží, se včera uskutečnil kontrolní den, kterého se zúčastnil premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody.
25.06.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19687 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků) , Karel Svoboda (604 článků)

Obří rekonstrukce hlavního nádraží. Jak se promění Fantova budova?

 
Severní část historické Fantovy budovy na hlavním nádraží je ještě schovaná pod lešením, ale již za přibližně dva roky by měla opět sloužit cestujícím. Interiéry by se měly vrátit do původní secesní podoby z počátku dvacátého století. „Vstává to doslova z mrtvých,“ říká ředitel Správy železnic (SŽ) Jiří Svoboda a prozradil, jaké by měly mít sály využití.
24.06.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (454 článků) , Jiří Svoboda (454 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »