Články k osobnosti

Jiří Šulc

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Šulc »
 

Český statistický úřad: Ceny výrobců mírně rostly

 
„Zemědělci zvýšili své ceny o 0,4 %. Meziměsíčně zdražili hlavně ovoce, drůbež a skot. Naopak ceny mléka, vajec nebo jatečných prasat v březnu klesly,“ uvedl Jiří Šulc z odboru statistiky cen ČSÚ. Ceny průmyslových výrobců se zvýšily o 0,3 %.
18.04.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků)

Bývalý hejtman Ústeckého kraje za ODS Šulc dostal od soudu podmínku

 
Ústecký okresní soud dnes potrestal podmíněným trestem bývalého ústeckého hejtmana za ODS Jiřího Šulce za to, že v době, kdy předsedal výboru Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, vyplatil úřad takzvané zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi.
26.01.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků)

Bývalý hejtman Šulc vyvázl v kauze zlatých padáků u eurodotací s podmínkou

 
Ústecký okresní soud v pátek potrestal tříletým podmíněným trestem bývalého ústeckého hejtmana za ODS Jiřího Šulce za to, že v době, kdy předsedal výboru Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, vyplatil úřad takzvané zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi. Oba bývalí ředitelé si přišli při svém odchodu na statisíce korun. Soud shledal Šulce vinným z porušení povinnosti při správě cizího majetku.
26.01.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků)

Recenze: Mosty do Tel Avivu postavil i komunismus a Masaryk. Beneš byl „slaboch“

 
Přerod křehké poválečné demokracie v československou totalitu a vznik Izraele za složitých historicko-politických okolností. To je pozadí knihy Mosty do Tel Avivu Jiřího Šulce. Po právu velmi úspěšný historický román z roku 2010 vydal znovu Knižní klub. Po prvním vydání se totiž zaprášilo.
27.06.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků) , Aviva Aviva (190 článků)

Soud projedná kauzu bývalého hejtmana Šulce, hrozí mu 10 let

 
Okresní soud v Ústí nad Labem se začne zabývat kauzou bývalého hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce, který čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušování povinností při správě cizího majetku. Hlavní líčení je naplánováno zatím na dva dny, zjistila ČTK. Kauza se týká údajně neoprávněně uzavřených konkurenčních doložek v řádu statisíců korun pro dva bývalé ředitele úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petra Kušnierze a Pavla Markvarta. Doložky jim zajišťovaly 12 měsíčních platů po jejich odchodu z funkcí.
16.11.2015 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků) , Petr Pavel (458 článků)

Hřích v krajích. 10 vládců Česka, jejich aféry, skandály a tresty

 
Olomoucká aféra zasáhla i Jiřího Rozbořila a ČSSD se děsí další kauzy spojené s jejím hejtmanem. Přízrak někdejšího středočeského vládce Davida Ratha se vrací. V minulosti přitom měli problémy hejtmani z dalších míst Česka, ale i z dalších stran. Půta, Palas, Šulc, příkladů je řada... Některým potíže přetrvaly dodnes, jako je tomu v případě pražské dvojice Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček. To Pavel Bém se směje.
16.10.2015 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (820 článků) , David Rath (4415 článků) , Bohuslav Svoboda (703 článků) , Tomáš Hudeček (656 článků) , Jiří Svoboda (313 článků) , Jiří Svoboda (313 článků) , Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (363 článků) , Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (364 článků) , Jiří Šulc (38 článků)

Policie navrhla obžalovat exhejtmana Ústeckého kraje Šulce

 
Policie navrhla obžalovat někdejšího poslance ODS a bývalého hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce. Podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Šulc dvěma bývalým šéfům dotačního úřadu Severozápad neoprávněně zařídil statisícové konkurenční doložky. Napsala to dnes MF Dnes s odvoláním na okresního státního zástupce Pavla Kalába.
21.02.2015 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků)

Už dlouho ryjeme v bahně, Kalousek nás škrtil. Hospodářská předpověď odborového experta

 
Příznivé údaje o vývoji české ekonomiky za první čtvrtletí naplnily po dlouhé době optimismem i makroekonoma ČMKOS Jaroslava Šulce. Velký dík za lepšící se stav podle něj patří expremiérovi Jiřímu Rusnokovi, který při sestavování rozpočtu nepokračoval ve smrtící spirále, kterou zahájil exministr financí Miroslav Kalousek. A i to je jeden z důvodů, proč se česká ekonomika konečně nadechuje.
12.06.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6467 článků) , Jiří Rusnok (1847 článků) , Jiří Šulc (38 článků)

Exhejtman a exposlanec z ODS skončil na úřadu práce

 
Bývalí poslanci museli po odchodu ze sněmovny řešit otázku, co dál. Někteří se vrátili ke svým profesím, jiní založili firmy. Dnešní MF Dnes píše například o Kristýně Kočí, která si založila PR agenturu, nebo o Jiřím Šulcovi (ODS), který po dvaceti letech v politice zamířil na úřad práce.
27.11.2013 07:17 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (699 článků) , Jiří Šulc (38 článků)

Razie na mosteckém magistrátu: Svědek vytahuje minulost exprimátora Šulce

 
Exkluzivně pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil Pavel Franc z Ekologického právního servisu, který před lety zastupoval soukromého zemědělce Jana Rajtera v kauze průmyslové zóny Joseph. Ohledně údajného protikorupčního jednání v záležitostech Josephu v Havrani na Mostecku v pondělí policisté obsadili magistrát a hledají důkazy. Už před téměř deseti lety zřejmě došlo ke střetu zájmu tehdejšího primátora a později hejtmana Jiřího Šulce (ODS).
15.07.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků)

Spisovatel Jiří Žáček nemilosrdný a pravdivý

 
Fejetony, autorozhovory a básně Jiřího Žáčka Strážce majáku (Nakladatelství Šulc-Švarc, 144 stran) vznikly po jeho přestěhování z Prahy na kraj Frýdlantu, kde ho spolu s mnoha lidmi oslovuje řeka Smědá.
31.05.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žáček (54 článků) , Jiří Šulc (38 článků)

Benda (NS-LEV21): Jsem rád, že kolem sporného nákupu zdravotnických přístrojů se začíná vyjasňovat

 
Velmi si vážím objektivity Mladé fronty Dnes, když jsem se při čtení jednoho z článků včera dozvěděl, že odpovědnost za zakázku na nákup přístrojů nesou dva lidé: "Smlouvu o poskytnutí dotace podepsal za výbor regionální rady jeho tehdejší šéf Jiří Šulc (ODS) a za KZ jeho stranický kolega René Budjač". Mf Dnes dále uvedla, že "KZ pak během dodávek přístrojů řídil bývalý krajský šéf ČSSD Petr Benda, dnes regionální předseda strany NS-LEV 21 expremiéra Paroubka. Nikdo z nich odpovědnost nikdy neuznal."
28.02.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (182 článků) , Jiří Šulc (38 článků) , Jiří Paroubek (3466 článků)

Rabas (SZ): Broučci z mostecké ODS se probudili

 
Když poslouchám, tedy vlastně čtu, jak mostecká organizace ODS vyzývá své členy Jiřího Šulce a Daniela Ježka k pozastavení členství, cítím se trochu jako v pohádce. Přesněji řečeno mám pocit, že sleduji příběh Karafiátových Broučků. Ti také spali a spali a pak se probudili a koukali kolem, co se to všechno zatím událo.
15.09.2012 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků) , Jiří Ježek (44 článků)

ODS by raději řešila korupční stín poslance Šulce v tichosti

 
Čtvrteční výzvu mostecké ODS poslanci Jiřímu Šulcovi, aby pozastavil členství ve straně kvůli svému údajnému spojení s korupčními kauzami v ROP Severozápad, vnímá vedení ODS i představitelé ústeckého regionu rozporuplně.
15.09.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků)

Mostecká ODS vyzvala poslance Šulce k odchodu kvůli dotacím

 
Mostecká ODS vyzvala poslance Jiřího Šulce, aby pozastavil své členství ve straně. Členům vadí, že je spojován s kauzami v ROP Severozápad, jehož výboru do jara předsedal. ČTK to dnes řekl místopředseda mostecké organizace Jiří Škrábal.
13.09.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků)

Nový předseda ROPu: Co je špatně, napravíme

 
ROZHOVOR Nedávno zvolený předseda výboru dotačního úřadu ROP Severozápad Jaroslav Komínek z KSČM, který ve funkci nahradil Jiřího Šulce (ODS) pro ParlamentníListy.cz prozradil chystané kroky, které by podle něho měly vést k obnově důvěry v úřad, kterému bylo vlivem několika afér pozastaveno proplácení dotací.
03.07.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků) , Jára Nový (108 článků)

Bývalý senátor: Poprava exhejtmana Šulce ukáže na další kmotry

 
Lídr hnutí PRO! kraj v Ústeckém kraji a bývalý poslanec parlamentu za Stranu zelených Přemysl Rabas považuje odvolání bývalého hejtmana Jiřího Šulce z postu šéfa regionální rady severozápadního dotačního úřadu jen za první vlaštovku, která ještě jaro nedělá. Ukazuje přitom zároveň prstem na dalšího provinilce, který stále svou židli – pod záštitou „kmotrů“ - zahřívá.
17.06.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Rabas (36 článků) , Jiří Šulc (38 článků)

Hybner (NS-LEV21): Navrhnu odvolání ředitele úřadu Regionální rady ROP Severozápad Markvarta

 
Na úterním jednání výboru Regionální rady ROP Severozápad byl na můj návrh odvolán dosavadní předseda výboru Regionální rady ROP Severozápad a bývalý hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc z ODS.
13.06.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků)

Nový šéf problémového dotačního úřadu žádá další hlavy, jinak odstoupí

 
Dočasný šéf výboru Regionální rady regionu Severozápad Tomáš Hybner (NS-LEV 21), který převzal vedení dotačního úřadu rozdělujícího evropské peníze v Karlovarském a Ústeckém kraji v pondělí po odvolání dosavadního předsedy a poslance Jiřího Šulce (ODS), se chystá navrhnout odvolání ředitele úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Karla Markvarta.
12.06.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků) , Karel Nový (154 článků)
« Předchozí 1 2 Další »