Články k osobnosti

Jiří Šindelář

  strojvůdce

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Šindelář »
 

Černochův syn má nový flek: Exposlanec bude po úspěchu za ODS šéfem asociace poradců

 
V čele České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) koncem roku skončí po deseti letech Jiří Šindelář a ve funkci výkonného ředitele jej nahradí bývalý poslanec Marek Černoch (49). Známá tvář Sněmovny vedle toho letos uspěla i v komunálních volbách v Hostivici. Syn zesnulého zpěváka Karla Černocha se tam stal zastupitelem a členem kontrolního výboru. Jeho někdejší spojení s Úsvitem je však minulostí, uspěl v barvách ODS.
20.12.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Marek (353 článků) , Karel Černoch (27 článků) , Jiří Marek (353 článků)

9 vteřin hrůzy: Co dělal strojvůdce od okamžiku, kdy uviděl kamion na přejezdu, až do nárazu

 
Řídíte rychlík, jenže před vámi se najednou zničehonic na kolejích objeví nečekaná překážka. Třeba šíleným Polákem odstavený kamion. Co v tento moment může strojvedoucí dělat? Překonat šok, zatáhnout brzdu a pak... doufat nebo utíkat, shodují se experti. Strojvedoucí Jan Č. tak neměl i přes bohaté zkušenosti příliš na výběr. Potvrzuje to i Jiří Šindelář, který se s ním zná dlouhá léta. Právě on řídil vlak při předchozím neštěstí ve Studénce.
23.07.2015 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků) , Jan Polák (43 článků) , Jan Polák (43 článků)

K dnešnímu neštěstí ve Studénce promluvil strojvůdce vlaku, na který tam před sedmi lety spadl most

 
Řidič kamionu, který způsobil dnešní tragickou srážku pendolina s kamionem na přejezdu ve Studénce, byl v době srážky v kabině. Přijíždějící vlak ji urval, řidič ale přežil a je vyslýchán, přestože je po nehodě zřejmě stále v šoku. Před osudnou srážkou přes přejezd před tím, než na něj vjel kamion, vjelo v době, kdy už blikala červená světla, nejméně jedno auto. I to zaznělo v dnešním speciálním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu, jehož hosty byli starosta Studénky Lubomír Šobich, Martin Drápal z Drážní inspekce a bývalý strojvedoucí Jiří Šindelář.
22.07.2015 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

Jiří Šindelář: Kdo skutečně plýtvá penězi klientů v „životku“ aneb když je ochrana spotřebitele jen fíkovým listem

 
Když si v hypermarketu kupujete mléko, zaplatíte nejen řetězci a majiteli krávy, ale i výrobci obalu, různým prostředníkům, řidičům a nejspíš i mnoha dalším, kteří se na celém obchodu nějak podíleli.
16.06.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

Kdy je ten správný čas navštívit finančního poradce?

 
Už jste zaregistrovali plánovanou novelu zákonů o pojišťovnách? Kdy se vyplatí pojistku změnit a kdy je naopak výhodnější ponechat si tu původní? Na vaše otázky odpovídal předseda představenstva a výkonný ředitel Unie společností finančního zprostředkování a poradenství Ing. Jiří Šindelář, Ph.D.
16.06.2015 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

Hrozí zdražení pojistek? Ptali jste se odborníka na chatu

 
Kdy se vyplatí pojistku změnit a kdy je naopak výhodnější ponechat si tu původní? A proč je tak výhodné mít svého finančního poradce? Na tyto a další otázky vám bude odpovídat Ing. Jiří Šindelář, Ph.D. - předseda představenstva a výkonný ředitel Unie společností finančního zprostředkování a poradenství. Chat proběhl v pondělí 15.6. od 13:00.
15.06.2015 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

Novela zákonů o pojišťovnách: Hrozí zdražení pojistek? Ptejte se odborníka na chatu

 
Kdy se vyplatí pojistku změnit a kdy je naopak výhodnější ponechat si tu původní? A proč je tak výhodné mít svého finančního poradce? Na tyto a další otázky vám bude odpovídat Ing. Jiří Šindelář, Ph.D. - předseda představenstva a výkonný ředitel Unie společností finančního zprostředkování a poradenství. Chat proběhne v pondělí 15.6. od 13:00. Své dotazy můžete pokládat již dnes!
12.06.2015 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

Opozice chce odvolat radního za KSČM v Karlovarském kraji

 
Opozice i zástupci veřejnosti chtějí na čtvrtečním jednání zastupitelstva Karlovarského kraje vyzvat k odvolání krajského radního pro školství Václava Sloupa z KSČM, někdejšího politruka pohraniční stráže. Má je podpořit zhruba 3000 podpisů pod peticí, kterou chtějí organizátoři předat zastupitelům. Jestli se podaří návrh na odvolání vůbec dostat na program jednání, ale bude záležet na koalici, řekl novinářům opoziční zastupitel za ODS Jiří Šindelář.
12.02.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků) , Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

ČD vzaly jízdenku zdarma hrdinovi ze Studénky. Musel zakročit ministr

 
Bývalý strojvůdce Jiří Šindelář v roce 2008 zachránil desítky lidí při srážce vlaku s padajícím mostem ve Studénce. České dráhy mu ale kvůli jeho odchodu od železnice sebraly výhodu jezdit zdarma jejich vlaky. Nyní musel zakročit ministr dopravy.
03.08.2011 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

Ještě teď mi z toho buší srdce, říká strojvůdce ze Studénky

 
K soudu, který začal v pondělí projednávat zřícení mostu ve Studénce, dorazil také strojvedoucí z osudného vlaku Jiří Šindelář, který byl vyslechnut jako první svědek. Právě jemu vděčí řada cestujících za to, že díky rychlobrzdě snížil rychlost soupravy ze 134 na 90 kilometrů v hodině a zabránil tak ještě větší katastrofě.
21.06.2011 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

Katapult chystá album a turné!

 
Obnovená skupina Katapult natáčí ve studiu novinkové album, které má název Radosti života. Olda Říha (61) nahradil své zesnulé kamarády – baskytaristu Jiřího Dědka Šindeláře (†60) a bubeníka Karla Kášu Jahna (†59) – o téměř dvě generace mladšími muzikanty. A už za pár dní s nimi vyráží na turné.
09.02.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Říha (34 článků) , Jiří Šindelář (12 článků) , Oldřich Dědek (17 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

STUDÉNKA: Exkluzivní zpověď strojvůdce: Do smrti zbývalo 10 sekund!

 
Strojvůdce Jiřího Šindeláře (57) od vlastní smrti tehdy dělilo skutečně pouhých deset vteřin. Bylo mu jasné, že přežít nedokáže, že až jeho vlak narazí do zříceného mostu, ucítí zřejmě šílenou bolest a pak už nebude nic.
08.08.2009 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šindelář (12 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)
« Předchozí 1 Další »