Články k osobnosti

Jiří Šašek

  Herec, scénárista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Šašek »
 

Kdo do čela ÚZSI? Probíhá válka kolem zpravodajské služby, odhalili u Bakaly

 
Server časopisu Respekt, vlastněný podnikatelem Zdeňkem Bakalou, tvrdí, že v Česku probíhá válka o tajnou službu, přesněji řečeno o Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Zmíněný úřad sice zatím stále má šéfa, je jím generál Jiří Šašek, jenže už teď se údajně vybírá šéf nový. Může se jím stát člověk, který prý disponuje obrovským množstvím informací, o nichž si i politici mohou nechat jen zdát.
22.07.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)

Postavení šéfa civilní rozvědky mimo službu? Do věci promluvili dva jeho předchůdci. A každý trochu jinak

 
Zproštění výkonu služby je pro ministra jedinou cestou, jak zajistit nezávislé vyšetření podezření vůči řediteli rozvědky. ČTK to dnes řekl bývalý šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Karel Randák. Další z bývalých ředitelů rozvědky, senátor František Bublan (za ČSSD), je z odvolávání vedoucích pracovníků bezpečnostních složek nervózní. Novinářům řekl, že takové kroky by podle něj měla dělat až nová vláda. Ministr vnitra vlády v demisi Lubomír Metnar (ANO) oznámil, že šéf ÚZSI Jiří Šašek je od dočasně mimo službu. Ve funkci nedávno skončil také ředitel pražské policie Miloš Trojánek.
19.05.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: František Bublan (188 článků) , Jiří Šašek (19 článků)

Ředitel civilní rozvědky zproštěn výkonu služby. Do věci vážně promluvil Karel Randák

 
Současný ředitel civilní rozvědky Jiří Šašek je od čtvrtka dočasně zproštěn výkonu služby. Ministr vnitra Lubomír Metnar jako důvod uvedl snahu o vyšetření hospodaření této tajné služby, kde podle jeho slov byla zjištěna vážná pochybení. „V zájmu tajné služby by bylo, aby těch informací z šetření bylo zveřejněno co nejvíc,“ uvedl v rozhovoru pro DVTV na serveru Aktuálně.cz bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák, který se obává, že se v tomto případě veřejnost příliš nedozví.
17.05.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)

Kolařík (Piráti): Dalším terčem čistek vlády v demisi je ředitel civilní rozvědky Jiří Šašek

 
Komentář Piráta Lukáše Koláříka k postavení šéfa civilní rozvědky Jiřího Šaška mimo službu
17.05.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)

Ředitele civilní rozvědky jsem zprostit výkonu funkce musel, vysvětluje ministr Metnar. Jde o milionové škody

 
Ředitel civilní rozvědky Jiří Šašek je od dnešního dne dočasně zproštěn výkonu služby. Důvodem je snaha o vyšetření hospodaření této tajné služby. Na tiskové konferenci to dnes řekl ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO). Zdůraznil, že jde o dočasné opatření. Zjištěná pochybení označil za natolik závažná, že musel konat, i když je ministrem v demisi. Zprávu přinesla ČTK.
17.05.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)

Agenti pouštěli Česku žilou, zdůvodnil ministr konec šéfa civilní rozvědky

 
Ředitel civilní rozvědky Jiří Šašek je od čtvrtka dočasně zproštěn výkonu služby. Důvodem je snaha o vyšetření hospodaření této tajné služby. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekl ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO). Zdůraznil, že jde o dočasné opatření. Zjištěná pochybení označil za natolik závažná, že musel konat, i když je ministrem v demisi. Státní zástupce podle něj zahájil kvůli pochybnostem o hospodaření civilní rozvědky trestní řízení. Metnar řekl, že vznikla škoda velkého rozsahu.
17.05.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)

Vláda v demisi pokračuje v čistkách. Odstavila šéfa rozvědky

 
Na návrh ministra vnitra Lubomíra Metnara včera vláda postavila  ředitele civilní rozvědky Jiřího Šaška mimo službu. Důvodem bylo údajně zachování objektivity vyšetřování Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), v jeho čele byl Šašek od roku 2014. Babišova vláda v demisi už dříve dosáhla rezignace ředitele GIBS Igora Murína či konec šéfa pražské policie Miloše Trojánka.
17.05.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Murín (1 článek) , Jiří Šašek (19 článků)

Ministr Metnar: Zahájil jsem řízení o zproštění funkce se šéfem rozvědky

 
Ministr vnitra Lubomír Metnar navrhl postavit ředitele civilní rozvědky Jiřího Šaška mimo službu a vláda dnes žádosti vyhověla. Informovaly o tom servery Respekt.cz a iDNES.cz. Odvolání Šaška, který stojí v čele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) od léta 2014, souvisí podle Metnara s vyšetřováním hospodaření této tajné služby, napsala ČTK.
16.05.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)

Ministr vnitra plánuje vyhodit šéfa rozvědky, Babišova vláda v demisi je pro

 
Ministr vnitra Lubomír Metnar navrhl postavit ředitele civilní rozvědky Jiřího Šaška mimo službu a vláda ve středu žádosti vyhověla. Informovaly o tom servery Respekt.cz a iDnes.cz. Odvolání Šaška, který stojí v čele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) od léta 2014, souvisí s vyšetřováním hospodaření této tajné služby.
16.05.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)

„Ztracené“ miliony za Tonču a Hanču jsou prý nesmysl: „Je to kampaň,“ hřmí rozvědka

 
Civilní rozvědka důrazně odmítla informace serveru Neovlivní.cz o tom, že měl někdo zpronevěřit část výkupného zaplaceného za Tonču a Hanču v Pákistánu. Kauzu měly údajně už čtvrt roku řešit tajné služby. Podle šéfa civilní rozvědky Jiřího Šaška jde o pokus o diskreditaci.
28.06.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)

Prezident povýšil tři vojáky i ředitele dvou tajných služeb

 
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě povýšil u příležitosti dnešního výročí vzniku Československa tři vojáky. Generálské hodnosti získali také policejní náměstek Zdeněk Laube, ředitel civilní rozvědky Jiří Šašek a velitel pražských hasičů Roman Hlinovský. Povýšen byl rovněž ředitel civilní kontrarozvědky Jiří Lang.
28.10.2015 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (89 článků) , Jiří Šašek (19 článků) , Miloš Zeman (21279 článků)

Zeman povýšil hodnosti tří vojáků i ředitelů dvou tajných služeb

 
Prezident Miloš Zeman ve středu na Hradě povýšil u příležitosti výročí vzniku Československa tři vojáky. Generálské hodnosti získali taky policejní náměstek Zdeněk Laube, ředitel civilní rozvědky Jiří Šašek a velitel pražských hasičů Roman Hlinovský. Povýšen byl rovněž ředitel civilní kontrarozvědky Jiří Lang.
28.10.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (89 článků) , Jiří Šašek (19 článků) , Miloš Zeman (21279 článků)

Zeman dnes povyšoval vojáky i ředitele tajných služeb

 
Prezident Miloš Zeman povýšil na Hradě u příležitosti dnešního výročí vzniku Československa tři vojáky. Generálské hodnosti získali taky policejní náměstek Zdeněk Laube, ředitel civilní rozvědky Jiří Šašek a velitel pražských hasičů Roman Hlinovský. Povýšen byl rovněž ředitel civilní kontrarozvědky Jiří Lang.
28.10.2015 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (89 článků) , Jiří Šašek (19 článků) , Miloš Zeman (21279 článků)

Exšéf rozvědky Schwarz bude velvyslancem v Izraeli tento měsíc

 
Bývalý šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Ivo Schwarz nastoupí jako velvyslanec v Izraeli tento měsíc, zjistila ČTK. Informaci potvrdilo Ministerstvo zahraničních věcí. Schwarz skončil v rozvědce od července, potom tam dělal poradce a později se začal připravovat na diplomatickou dráhu. Novým šéfem civilní rozvědky je Jiří Šašek.
01.10.2014 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků) , Jiří Schwarz (32 článků)

Další lidé opouštějí ODS. Rozloučili se s ní dva plzeňští místostarostové

 
V Plzni tento týden opustili ODS další lidé. Po bývalém předsedovi krajské organizace ODS Jiřím Pospíšilovi, který ze strany odešel minulý týden, z ní vystoupili dva místostarostové prvního městského obvodu Lochotín Vladimír Tichý a Jiří Uhlík, kteří jsou zároveň zastupiteli na magistrátu. Upozornil na to server iDnes.cz. Z lochotínské místní organizace ODS odešla desítka členů. ČTK to dnes potvrdil regionální manažer ODS Michal Šašek.
07.02.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Šašek (19 článků)

Šéfem ODS v Plzeňském kraji bude další dva roky Pospíšil

 
Místopředseda ODS Jiří Pospíšil bude na další dva roky stát v čele regionální organizace strany v Plzeňském kraji. ODS zde vede už od roku 2003, včera byl zvolen předsedou regionu pošesté, řekl ČTK krajský manažer strany Michal Šašek. Regionální sněm nerozhodoval o tom, zda vyjádří podporu někomu z uvažovaných kandidátů na post předsedy strany.
22.11.2013 06:42 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Šašek (19 článků)

Plzeňské ODS bude další dva roky šéfovat Pospíšil

 
Místopředseda ODS Jiří Pospíšil bude na další dva roky stát v čele regionální organizace strany v Plzeňském kraji. ODS zde vede už od roku 2003, ve čtvrtek byl zvolen předsedou regionu pošesté, řekl krajský manažer strany Michal Šašek. Regionální sněm nerozhodoval o tom, zda vyjádří podporu někomu z uvažovaných kandidátů na post předsedy strany.
21.11.2013 22:47 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Šašek (19 článků)

Šašek Vít Bárta, rozpovídal se mocný ODSák

 
Plzeňský politik Roman Jurečko má pověst vlivného přítele nejpopulárnějšího politika ODS Jiřího Pospíšila. On sám se démonizaci svého zákulisního vlivu směje a označuje se za standardního komunálního politika. Vyšší politické ambice nemá, protože například ve sněmovně by své myšlenky prý určitě nedokázal prezentovat tak, jako třeba právě Pospíšil.
18.03.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Jiří Šašek (19 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jiří Bárta (246 článků)

Nová dozorčí rada Pražských služeb odvolala část představenstva

 
Nová dozorčí rada Pražských služeb odvolala na svém prvním zasedání ve čtvrtek 19. ledna místopředsedu představenstva Karla Šaška (ČSSD) a člena představenstva Jiřího Janečka (ODS). Uvedl to v neděli server Česká pozice. Pokračuje tak obměna ve vedení společnosti, která se v hlavním městě stará o svoz komunálního odpadu a před časem získala také miliardovou zakázku na letní a zimní úklid.
23.01.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šašek (19 článků)
« Předchozí 1 Další »