Články k osobnosti

Jiří Šulc

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Šulc »
 

Obec nechala zbourat exstarostovi plot, teď za to musí zaplatit

 
Před jedenácti lety nechala obec Druztová na Plzeňsku odstranit plot z pozemku bývalého starosty Jiřího Šulce, kterým zahradil jedinou přístupovou cestu ke zdejší chatové osadě. Za své tehdejší rozhodnutí, jež nebylo podle soudů správné, musí nyní zaplatit desítky tisíc korun.
29.12.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

ČSÚ: V zemědělství ceny meziročně klesly, v průmyslu vzrostly

 
„Ceny zemědělských výrobců v srpnu klesly meziročně o 2,1 %. Největší pokles cen jsme zaznamenali v rostlinné výrobě hlavně u ovoce a brambor. V živočišné výrobě pak u jatečných prasat a mléka. Ceny průmyslových výrobců meziročně vzrostly o 3,3 %,“ uvádí Jiří Šulc z odboru statistiky cen ČSÚ.
17.09.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Český statistický úřad: Meziroční růst cen ve stavebnictví zrychlil

 
Červencové ceny průmyslových výrobců ve srovnání s červnem vzrostly o 0,3 %, stavebních prací o 0,4 %, ceny zemědělských výrobců byly nižší o 0,8 %. „Ceny zemědělských výrobců klesly v červenci meziročně o 4,4 %. Nejvíce se snížily ceny ovoce, čerstvé zeleniny a jatečných prasat. V průmyslu ceny vzrostly o 3,4 %. To je nejvyšší hodnota od února 2012. Ceny stavebních prací zrychlily svůj růst na 3,4 %,“ komentuje aktuální data Jiří Šulc z odboru statistiky cen ČSÚ.
16.08.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Býval poslancem a hejtmanem. Teď mu hrozí vězení, píší noviny o Jiřím Šulcovi

 
Býval poslancem za ODS. Hejtmanem Ústeckého kraje. Dnes je v invalidním důchodu, na krku má nepravomocný rozsudek v jedné trestní kauze. A také je obviněn, že pomohl dosadit do čela dotačního úřadu svého známého. Řeč je o Jiřím Šulcovi. Informují o tom Lidové noviny.
16.08.2018 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

V kauze ROP Severozápad je nově obviněn ústecký exhejtman Šulc, uvedla ČT

 
V kauze Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad byl podle České televize nově obviněn bývalý hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. ČT uvedla, že byl obviněn ze zneužívání pravomocí veřejného činitele pro podezření, že ovlivňoval výběrové řízení na ředitele dotačního úřadu ROP Severozápad, jímž se následně stal Petr Kušnierz. Šulc pochybení odmítá.
13.08.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Ústecký exhejtman Šulc je stíhaný kvůli machinacím v dotačním programu

 
V kauze Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad byl podle České televize nově obviněn bývalý hejtman Ústeckého kraje za ODS Jiří Šulc. ČT uvedla, že byl obviněn ze zneužívání pravomocí veřejného činitele pro podezření, že ovlivňoval výběrové řízení na ředitele dotačního úřadu ROP Severozápad, jímž se následně stal Petr Kušnierz. Šulc pochybení odmítá.
13.08.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Český statistický úřad: Ceny výrobců mírně rostly

 
„Zemědělci zvýšili své ceny o 0,4 %. Meziměsíčně zdražili hlavně ovoce, drůbež a skot. Naopak ceny mléka, vajec nebo jatečných prasat v březnu klesly,“ uvedl Jiří Šulc z odboru statistiky cen ČSÚ. Ceny průmyslových výrobců se zvýšily o 0,3 %.
18.04.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Bývalý hejtman Ústeckého kraje za ODS Šulc dostal od soudu podmínku

 
Ústecký okresní soud dnes potrestal podmíněným trestem bývalého ústeckého hejtmana za ODS Jiřího Šulce za to, že v době, kdy předsedal výboru Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, vyplatil úřad takzvané zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi.
26.01.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Bývalý hejtman Šulc vyvázl v kauze zlatých padáků u eurodotací s podmínkou

 
Ústecký okresní soud v pátek potrestal tříletým podmíněným trestem bývalého ústeckého hejtmana za ODS Jiřího Šulce za to, že v době, kdy předsedal výboru Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, vyplatil úřad takzvané zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi. Oba bývalí ředitelé si přišli při svém odchodu na statisíce korun. Soud shledal Šulce vinným z porušení povinnosti při správě cizího majetku.
26.01.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Recenze: Mosty do Tel Avivu postavil i komunismus a Masaryk. Beneš byl „slaboch“

 
Přerod křehké poválečné demokracie v československou totalitu a vznik Izraele za složitých historicko-politických okolností. To je pozadí knihy Mosty do Tel Avivu Jiřího Šulce. Po právu velmi úspěšný historický román z roku 2010 vydal znovu Knižní klub. Po prvním vydání se totiž zaprášilo.
27.06.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků) , Aviva Baumann (218 článků)

Soud projedná kauzu bývalého hejtmana Šulce, hrozí mu 10 let

 
Okresní soud v Ústí nad Labem se začne zabývat kauzou bývalého hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce, který čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušování povinností při správě cizího majetku. Hlavní líčení je naplánováno zatím na dva dny, zjistila ČTK. Kauza se týká údajně neoprávněně uzavřených konkurenčních doložek v řádu statisíců korun pro dva bývalé ředitele úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petra Kušnierze a Pavla Markvarta. Doložky jim zajišťovaly 12 měsíčních platů po jejich odchodu z funkcí.
16.11.2015 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků) , Petr Pavel (521 článků)

Hřích v krajích. 10 vládců Česka, jejich aféry, skandály a tresty

 
Olomoucká aféra zasáhla i Jiřího Rozbořila a ČSSD se děsí další kauzy spojené s jejím hejtmanem. Přízrak někdejšího středočeského vládce Davida Ratha se vrací. V minulosti přitom měli problémy hejtmani z dalších míst Česka, ale i z dalších stran. Půta, Palas, Šulc, příkladů je řada... Některým potíže přetrvaly dodnes, jako je tomu v případě pražské dvojice Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček. To Pavel Bém se směje.
16.10.2015 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (828 článků) , David Rath (4486 článků) , Bohuslav Svoboda (718 článků) , Tomáš Hudeček (665 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (406 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Jiří Šulc (44 článků)

Policie navrhla obžalovat exhejtmana Ústeckého kraje Šulce

 
Policie navrhla obžalovat někdejšího poslance ODS a bývalého hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce. Podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Šulc dvěma bývalým šéfům dotačního úřadu Severozápad neoprávněně zařídil statisícové konkurenční doložky. Napsala to dnes MF Dnes s odvoláním na okresního státního zástupce Pavla Kalába.
21.02.2015 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Už dlouho ryjeme v bahně, Kalousek nás škrtil. Hospodářská předpověď odborového experta

 
Příznivé údaje o vývoji české ekonomiky za první čtvrtletí naplnily po dlouhé době optimismem i makroekonoma ČMKOS Jaroslava Šulce. Velký dík za lepšící se stav podle něj patří expremiérovi Jiřímu Rusnokovi, který při sestavování rozpočtu nepokračoval ve smrtící spirále, kterou zahájil exministr financí Miroslav Kalousek. A i to je jeden z důvodů, proč se česká ekonomika konečně nadechuje.
12.06.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jiří Rusnok (1864 článků) , Jiří Šulc (44 článků)

Exhejtman a exposlanec z ODS skončil na úřadu práce

 
Bývalí poslanci museli po odchodu ze sněmovny řešit otázku, co dál. Někteří se vrátili ke svým profesím, jiní založili firmy. Dnešní MF Dnes píše například o Kristýně Kočí, která si založila PR agenturu, nebo o Jiřím Šulcovi (ODS), který po dvaceti letech v politice zamířil na úřad práce.
27.11.2013 07:17 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (701 článků) , Jiří Šulc (44 článků)

Razie na mosteckém magistrátu: Svědek vytahuje minulost exprimátora Šulce

 
Exkluzivně pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil Pavel Franc z Ekologického právního servisu, který před lety zastupoval soukromého zemědělce Jana Rajtera v kauze průmyslové zóny Joseph. Ohledně údajného protikorupčního jednání v záležitostech Josephu v Havrani na Mostecku v pondělí policisté obsadili magistrát a hledají důkazy. Už před téměř deseti lety zřejmě došlo ke střetu zájmu tehdejšího primátora a později hejtmana Jiřího Šulce (ODS).
15.07.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Spisovatel Jiří Žáček nemilosrdný a pravdivý

 
Fejetony, autorozhovory a básně Jiřího Žáčka Strážce majáku (Nakladatelství Šulc-Švarc, 144 stran) vznikly po jeho přestěhování z Prahy na kraj Frýdlantu, kde ho spolu s mnoha lidmi oslovuje řeka Smědá.
31.05.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žáček (55 článků) , Jiří Šulc (44 článků)

Benda (NS-LEV21): Jsem rád, že kolem sporného nákupu zdravotnických přístrojů se začíná vyjasňovat

 
Velmi si vážím objektivity Mladé fronty Dnes, když jsem se při čtení jednoho z článků včera dozvěděl, že odpovědnost za zakázku na nákup přístrojů nesou dva lidé: "Smlouvu o poskytnutí dotace podepsal za výbor regionální rady jeho tehdejší šéf Jiří Šulc (ODS) a za KZ jeho stranický kolega René Budjač". Mf Dnes dále uvedla, že "KZ pak během dodávek přístrojů řídil bývalý krajský šéf ČSSD Petr Benda, dnes regionální předseda strany NS-LEV 21 expremiéra Paroubka. Nikdo z nich odpovědnost nikdy neuznal."
28.02.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (185 článků) , Jiří Šulc (44 článků) , Jiří Paroubek (3624 článků)

Rabas (SZ): Broučci z mostecké ODS se probudili

 
Když poslouchám, tedy vlastně čtu, jak mostecká organizace ODS vyzývá své členy Jiřího Šulce a Daniela Ježka k pozastavení členství, cítím se trochu jako v pohádce. Přesněji řečeno mám pocit, že sleduji příběh Karafiátových Broučků. Ti také spali a spali a pak se probudili a koukali kolem, co se to všechno zatím událo.
15.09.2012 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků) , Jiří Ježek (44 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »